Pojištění Allianz a platba v neschopnosti

brisalek
19. dub 2013

Ahoj, dočetla jsem se tady na několika místech, že pouze Allianz proplácí dávku při neschopnosti i v případě rizikového těhotenství. A nemá ho jako ostatní ve výluce. Z ruzných zdrojů už se ale liší podmínky. Proto bych se chtěla zeptat:
1. musí být v pojisce zahrnuto spoření minimálně 300,- Kč
2. po jaké době od uzavření pojistky , pojišťovna plnění uhradí ??? Slyšela jsme 3 měsíce , ale také až 9 měsíců????
3. Pokud bych například otěhotněla tento měsíc a zároveň pojistku tento měsíc uzavřela, ale na rizikové bych šla až po těch 3 měsících ...platili by nebo ne???

Mám životní pojistku nastavenou dost špatně a proto už asi 3 měsíce řeším její změnu a nastavení právě pojištění v případě neschopnosti, řiplácení na pobyt v nemocnici....a v průběhu toho jsem se dozvěděla o tm rizikovém těhu, Allianz...další těhotenstvé u mě je 50/50. část mě chce a moc a čás mého já říká ne....ale když už by jo, tak v mém věku není pojištění problému v těhu a po porodu, které Allianz nabízí od věci.....🙂 to jen na vysvětlení🙂

nosickas
13. črc 2014

@p1983k co jsem četla v diskuzích, tak tam bohužel snad nebyl ani jeden případ, kdy by neschopenku po IVF uznali. I když to není ve výlukách, prostě neuznají ..

Já jsem na neschopence snad od druhé návštěvy doktora, začalo to nevolnostmi, přidaly se nějaké problémy, odběr plodové vody, takže marodím celkem dlouho :(
Po vyplnění všech potřebných dokumentů jsem čekala, s čím se ozvou. Ozvali se, že uznávají, avšak na ten daný měsíc a poté jsem musela dokládat znovu zdravotní dokumentaci. Až po odběru pl. vody a po problémech, nechtěli žádné dokumenty a vyplácí. Mě osobně se pojistka teda 100 % vyplatila .. Teď čekám penízky za červen a příští měsíc poslední, pak mateřská ...

Kamarádce pojistku též vypláceli ...

p1983k
14. črc 2014

Já si tam platím dost vysokou částku 1120,- a pokud mi to neuznají tak budu dost naštvaná,jelikož v téhle chvíli platit něco takového z neschopenky je dost peněz. Mám kamarádku která je po IVF a taky ji plnění nechtěli uznat,prý nevidí důvod pro to aby marodila,což mi připadá opravdu uhozené :D doktoři asi ví proč to dělají a pokud mám neschopenku vystavenou tak nevidím důvod proč pátrají takovým stylem po důvodu. Mimochodem stimulace před odběrem vajíček,při kterém jsem do práce mimochodem chodila a dalo mi to opravdu zabrat..pracuji jako servírka,to jsem trošku podcenila,nebylo mi vůbec dobře a potom odběr vajíček pod narkozou,šílené bolesti břicha a pak strach jestli to vyjde,zákaz jakýchkoliv i málo náročných činností..tak s tímhle bych asi v práci neuspěla. A jsou opravdu důležitější věci než chodit do práce a riskovat že se něco kvůli tomu pokazí. Tak pokud mi napíšou že mi to neuznají tak asi budu zlá 😀

jenny97
14. črc 2014

@kimby Ahojky, tak co, máš pro mě nějaké info ohledně toho, jak to tvůj fin.poradce napsal 🙂 ? Nechci s tím být otravná, ale chci to zítra poslat a bojím se, že to mám špatně napsané :(

835616
18. črc 2014

Zdravím,připojují se ke konverzaci s pojištěním u Allianz.Jsem na riziku od druhého měsíce a po dlouhém běhání po všech možných dokumentech,co si vyžádali rozhodli,že vyplácet nebudou,neboť se nejedna o nemoc či úraz.Na začátku těhu jsem krvacela a tak jsem musela kvůli hrozícímu potratu zůstat doma,od 5.měsíce mámbolesti v podbřišku a tvrdne me bříško.Nu a tak poj.plnit měla,jenže jim se nechce a tak píší,že to nenení nemoc.Platime jim dost slušné peníze a oni z nás mají dobrý den.Jsem tak vytočena a tak jsem se rozhodla vzít si právníka.Dnes mu budu volat.

lucik1986
18. črc 2014

Ahoj. Tak se pridavam. I me proplaceni zamitli. A to z duvodu, ze jsem se lecila s neplodnosti v Caru. Podotykam,ze tehotenstvi nakonec probehlo prirozene. Takze to budeme take resit pres pravniky. Jedna se o docela dost penez. Jednani allianz tragedie.

835616
18. črc 2014

Přesně i u nás se jedna o pěkné penízky.Přijde mě to jejich řešení jako tragedie. Už jich mám plné zuby.Platit chtějí,ale plnit ne.A to si představte,že jsem pro ověření zkoušela volat do Allianz a oni Vám klido řeknou,že kdyžsi zřidite pojistku u nich,tak plni i rizika.Takže oni ddal uzavírají tyto smlouvy.

lucik1986
18. črc 2014

@835616 no jasne ze uzaviraji. Proc by ne. Je mi z nich zle. Chteji dolozit milion veci a pak napusou at si trhneme.

verisek.s
18. črc 2014

Já si platím pojistku 2roky, měsíčně 1200kč, rok po uzavření smlouvy jsme navštěvovali car, stanovena neplodnost, po roce léčby jsem otěhotněla spontánně. Ihned po zjištění těhu zjištěn problém s dělohou a pojišťovna po zaslání všech lejster plní zodpovědně. Takže já si nemůžu stěžovat 🙂

835616
18. črc 2014

Verisku,tak to smekam.Jsem domluvený s právníkem na pondělí,tak jsem zvědavá.

p1983k
19. črc 2014

@835616 Ahoj,písni pak co ti na to právník řekl,pokud mi to zamítnou tak do toho jdu taky,nenechám to jen tak...díky.

835616
21. črc 2014

Holky,tak dle právníka mám nárok,takže sepisuje zadost o přezkoumání a když to nevyjde tak žaloba.
Co s nimi jiného.Jen tak jim to nemůže projít.

p1983k
22. črc 2014

Super,však jo,přece to nehodíme jen tak za hlavu,já bych přišla o nějakých 75 tis. a to se teď opravdu hodí,taková spousta peněz. A věřím že je spousta lidí kteří to nechají jen tak... tak přeji ať to dobře dopadne !!! 😉

835616
22. črc 2014

Díky,budu informovat.

calogera
1. srp 2014

Já mám s Allianz jen špatné zkušenosti, byla jsem v těhotenství hospitalizována kvůli kontrakcím, hrozícímu předčasnému porodu a vysokým leukocytům skoro měsíc.. v dubnu po propuštění jsem jim poslala propouštěcí zprávu a uplatnila nárok na odškodnění při hospitalizaci, protože i když jsem byla na neschopence, tak mi denní odškodné jako náhradu mzdy zamítli, jelikož rizikové těhotenství není nemoc jako taková.. ( neměla jsem sjednané pojištění na rizikové těhotentsví ale pouze jako úrazové a nemoc). Doložila jsem jim výpis z pojišťovny od roku 2009 a dokumentaci od gynekologa od roku 2011, což pár týdnů po porodu bylo fakt příjemné.. paní likvidátorka mi zaškrtla ve výpisu z pojišťovny položky, kterým nerozuměla, tak jsem jí to musela vysvětlit ( jsem zdravotník) a dále se jim zdál problém, že jsem v roce 2009 měla rtg hrudníku. Porodila jsem 17.5. zdravou holčičku jen o 2 týdny dřív. Ale přístup této pojišťovny je na pováženou.

kimby
3. srp 2014

@jenny97 po delší době píši, byli jsme na dovolené. Takže odvolání mi napsal fin. poradce-kamarád, který mi pojistku tehdy sjednával, dodnes se nikdo z Allianz ani neobtěžoval reagovat.
Nemám co dodat, s kč už nepočítám, akorát jsem do této pojišťovny narvala tisíce, aby se měli dobře a mohli dál okrádat lidi, kteří si sjednají pojistku a je jim pak stejně k ničemu.
Vypověděla jsem ji a už NIKDY s Allianz nechci mít nic společného.

marjolin
12. srp 2014

Ahoj holky, tak by mě zajímalo jak vám dopadlo to odvolání. Od své fin. poradkyně vím, že Allianz od ledna 2014 neplní snad nikomu. Žádostí prý bylo čím dál tím víc a tak se pojišťovna sekla. Minulý rok plnila skoro každému a stačila nevolnost, točení hlavy apod. Já už jsem odvolání podávala, tak jsem zvědavá jak dopadnu. Na riz. těh, jsem už 4. měsíce a stále řeším, vyběhávám potvrzení, dokumentaci a další a další papíry. Ale každopádně to tak nenechám už z principu..... co si to vůbec dovolují 😠

p1983k
13. srp 2014

@marjolin Ahoj,tak vidím že jsme na to všechny stejně 😒 Já marodím od 26.května,teď je půlka srpna a stále jsem nedostala od Allianz žádné vyjádření,natož tak peníze 😀 U mě je trochu jiná situace,ze začátku jsem na neschopence kvůli rizikovému těhu,teď posledních 14 dní z důvodu po revizi dělohy (zamlklé těhotenství),ovšem nic nemění to že neschopenku mám a pojišťovna by měla plnit. Všechny doklady které si vyžádali jsem již dávno poslala,teda kromě těhu průkazky,kterou jsem vlastně ani nakonec nedostala. ☹ Když jsem se ptala fin.poradce který mi sjednával pojistku,tak se neustále vymlouvá že pojišťovna toho má moc a že jim vše dlouho trvá,ale že se je snaží urgovat...to jsem s ním mluvila naposledy před dvěma týdny,dodnes se zase nikdo neozval. Zítra si jdu k dr pro ukončení neschopenky,které jim také pošlu,počkám do konce srpna a začnu to řešit. Taky jsem slyšela že dělají problémy s plněním od ledna tohoto roku,jenže my si ty pojistky uzavřely již minulý rok,některé i dříve,tak nevidím důvody aby neplatili..no a nejhorší je že oni vám tu pojistku sjednají klidně i dnes když budete chtít,vůbec to neutli. Nechápu co jim na tom tak dlouho trvá,k dnešnímu dni mi mají vyplácet cca 22tisíc,jsem fakt zvědavá jestli to z nich dostanu. A pokud nestíhají,mají zaměstnat víc lidí,aj ta sociálka pošle peníze za nemoc celkem včas když mají všechny dokumenty na stole a myslím že ti těch případů mají milionkrát víc než nějaká pojišťovna !!!

lucijeta
14. srp 2014

dnes jsem mluvila s mým kamarádem pojišťovákem přes kterého jsem pojistku měla a plnili mi.. volal mi, že allianz měnila podmínky a už pro plnění nestačí nevolnosti a méně závažné důvody, už uznávají jen opravdu vážné důvody neschopenky, tak abych to dál tlumočila kamarádkám, které o pojistce uvažují, aby věděly, že už to není jen tak..

marjolin
14. srp 2014

pojistku jsem uzavírala za nějakých podmínek před více než rokem a půl a na riziko jsem šla začátkem dubna, tudíž změna podmínek se mi logicky nemohla dotknout. V pondělí mi prý byla odeslána odpověď ohledně odvolání. Je konec týdne a nikde nic....zbytečně všechno prodlužují. Podle mě počítají s tím, že to nás těhotný přestane bavit a v až porodíme, tak v euforii na to zapomeneme 😀

p1983k
15. srp 2014

@lucijeta A co teda my co máme smlouvy starší se starýma podmínkama? Nevíš?

lucik1986
15. srp 2014

tak se přidávám do skupiny těch co jim Allianz plnění zamítla. Mě dokonce napsali, že mi ruší připojištění na rizikové těhu. Takže od nich už nikdy nic 😠

symcca
15. srp 2014

@lucijeta ano, je to tak. A má to logiku, dost lidí to zneužívalo, tak zpřísnili podmínky...

lucijeta
15. srp 2014

@symcca já se divím, že to neudělali už dávno 😅 co vím tak dřív plnily i těm co se pojistily až když už těhotné byly a pak šup na PN.. hodně se to zneužívalo a teď bohužel na to dorazily i ty těhule, které jsou doma oprávněně 😒

@p1983k joo, to nevím

evca_benatky
15. srp 2014

Holky, tu pojistku mám taky, dělala jsem ji přes fin. poradce z Partners, mám ho pojmenované jako spec. pojištění pro ženy a nastavené dle svých tehdejších přání a potřeb. Měsíčně platím 929,-Kč. Měla jsem to štěstí, že těhotenství probíhá nekomplikovaně a o plnění v rizikovém těhu jsem tedy nežádala. Ale co bych teď ráda využila je- proplacení za hospitalizaci za dny v porodnici po porodu. Máte s tímto někdo zkušenosti? Do 14 dnů mám rodit a představa, že kvůli tomu aby mi proplatili cca necelých 1500,-Kč budu běhat taky po všech čertech a dávat výpisy x let dozadu je mi špatně už teď, to víc projedu na naftě 😢
Není tady tedy mezi vámi některá, která má zkušenost s proplacením pobytu v nemocnici?
Moc by mi to pomohlo

lucijeta
15. srp 2014

@evca_benatky mně ho allianz propácela už 2x a lítání s tím žádné není, chtějí jen kopii propouštěcí zprávy a korunky poslaly do pár dnů 😉

chris_n
15. srp 2014

@evca_benatky oni ti můžou něco vyplatit, ikdyz ti nevznikne žádný náklad? a tím, že jsi na mateřské, tak ti ani neuniká plat?

evca_benatky
15. srp 2014

@lucijeta Super, děkuji moc za odpověď!! 🙂 Hned mám lepší náladu 😉

@chris_n Ano, mělo by to tak být. Někdy dokonce i nezaměstnané a samoplátce jen zdravotního pojištění přemlouvají k uzavření životní pojistky. Ušlý příjem, popř.a současné fin. příjmy a náklady zajímá především stát a státní instituce.

p1983k
16. srp 2014

@evca_benatky Já mám ve smlouvě pobyt v nemocnici až od 5tého dne,tak nevím jestli ti proplatí dva dny..měla by jsi to tam mít uvedeno.

evca_benatky
16. srp 2014

@p1983k Děkuji, to je dobrá poznámka, to musím zkontrolovat, ale snad mám jen neschopenku proplacenou až od 3. či 5. dne nemoci, ale u pobytu v nemocnici snad už od prvního dne. Kromě blížícího se termínu porodu se ještě stěhujeme, tak si jen najít tu správnou krabici a hned budu chytřejší 😉

p1983k
16. srp 2014

@evca_benatky Jojo,každý má smlouvu nastavenou jinak..