Pojištění Allianz a platba v neschopnosti

brisalek
19. dub 2013

Ahoj, dočetla jsem se tady na několika místech, že pouze Allianz proplácí dávku při neschopnosti i v případě rizikového těhotenství. A nemá ho jako ostatní ve výluce. Z ruzných zdrojů už se ale liší podmínky. Proto bych se chtěla zeptat:
1. musí být v pojisce zahrnuto spoření minimálně 300,- Kč
2. po jaké době od uzavření pojistky , pojišťovna plnění uhradí ??? Slyšela jsme 3 měsíce , ale také až 9 měsíců????
3. Pokud bych například otěhotněla tento měsíc a zároveň pojistku tento měsíc uzavřela, ale na rizikové bych šla až po těch 3 měsících ...platili by nebo ne???

Mám životní pojistku nastavenou dost špatně a proto už asi 3 měsíce řeším její změnu a nastavení právě pojištění v případě neschopnosti, řiplácení na pobyt v nemocnici....a v průběhu toho jsem se dozvěděla o tm rizikovém těhu, Allianz...další těhotenstvé u mě je 50/50. část mě chce a moc a čás mého já říká ne....ale když už by jo, tak v mém věku není pojištění problému v těhu a po porodu, které Allianz nabízí od věci.....🙂 to jen na vysvětlení🙂

hvezdickaaak
19. říj 2016

@jannis33 Advokat psal do Allianz a opet zamitnuto. Narovinu mi i advokat rekl ze soudy do 100tis.Kc jsou zbytecne. A v tom si je Allianz jista ze to dal nikdo resit nebude-samostatne.

jannis33
31. říj 2016

@andilecekk22 omlouvam se za odmlku,naskenovat podminky mohu,poslete mi email a sednu k tomu jak budu mit vice casu.Bohuzel nam stavkuje tiskarna ale vezmu to pres scan v mobilu,taky ho ted pouzivam😊

evac28
4. lis 2016

@andilecekk22
Ahoj. Spíše nespoléhej na to, že by ti pojišťpvna něco dala. Ja mela plno zprav od doktora a ni je nezajimal. V podstaťe mi napsali ze když mi nehrozí potrat a neležím cele těhotenství v nemocnici, tak nemám nárok.

alilisi
4. lis 2016

Holky nevíte, co to má znamenat, když mi ted na účet přišlo od Allianz pojišťovny 2700,-Kč? z ničeho nic.. pokud to schválí kladně tak by mi měli vyplácet od začátku září, ale zatím jsem v čekací lhůtě, jelikož jsem teprve nedávno doložila všechny potřebné doklady.. ještě mi nepřišlo žádné rozhodnutí a tak, takže ted nevím za co těch dvasedm.. jsem z toho jelen 😀 ale potěší to 🙂

jannis33
9. lis 2016

@consti dobrý den a mohu se zeptat,co jste vše dokládala na pojištovnu a s čím jste byla na riz.těhotenství?A kdy jste měla uzavřenou pojistku a plnili bez problémů?Děkuji za odpověď 🙂

jannis33
15. lis 2016

@lucijeta Dobry den,mohu se zeptat,s cim jste byla doma na zaklade ceho vam bylo vyplaceno plneni od Allianz¿Mne to zamitli,smlouvu mam od listopadu 2013.dekuji za odpoved

lucijeta
18. lis 2016

@jannis33 nevim presne co bylo v neschopence psano, ale byla jsem cele tehu sledovana na hematologii kvuli poruse srazlivosti krve a z toho duvodu me mudr. nechala doma, ze je tehotenstvi rizikove

hvezdickaaak
24. lis 2016

Pokud by jste byly ochotne se spojit muzeme podat hromadnou zalobu na Allianz. Z lidi tahaji penize a kdyz maji plnit tak zastrasuji a znevazuji vystaveni PN lekarem. Je to porad to stejne na co oni hraji.

hvezdickaaak
25. lis 2016

Po dnešním sezení s advokátem to budeme vymáhat i na po 5té. Nabádamě abychom se domluvily k hromadné žalobě, která by měla velkou váhu než samostatně. Allianz jede hlavně pro svůj business a hledá kličky i které jsou zcela zavádějící. Např.pro info: měla jsem vystavenou PN původně pro angínu následně mě praktik předal do péče gynekologa pro časné krvácení v těhotenství-tohle Allianz nepovažuje za nemoc. Definici nemoci nemají nikde v pojist.podmínkách. Neboť definice nemoci je stanovena i dle WHO-světové zdrav.organizace jako odchylka od zdraví-tedy není nijak nefinována, tudíž není možno aby si Allianz definovala nemoc sama-takhle mohou zamítnout všechno jak je jim libo. Já jsem pak v 34tt.(6týdnu před porodem mi byla ukončena PN a musela jsem nastoupit na mateřskou)skončila na týden v nemocnici a ve 40tt.jsem musela rodit-akutním císařem. Jenže tato skutečnost Allianz už nezajíma neboť jsem už nebyla na PN.

sanitrova67
10. črc 2017

ahojky mam taky allianz a chtěla jsem se zeptat zda už někomu proplatili např tento příklad, který teď mam já:... jsem v 23tt a v 21tt jsem byla dvě noci hospitalizovaná v nemocnici s krvácením nízko položené placenty. teď už jsem od té doby víc jak týden na PN, kterou mi doporučil jak lékař tak i v nemcnici a nevím zda v tom mam pokračovat zda má to smysl, ....zda mi to bude uznáno . moc děkuji za odpověď

hvezdickaaak
12. črc 2017

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/109742988...

ozvalo se mi spousta poskozenych maminek, kterým Allianz nevyplatila pojistne plneni, a postupujeme spolecne v ramci predzalobni vyzvy, a nyni uz to jde soudni cestou

petulikcz
21. črc 2017

@hvezdickaaak
Ahojky, resim podobný problém. Včera mi prišiel zamitaci dopis. Jeste se mohu pridat? Dekuji

misalka91
23. črc 2017

Já jdu ve středu k dr protože si po me allianz vyžádala lékařské zpravy. Hned ve středu vše odešlu a jsem zvědavá na jejich vyjádření.
Stejně jako nové z vás po mě chtějí dolozit milion dokumentaci ofocenou tehu průkazku atd.

petulikcz
24. črc 2017

@misalka91 A jakou máš diagnózu? Tak ty věci či chtějí doložit je standard. Tehu průkaz, potvrzeni od zaměstnavatele, od lékaře výpis všech kontrol, neschopenku. Já jdu k dr zítra, aby mi rozepsal přesněji můj stav včetně diagnózy.

jannis33
27. črc 2017

Devcatka,zamitaji vsem a plnit nechteji,my to resime od zari.Pokud mate diagnozu,ktera spada pod mezinarodni klasifikaci nemoci,musi plnit.A hlavne,nemate pojistene rizikove tehu,ale pracovni neschopnost,,tehu jen neni ve vyluce.Takze nevim,co furt pojistovna resi,kdyz se obraci na tom,ze neni duvod rizikovosti tehotenstvi,abyste byly na PN,kdyz na pn jste z duvodu,ktery vam neumozni pracovat. .

misalka91
28. črc 2017

@petulikcz diagnózu mám 020.0 tak jsem na to zvědavá. Vše jsem odeslala tak teď cekam. Za jak dlouho ti odepsali

petulikcz
31. črc 2017

To je myslím hrozící potrat? Nebo krvacení. . 14 dní než mu dali dopis o zamítnutí. Jak to vypadá? Už nějaké info?

misalka91
31. črc 2017

Jj je to hrozící potrat. Ze začátku jsem krvácela tak proto jsem musela na neschopenku. Zatím nic nového nevím stále čekám na vyjádření.

amelienne
7. srp 2017

Maminky,neporadil byste nekdo? Je zde mozny narok v pripade,ze prechazim z jedne rodicovske na nemocenskou v tehu? (A ted nemluvim o schvaleni poj.,ale ciste o naroku.) Uprimne si myslim,ze ne pze rodicak byl nizsi nez predchozi plat a pojistovna bere vas predchozi prijem,coz je pred nemocenskou rodicak...

petulikcz
1. zář 2017

@misalka91 Ahojky, tak už jsi dostala nějaké vyjádření? Mě zatím uznali, že dodatek "ženy a těhotenství " není součástí mě smlouvu, když např hrozící potrat, hrozící předčasny porod, zvracení atd není součástí mě smlouvy. Poslala jsem jim znovu řádně lékařské zprávy včetně diagnózy. Měla jsem na začátku krvácení z důvodu syndromu mizejícího dvojcete. Takže uvidíme no. Ale oni se furt ohání tím, že musím byť nějak nemocná v těhotenství, že jen riziko a prevence byt v pracovní neschopnosti není nemoc.

petulikcz
1. zář 2017

@hvezdickaaak
Ahojky, nevím jestli je možné, ale jak to vs dopadlo s Allianz? Děkuji za odpověď.

misalka91
6. bře 2018

Ahojky. U mě to vše uznali a vyplaceno jsem dostala 🙂

aklin
6. bře 2018

Mela jsem tu samou smlouvu. Byla jsem na neschopence v tehotenstvi. Zastupce, ktery zaridil toto pojisteni me sliboval, ze mi pojistovna pomuze v pripade neschopnosti. Kdyz jsem byla na neschopence bylo mi receno, ze nemam narok i kdyz jsem mela rizikovs tehotenstvi. Dali by mi penize az kdyz bych potratila. Po teto zprave jsem s pojistovnou skoncila.

hvezdickaaak
20. bře 2018

Děvčata, nyní čekám již na soudní stání.

jannis33
20. bře 2018

@hvezdickaaak To drzim palce a dejte vedet jak jste dopadla😉