Pojištění Allianz a platba v neschopnosti

brisalek
19. dub 2013

Ahoj, dočetla jsem se tady na několika místech, že pouze Allianz proplácí dávku při neschopnosti i v případě rizikového těhotenství. A nemá ho jako ostatní ve výluce. Z ruzných zdrojů už se ale liší podmínky. Proto bych se chtěla zeptat:
1. musí být v pojisce zahrnuto spoření minimálně 300,- Kč
2. po jaké době od uzavření pojistky , pojišťovna plnění uhradí ??? Slyšela jsme 3 měsíce , ale také až 9 měsíců????
3. Pokud bych například otěhotněla tento měsíc a zároveň pojistku tento měsíc uzavřela, ale na rizikové bych šla až po těch 3 měsících ...platili by nebo ne???

Mám životní pojistku nastavenou dost špatně a proto už asi 3 měsíce řeším její změnu a nastavení právě pojištění v případě neschopnosti, řiplácení na pobyt v nemocnici....a v průběhu toho jsem se dozvěděla o tm rizikovém těhu, Allianz...další těhotenstvé u mě je 50/50. část mě chce a moc a čás mého já říká ne....ale když už by jo, tak v mém věku není pojištění problému v těhu a po porodu, které Allianz nabízí od věci.....🙂 to jen na vysvětlení🙂

ogatek
26. únor 2016

Platim si pojistku víc jak 5 let, když jsem ji uzavírala, bylo mi řečeno, že je to na pokrytí snížení financi v době PN, a pak jem si i priplatila na gyn. problemy (OK ty nebyly závažné naštěstí). Ale k te PN je totiž také rozdí,l kde pracujete a zda pro změnu zdráv. stavu, ji nemůžete vykonávat, a to pojišťovna věděla, že mam rizikové pracoviště. A jestli se bolesti a únava a vertebrogeni potíže dají označit za subjektivní no ano, ale nevim jak to mohou posoudit od stolu, ja na tom byla v zari tak, že pro mě byl problem dojít na WC. Tak mi to asi lékař nenapsal jen tak. Ale vyšetření od odborníka třeba neurologa nemám, ani jiné protože, jako těhotné vám nemůžou nic dát ani vás pořádně vyšetřit. A že před více, jak pěti lety se vyplaceno jinak, vím od svých kolegin, které ani takové obtíže neměli. Jak by se posuzovali stavy psychiatrických pacientů. Tam jsou potíže subjektivní. Pojišťovna mi pak ústně zdělila, že záleží na dokumentaci. To je problem asi jsem měla být více histericka, místo abych se radovala že po osmi letech se povedlo otěhotnět přirozeně. Pojistné je dost vysoké a mělo by pomoc mě, když se mi sníží finance skoro o 8 000Kc a ja jsem ta která pojišťovnu živí že.

evulinka27
26. únor 2016

@ogatek asi myslíš pojištění pracovní neschopnosti na rizikovém těhotenství.
Pokud jsi na rizikovém, tak musíš být léčena. Prostě mít lékařský důvod.
Chápu, že máte třeba bolesti, ale představte si, že já je třeba nemám, ale doktorovi bych navykládala, jak jsem doma lazar.. kde je pravda?
Takže pokud jste doma, musí vás lékař léčit. Léky, vyšetření, něco průkazného. Dokud tohle nebude, pojišťovna nemůže 100% vědět, že nejste hypochondr a že to na ně jen nezkoušíte.
Tak ho poproste o něco, co by vám do zprávy napsal a ať vás prostě léčí. Jinak je to smůla a plnění nedostanete.

evulinka27
26. únor 2016

@ogatek Omlouvám se za vyko-tykání 🙂 nějak jsem se ztratila v textu :D

ogatek
26. únor 2016

@vera1410 přesně tak měla jsem byt vic histericka, můj doktor mi řekl že se nechce s pojišťovnami handrkovat. Ale jsem šťastná, že po osmy letech čekám malou Aničku a doufám že poj. nebudu potřebovat.

evulinka27
26. únor 2016

@ogatek šak doktor se s nikým handrkovat nemusí. jen ať vám na to něco předepisuje, nebo udělá opichy, nebo něco prostě.. máte problém, ať ho řeší. a pak to bude vše ok.
Jinak gratuluji k malé 🙂

mac9
4. bře 2016

ahoij holky, tak mi dnes přišlo vyjádření od allianz, že nebudou plnit, prootože jsem nastoupila na nemocenskou ještě v době mateřské. resp. 20.12. a do práce jsem měla nastupovat 25.12. myslíte, že je to oprávněný důvod? to mě docela vytočilo :(

vera1410
4. bře 2016

@mac9 bohuzel je. Pracovni neschopnost se plni kdyz si zamestnana. Na matersky nema smysl mit pojistenou PN.

evulinka27
4. bře 2016

@mac9 ano, tohle je důvod proč by neplnili. PN je dávka proti ušlému zisku a v době, kdy jsi nastoupila na PN, tak jsi nebyla výdělečně činná...
Nevím jakého máš poradce, ale když jsi byla na mateřské, tak proč ti tarif z pojistky nevyňal?! mohla jsi platit méně, protože to připojištění nemá význam. Stejně tak, když je člověk na pracáku.

mac9
4. bře 2016

@evulinka27 @vera1410 j á jsem to brala tak, že i když jsem na mateřské d. tak jsem stále zamestnana, mam to na dobu neurcitou a svou práci jsem neukončila, nedostala výpoved, dobre, tak proc treba neplní od data, co jsem mela jiz nastoupit do prace- od toho 25.12. myslíš, má cenu se odvolávat?

evulinka27
4. bře 2016

@mac9 a měla jsi podepsanou pracovní smlouvu?
Vůbec ne, když jsi na mateřské tak nejsi výdělečně činná. a tohle riziko je proti propadům v příjmu. když jsi na mateřské, tak aj kdyby jsi ju celou promarodila, tak o žádné peníze nepřicházíš, protože ti chodí rodičovská.

vera1410
4. bře 2016

@mac9 asi bych se odvolala. Pokud jsi stale marodila a mela jsi uz nastoupit na prac.pomer,tak by ti teoreticky meli plnit.

janawei
4. bře 2016

Myslím, že odvolání z toho důvodu je úplně zbytečné. Pojistná událost nastala (rozuměj počátek pojistné události) v období, kdy jsi neměla na plnění nárok a je úplně jedno, že pokračovala v období, kdy jsi teoreticky už nárok měla.

Myslím, že rušit připojištění pracovní neschopnosti z důvodu mateřské resp. rodičovské by se nemělo šmahem. Záleži na životní situace každého z nás a dobrý poradce určitě vysvětlí - možnost, že budeš mít v budoucnu výluky na to, čím jsi trpěla v období, kdy jsi nebyla zrovna pojištěná, nevýhodnější pojistné podmínky apod.

Je mi líto, že Ti neplnili, ale je třeba myslet na to, že se pojišťovny při likvidaci drží strikně pojistných podmínek, proto je vhodné, aby se s nimi všichni pořádně seznámili před uzavřením pojistné smlouvy. Myslím, že hodně lidí by si ušetřilo zklamání z toho, že očekávají něco, na co nemají vůbec nárok.

evulinka27
5. bře 2016

@janawei Ano, riziko tu opravdu je s pojistnými podmínkami, pokud by během těhotenství nastal nějaký zdravotní problém.. ale právě pracovní neschopnost je na rok, pokud by problém nastal a rok by byla s tím doma, tak by stejně neplnili a pak to má přejímat invalidita... - myslím opravdu závažné věci...
Je to vždy jak říkáte o situaci.. ale každopádně měla být srozumněla s tím, že tady to riziko je, když nepracuje..

mac9
5. bře 2016

@vera1410
@evulinka27
@evulinka27
@janawei právě že fin. poradce, který mi smlouvu zařizoval, mě na to neupozornil a i když jsem s ním nyní řešila tuto poj. událost, tak se nezmínil, že by v tom měl být problém. no zkusím, se na něj nyní po vyjádření pojištovny obrátit, a třeba podat i to odvolání, za to nic nedám, ale fakt mě to štve....

hvezdickaaak
31. bře 2016

Zdravím vás budoucí a nebo již stávající maminky. Ráda bych vás chtěla informovat, že budu podávat soudní žalobu na poj.Allianz z důvodu zamítnutí poj.plnění v rámci pracovní neschopnosti v době těhotenství. Pokud by jste byla ochotná i váš oprávněný neúspěch u Allianz chtít ještě řešit mohly bychom podat hromadnou žalobu. Děkuji za případnou zpětnou vazbu.

bassetlady
31. bře 2016

@hvezdickaaak já to s nimi teprve řeším, ale můžu se zeptat z jakého důvody Ti to zamítli a jaká byla diagnoza? Díky

hvezdickaaak
1. dub 2016

Principielne ze mam nedostatecnou dokumentaci od doktora i presto ze se lekar zpetne vyjadril a doplnil informace k nutnosti vystaveni neschopenky ato casneho krvaceni. Kdy jsem mela i silne bolesti bricha, ktere pretrvavali do 7mesice tehu. S naslednou lecbou. Kterou lekar zduraznuje.

Prvne jsem mela v dokumentaci dohled na fyziolog.tehu ale nasledne se mi prihorsilo a lekar doplnil do dokumentace diagnozu dohled nad vysoce rizik.tehotenstvim. A na zaklade teto informace mi vse zamitli ze pouhe riziko neni nemoc- coz je zcela irelevantni informace ze strany Allianz.
Definice nemoci neni jasne specifikovana ani na Svetovou zdravotnickou organizaci-WHO a proto si Allianz definici nemoci nemohla specifikovat do poj.podminek, ktere jsem v minulosti uzavrela a nemam ve vylukach. Vim ze nyni uz jsou nove pojis.podminky pro nove pojistne smlouvy kdy Allianz ma ve vylukach opravdu hodne diagnoz.

Nasledne muj lekar specifikoval a doplnil informace vc.diagnozy a to bylo krvaceni pro ktere jsem mela lecbu.

7 tydnu pred porodem jsem musela byt nutne hospitalizovana pro podezreni preeklampsie. Avsak tato informarce jiz na poj.nesla nebot mi byla ukoncena neschopenka a nastoupila jsem na materskou, ale lecba pokracovala.

evac28
28. črc 2016

Ahoj Holky,
já mám také pojistku u Allianz založila jsem si jí skoro dva roky před otěhotněním. Bohužel jsem byla od 4měsíce doma. Špatný tlak, nevolnosti a krvácení. Doktor mě hned napsal rizikové těhotenství. V diagnóze jsem měla hrozící potrat a popsaný stav. Poslala jsem pojišťovně veškeré zprávy a vyplnila všechny jejich papíry. Bohužel mi plnění neuznali. Sice má diagnóza spadá do těch u kterých mají plnit, ale lékař dostatečně tragicky ve zprávě nepopsal, jak je mi zle, no prostě výmluva za výmluvou při každém odvolání. Dnes už mám 3 týdny po porodu a jsem šťastná, že nám vše dobře dopadlo. Bohužel pojistka mi byla k ničemu a teď ji budu rušit. Všem budoucím maminkám bych jí rozhodně nedoporučila je to jen vyhazování peněz. Přijde mi, že hradí jen když jste v nemocnici na lůžku celou dobu, jinak je to ne dost vážný stav. Takže spořte si raději doma do kasičky než vyhazovat za tuto pojistku bez plnění. 🙂

andreaandrejka
28. črc 2016

@evac28 Jojo, máme tu samou zkušenost. Bohužel, měla to pojištění každá a jelikož chodí každá druhá na rizikové, tak to přestali plnit. Nicméně je to od nich nefér, měli nás uvědomit, a ne nám to oznámit, až když došlo na akorát 🙂

jannis33
10. říj 2016

@p1983k je tu uz sice doba,ale muzu se zeptat,co jste mela napsane ve zpravach od lekare,ze vam pojistku Allianz nakonec proplatila¿Resime ted to same a zamitli mi to,takze jsme posilali odvolani,takze cekame na vyjadreni...Dekuji za pripadnou odpoved,Maňhalová

p1983k
11. říj 2016

@jannis33 Ja měla rizikové těhotenství z důvodu ivf a předešlých potratech,někomu to uznají někomu ne. O to první jsem opět přišla a u dalšího těhotenství jsem pořád krvacela,uznali mi obě těhotenství. Tak hodně štěstí at ti to klapne. Proč jsi doma? Pokud jen z důvodu ze nemůžeš vykonávat své zaměstnání tak to bohužel nestačí.

jannis33
11. říj 2016

@p1983k tak to jo,ja mela ze zacatku silne nevolnosti,zvraceni a velke bolesti bricha takze bych do prace vubec nemohla,je to me prvni tehotenstvi😏Uvidime,drive uznavali a proplaceli pry vsem,nez zjistili,ze je to asi nevyhodne necobtakoveho mit.Svagrova mela uplnebto same,trikrat ji to zamitli a ctvrty odvolavaci dopis,ze to vezmou pres pravnika,poj.ihned do 14dnu poslala penize...coz je divne,kdyby na to podle nich "nemela"narok.no uvidime,hlavne aby byl malej v poradku,tuto je vedlejsi...i kdyz potreba...

jannis33
11. říj 2016

@tekame Dobrý den,chci se zeptat co jste měla ve zprávě od lékaře přesně uvedeno,že Vám Allianz proplácela neschopenku na riz.těhotenství? Teď to s nima bohužel taky řešíme,po zamítnutí jsme dali odvolání a čekáme...v okolí mam jen špatnné zkušenosti,nechtějí vyplácet nikomu a posílají snad univerzální dopis každému....Děkuji za odpověď Maňhalová

tekame
11. říj 2016

@jannis33 Já vás asi moc nepotěším, moje smlouva byla uzavřena v době, kdy nebyly zrevidovány smluvní podmínky. A tak ještě propláceli... Ale to už jsou tři roky...

jannis33
12. říj 2016

Ja mam prave uzavrenou smlouvu jeste za starych podminek z roku 2013,kdy jeste plnili vsem a bez problemu,nic ve vylukach nemam ,jen ze pojistka musi byt delsi jak 6ti mesicu,coz splnuji...

andilecekk22
12. říj 2016

Ahoj holky, prosím nemáte někdo pojistné podmínky roku 2013. Bohužel mám je smlouvu jako takovou protože mi původní ohořela. Pokud by jste někdo měl, pošlete mi je prosím. Děkuji

jannis33
12. říj 2016

@andilecekk22 podminky sice doma mame,ale budu je jeste potrebovat,resime pojistku,takze kdyby se chteli necim ohanet,at je mame k dispozici,ale muzu poslat potom,az si to vyridime😏

andilecekk22
13. říj 2016

a nemohla by jste mi je nakopírovat nebo naskenovat?samozřejmě bych vám to zaplatila..
a řešíte pojistku jako na to riziko nebo na pojištění při pn? já to podávala včera a čekám co bude. Ale mám pojištěnou jak pn tak pojištění pro ženy. Tak jsem zvědavá jak dopadnu.

jannis33
14. říj 2016

Chcete je cele naskenovat¿Pojisteni pri pn na ktere se tehotenstvi vztahuje...A z jakych duvodu jste doma vy¿take mam i pojisteni pro zeny...budu drzet palce😊

andilecekk22
15. říj 2016

pokud by jste byla tak hodná budu ráda..s bolestmi, špatné stěry, antibiotika, špatná poloha dělohy..tak uvidím..ale moc na to nevsázím..už i napsali na mejl že jim je jedna zpráva za měsíc málo..tak asi budu muset volat dr co dál.. ☹