Pojištění Allianz a platba v neschopnosti

brisalek
19. dub 2013

Ahoj, dočetla jsem se tady na několika místech, že pouze Allianz proplácí dávku při neschopnosti i v případě rizikového těhotenství. A nemá ho jako ostatní ve výluce. Z ruzných zdrojů už se ale liší podmínky. Proto bych se chtěla zeptat:
1. musí být v pojisce zahrnuto spoření minimálně 300,- Kč
2. po jaké době od uzavření pojistky , pojišťovna plnění uhradí ??? Slyšela jsme 3 měsíce , ale také až 9 měsíců????
3. Pokud bych například otěhotněla tento měsíc a zároveň pojistku tento měsíc uzavřela, ale na rizikové bych šla až po těch 3 měsících ...platili by nebo ne???

Mám životní pojistku nastavenou dost špatně a proto už asi 3 měsíce řeším její změnu a nastavení právě pojištění v případě neschopnosti, řiplácení na pobyt v nemocnici....a v průběhu toho jsem se dozvěděla o tm rizikovém těhu, Allianz...další těhotenstvé u mě je 50/50. část mě chce a moc a čás mého já říká ne....ale když už by jo, tak v mém věku není pojištění problému v těhu a po porodu, které Allianz nabízí od věci.....🙂 to jen na vysvětlení🙂

sarka49
7. kvě 2015

@vera1410 nic gynekologického to není.

sarka49
7. kvě 2015

a ještě bych se chtěla holky zeptat na změnu adresy pro PN. Budu předpokládat, že mi ten týden sociálka povolí, ale co Allianzka? Řeší to? Nemůže sáhnout na plnění, nebo to celé zrušit?

vera1410
13. čer 2015

Ahoj, chci jen přidat mou zkušenost s Allianz pojišťovnou. Peníze mi přišly asi po dvou týdnech co jsem jim poslala dokumenty,které požadovali, kromě nevyplněného příjmu (dle podmínek jej nemusím prokazovat do 400 Kč/den, takže jsem ho neuvedla) a nedodala jsem zdravotní dokumentaci rok před pojištěním a od doby,kdy jsem nastoupila na pracovní neschopnost z toho důvodu, že mi ji můj gynekolog odmítl dát s tím, že je to lék.tajemství, takže jsem to takto podala i pojišťovně. Přesto plnili, pravděpodobně na základě okopírované těhotenské průkazky, kde je napsána těhotenská cukrovka a vyšší tlak. Pro další plnění musím každý měsíc posílat kopii lístku na peníze pojišťovně.

e1984e
25. čer 2015

Ahoj holky, dneska jsem odeslala dokumentaci do pojišťovny. Jak dlouho jste čekali na odpověď z pojišťovny, jestli budou plnit?

vera1410
25. čer 2015

Ja asi 14 dni. Musela jsem jim volat zda jim to prislo a oni ze jo. Ten den mi prisel email s zadosti o cislo uctu a dalsi den vyjadreni ze budou plnit. A za tri dny penize na ucte.

jittulle87
25. čer 2015

jsem taky pojištěná u allianz. platím 600 kč za měsíc, ale nevím kolik mi jde na spoření a kolik na pojištění, ale měla jsem tam nastavenou dávku 200 kč na den, když jsem se ptala jak by to šlo navíšit, bylo mi řečeno ,že se to musí udělat 6 až 9 měsíců před nástupem na neschopenku a jak mám vědět kdy otěhotním když jsme se víc jak rok snažili. neudělal jsem to a nechala jsem tam těch 200 kč. po půl roce jsem otěhotněla, kůli práci v chemickém průmyslu jsem musela hned na neschopenku a pak jsem měla i rizikové těhotenství kůli vysokému tlaku a krvácení v počátku těhu. sehnala jsem si všechny papíry, otravovala jsem doktorku o vyplnění několika formulářů, pořád jsem jen platila a každý měsíc jsem musela mít potvrzený papír a zprávu od doktorky a taky jsem posílala na poj, kopii neschopenky. lítání až hrůza. a byl tam problém s nějakým dokumentem - záznam gynekologie - ten chtěla pojišťovna ,ale u doktorky mi to nechtěli dát - lék. tajemnství, tak jsem volala na poj, pak na gyndu a oni se tam pak nějak domluvili, musím říct, že jsem doktorce vděčná jak pořád musela papírovat - nakonec to všechno klaplo, do 14 dní peníze na účtě a pak každý měsíc až do nástupu na mateřskou, 6000 kč za měsíc k neschopence -no já jsem na tom byla líp než když jsem chodila do práce 🙂

chris_n
25. čer 2015

@jittulle87 a kolik si jim předtím nasázela na té pojistce? 😀

e1984e
25. čer 2015

@vera1410 děkuju, tak snad se do 14 dní ozvou

michalusenka
25. čer 2015

tak by me zeny zajimalo zda ste sli na rizikove hned na zacatku tehu nebo pojistka plati i kdyz se stane treba i neco pozdeji v tehu?

e1984e
25. čer 2015

@jittulle87 moje doktorka se na to taky moc netvářila, že na to nemají právo, že je to lékařské tajemství, nakonec mi napsala zdůvodnění neschopenky (mám stejnou diagnózu), musela jsem jí podepsat, že souhlasím s odesláním na pojišťovnu, tak tam posílám aspoň to a uvídíme, jak se k tomu postaví...jak to tady čtu, tak po uznání chtějí po každém něco jiného, asi záleží, kdo to vyřizuje

e1984e
25. čer 2015

ještě mi doktorka řekla, že když požadují výpis od doktora, měli by mi ten výpis proplatit, máte s tím někdo zkušenost?

jittulle87
25. čer 2015

@chris_n asi 1,5 roku x 600 to je asi 11000kč a pobírala jsem pojistku od začátku února do půlky června, to je 4,5 x 6000 to je 27000 kč a něco z tý pojistky (600 kč) mi šlo na spoření, nechám si ji ještě na druhý a pak konec nebo ji upravím...

vera1410
25. čer 2015

@michalusenka. Kdykoli behem tehu. Nekdo jde hned. Ja sla od 4.mesice. Nekdo i dyl.

chris_n
25. čer 2015

@jittulle87 no jen pokud bude druhý hned po prvním, tak je to asi k ničemu ne? tam kdyz by si byla jeste na rodičáku, tak stejne na neschopenku pak nejdes. Musela by si se mezi tím vrátit do práce.

jittulle87
25. čer 2015

@e1984e jo pravda výpis z dokumentace a v tom byl právě ten problém, ale nakonec to klaplo, no mě ji začali proplácet až po 21 dnech na neschopence, já to měla tak, že jsem na žač. prosince 2013 zjistila těhu, na gyndě mě hned kůli prac. prostředí poslali na neschopenku . ze dne na den - no v práci se na to netvářili - technolog a tak holka pro všechno, ale snad to zvládají 🙂, pak jsem měla nějaké komplikace a měla jsem utrogestan na udržení, přes vánoce jsem si vybírala dovolenou, abych mohla během svátků cestovat ne být venku jen o vycházkách - vězení..., pak jsem asi 7.1.2014 měla zas neschopenku a od února mi poj. platila až do 11 nebo 12.6. 2014 no a pak 20.7.2014 vykoukla na svět naše princezna. vycházky jsem dodržovala opravdu svědomitě - pak když už jsem byla na MD tak s tím obr břichem se mi už nikam nechtělo - takže půl roku vězení - u těhotných by to mělo být jinak - j se někdy cítila špatně a někdy to bylo v poho tak proč čekat na vycházky...

jittulle87
25. čer 2015

@chris_n no já bych chtěla do práce... pokud ještě nějaká bude...uvidíme nechám to na přírodě ale ještě určitě druhý nechci , malá má pohybové problémy, takže rhb, ale už se to lepší, ale druhý si nedovedu představit, jsem plně vytížená

e1984e
30. čer 2015

Tak jsem tam všechno odeslala a došel mi dopis, že nárok na pojistné plnění vzniká, ale chtějí ještě tu dokumentaci před uzavřením pojistky. Volala jsem to doktorce, nadšená teda vůbec nebyla a taky to patřičně okomentovala, mám se dojít domluvit. Tak snad už to bude vše. Už si připadnu jak blbec, pořád o něco žadonit a uhánět.

bassetlady
3. črc 2015

@e1984e a jak moc zpětně to chtějí ? děkuji

e1984e
6. črc 2015

@bassetlady Pošlou to v e-mailu po nahlášení škodné události, co chtějí. Zdravotní dokumentaci chtějí rok před uzavřením pojistky, aspoň mi to tak odpovídá a pak od začátku neschopenky po poslední návštěvu.

e1984e
15. črc 2015

Tak mám taky uznáno 🙂. Pro další plnění chtějí kopii lístku na peníze a dokumentaci z kontrol u doktora.

madlis
5. srp 2015

holky tak mám pocit, že buď letos začali uznávat a nebo máte dobrou diagnozu 🙂
Prosím prosím, vy co máte uznaný pojistný plnění, co máte přesně za důvod neschopenky? děkuju

iveta932
7. srp 2015

@sarec6 Ahoj ráda bych se zeptala jak přibližně vypadalo to vaše odvolání? které jste psala.
Já totiž také zvažuji odvolat se proti výroku pojišťovny. Ale nevím jak to napsat aby to mělo nějakou váhu.
Nemohla by jste mi prosím poradit a napsat co vše jste k tomu přikládala?

Děkuji. Iveta .Z.

e1984e
7. srp 2015

@madlis Já krvácení v počátku těhotenství a vyšší tlak..

madlis
7. srp 2015

@e1984e a vyšší tlak jen od gyndaře nebo i od special.doktora? děkuju moc

e1984e
7. srp 2015

nene, všechnu zdravotnickou dokumentaci jsem měla jen z gynekologie, dřív jsem s tlakem problém neměla

e1984e
7. srp 2015

@madlis nene, všechnu zdravotnickou dokumentaci jsem měla jen z gynekologie, dřív jsem s tlakem problém neměla

miren
7. srp 2015

@brisalek 6 mesicu minimalne...ted to zprisnili

ogatek
7. únor 2016

ahojky, mě již PN skončila, byla jsem na rizikovém od září až do pulky ledna, a milá pojištovna Allianz mi napsala, že mé potíže jsou subjektivní povahy (unava, vertebrogení obtíže, křeče atd), a nemám závažné zdrav. riziko, a pojistné plnění se na mě nevztahuje. Nepřipadá mi to fér, na PN jsem nebyla celych 15let co pracuji a dobrovolně jsem doma nezustala. proto rada- záleží, co vám lékař podrobně napíše, já měla smulu, že většina jeho doporučení o šetření se a klidovém režimu byly jen ustně. Tak snad budeme aspon zdraví😖 protože moc nevěřím, že by mi připojištění nějak pomohlo. uvažuji i o zrušení pojištěni

vera1410
8. únor 2016

@ogatek ja si myslim ze zalezi co napise dr. ale taky je pravda ze to vyplaci pokud je to opravdu zavaznejsi (tlak,krvaceni,...). Ja napr.mela cukrovku,vyssi tlak,tvrdnuti ale takhle jsem to pouze napsala do jejich papiru. Od dr.nic nemeli a platili. Ale kamaradka si zas od dr.nechala napsat ze spini atd a proplatili ji to. Tak se zkusit domluvit s dr.at se treba rozepise a ze mas mit prisny klid.rezim.

Ale hlavne at jste zdravi a blizici se porod bude hladky 🙂

janawei
16. únor 2016

@ogatek Chápu, že Ti to nepřipadá fér, ale stran pojišťovny je to naprosto v pořádku - plnění resp. neplnění dle pojistných podmínek. Pokud si i přesto myslíš, že máš na plnění nárok, máš právo se odvolat. Určitě Ti rád poradí ten, kdo s Tebou smlouvu sepsal.