Pojištění Allianz a platba v neschopnosti

brisalek
19. dub 2013

Ahoj, dočetla jsem se tady na několika místech, že pouze Allianz proplácí dávku při neschopnosti i v případě rizikového těhotenství. A nemá ho jako ostatní ve výluce. Z ruzných zdrojů už se ale liší podmínky. Proto bych se chtěla zeptat:
1. musí být v pojisce zahrnuto spoření minimálně 300,- Kč
2. po jaké době od uzavření pojistky , pojišťovna plnění uhradí ??? Slyšela jsme 3 měsíce , ale také až 9 měsíců????
3. Pokud bych například otěhotněla tento měsíc a zároveň pojistku tento měsíc uzavřela, ale na rizikové bych šla až po těch 3 měsících ...platili by nebo ne???

Mám životní pojistku nastavenou dost špatně a proto už asi 3 měsíce řeším její změnu a nastavení právě pojištění v případě neschopnosti, řiplácení na pobyt v nemocnici....a v průběhu toho jsem se dozvěděla o tm rizikovém těhu, Allianz...další těhotenstvé u mě je 50/50. část mě chce a moc a čás mého já říká ne....ale když už by jo, tak v mém věku není pojištění problému v těhu a po porodu, které Allianz nabízí od věci.....🙂 to jen na vysvětlení🙂

japolas
22. srp 2014

Dobrý den, přidám se do diskuze jako jedna, která má taky tohle pojištění. Sjednala jsem si ho v červnu 2013. V dubnu 2014 jsem nastoupila na nemocenskou pro zkrácený čípek, poslala škodnou událost a přišel mi zamítavý dopis (prakticky stejný, jako mnohým z vás). Nějak se mi to nezdálo a oběhla jsem tedy ještě jednou fin. poradce, ošetřující gynekoložku, sepsali jsme odvolání s vysvětlením od gynekoložky, že se jedná o rizikové těhotenství a najednou mi bylo plnění přiznáno. Tak nevím, mám pocit, že to pojišťovna nejdřív zkusí zamítnout a nechá to na každém jednotlivě, jak se k tomu postaví. Mě už přišly první penízky. Chtěla jsem se podělit v diskuzi jako jedna z těch, které to nakonec proplatili, i když těch nervů, co bylo kolem za to snad ani nestojí. Přeji všem, ať taky aspoň nějakou korunu z toho pojištění dostanete zpět.

senoritapetra
22. srp 2014

Pojištění Allianz mám (záleží i na typu pojistky). Oznámili jsme škodnou událost a čekali na vyjádření. Můj gynekolog mi říkal, že lékařskou zprávu pro pojišťovny píše často, ale ještě se nesetkal s tím, že by to bylo uznáno. Pojišťovna nám zaslala dopis s požadovanými dokumenty, které potřebovala likvidátorka k vyřízení (mají své likvidační postupy, zároveň si myslím, že od toho chtějí lidi odradit - chtěli kopii nemocenského lístku (či lístku na peníze), po mně i papír z hospitalizace (byla jsem 3 dny v nemocnici pro krvácení, na konci lékařské zprávy po propuštění mi doporučili být doma), dále ofocenou těhu průkazku, lékařskou zprávu od roku xx do roku xx a výpis z účtu pojištěnce od roku xx do roku xx, dále mi poslali formulář, který mi měl vyplnit zaměstnavatel, opravdu toho bylo na vyřízení dost, ale během měsíce jsme měli hotovo (a to jsem ještě musela i za bývalým lékařem, jelikož jsem gynekologa měnila). Hodně záleží na posudkovém lékaři, oni se většinou vymlouvají na to, že těhotenství není nemoc (jakože není že), ale to je přece jedno, proč má člověk nemocenskou, pokud ji má pojištěnou a platí za to. Do měsíce mi poslali dopis, že událost byla vyřízena, a že mi náleží pojistné plnění (proplácí i víkendy), jen jim budu muset vždy na konci měsíce naskenovat lístek na peníze a lékařské potvrzení, že můj stav trvá. Oni hodně slyší na rizikové těhotenství (to uznávají), ač ho nemám (myslím, že mi pomohlo hodně to doporučení zůstat v domácí pooperační péči po hospitalizaci). Každopádně nedejte se, oni to nakonec vyplatí. Kdyby mi to plnění neuznali, tak okamžitě ruším pojistku (a to by prodělali hodně, kdyby přišli o klienta). Držím pěsti všem ostatním! A jen varování - tak jak Vám může přijít kontrola ze sociálky, tak Vás můžou zkontrolovat i z Allianz (mi ještě teda nepřišli no, ale náhoda je blbec 🙂).

p1983k
28. srp 2014

@senoritapetra Ahoj,tak vidím že jsi jedna z těch šťastnějších..já jsem se vrátila zpět do práce po nezdařilém těhu,pracuji již 14 dní,takže jsem na pojišťovnu poslala už i konec nemoci a ještě se nevyjádřili. Jsou to ted přesně tři měsíce co jsem šla na neschopenku kvůli rizikovému těhotenství (počato pomocí IVF). Tento týden mi volala kamarádka z kliniky (dělá tam sestru),že jim došel dopis na vyplnění z Allianz..takže vše co jsem jim tam poslala a oblítala,tak jak píšeš,komplet to samé..tak oni si teď ověřují..nechápu proč to neudělali hned. Jsem už dost vytočená,dávám jim ještě čas do druhého týdne v září a předávaám právníkovi..já myslím že trpělivá jsem byla až až.

senoritapetra
28. srp 2014

@p1983k Ahojky, no mi přijde, že oni mají na vše dost času, že dělají vše proto, aby nemuseli nic vyplácet, tak hledají kličky, ale ono to hlavně závisí na posudkovém lékaři, já už jsem pak byla tak vytočená, že mi měsíc a něco nedali nic vědět (hlavně, že člověk lítá jak de*il po všech čertech a na internetu mají, že si klient může zjistit stav události, a když jsem tam zadala to číslo, tak mi tam vyjelo pouze datum, kdy jsem ji ohlásila a mé jméno, žádné další info). Pak volal manžel, už taky naštvaný a prý se čekalo na posudkového lékaře (měl dovolenou či co), takže to jsem tedy chápala teď přes letní prázdniny, ale i ta likvidátorka mi mohla dát vědět, takhle člověk furt čeká a neví, že. A Tobě by to tím tuplem uznat měli, už jen proto, žes měla rizikové a skončila v nemocnici. Ještě zkuste zavolat likvidátorce, která má Vás má na starosti a uvidíte. Jak píšeš, já patřím mezi ty šťastnější (a díky bohu, že nám to uznali, dýchá se nám finančně o dost líp), kdyby mi to neuznali, okamžitě bych rušila pojistku, přece bych si ji neplatila zbytečně, že. DRŽÍM PĚSTI, ať dobře pořídíte a hlavně přeji celkově brzké zotavení!

kris88
12. zář 2014

Ahoj holky, tak mi prisel dopis z Allianz (po dvou mesich behani a vyrizovani), ze plnit nebudou, jelikoz nejsem nemocna, ani jsem nemela uraz...Ja jsem tak nastvana. V pondeli sepiseme odvolani a kdyz ani to nepomuze pojistku zrusim. Sice prijdu o penize, ale uz jim nebudu cpat dalsi.Nemam slov

marjolin
14. zář 2014

@kris88 Ahoj, mě nepomohlo ani odvolání 😠 . Opět odpověď trvala déle než měsíc a přišel dopis, že rozhodnutí bylo správné a nárok na plnění nevzniká, přestože fin. poradkyně říkala, že těm co pojistku uzavřeli už dřív, tak to zpětně po odvolání vyplatí. Snad budeš mít větší štěstí 🙂

terez_1987
15. zář 2014

Ahoj všem, obracím se na Vás se stejným problémem jako většina z Vás ohledně tohohle druhu pojištění. V podstatě to samé, platím tuto pojistku už skoro 3 roky, teď, když sem letos otěhotněla, obrátila sem se na Allianz, doložila jsem nesmyslně několik let dozadu, skoro úplně všechno o mém zdravotním stavu a že toho bylo a nakonec pouze dopis, že se zamítá, že i po prodělaném potratu a počátkem tohoto těhotenství komplikace, tak mě nechala dr raději doma, se zamítá. Na odvolání to samé, pouze dopis, kde jim to je teda jako líto, ale že nemám nárok, to by člověk musel být asi na pokraji smrti, aby mu to vyplatili tu pojistku ne?
Počkám,jestli můj finanční poradce něco vyřeší, i když, už to řeší několik měsíců a bez výsledku a obrátím se na právníka. Některé z Vás reagovali jako já, když mi přišlo 1. zamítnutí, okamžitá výpověd smlouvy a končím s touto pojištovnou, ale na to se právě oni spoléhají, navíc, žádná z nás to pojištění nemá tak dlouho, aby nám vyplatili aspon naspořenou částku, ve většině případů to bude nula. Napadla Vás třeba hromadná žaloba? Třeba, když se to nebude řešit takhle individuálně, něčeho bychom možná dosáhnout mohly,co si o tom myslíte? Proč byly předtím pojistky vypláceny normálně a najednou to nejde?

saurauia
15. zář 2014

Já teď zůstala doma na neschopence s vysokým krevním tlakem v těhotenství. Na neschopenku mě poslali z kardiologie. Sem zvědavá zda mě budou plnit. Co myslíte?

terez_1987
15. zář 2014

Zkus to a pak dej schválně vědět - zajímá mě, zda vysoký tlak berou jako úraz. Třeba budeš mít více štestí.

kris88
15. zář 2014

@saurauria ja jsem na neschopence s vyssim tlakem a me neuznali.momentalne nechteji snad uznat nic.

lmat
19. zář 2014

@terez_1987
Ahojky , chtěla jsem se zeptat,jestli stále bojuješ s Allianz o vyplacení neschopenky? Já mám stejný problém,tak jsem se chtěla zeptat,zda to má cenu podávat odvolání po druhé::::Děkuji Lucie

terez_1987
22. zář 2014

Ahoj, už jsem dobojovala 🙂 Finanční poradce se odvolal 2x, a nakonec bez úspěchu, vyjádření mi přišlo následující:

1. v pojistných podmínkách jsme zjistili, že RT není ve výluce
2. zkusili jsme, že lékař napíše RT, přestože je klientka "zdravá"
3. poslali jsme to na Allianz
4. klientka obdržela peníze = proces fungoval a proto jsme to začali nabízet ve velkém. To byla doba v 1. polovině roku 2012

Allianz již tehdy tyto situace proplácet neměl a nedošlo by k žádnému nedorozumění, avšak díky vstřícnosti ke klientům to neřešil a peníze vyplácel nad rámec, nic nezkoumal, ani důvody rizikového těhotenství.

Vymklo se to z rukou a za rok 2013 vyplatil 400 milionů a vybral 100 milionů = začali řešit, proč ženy jsou na RT a zjistilo se, že nemají žádné komplikace a přesto jsou doma (což je problém samozřejmě - již dříve jsme ale upozorňovali, že musí mít napsány nějaké zdravotní komplikace, jinak to nejde). Bylo by to jak nechat si vyplatit peníze za zlomenou ruku, která zlomená není. Proto jsou nyní problémy - není to o tom, že Allianz neplní, jen plní věci, na které mají klienti opravdu právo a ne nic nad rámec, jak tomu bylo dříve.

Pochopím, pokud smlouvu budete chtít zrušit, obratem Vám zašlu výpověď a moc se omlouvám za komplikace. Nejsem si jist, že mohu pomoci ze své pozice nyní více.

Bez komentáře, holky. Smlouvu du dnes zrušit, nehodlám jim zaplatit už ani korunu a najdu si pro sebe i pro prcka jinou pojištovnu.

lucik1986
22. zář 2014

@terez_1987 mela jsem to stejne. Pojistku jsem taky hned vypovedela. Allianz jiz nikdy vic.

p1983k
25. zář 2014

@lucik1986 @terez_1987 @lmat @marjolin @kriss88 @saurauia @senoritapetra @japolas
Holky stal se zázrak..zítra to budou přesně 4 měsíce od nahlášení škodné události a dnes mi přišly z pojišťovny všechny prachy co mi dlužili.. Takže já dopadla dobře nakonec a patřím mezi ty šťastnější. Je fakt že poslední měsíc jsem je dost otravovala..telefonáty,emaily a aj jsem jim šla nadat na pobočku 🙂 ,nesmíte se nechat. A ještě jedna věc,zjistila jsem že pojišťovna si sama na klinice vyžádala všechny ty lékařské zprávy co jsem jim poslala znovu a ověřovala si u mých lékařů jejich pravdivost..natahovali to jak mohli. Tak ať to dopadne i vám dobře !!!

terez_1987
25. zář 2014

Tak to ti blahopřeju, sice jako návod dobrý, ale myslím, že u mě to takhle fungovat bohužel nebude. Otru zavovala jsem, psala jsem, všechno a stejně nic. Co si měla za diagnozu, jestli se můžu zeptat?

senoritapetra
25. zář 2014

@p1983k Tak paráda!! 🙂 Jo jooo, to je klasika 🙄, nechce se jim hold platit, takže to vždycky většinou schválně natahují a kdyby to člověk sám neurgoval, tak jsou schopní se vůbec neozvat 😠. Je super, že Ti to uznali, každý peníz navíc na neschopence se hodí 🙂)) 😵

senoritapetra
25. zář 2014

@terez_1987 Kdyby mi to neuznali, tak udělám úplně to samé - okamžitě zrušila, nedivím se Ti 🙂. Přitom ono by jim mělo být úplně jedno, proč má člověk nemocenskou, když si ji platí, teoreticky, i kdyby mu nic nebylo. Já si všimla, že hodně závisí i na typu pojistky, jak moc to člověk urguje a taky na tom, jak se zrovna asi vyspí posudkový lékař. A člověk platí nemalé peníze za pojistné jak vůl, že 🙂

p1983k
25. zář 2014

@terez_1987 Já naprosto zdravá,ale přítel po chemoterapii,takže k oplodnění jsme museli použít jeho zamražené spermie..proto muselo být IVF,ale potratila jsem,chodím už zase měsíc do práce a nemoc je tím ukončena..Nevím jak moc zkoumá pojišťovna tvůj problém ale i problém partnera (jestli se o to také zajímají)..to by mě taky zajímalo 🙂 No hlavně v listopadu pokud vše klapne jdu na neschopenku znovu,tak to může být zase jinak že? :D

janulina211
4. říj 2014
orsye
13. říj 2014

@brisalek takže ta pojistka se jmenuje platba v neschopnosti?

sarka49
16. říj 2014

holk, já si tuhle pojistku zařizovala na přelomu roku 2013/2014 a byla jsem z ní nadčená. Ale jak to tedka tady čtu, tak vyplatí 1 těhotné ze 100 a to ještě na odvolání.

petrajavor
16. říj 2014

já jsem si tuto pojistku zařídila v roce 2011 (září) v 2012 (leden) jsem čerpala a naprosto v pohodě, všechno vyplatili, nic sem dokládat nemusela (krom jejich papíru které vyplňujete, že jste opravdu na PN). Peníze chodili pravidelně. Jo a potrat jsem prodělala 2011 (červen) ale nebyl spontánní (genetická vada).
Jinak pojistku jsem měla zaplacenou 5měsíců, když jsem si zažádala o plnění (platila sem jeden měsíc předem) a platila jsem cca 1000,- měsíčně.

sarec6
27. říj 2014

@japolas
Dobrý den, teď řeším stejný problém. Jsem po konizaci děl. čípku a allianz F1 mi stejně neuznali. Chci napsat odvolání..můžete mi prosím poradit?! 🙂 Našla jste nějaký formulář na odvolání nebo jim prostě napsala nějakou slohovku? Můj finanční poradce je tak nějak k ničemu, takže nečekám žádnou dobrou radu atd. Mám i od gynekoložky potvrzení, že mi hrozí potrat, krvácení, předčasný porod z důvodu zkráceného čípku. Děkuji za veškeré rady jak na to 🙂

iwurosima
27. říj 2014

Ahoj, taky přispěju svojí zkušeností. Pojištění sem měla tři roky. Když sem byla na neschopence po slepáku, tak mě vypláceli uplně v pohodě. Ale na tu neschopnost v těhotentsví pozor!!!!! těhotenství není nemoc a u pojišťoven to platí stokrát tak. Já sem měla neschopenku kvůli šíleným nevolnostem a vysokému tlaku někdy od třetího měsíce. Nemohla sem naprosto nic, jen sem ležela s kýblem a nemohla sem ani vyjít z bytu ven aniž bych se pozvracela, bylo to šílený! A pojišťovna mi neproplatila nic. Prý to k těhotenství patří a není průkazné, že bych byla nějak nemocná, abych na dávku měla nárok.
Finanční poradce, co mi tu pojistku sjednával mě naváděl buď abych přemluvila doktora, aby mi napsal do karty nějakou speciální diagnózu a nebo abych něco "nahrála" či si dokonce šla lehnout na pár dní do nemocnice!!!!!!!! což pro mě bylo absurdní, nejsem zvyklá jedna takhle křivě a podvádět.
A to sem neplatila nijak málo - 1300,- každý měsíc.

japolas
27. říj 2014

@sarec6
Dobrý den, žádná extra slohovka to tedy nebyla. Napsala jsem vyjádření (s konzultací fin. poradce), že podle mě (i jeho) se jedná o likvidní záležitost, protože mám zkrácený čípek, přiložila jsem k tomu dopisu zprávu ošetřujícího gynekologa, kde bylo zdůrazněné, že se jedná o rizikové těhotenství a tedy nemoc, tudíž by měli proplácet. Pak už mi nepřišlo od nich žádné vyrozumění a jednoho dne jsem koukala na účet a tam z ničeho nic byly peníze od pojišťovny. Psala jsem to sama, ale byla jsem odhodlaná, že kdyby neproplatili, nechám si to napsat ještě od právníka. Přeji hodně štěstí. Mě už bylo vyplaceno vše do poslední koruny, teď už jsem na mateřské.

saurauia
19. lis 2014

Tak musím říct svoje zkušenosti s pojištěním od Allianz a platbě v nechopnosti při rizikovém těhotenství.
Po přečtení zkušeností tady ve fóru jsem ani nedoufala, že mi budou plnit. A dneska kupodivu přišel dopis s tím, že budou plnit. Sice mi snížili denní odškodné ( poradkyně mi říkala, že teď mají nové tabulky a snižují to), ale hlavně že budou plnit.
Musela jsem dokládat kde co hromadu let zpátky a vyjádření odborného lékaře(kardiologa). Jo a jsem doma kvůli vysokému tlaku v těhotenství.

aklin
19. lis 2014

taky mám pojištění u Allianz, aspoň vím, že je šance od nich ty peníze dostávat. Jinak já sedím doma s rizikem potratu. 🙂

laurajohana
19. lis 2014

@saurauia taky jsem kvuli vysokému tlaku a zítra jdu teprve volat do pojištovny.. dnes marodím 28.den, tak jsem zvědavá.. prý se dokládá spoustu papírů, ale měli by plnit.. No uvidíme...

saurauia
19. lis 2014

@laurajohana jj papírů chtěli hromadu a chtěli i paíry z kardiologie, kde mě léčí ted v těhotenství.

laurajohana
19. lis 2014

@saurauia já jsem zatim nebyla u obvodačky, chystam se příští týden, ale nevim, jestli mě pošle na kardio.. tam jsem byla loni a pak jen u obvodačky. na kardio mě neléčili, jen doporučili.... ted mi akorát gynekoložka změnila tritace na dopegyt... takže jsem zvědavá jak to dopadne..