Pojištění bytu. Kde je to nejlepší? Jak to pak chodí?

miksa
13. zář 2007

Ahoj holky jelikož máme celý byt po rekonstrukci a velice nezodpovědné sousedy kteří nás už několikrát vytopili a jednou u nich dokonce hořelo tak vážně zvažujeme pojištění bytu, ale četla jsem na netu že uzavřít dobrou pojistku s tím aby jsme pak své peníze dostali že to je umění. Nemůžu narazit na někoho kdo má nějaké zkušenosti a na pojišťováka se v žádném případě s tím nechcu obracet poradí co je vhodné pro něj. Poradte kde je nejlepší pojistit byt a jak to všechno chodí a pak jejich případné kličky. děkuju

ene
13. zář 2007

Tusim, ze mame byt pojisteny na 300 tis. u Alianz zhruba za 1200 rocne. Je to ta vyssi sazba, ve ktere jsou zahrnuti prave i treba tvoji vinou vytopeni sousedi atd. Jsme maximalne spokojeni. Nejdrive si ujasni, co vsechno od pojistky potrebujes a pak podle toho vyberes skupinu a vysi pojisteni. Pro nas bylo treba dulezite mit pojistenou i nasi "blbost" a na to se v te skupine vztahuje i pojisteni snad na zemetreseni a tornada 😀 Ale nemusim se bat zapomenout na pracku a spol. 🙂)

miksa
autor
13. zář 2007

a když nevím na jakou částku mám byt pojistit tak mi poradí kdo? nebo se to bere podle toho že teď jsme za rekonstrukci dali půl milionu tak to jako pojistit na půl milionu, doufám že to píšu alespoň trochu srozumitelně

miksa
autor
13. zář 2007

je fakt že mě moc nenapadlo co přesně chcu pojistit musím o tom ještě hodně zjistit než pozvu nějakého agenta domů. já jsem nedůveřivá myslím si že pojišťovák mi poradí to co je hlavně výhodné pro něj, třeba se pletu nevm nemám zkušenosti.

nikitazak
14. zář 2007

miksa: jestli ti muzu poradit- najdi si nejakehjo maklere a on ti vypracuje nabidky od vsech pojistoven. je to nejlepsi.

miksa
autor
14. zář 2007

ahoj nikitazak děkuju za radu prubnu to. ještě jsem koukala na net, ale to je šílené mají tam vždycky takové rozsáhlé hezké povdání že člavěk když je na konci tak ví to co věděl na začátku. krásná omáčka kolem toho , ale jinak udělané ať s toho není nikdo moudrý.

natalien
14. zář 2007

Ahoj Miksa, my máme pojistku na byt od Kooperativy, jelikož bydlíme ve III. záplavové oblasti, tak platíme 1600 ročně. Nemáme pojištěná okna, ty jsou zvlášť a tuším, že za 500(?), bydlíme v 6.patře. Na pojistku se vztahuje vše - jak malér vaší blbostí, tak i sousedů. Pojištěné to máme v hodnotě bytu a odhad jsme si nechaly udělat od odhadce, ale myslím si, že by se stačilo domluvit na pobočce, páč odhad stojí cca 3tis.

miksa
autor
14. zář 2007

ahoj natalien děkuju to je dobré vědět kolik ten odhad stojí. taky jsme uvažovali nad kooperativou tam už máme i auto. tak ještě zajdu na pobočku všechno zjistit.

lenycka
14. zář 2007

My máme byt pojištěný u Allianz, máme tam proti živelným pohromám, vytopení sousedů, vykradení myslím a platíme nějakých 900,- jednou za půl roku...

petrunka_01
16. zář 2007

🙂

dalimilka
16. zář 2007

petrunko, 😉

drago
17. zář 2007

Ahoj Mikso. Nemyslím, že je nejlepší varianta pozvat si makléře. Mají to podobné jako poj. poradci - nabídne ti takovou pojistku, za kterou má nejvyšší provize. Je dobré vybrat si takovou pojištovnu, která je vyhlášená, budeš mít jistotu, že peníze dostaneš. Spočítej si doma kolik Vás stálo vybavení domácnosti a měla bys to naddimenzovat-(my máme domácnost i stavbu na jednou tolik), protože pojistky se zdražují každej rok). A třeba za 10 let už ti ta pojistka nebude stačit a nová tě bude stát mnohem víc peněz. Pojiš. poradce ti řekne co všecko v té pojistce je a ty mu řekni co bys tam chtěla navíc a kolik tě to bude stát. Je dobré přečíst si záhlaví( to spousta lidí nedělá). Jo a nafoť si celou domácnost a fotky k někomu schovej. Kdyby se něco stalo ať máš důkaz. Kdybys potřebovala ještě něco vědět tak napiš, když budu vědět poradím.

nikitazak
18. zář 2007

drago: prosim te co to tady pises za nesmysly?? Pracuji u zahranicniho maklere a prvni v zebricku hodnot je spravny produkt pro klienta presne na miru. Je videt, ze do sektoru financi vubec nevidis- to bys totiz vedela, ze provize pojistoven makleri jsou priblizne stejne. A ze makleri opravdu nevydelavaji na pojistovani domacnosti za 1500 za rok. Musela jsem na tuto tvoji hloupou reakci reagovat......protoze jsi opravdu hloupa a jeste mas potrebu rozdavat rozumy!!

drago
19. zář 2007

nikitazak. Ta tvá věta je sice krásná, ale chtěla bych vidět někoho, kdo by řekl něco jiného než, že se snaží vybrat pro klienta správný produkt na míru. Neznamená, že když ty děláš poctivě na 100%, že jsou všichni stejní. Jinak by tady nezazněl dotaz- kde je nejlepší pojistit byt, jak to chodí a jejich př. kličky. Co se týká provizí, vím přesně kolik je za poj. domácnosti.

latunka
19. zář 2007

My jsme teď čerstvě koupili byt a kvůli hypotéce jsme si též museli zařídit pojistku, zatím máme jen na byt jako takový u Kooperativy za 880 Kč na rok - mohli jsme si vybrat jestli to chceme pojistit na současnou hodnotu bytu nebo "časovou" - tuším že se to tak jmenovalo,ale omlouvám se pokud jsem to pojmenovala špatně - rozdíl je v tom,že teď jsme ten byt koupili za 1.480 000 a kdyby za pár let lehl popelem a vybudování nového bytu nás stálo např. 1.800 000,tak nám pojišťovna vyplatí těch 1.800 000. Domácnost si uděláme zvlášť,protože zatím nemáme nakoupené zařízení,tak ani nevím na kolik to pojistit.
Vše nám zdarma zařizovala finanční poradkyně,hypo i pojistku a spoustu jiných věcí (stavební spoření, nákup akcií,když jsme potřebovali uložit peníze atd.) a jsme s ní maximálně spokojený, všechno nám vysvtělila,nabídla nám několik variant v různých cenových relacích u různých pojišťoven a bank,sami bychom takový rozhled a výběr nidky neměli!! Takže se neboj kontaktovat nějakého finančního poradce, nejlépe pokud třeba někdo ze známých má s někým dobrou zkušenost. Ještě chci dodat,že nejsme žádný pracháči, takže na provizi za nás určitě nezbohatla a přesto byla milá,ochotná a poradila nám velice dobře, ulehčilo nám to i spoustu vyřizování kolem - vždy nám vše vyběhala a donesla až domů k podpisu. Takže Drago nezlob se,ale tvá připomínka byla opravdu poněkud hloupá - v každé profesi záleží na lidech a pokud ty jsi měla špatnou zkušenost, neznamená to,že jsou všichni stejný. Většina z nich stojí o dlouhodobější spolupráci s klientem a jeho doporučení,takže nemají nejmenší zájem ho oškubat.

drago
19. zář 2007

Nechtěla jsem, aby to vyznělo tak, že jsou všichni špatní. Já jenom chtěla říct, že se najdou i takoví, kteří klientovi nenabídnou tu nejlepší variantu. Tak jestli to někdo špatně pochopil tak se omlouvám. Ono člověk to chce zkrátit do pár vět a pak z toho vznikne to, že se lidi nepochopí.

latunka
19. zář 2007

drago - v pohodě 😉 Já to taky na tebe nemyslela zle, v podstatě máme stjený názor 😉

ina.b
8. črc 2008

Chtěla jsem se zeptat, zda někdo máte zkušenosti se kterou pojišťovnou. Chystáme se pojistit domácnost a pojišťoven je tolik, že ani nevím, kterou vybrat. Projela jsem internet a těžko říct, která je NEJ... Hlavně nějakou vstřícnou, která se necuká při plnění pojistné události (budu teda radši, když žádné nenastanou 😅 ). Děkuji předem za jakékoliv info 😉

aponchie
11. črc 2008

ja mam toliko produktu od vsech moznejch instituci,ale zatim se k nam nejlepe chovaji ve Sporce,Uniqua,ING,Alianz a Kooperativa ..tam mame byt(zakon.pojistku)a Uniqua to co pisete vy..cca 1300rocne ani nevim na kolik je to pojistene presne ale na statisice urco ,ale proti vyhoreni vyplaveni a tak je v zakladni pojistce proti vykradeji upravujeme cenu dle aktualni hodnoty majetku ai jednou rocne..jak u auta..aspon se nemusi moc platit a stejne ti nedaji vic nez je akt.cena ..chystam se na C.Pojistovnu na Slunicko..jsem zvedava... 😝

klara9999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz