Pojištění miminka. Poraďte

girl.misel
11. pro 2006

Ahoj zrovna teď sme se přehrabovali v pojištěních pro mimča.a nevíme které si vybrat.proto prosíme o pomoc!!!!!!!Zatím se nám nejvíc zamlouvá lvíček od generali.

girl.misel
autor
12. pro 2006

že by nám žádná mamča neporadila?

rova
12. pro 2006

Ahoj! Tak já mám malou pojištěnou od mamky (pojišťovna Aviva) už od narození. Vždycky všechno dost porovnávala, aby zjistila, co je nejvýhodnější a tahle se jí fakt zamlouvala. (Jasně, že se jí to hodilo, ale kdyby se nám to nezdálo, tak bychom šli jinam.) Dá se buď jen spořit, nebo jen pojistit, nebo je to pojistka spojená se spořením.. Kdyby jsi měla zájem třeba jen o informační telefon, nebo schůzku, můžeš mi písnout na vzkazík tel a mamka ti může zavolat. Nechci tu dělat reklamu, neber to prosím jako, že tě do ničeho nutím, ju? Ale když už si ze zeptala.. 😉

gedren
12. pro 2006

My mimco pojisteny nemame, akorat mu stavebne sporime 🙂

Kdybych ji pojistit chtela, tak ale urcite beru jen obyc pojisteni, takova ta sporici se ze sporiciho hlediska opravdu tezce nevyplati 🙂.

girl.misel
autor
12. pro 2006

Rova.ještě to promyslíme a kdyžtak se ozvu.Jinak děkuju za názor

nikitazak
12. pro 2006

ja mam kluka u Allianz program pro deti abeceda a jsem spokojena. Kdyz si loni ulomil pulku zubu, vyplatili nam 5000,- a to doktorka rikala, ze za to pojistovny nic neplati. Ale tohle je opravdu dobra pojistka

girl.misel
autor
12. pro 2006

a můžu se zeptat podle čeho se určuje výše placcení jestli to tam je.u generali se to počítá podle věku matky

macejka
12. pro 2006

Ahojky,my máme malýho pojištěného u České poj.-Sluníčko. Zamlouvalo se nám to,je to i se spořením a s připojištěním odpovědnosti za škody-třeba kdyby něco rozbil v obchodě nebo někomu okno nebo tak.To dokonce platí na všechny členy domácnosti.

krista
10. bře 2009

sonije • 1d • 21. září 2007 ve 13:11
Holky už zase zakládám nové téma, páč už si nevím rady.. Chci malýho pojistit na úraz a při tom mu spořit.. Líbilo se mi to Sluníčko od Český.. V letáku píšou, že za 500,- měsíčně budu mít já životku a kdyby se mi něco stalo, tak má malej výhody, k tomu měl mít malej úrazovku a v 18 letech naspořeno 100 tisíc.. No a když jsem dneska zašla na pobočku, tak mi udělali odhad a tyhle podmínky co jsou v letáku by mě stáli přes 600,- měsíčně.. Což o to, teď bysme to poplatili, ale když by přišlo druhé mimčo, tak nevím nevím.. Navíc můžou tu cenu za těch 18 let několikrát zvýšit.. Co jsme se vrátili z porodnice, pořádají na nás pojišťováci hon.. Jeden dokonce volal už v neděli v sedm večer, 2 dny potom, co jsem se vrátila z porodnice a nenechal si vysvětlit, že v 6nedělí a to fakt nemám náladu ani čas, tak zavolal za 14 dní pako 😠 .. No ale to sem nepatří.. Chci se zeptat vás mamči, jestli nevíte o nějaké dobré pojistce nebo spoření a jak jste s tím spokojené?

malovani • 1d • 21. září 2007 v 15:14
Tak mám úplně stejnej problém, malá má dnes čtyři týdny, za dva týdny už nám ji kdokoliv pojistí (oni by nám ji samozřejmě pojistili hned, pojistka ale bude platit až po dovršení šesti týdnů věku), ale pořád nevíme, kterou pojišťovnu a který produkt vybrat. Já v Český pracuju, takže Sluníčko znám, ale zajímaly by mě detailněji i jiné pojistky pro mrňouse, u Sluníčka, aby mělo nějaký efekt, je ta pětistovka měsíčně fakt bohužel málo... Holky, které znáte, víte, podělte se o zjištěná fakta...

mikca • 2d • 21. září 2007 v 15:31
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... zkuste tady je tam odkaz 🙂

unka7 • 1d, 26tt • 21. září 2007 v 19:53
Ahoj Holky,

mi jsme to udělali jinak. Můj přítel má dobrou životní pojistku, tak jsme k němu Vanessku přidali stojí nás to necelou 100,- a zbytek dáváme na stavební spoření. Teď se malé stal úraz a za deset dní léčení dostaneme 1 000,- Kč a bez problému, takže jsme spokojeni

natalien • 1d • 21. září 2007 ve 20:33
Ahoj holky, my jsme uzavřeli Sluníčko, máme tu variantu pro oba rodiče, zatím nejnižší možnou platbu a výjde nás to na 355korun měsíčně. V 18ti letech dostane 50tis. Kdyby se s jedním z nás cokoliv nedej Bože stalo, tak dostane rentu 8tis. měsíčně do dovršení 18ti let. U nás po měsíci zatím spokojenost 😵

sonije • 1d • 21. září 2007 ve 20:33
Jé mikco díky, já jsem to pojištění dávala do vyhledávače, ale nějak mi to nevyjelo.. Já jsem z toho blázen, asi budu za blbce, ale co to znamená ta vinkulace? Teď jsem mluvila s pojišťovákem od Alianz.. Vypadá celkem dobře, páč se s těma penězma trochu hýbe tím, že to invetují do těch fondů.. Musela bych ale zase platit 800, ale s tím, že 500 se spoří, jinak je to podobný jako sluníčko.. Ale je tam dobrý, že tam můžu připojistit ještě druhý dítě, takže bych vlastně dávala 250 korun každýmu.. A je to až do 25, kdyby studovali..No ale narozdíl od český, kdyby se mi něco stalo a ještě neuplynuly 2 roky od pojištění, Alianz to zaplatí a za mimořádný vklad si nestrhává 1%.. Ježíš, to je šílený přemýšlet na 18 let dopředu, když ani nevím, co bude zítra.. Ale ta Alianz se mi líbí víc.. Ještě uvažuju i o tom stavebním.. Ach jo, počítat, počítat a doufat, že se rozhodnu správně a nebudu litovat.. Přítel by bral cokoliv, nějak nechápe, že když dáme 800, tak teď je to v pohodě, ale co za 5 let?No u Alianz se to dá prý kdykoliv zrušit.. Ale znám pojišťováky.. Všechno má vždycky nějaký háček, který se ukáže až když je problém..

sonije • 1d • 21. září 2007 ve 20:37
Natalien, máš to správně spočítaný? To sluníčko je, že když se ti něco stane, dostane malá 20% z cílové částky, ale ročně.. To znamená, že měsíčně dostane něco málo přes 800Kč..

sokolka • 1d • 21. září 2007 ve 20:59
sonije, taky si myslím, že tomá natalien špatně spočítaný. Ta částka bude spíše ročně.My jsme nechali malému udělat také sluníčko, ale dali jsme si dvojitou částku. Takže platíme 1110,- a je to tak, že cílová částka je něco přes 200 tisíc a v případě úmrtí taťky je cílová částka dvojnásobná a ročně bude dostávat malej 40 000,- Musím říct, teda napsat, že když jsme to tak zkoumali u různých pojišťoven (alianz jsme neskoušeli) tak nám ta česká vyšla nejlépe ze všech. Aspoň je to taková klasika. 😝

sokolka • 1d • 21. září 2007 ve 21:03
Jo a musím se ještě vrátit k tomu, že vás otravovali už v šestinedělí. Já teda měla štěstí na slušný pojišťováky. Nám se ozvali když bylo malému asi osm týdnů, takže v poho. 😉

natalien • 1d • 21. září 2007 ve 21:06
Sonije, tak jsi mě donutila se podívat... a máš pravdu, jj je to ročně 😅

natalien • 1d • 21. září 2007 ve 21:08
Jsem si to hezky vymodelovala, co? A i kdyby to bylo měsíčně, tak doufám, že to nebudem potřebovat... 😉

gabrielad • 1d • 22. září 2007 v 09:33
Poradím vám nejlepší variantu. Stačí když necháte dítě pojistit jen úrazově, tzn. smrt úrazem, trvalá invalidita - nejdůležitější, denní odškodné - to ani nepotřebujete, protože krytí nic moc a navíc dítě je nevýdělečné a tak ani denní odškodné není třeba.
Slušná riziková úrazová pojistka stojí např. od České pojišťovny - cca 900,- Kč ročně!!! A to je ta s vyššími pojistnými částkami, hlavně u trvalé invalidity, která je velmi důležitá. Dobré úrazovky má i Kooperativa.
No a zbylé peníze můžete investovat a to buď stavební spoření pro ty konzervativnější nebo zvolit podílové fondy pro ty co se nebojí a vědí jak to funguje.
Klasická životní pojistka - jsou to vyhozené peníze, protože zhodnocení je tam mizivé.
Stačí si to přepočítat.

lukin • 1. říjen 2007 v 19:31
Natalien: No zdá se mi to trošku blbé. Nevím, jestli jsem to dobře pochopila, ale za těch 18 let, co budete platit 355,- Kč, tak zaplatíte celkem 77 000,- Kč a pak dostanete "pouze" 50 000. Je to tak, nebo tomu nerozumím?

vivian • 1d • 1. říjen 2007 v 19:33
Holky, a jak se ti pojišťováci dozvědí, že máte mimi? A kde na vás vezmou telefon? 😕

romana27 • 1d • 1. říjen 2007 v 19:46
vivian to by mě taky zajímalo... u nás otravovala jakási ženská, dokonce zvonila i na sousedy, když jsem nebyla doma, jestli na mě nemají telefon!!! Řëkla jsem, že nemám zájem a telefon jí položila... 😠

androna • 1d, 37tt • 1. říjen 2007 ve 20:37
no presne ako pise gabrielad.neoplati sa zivotnu poistku pretoze to si platite nieco ako povinne rucenie na auto.takze iba naklady a sporenie skoro ziadne.takze radsej iba urazovu poistku a stavebne ci podielove fondy.

jita2 • 1d, 30tt • 2. říjen 2007 v 09:23
gabrielad,
nejspíš to tak bude, už jsem to hodně slyšela, že opravdu klasická živ. pojistka je nanic, že je opravdu lepší spoření.....

lukin • 2. říjen 2007 ve 14:11
Prosím, odpovězte mi, jak jsem psala příspěvek výše, zda jsem to pochopila dobře či ne. Chtěla bych se popřípadě vyvarovat nějakého podvodu či blbé investice.

lukin • 4. říjen 2007 v 11:51
Odpoví mi někdo? 🙂

sarkasa • 1d • 12. listopad 2007 ve 22:42
ahoj holky, nedá mi než odpovědět. pokud chcete dětem spořit tak nejlepší variantou jsou tzv. investice. pokud budete vkládat penízky do pojišťovny s výnosem cca 5% ročně tak při dnešní inflaci se peníze zhodnocují jen na asi 2%. to vám nikde na pojišťovně asi neřeknou. v čechách existuje několik renomovaných investičních společností, které vám penízky zhodnotí na více než 5% (např. conseq, sfm group atd.).sama spořím u consequ s výnosem okolo 10%. pojišťovny by měly pojistit (jak je patrné z pojmenování) a né lákat peníze na spoření. NIKDO Z VÁS SI NEVEDE PŘEDSTAVIT, KOLIK PENĚZ POJIŠŤOVNĚ ROČNĚ DÁVÁTE NA POPLATKY. já u jedné poj. kdysi pracovala, tak mám trošku přehled. pokud byste některá chtěla , napište, ráda poskytnu informace.

veronikaka
9. srp 2012

Chtěla bych po delší době obnovit toto téma: Jaké pojištění a spoření máte pro dětičky? Pro malou máme pojištění od ČS a stavební spoření, který je teda nic moc. Jak jste na tom ostatní?

sarkar
14. srp 2012

@veronikaka Na co cheš děti pojišťovat? Myslím jako jestli na smrt, úraz, ...

j.a.n.i
14. srp 2012

@veronikaka Já mám pro malého flexi od ČS - úraz a pobyt v nemocnici.

veronikaka
14. srp 2012

@sarkar Úraz, ale hlavně jsem chtěla aby tam bylo spoření.

sarkar
15. srp 2012

@veronikaka A úraz klasickej - zlomená ruka nebo noha, nebo trvalý následky? Taky začínám zjišťovat co a jak, v závěru to ale stejně nechám na naší fin. poradkyni. Ale zřejmě budu chtít jen úrazový pojištění na trv. následky (dobře ho dělá Axa-Medvídek, Česká pojišťovna-ÚMS a Generali-Family; ti ostatní to sice taky umí, ale neumí třeba nastavit plnění na milion s progresí, což určitě budu chtít) + spoření v podílových fondech.

V naší současný fin.situaci se nám nevyplatí pojišťovat třeba na hospitalizaci, těch pár stovek co bysme za pobyt v nemocnici platili vykryjeme z rezerv, co máme, co vím, tak právě ta hospitalizace stojí docela dost peněz (u dospělýho snad 60 Kč měsíčně), ale trvalý následky už by byl průser, na ty jsme pojištěná já i manžel. Platíme každej 1000 Kš měsíčně a z toho nám jde skoro 50% do spoření. Tohle má ale každá rodina individuální, rodině, co nemá žádný rezervy, se hospitalizace nebo denní odškodný může hodit.

Jako spoření pro děti není doporučované stavebko, který v horizontu 18ti let nevydělá skoro nic (úroky nic moc, k tomu platíš poplatky a průměrná roční inflace je přes 1,5%), hodně doporučovaný jsou investice, kterých se ale hodně lidí bojí (bezdůvodně). My posíláme pár peněz do podílovýho fondu, máme zhodnocení průměrně 7%, ale znám fond, kterej má průměr 11%, ale tam už bysme zas museli posílat víc a na to teď asi nebude ☹
Ale v zásadě je pro děti i to IŹP, stavebko a spořák lepší než nic.

Každopádně není to sranda se těma produktama dneska prokousat...

veronikaka
15. srp 2012

No právě, spoustu produktů a všechny jsou "nejlepší". Já pojišťovny nesnáším, protože mi přijde, že z lidí tahaj jen peníze, ale na druhou stranu jsme v rodině měli tragédii, brácha zemřel a měl spoustu produktů a tím zajistil švagrovou s malýma dětma. Každopádně děkuju. Chtěla bych našetřit dětičkám na začátek nějakou kačku, třeba na studium, teď je ta situace napjatá, ale až začnu dělat, tak bude líp ....
@sarkar

sarkar
15. srp 2012

@veronikaka To máš pravdu. Já dřív taky nic nechtěla, ale pak jsme potřebovali zafinancovat bydlení a já sama od sebe kontaktovala fin.poradkyni. Jsem od přírody nedůvěřivá, ale ona mě přesvědčila, že to, co nám nabízí, je dobré, dokonce jsem se pak rozhodla pro tu firmu sama pracovat, jako brigádu. Ale vzhledem k mému těhotenství a k tomu, že je to fakt časově náročné, znát všechny produkty, od hypoték přes klasické úvěry, pojištění, spoření, investice, neustále se školit atd., tak se to zatím zaseklo na mrtvém bodě. Každopádně teď budeme znovu potřebovat řešit bydlení, ale jiné, a jsem strašně ráda, že už mám vše ostatní vyřešené od minule.
Dobrý fin.poradce ti fakt projde všechno co máš, vysvětlí, co platíš kde zbytečně a na základě toho, co ty chceš, jaká jseš i charakterově, ti nabídne řešení a doporučení. Toho se bohužel v žádné pojišťovně nedočkáš - tam přijdeš, oni ti strčí smlouvu a tradá. Třeba takhle jsme se dozvěděli, že když máš ty finance bokem (tzv. krátkodobá rezerva, kterou by měl mít KAŽDÝ člověk někde ideálně na spořícím účtu, třeba na novou lednici nebo právě třeba když jdeš na pár dní do nemocnice), nepotřebuješ si platit tu hospitalizaci nebo denní odškodný. No prostě nám toho vysvětlila strašně moc a taky jsem ze začátku byla na nějakých školeních a občas jsem koukala jak puk když jsem slyšela o praktikách pojišťoven...
Jo a další výhoda je, že dobrý poradci mají i dobrý sazby od pojišťoven, různý bonusy a i úroky k hypotékám. Propočítají ti víc pojistek, takže fakt můžeš mít tu nejlevnější možnou pojistku. A hlavně nemusíš nikam chodit, všechno ti zaříděj. Ale opět - je umění vybrat dobrýho fin. poradce 🙂 Než špatnej poradce to radši žádnej.

Tak hodně štěstí při výběru produktů 😉

missak
15. únor 2013

@sarkar můžu se zeptat do jakého konkrétního fondu investujete?? Taky chceme raději fond než stavebko,tak srovnáváme.

missak
15. únor 2013

@sarkar můžu se zeptat do jakého konkrétního fondu investujete?? Taky chceme raději fond než stavebko,tak srovnáváme.

sarkar
15. únor 2013

@missak Máme Conseq - Active invest. Když by to v budoucnu šlo, tak bych šla do Conseq - Dynamic Invest, ale tam je min. měsíční úložka 2000 Kč měsíčně, ale zase ti to podle těch jejich statistik dá po nějakých 20 letech víc jak 4 mil. I když tomu se může věřit, ale nemusí...Pro dítě (TP mám teprve za 10 dní 🙂) už máme založenej spořící účet, kam chceme co nejrychleji naládovat tak 50 tis. a pak to tam necháme válet a až nastoupím zpátky do práce tak budem uvažovat právě taky o podílových fondech. Uvidíme, jak to nakonec půjde 🙂

any_nn
20. led 2014

Nechte si poradit od nezávislého finančního poradce, ne zástupce konkrétní instituce, jejich informace jsou vždy zkreslené a jednostranné. Já jsem svého už naštěstí našla 😀 a jsem velmi spokojená.