Pojištění neschopnosti splácet. Máte zkušenost?

dona01
9. čer 2011

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,jestli máte některá zkušenost s uplatněním pojistky na neschopnost splácet.Mám uvěr u banky pojištěný a nyní jsem 3.měsíc v prac.neschopnosti(těhotná po IVF).Myslela jsem,jak to bude jednoduché,že pošlu vyplněné formuláře a pojištovna bude patit za mě.Ale jak tak pročítám net,tak se dozvídám,že to zas tak jednoduché není.Děkuji za reakce.

clloi
9. čer 2011

Ahoj, nevím, po 3 měsících marodky by to na půl roku měli platit za tebe, ale ta pojistka se bohužel asi nebude vztahovat na marodění v důsledku těhotenství. Švagrová s tím měla problémy, měla sjednanou pojistku na denní dávku v případě nemoci a když tam poslali papíry, tak jí odepsaly, že se to nevztahuje na marodění v důsledku těhotenství. Mají to napsané v podmínkách. Zkus se zeptat přímo v bance.

evaviki
9. čer 2011

ja som v banke pracovala, pani otehotnela neplanovane (mala doma uz 4 synov) a ostala doma na rizikovom. prvy pokus jej zamietli, tak dosla k nam (brala si u nas pozicku).. s dalsou ziadostou som jej pomahala ja, nakoniec jej to vsetko zaplatili.. neviem ako to je po ivf, pretoze tam sa predpokladam dava na neschopenku automaticky, s cim si musela ratat, takze neviem, ci to poistovna uzna.. ale nenechaj sa na prve zamietnutie odradit a skus este raz.. ale urcite si podrobne prestuduj podmienky naroku na preplatenie..

mifinka
9. čer 2011

no na Slovenksu je to asi jinak.. Já mám pojištěný jak účet tak půjčku... DOstala jsme velké kulové.. že prý se to nevztahuje, stejně tak jako nemocenská třeba se zádama.. Jsou to zmetci.. měsíčně mě to stojí dost peněz tak jsem čekala že prostě svoje peníze dostanu.. ne, bylo mi všechno zamítnuto...

vojtisek2007
9. čer 2011

já jsem mám pojištění neschopnosti splácet u hypotéky a ve smluvních podmínách to je přímo napsané na co se nevztahuje plnění - a těhotenství tam samozřejmě je taky....Projdi si podmínky smlouvy a uvidíš.

sarkar
14. srp 2012

JJ, je to v podmínkách smlouvy. U hypoték bych řekla, že je to docela dobrý pojištění, ale moc se nevyplatí u úvěrů (tam máš pojištění většinou třeba v případě ztráty zaměstnaní, přičemž tě ale musí z práce vyhodit pro nadbytečnost, z jinýho důvodu ti to banka neuzná,...). Akorát někdy to laik nevyčte ani z těch podmínek, třeba nám tyhle fígle objasnila až fin. poradkyně a doporučila nám, že pokud není ten úvěr nějak neúnosně velkej (jako třeba ta hypo) tak je lepší ty peníze, který bysme dali za pojištění (pojištění nás tenkrát stálo cca 190 Kč/měsíčně, při úvěru na 7 let jsme tudíž zaplatili skoro 16 tis.!), dávat na spořák, kde máš úrok cca 2% a v případě nějakýho průšvihu je použiješ na vyplnění tý mezery, kdy nepracuješ. Ale tohle je dost individuální, záleží na výši úvěru, na době, za jak dlouho bys našla stejně placenou práci atd.
Ale je fakt, že znám jednoho člověka, kterýmu tohle pojištění zaplatilo 50% půjčky...Ale to je spíš výjimka.

kalipso
14. srp 2012

My jsme si toto pojištění ani nesjednávali právě po přečtení podmínek. Bylo tam vyloučeno kde co, takže dostat z nich peníze mi přišlo téměř nemožné. 😒 Nejlepší je pročíst si podmínky které máš u toho pojištění a budeš vědět, ale těhotenství je jedna z věcí vyloučená snad všude.

pehaka
14. srp 2012

pracovala jsem v bance - měla by jste mít na to nárok ,ale každá banka má samozřejmě jiné podmínky 😉 a jak už bylo řečeno pojistila bych si takto pouze vysoký úvěr nebo hypotéku 🙂