Pojištění novorozence, kde? Jste spokojeni?

juwelka
28. lis 2016

Ahojte maminky, chtěla jsem se zeptat kdo z vás a kde máte pojištěné dítko? Jak jste spokojeni? Děkuji za rady
Nevím do jaké kategorie bych to přesně zařadila tak zkusím zde 😀

terry1512
28. lis 2016

Obě děti jsou u OZP jako já , mají tam program pro děti. Úrazové pojištění,kazdy rok dostanou nějaký dáreček. 1 rok je zdarma pak cca 500,- ročně. Pro mě je to celkem dost vstřícná pojišťovna oproti ostatním.

juwelka
autor
28. lis 2016

500,- rožně? tak to je super jdu se na to mrknout děkuji

sarkar
28. lis 2016

@juwelka myslíš jako tu "hlavní" pojišťovnu? Tu má dítě automaticky stejnou jako matka. Pokud myslíš připojištění, napiš konkrétně své představy o připojištění (hlavně důvody PROČ).

juwelka
autor
28. lis 2016

Ano, myslim pripojisteni. Chtela bych hlavne neco na urazy a treba i sporici. Znate nejaky vyhodny? Za dobry peniz?

lajla
28. lis 2016

Takový neexistuje...max spořit s dobrým úrokem..ale plus úraz? Nedejboze životní...ony to mají maximálně dobře spočítané...

muhehehe
28. lis 2016

Hlavně ne se spořením, to není výhodné vůbec nikde. A jinak - cena záleží na tom, co a na kolik je pojištěno. Řešila bych to připojištěním dítěte ve tvé nebo manželově smlouvě (pokud máte); to je jedno, kde by to bylo, nabídka je velice obdobná a dětské sazby nejsou nikde nějak extra vysoké.

sarkar
28. lis 2016

@juwelka ok, zkuste si odpovědět:
1. jak dlouho chcete být na MD? Tři roky? Ok, jak běžné jsou úrazy u dětí do tří (případně do 2 nebo 4 let)? Ano, malé děti hodně padají apod., ale mívají často úrazy jako zlomeniny apod.?
2. když bude mít vaše dítě (se kterým jste doma na MD) úraz, přijdete o nějaké peníze tím, že se o něj budete starat? Nebo vám tak jako tak přijde rodičovská?
3. víte, kolik zaplatíte za 2,3 nebo 4 roky (v závislosti na tom, jak dlouho budete na MD), za připojištění pro případ úrazu? Jste ok s tím, že když se za tu dobu dítěti žádný úraz nestane a nebudete mít plnění, tak jste ty peníze vyhodila z okna?

Jinak, samozřejmě tohle je vysoce individuální věc, každá máma má nastavené ty obavy jinak, jedna je úzkostlivá, jedna je lehkomyslná... Stejně tak jako máme každá jiné finanční možnosti, jiné to je pro někoho, kdo má peníze bokem, jiné pro toho, koho by případný výpadek příjmů (a i u matek na MD to bývá tak, že dítě např. chodí dva dny v týdnu do školky a máma jde na brigádu a v případě úrazu dítěte na brigádu nemůže) velmi negativně ovlivnil.
Taky děti jsou jiné, jsou děti, které úraz neměly nikdy (třeba moje, a teď hodně silně ťukám) a některé dítě zas slízne úplně všechno 😝

Toť jen takový malý náhled na celou situaci. Já osobně mám dítě (zatím jen starší, malého musím dopojistit teď) připojištěné jen na trvalé následky úrazu (protože v těch nejhorších případech by nás takový úraz mohl vyjít hodně draho (v dlouhodobém horizontu); kromě trvalých následků úrazu, které jsou zaměřené jen na úraz (a ruku na srdce, lidé více trpí na nemoci než na úrazy; i když u menších dětí je to asi naopak) se dají pojistit i vážná onemocnění, ale ta jsou dražší, je tam spousta výluk a specifik. Úraz budu pojišťovat až v době, kdy budu zpět v práci a každý výpadek příjmu z důvodu péče o "uražené" 😀 dítě by pro nás byl finanční zátěží. Ale to jen píšu své stanovisko, jak jsem spala výše, je to na zhodnocení každé konkrétní rodiny.

Spoření spíš doporučím ve formě investování...

juwelka
autor
29. lis 2016

Diky za radu. Ja jsem si říkala, že bych ho pojistila až kolem 3 roku. Kdy jak říkáte jsou ty úrazy pravděpodobnější. Spíš mapuji situací. Ať vím jak to chodí. 😉

sarkar
29. lis 2016

@juwelka uvidíte no...
Jen si myslím (z vlastní zkušenosti s okolím), že spousta lidí vidí v úraze příležitost, jak vydělat, takový to "všechno zlý je k něčemu dobrý", ale nespočítají si, že to, co jim dá pojišťovna za úraz, si už třeba dávno sami zaplatili při pravidelných měsíčních platbách a někdy dokonce i dávno přeplatili. Samozřejmě ne vždy, někdy to může být úplně naopak a po měsíci placení dostanete celkem slušné plnění. Jenže to člověk nikdy neví. Chce to promyslet s rozmyslem, nebýt jak strýček Skrblík s obrázkama dolarů v očích...znát to "pozadí" od a do zet a zahrnout do toho i ty svoje obavy, prioty, zdrav. a finanční situaci atd. atd. Tohle by měl schopen udělat dobrý finanční poradce.

juwelka
autor
29. lis 2016

No právě dobrý finanční poradce. Všecí mají vidinu peněz ze smlouvy. Že člověk neví ani kemu věřit. I ti nejbližší chcou pořád vidělat😕 su z teho už otrávená...

sarkar
30. lis 2016

@juwelka mě to moje fin. poradkyně řekla 😉 plus další spoustu věcí, který mě nikdy dřív nenapadly, hodně informací o pojištění neschopnosti splácet, vysvětlila, proč hypotéku nastavit radši na delší dobu a nižší splátku než na kratší dobu a max.částku, jak vypočítat pojistnou částku pro případ smrti a trvalých následků úrazů nebo při invalidě, stejně tak jako to,že třeba infarktů je asi 30 druhů a někdy jsou některé z těch druhů ve výluce...
Když se pak zeptala, jestli neznám někoho, kdo by se chtěl stát jejím spolupracovníkem, tak jsem se přihlásila...a svým klientům jsem říkala totéž, co píšu tady 😉 Samozřejmě ale jsem navíc ještě znala jejich fin. situaci a taky trochu jejich psychiku, kterou jsem si vždycky během toho prvního setkání oťukala...a to už vidíš, že jeden člověk je sebevdědomý, je schopný nést následky, nebojí se ničeho, někdo je zase hodně opatrný, bojí se všechno apod. to se pak taky nabízí rozdílně...Hodně často jsem klienty nechala přímo se podílet na tvorbě pojistky s tím, že přímo viděli, jak jim naskakují ceny za jednotlivé položky...švagr si pojistku udělal tak, že jsem mu vrazila do ruky PC s otevřenou tabulkou na modelaci a on si s tím sám dvě hod. hrál a nastavil si to podle sebe (vím, že je hodně opatrnej, hodně vše analyzuje, propočítává...kdybych přišla rovnou s nějakým mým návrhem, nebylo by to takové jako když si to celé vytvořil sám a já to jen vytiskla 🙂). Ale samozřejmě to je výjimka...Každopádně s mou poradkyní jsme dodnes kamarádky 🙂 Já už to dnes nedělám, práce mě baví, ale jen za předpokladu, že si mě klienti najdou sami a to se stává až těm hodně dobrým a zběhlým poradcům (třeba té mé původní poradkyni), nováčci musí ze začátku hodně bojovat o místo na slunci a já na to nejsem...na ten boj myslím...když někdo přijde, že o mě slyšel, tak fajn, ale že bych se někomu vnucovala, to fakt nee. A je fakt, že po druhém dítěti už jsem hodně mimo, ten fin. trh se pořád mění, teď ani pomalu nevím jak se která pojišťovna jmenovala před pěti lety 😝
Co se týče výběru poradce tak to chce klidně zkusit víc lidí i od jedné společnosti, musíte si prostě sednout...poradci musíte věřit a to nejde, pokud vám intuice už mezi dveřma hlásí, že paní je kráva a pán blbec 😝 (Což se mi stalo ještě kdysi dávno s poradci jiné společnosti...paní neupravená a neuměla se chovat...no, cestu jsme si k ní nenašli).

lucinkaxxx
1. pro 2016

@sarkar Partners? ;)

sarkar
1. pro 2016

@lucinkaxxx jj, jak jsi to poznala? 🙂

lucinkaxxx
2. pro 2016

@sarkar taky jsem tam byla a poradila bych uplne stejne ;) a skoncila jsem uplne ze stejneho duvodu :( tu praci,modelace,atd jsem milovala,ale neslo mi doporuceni a hledat nove klienty :(

lady5
2. pro 2016

My máme pojistku na trvalé následky a vážná onemocnění. Pokud by onemocněl třeba leukémií nebo něčím podobným, ta léčba pak vyjde hodně draho. Stejně jako trvalé následky.

lady5
2. pro 2016

@lucinkaxxx
@sarkar
Tak já nedělám u Partners, ale u Broker Trustu😀Nicméně nepojišťuji, dělám v Back office.