Pojištění při rizikovém těhotenství, máte zkušenost?

klaaaara
14. říj 2014

Ahoj holky, zakládám tuhle diskuzy, ikdyž tu uz jsou na stejné téma, ale pojišťovny to každou chvíli mění a chci mít čerstvé informace.
Máte některá zkušenosti s pojištěním např. u allianz? Kolik měsíčně platíte a jak dlouho musí být pojištění uzavřeno aby pojišťovna plnila? Kolik zhruba dostáváte měsíčně od pojišťovny? Budu vděčná za Vaše jakékoliv zkušenosti. Chtěla bych si ho sjednat, ale už se s přítelem o mimi pokoušíme tak aby to nebylo zbytečný sjednávat. Někde jsem četla, že smlouva musí být uzavřena půl roku před otěhotněním. Děkuji za vaše zkušenosti. 🙂

michalusenka
30. bře 2015

chtěla jsem se zeptat těch, co jim bylo již vyplaceno - co uznali za dobrý důvod k proplacení a zda se musí nastoupit na rizikové hned od začátku nebo třeba zaplatí i když nastoupím třeba nečekaně až v 5 měsíci např.?

sarka49
11. kvě 2015

Děvčata, mohla bych Vás požádat o info nebo lépe vlastní zkušenost se změnou adresy na PN? Sociálka s tím doufám nebude dělat problém, ale Mám u Allianz pojištěnou PN, řeší pojišťovna změnu adresy na týden? Nemůže sáhnout na plnění, nebo to celé zrušit?

feikcu
26. říj 2015

@kolecka Prosím o kontakt dekuji

kolecka
5. zář 2016

Pardon, byla jsem hodne nemocna a po nemocnicich, tak jsem sem ani nechodila. Koukni se na inpojisteni.cz a zavolej na to jejich cislo. ten clovek co to zveda ti řekne vsechno co potřebujes. Pokud je to tedy jeste aktualni 🙂)))
ahoj
K.

jannis33
11. říj 2016

@kolecka dobrý den,mohu se zeptat co jste měla uvedeno ve zprávě od lékaře nebo co měly Vaše kamarádky? Teď to s nima řešíme a pojišťovna nechce plnit a zamítá,mam staré podmínky z roku 2013.Děkuji za odpověď

jannis33
11. říj 2016

@mullerovaj

Dobrý den,mohu se zeptat co jste měla uvedeno ve zprávě od lékaře nebo co měly Vaše kamarádky? Teď to s nima řešíme a pojišťovna nechce plnit a zamítá,mam staré podmínky z roku 2013.Děkuji za odpověď

mullerovaj
11. říj 2016

@jannis33 zítra mrknu, jestli k tomu ještě najdu papíry. Bylo to něco jako ostatní potíže v těhotenství.

alilisi
11. říj 2016

@jannis33 Já to teď taky řeším, zatím jsme v ,,čekací době´´, mají na to 3 měsíce, ale už teď tuším že nebudou chtít plnit.. na neschopenku jsem nastupovala s rizikovým těhotenstvím - diag. hrozící potrat.. ale paní co to vyřizuje mi nepřijde moc vstřícná a je to teda strašně moc papírování.. Gyndař doporučoval jim žádnou zdravotní dokumentaci nedokládat, že to po mě nikdo nemůže chtít když je to lékařský tajemství.. ale doložila jsem všechno tak uvidíme.. Můžu se zeptat kvůli čemu jsi na neschopence (proč nechtějí plnit)?

jannis33
12. říj 2016

@mullerovaj bylo by super,kdyby ste nasla papiry na zaklade kterych vam to proplatili.Vy jste mela uzavrenou pojistku kdy¿😉

jannis33
12. říj 2016

@alilisi celodenni nevolnosti,zvraceni,bolesti a silne krece v podbrisku....zamitaji s tim,ze to jsou jen subjektivni potize,tzn.jen pocity,ktere se nedaji medicinsky podlozit a ze to neni duvod k tomu,abych byla na PN.A ze nejsem lecena zadnyma praskama...Torecan a magnesium jim asi nestaci...asi jejich doktor nevi,ze tehotnym se moc leku nemuze podavat.Jenze je bolest a bolest,kazdy to ma jinak...nekdo s tim funguje a jiny nevstane pomalu ani z postele...Kazdopadne ve vylukach z r.2013 nemaji nic co bych nesplnila....a s cim to mas ty¿

glimmer
12. říj 2016

Holky já mám pojištění u Allianz, čekací doba u těhotenství je 9 měsíců od uzavření smlouvy. Měla jsem PN od gynekologa rok od vzniku smlouvy, byla jsem těhu po 2 sekcích a čekala jsem dvojčata (bohužel to nedopadlo), byla jsem na PN 6 měsíců a vyplatili mi všechny peníze, úplně v poho. Platili mi 400,-Kč/den PN.

alilisi
12. říj 2016

@jannis33 Já jsem začala v 6tt špinit, pak jsem špinila ještě párkrát, hned jsem šla na neschopenku s rizikovým těhotenstvým - diagnoza Hrozící potrat, nařízen klidový režim a utrogestan (ale ten se může brát jen do konce 3.měsíce).. Tak jsem na to fakt zvědavá.. Teď jim po další kontrole ještě dodám jednu zdravotní dokumentaci a uvidíme co se stane.. jsem připravená se odvolávat do aleluja, protože taky splňuji všechny podmínky a smlouvu mám uzavřenou už někdy od 2011 nebo 2012.. Tak hodně štěstí!! 🙂

jannis33
12. říj 2016

@glimmer to je mi liti😔A to jsi byla na PN kvuli tomu,ze jsi cekala dvojcatka nebo jsi mela nejake obtize,na zaklade kterych ti to proplatili¿

jannis33
12. říj 2016

@alilisi Tak to preju hodne stestivka,clovek se nesmi dat a zamitavaji snad 90% plneni😔I kdyz na to clovek ma narok a splnuje vse co pozaduji,i tak si neco najdou....

glimmer
12. říj 2016

@jannis33 na základě toho, že jsem čekala dvojčátka. Jediné co po mě Allianz chtěla bylo - potvrzení od zaměstnavatele o výši příjmu, potvrzení od gynekologa, že jsem za poslední 3 roky dodržela preventivní prohlídky a pak začátek PN, každý měsíc lístek na peníze a ukončení PN. Vše jsem posílala e--mailem. Když jsem poslala ukončení PN, tak mi do týdne přišly peníze.

mullerovaj
17. říj 2016

@jannis33 Zdravím, tak jsem hledala, ale bohužel v papírech od pojišťovny je jen číslo pojistné události, ne číslo diagnózy. Být vámi, poradila bych se s člověkem, který s vími smlouvu uzavíral, tenkrát mi vše také poradili.

emilly17
25. říj 2016

Vše záleží od toho, co je napsáno ve smlouvě a podmínkách, které jsou s pojišťovnou uzavřeny. (reaguji ještě na paní Klaaaru)

vendulkaf.
5. lis 2016

@laurajohana

Ahoj. Můžu se prosím zeptat jak jednání s pojiš´tovnou probíhalo? Už je to měsíc a půl co jsem hlásila vznik škodné udlosti... tedy po 28.dní PN. Mám pojištní i při rizikovce. Jsem na neshopence skoro od začátku těhotenství.. Měsíc jsem sháněla veškeré papíry. Chtěli snad vše od gynekologa a to i zpětně za poslední 2 roky a obvoďačku, potvrzení z práce ... neschopenku a tak... další kopie vyšetření měsíc po hlášení škodné události... Už je to týden co jsem dodala poslední papíry a ještě nic. můžete mi prosím napsat za jak dlouho se ozvali s výsledkem šetření? Začínám být fakt naštvaná :( .. hrozně se to táhne a už bych ráda věděla na čem jsem.

laurajohana
5. lis 2016

@vendulkaf. Ahoj.. já si myslim, že do těch 30 dnů to bylo.. ale už si to přesně nepamatuju.. ☹
Taky vim, že jsem toho musela dokládat mraky .

vendulkaf.
6. lis 2016

@laurajohana tak všem vřele doporučuju.. :D pojistku. Pojišťovna se poměje a pak ti nic nedá :D ... zamítnuto... dokud neskončím opět v nemocnici tak mám smůlu

laurajohana
6. lis 2016

@vendulkaf. opravdu nic? To jsou tedy ku*vy... (pardon)...
Já teda dostala za to, že jsem nepracovala, byla na neschopence od samého začátku.. jenže mi pak končila smlouva, takže i peníze..
A pak teda jsem dostala za hospitalizaci před a po porodu..
Určitě to museli zpřísnit.. ☹

vendulkaf.
6. lis 2016

@laurajohana jsem na pn kvůli ryzikovému povolání, krvácení a hpertenzi.. což jak mi byla sděleno nejsou důvody pro plnění

laurajohana
6. lis 2016

@vendulkaf. Me plnili kvimuli hypertenzi prave.. Mela jsem to v pojistce zanesene, ze aby když nastane taková situace, ze zaplati.. A zaplatili..

vendulkaf.
6. lis 2016

@laurajohana budou plnit pouze v případě kdy budu kvůli tk hospitalizovaná minimálně na 4 dny nemocnici.l

jannis33
9. lis 2016

@laurajohana Dobrý den,mohu se zeptat s čím jste byla na PN v těhotenství a podmínky máte staré?A Allianz plnila bez problémů?Děkuji za odpověď🙂

laurajohana
9. lis 2016

@jannis33 Byla jsem na PN kvuli hypertenzi a to jsem měla i uvedené v podmínkách plnění na ZP. Léčím se cca od 20 let.
Nakonec se z toho vyklubala Preeklampsie.. ☹
fuj...
jj, Allianz bez problémů zaplatili.. Sice jsem toho musela hodně dokládat, ale plnili..

vendulkaf.
10. lis 2016

@laurajohana tu diagnósu vám vůbec nezávidím. Možná právě proto, že se s tím léčíte pak jste zřejmě byla i hospitalizovaná... Kamarádka podepisovala smlouvu rok přede mnou a tyhle výluky z pojistného plnění prý uvedené nemá. Je možné že to spřísnili.. No uvidíme. nevzdávám se... ještě nejsem na konci... mám před sebou další 4 měsíce a kdo ví co bude

jannis33
14. lis 2016

@mullerovaj a mohu se zeptat,co jste uvedla nebo spis lekar jako obtize na zaklade kterych Vam bylo poj.plneni vyplacene¿Nam to jiz po druhe zamitli s tim,ze mam jen subjektivni obtize (nauzea,zvraceni,bolest v podbrisku,krece)a ze nejsem lecena zadnyma medikamentama.Ze chteji medicinsky dolozit objektivni potize.V podminkach z r.2013 nic takoveho nemam,ale bylo mi doporuceno.dekuji za odpoved😊nebo pokud byste mi mohla treba mohla poslat na email od pojistovny vyrozumneni a lek.zpravu bez osobnich udaju😊(kdyztak email je j.kerol@seznamhttp://m.ikea.com/cz/cs/catalog/products/art/20319808/.cz)

mullerovaj
16. lis 2016

@jannis33 Dobrý den, jste již několikátá, kdo se mě na to ptá. Na posledním papíru od pojišťovny bohužel není uvedená ta přesná diagnóza, jiné papíry nemůžu dohledat.
Večer to ještě zkusím a dám vědět.
Jana

ufonek3
2. led 2017

dobry den chtela jsem se zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s ceskou pojistovnou a rizikovym tehotenstvim a naslednym proplacenim.dekuji