Pojištění pro rizikové těhotenství, máte ho někdo?

sarka49
23. lis 2013

Až otěhotním, budu muset jít na rizikové těhotenství kvůli prostředí v kterém pracuji. Na internetu jsem našla, že se dá pojistit právě rizikové pojištění. Máte ho někdo? Jde mi o to, aby mi někdo vysvětlil jak to prakticky funguje..

kajalka
23. lis 2013

@sarka49 Funguje to tak, že rizikové prostředí není důvodem k plnění pojistky.

sarka49
autor
23. lis 2013

@kajalka Takže jedině rizikové těhotenství které je kvůli zdraví?

kajalka
23. lis 2013

@sarka49 Jojo.

sarka49
autor
23. lis 2013

@kajalka děkuji 🙂

kajalka
23. lis 2013

@sarka49 No za nic, jen abys nebyla překvapená. Oni to maj pojišťovny dost ošéfovaný, samý výjimky, jsou zmetci 🙄

sarka49
autor
23. lis 2013

@kajalka Já jsem to jen slyšela zprostředkovaně ale nenašla jsem nikde podrobnosti, tak jsem se chtěla informovat tady, než se půjdu zeptat do pojišťovny Ale to tam asi ani nemusím chodit 😀 😀

j.a.n.i
23. lis 2013

@sarka49 Ono hlavně rizikové prostředí není důvodem k neschopence, ale k tomu, aby tě zaměstnavatel přeřadil na nerizikové...

sarka49
autor
24. lis 2013

@j.a.n.i vím, jenomže u nás ve firmě mě nemá kam přeřadit. Pracuju v malý firmičce v provoze, kde se střídáme denní noční 12tky. A je tam prach, hluk a vybrace.

j.a.n.i
24. lis 2013

@sarka49 Pak by měl zaměstnavatel nechat doma za plný plat... jako chápu, že je to pro malou firmu problematické, ale je to tak.

sarka49
autor
24. lis 2013

@j.a.n.i jako fakt? Na to je nějakej "paragraf"? Plánujeme miminko až příští rok, ale tyhle věci co mohu já a co může zaměstnavatel bych si ráda podchytila dopředu. Takže když z provozních důvodů nemohu pracovat ve výrobě na svém postu, musí mě zaměstnavatel přeřadit na jednosměnný provoz nebo mě musí nechat doma na plném platu? A co když se bude cukat?

j.a.n.i
24. lis 2013

Zákoník práce 🙂

Pracovní podmínky zaměstnankyň
§238

(1) Zaměstnankyně je zakázáno zaměstnávat pracemi, které ohrožují jejich mateřství. Ministerstvo zdravotnictví stanoví vyhláškou práce a pracoviště, které jsou zakázány těhotným zaměstnankyním, zaměstnankyním, které kojí, a zaměstnankyním-matkám do konce devátého měsíce po porodu.

(2) Je zakázáno zaměstnávat těhotnou zaměstnankyni, zaměstnankyni, která kojí, a zaměstnankyni- -matku do konce devátého měsíce po porodu pracemi, pro které nejsou podle lékařského posudku zdravotně způsobilé.

Díl 3

Pracovní podmínky zaměstnankyň, zaměstnankyň-matek, zaměstnanců pečujících o dítě a o jiné fyzické osoby
§ 239

(1) Koná-li těhotná zaměstnankyně práci, která je těhotným zaměstnankyním zakázána nebo která podle lékařského posudku ohrožuje její těhotenství, je zaměstnavatel povinen převést ji dočasně na práci, která je pro ni vhodná a při níž může dosahovat stejného výdělku jako na dosavadní práci. Požádá-li těhotná zaměstnankyně pracující v noci o zařazení na denní práci, je zaměstnavatel povinen její žádosti vyhovět.

(2) Ustanovení odstavce 1 platí obdobně pro za- městnankyni-matku do konce devátého měsíce po porodu a zaměstnankyni, která kojí.

(3) Dosahuj e-li zaměstnankyně při práci, na niž byla převedena, bez svého zavinění nižšího výdělku než na dosavadní práci, poskytuje se jí na vyrovnání tohoto rozdílu vyrovnávací příspěvek podle zvláštního právního předpisu77).

A pokud nemá kam, tak se jedná o překážky na straně zaměstnavatele.

kolecka
13. pro 2013

ahoj. já toto pojištění mám. sjednala som ho přes www.inpojisteni.cz Poradili mi, všechno vysvětlili a pojišťovna hezky platila. Teď máme Tobiáška (2 měsíce) a kdybych neměla toto pojištění, tak by jsme v době kdy jsem byla na rizikáči asi nevyžili z mužových peněz. Můžu jen doporučit. 🙂

pisisvori
13. pro 2013

@sarka49 třeba u Allianz, která to snad jediná má je někde hodně schované, že pojistitel nemusí pojištění vyplácet pokud těhotenství vzniklo méně jak 6 měsíců po uzavřením smouvy. Našla mi to až 4 poradkyně, jinak všichni tvrdí to co je ve všeobecných podmínkách, že po 3 měsících už máš nárok na vyplácení. Pojistku mám, ale do těch 6 měsíců se nevejdu,takže kdybych šla na neschopenku a pojistku uplatňovala dám vědět, jak to dopadlo.

m.r.
13. pro 2013

@kolecka a co to bylo přímo za pojišťovnu?

kolecka
13. pro 2013

bylo to od Allianz

sarka49
autor
14. pro 2013

@pisisvori Ahoj, tak jsem si minulý týden sjednala toto pojištění od Allianz, ale aktivní je až od 1.února (z finančních důvodů). A kluci, co mi to zařizovali, tak mi řekli hned, že pojišťovna proplácí jednorázově nemocenskou pro rizikové těhotenství po uplynutí 6 měsíců jak píšeš. Asi se s tím už setkali. Určitě dej vědět, jak jsi pochodila. 🙂

any_nn
20. led 2014

Nejlépe si povykládat s někým, kdo tomu rozumí...Také jsem hledala pojištění, četla recenze, zkušenosti až do zblbnutí 🙂 Pak jsem narazila na paní, která mi v několika schůzkách poradila a spoustu věcí vysvětlila...Jsem spokojená.

charlie31
21. bře 2014

Ahoj holky.Mám to pojištění od České Spořitelny.Jmenuje se to Pojistění pravidelných výdajů.Mám to už dlouho tak od 2009.Těhotná jsem byla 2011,malej je leden 2012.Pravidla byli,že to musím platit dýl jak 8 měsíců,49kč měsíčně.Musíš být na neschopence dýl jak 60 dní a oni ti pak vyplácejí 2500kč měsíčně k nemocenské,ale jen než nastoupíš na mateřskou.Na neschopence jsem byla od 12tt.Musela jsem 4tý a 5tý proležet.Takže mi platili až od 5tého a celkově poslali asi 7500,-.Kámoška to měla uzavřený na 100,-měsíčně a to pak posílají 5000,-To je lepší.Teď jsem těhotná podruhé,20tt,a už pomalu vyplňuji papíry na další žádost.Otázka je,jestli mi to dají znovu.Ale pořád platím měsíčně a už je to dva roky,tak doufám,že jo.

veru97
23. bře 2014

Ahoj holky,taky to mám u Alianz.Od kamádky vím,že se tyto smlouvy nelíbí některým gynekologům.Kvůli papírování a samotným pojišťovnám atd.Když máme každou blbost platit my,tak to neremcají,ale když mají doktoři udělat něco pro nás,tak je to pro ně zdržování a papírování a ještě si za to účtují peníze.Taky je potřeba si každý měsíc kopírovat pro pojišťovnu lístek na peníze a prej jim to posílat.Přímo zkušenost nemám,tak jsem zvědavá,co mě teď bude čekat kolem tohoto pojištění.

kopretina29
23. bře 2014

Ahoj, já mám taky od Allianz a šla jsem na rizikové hned ve třetím měsíci a měsíčně mi vypláceli k nemocenské 12.000,-Kč a to byl luxus. Vyplácí to buď od myslím 15 dne nemoci (200Kč/den), 29 dne nemoci(400Kč/den) a to třetí si nevzpomenu. Poradila bych ti, pokud máš dobrou gynekoložku nebo gynekologa, aby ti pak napsali důvod prac. neschopnosti třeba nevolnosti, atd. Jinak se vyplňuje zdravotní dotazník, pokud máš nějaké gyn. problémy, tak by pak mohl být s tím vyplácením problém. Chtějí i dokumentaci od tvého doktora, ale jen od nástupu na neschopenku.
Každopádně já toto pojištění doporučuji, nakoupila jsem za to celou výbavičku pro mimi a ještě mám něco našetřeno.

agenz
27. led 2015

@kopretina29 Ahoj, já mám Allianz, právě kvůli tomu rizikovýmu těhu a teď bych to chtěla využít. Když půjdu na neschopenku kvůli nevolnostem a dojíždění 70km za prací, myslíš, že to uznají? Já se obávám, že když mi není nic vážného, tak to odmítnou... 😒

pajdousekk
27. led 2015

Ahoj holky, já tuto pojistku mám od Allianz, mám ji už teda asi 2 roky a konečně ji využívám. Mám nastaveno 400,- Kč/den (počítají se kalendářní dni) a uplatnění až od 29.dne neschopnosti. Poté to nahlásíš na pojišťovnu a oni ti napíší co všechno chtějí doložit a že toho není málo. Např. kompletní výpis za posledních 5 let zpětně ze zdravotní pojišťovny, výpis z karty od gynekologa, kopii těhotenské průkazky, lístek na peníze, potvrzení od zaměstnavatele a nevím co ještě. Oni to pak posoudí a následní každý měsíc plní. Potom musíš každý měsíc poslat kopii lístku na peníze+kontrolní zprávu od gynekologa. (Můj se občas cukal, že prý na to nemají vůbec právo, že je to lékařské tajemství.. což si myslím, že má pravdu teda). No a pak hezky posílají penízky na účet.
Při hlášení pojistné události se mě ptala, jak dlouho mam pojistku uzavřenou a snad zmiňovala těch 6 měsíců od uzavření že je čekací doba. A proplácí ji než nastoupíš na mateřskou.
Když jsem si pojistku uzavírala, tak vyplňuješ nějaký dotazník jestli si zdravá.

janina262
1. kvě 2015

Ahoj holky a jaké jste měli důvody k rizikovemu těhotenství? A pak vám ta pojišťovna plnila? Děkuji, já tam mam napsané hrozící potrat, tak snad je to pádný důvod k ririzikovému těhotenství.

lucinka58
1. kvě 2015

Ahojky pojištění mám, ale pojišťovna neplní kvůli nevhodnému pracovnímu prostředí. Plní pouze při zdravotních komplikacích. Já na začátku krvácela a měla jsem diagnozu hrozícího potratu a nyní hrozí předčasný porod.

chocomorocco
1. kvě 2015

Ahojte, chci se taky zeptat. Bohužel jsem u prvního těhu pojištěná nebyla a na nemocenské jsem byla od 6.tt. Zajímá mě, jestli má smysl si to pojištění zajišťovat teď. Pokud budeme čekat další mimčo asi budu zase na rizikovém. Ale nevím, jestli by mi to pojišťovna uznala, když i první těhu bylo rizikové. Někdy to pojišťovny nechtějí plnit, když se opakuje zdravotní stav, který vyžaduje plnění, ale u předchozího případu nebyla zřízena pojistka. Díky moc

mandarinkka
1. kvě 2015

@janina262 Ahoj, já mám taky pojistku od allianz, doma jsem už asi od 7 tt kvůli krvácení. Uznávají to každý měsíc zvlášť, mě uznali prosinec, leden a únor ne, pak kousek března zase uznali a teď čekám co duben... Nejdřív jsem byla doma kvůli krvácení, doktorka mi do zpráv psala hrozící předčasný porod, doporučen klidový režim atp. a neuznali mi to.. Teď mám hrozící předčasný porod, tak uvidíme.. Docela mě to štve, do práce nemůžu a pojistku mi stejně neuznají.. Záleží asi na tom, jak se k tomu bude stavět tvůj doktor, moje gynekoložka se vždycky vztekala a napsala do tý zprávy pro pojišťovnu jen pár slov a asi to bylo málo..

sarka49
autor
11. kvě 2015

Děvčata, mohla bych Vás požádat o info nebo lépe vlastní zkušenost se změnou adresy na PN? Sociálka s tím doufám nebude dělat problém, ale Mám u Allianz pojištěnou PN, řeší pojišťovna změnu adresy na týden? Nemůže sáhnout na plnění, nebo to celé zrušit?