Pojištění "proti nemoci"

gloomik
27. lis 2016

Zdravím a zároveň prosím o radu.
Doposud jsem neřešil žádné pojistky a kdyby mi pojišťováci "nevnutili" penzijko a pojištění odpovědnosti z povolání, tak nemám ani to. 🙂
Čím jsem ovšem starší, tím mám pesimističtější či reálnější smýšlení a tak si čím dál častěji kladu otázku "Co kdyby?"
Nu a věc se má takhle.
Je mi 34let a poslední dobou mě sem tam někde píchne, škubne a já si říkám, že nemocenská není nic moc a bylo by fajn, kdyby se bylo možno pojistit v případě, že bych musel být dlouhodobě na nemocenské nebo (nedej bože) měl nějaké trvalé následky z důvodu nějaké vážné nemoci.
K těmto úvahám jsem došel, když kolega s vyhřezlou plotýnkou musel na operaci, marodil cca 1/2 roku a byť je "na oko" fit, tak posudek od lékaře mu v práci moc nenahrává a kdo ví, jak dopadne. Naštěstí je pojištěn, takže pojišťovna nějakou tu korunu, co byl na nemocenské vyplatila, jak to bude dál, netuším, ale .....
Rád bych se tedy zeptal, zda-li nemá někdo tip na nějaké vhodné pojištění pro obdobnou situaci. O pojištění pro případ úmrtí zatím neuvažuji, jelikož děti ani jiné závazky nemáme.
Jde mi o to, že čím více čtu nabídky pojišťoven, tím více jsem zmatenější, někdo říká, ať si dávám pozor, že byť jsem pojištěn, tak třeba problémy s páteří mi některé pojišťovny nepojistí, jelikož je to už pomalu běžnější "nemoc" než chřipka, ......
Nemluvě o tom, že některé klauzule jsou napsané tak, že jim nerozumí ani sami pojišťováci a nerad bych si platil pojistku x let a pak při problému zjistil, že je mi vlastně k ničemu.
Děkuji za trpělivost a za případné rady.

gloomik
autor
27. lis 2016

Jo a kolega měl vyhřezlou ploténku nikoliv plotýnku. 😀

ammmi
27. lis 2016

Já teda doporučuju finančního poradce, ale musí být dobrý! Ideálně recenze. Z Prahy bych měla kontakt. Řekneš mu co od pojištění chceš a on srovná nabídky, zjistí co bude nejvýhodnější a i poradí, jak nastavit různé částky při neschopnosti, trvalých následcích atd.

luj89
27. lis 2016

Neřekla bych, že se pojišťovny nějak dramaticky od sebe liší. Každopádně jestli nemáš vůbec žádnou zkušenost s pojištěním, doporučuju to řešit s poradcem (sice to taky není žádný terno, je problém najít poctivého, který ti nedoporučí to, z čeho má sám největší provizi, ale lepší než to i bez zkušeností zkoušet sám). Předpokládám ale, že JEN pojištění proti nemoci ti žádný ,,svéprávný" odborník neudělá, je to hodně nekompletní (základ bývá smrt a invalidita). Dělala jsem v KB a mám zkušenost s Českou pojišťovnou. Ačkoliv ČP moc nemusím, tak musím uznat, že životní pojištění má fakt skvěle propracovaný a nevychází to ani moc draho (S povinkem jsem od ČP mileráda odešla, ale až budu řešit životku, vyberu si nejspíš ČP). Dají se tam krásně zvolit pojistné částky a pěkně nakombinovat co si chceš pojistit a co ne.

gloomik
autor
27. lis 2016

Děkuji za rady.
Bohužel Prahu mám celkem z ruky (Ostrava) a finančního poradce navíc dobrého neznám. Tu smrt jsem měl v plánu z pojištění vyřadit hlavně kvůli ceny. Smrt je pro mě zatím opravdu nezajímavá. 😀 Invalidita, to už je jiná. Rád bych se s pojištěním vlezl cca do 500,-/měsíc. Účet a penzijko mám u České spořiteny a dost jsem narážel na spokojenost s flexi pojištěním, jen nevím, jestli by právě toto bylo pro mě to pravé.

luj89
27. lis 2016

@gloomik Zkus se poptat známých na poradce ;). Bohužel/naštěstí tu smrt ti budou nutit všichni a většinou ani nejde z pojištění vyloučit. Je to zajímavé pro všechny, protože všichni jednou umřeme a bez ohledu na to, jestli máš děti nebo ne, pohřeb něco stojí, takže já vždycky doporučovala min. 50 000 Kč pojistnou částku na tu smrt dát, není to nic drahého a do 500 Kč se se vším stopro vejdeš. Můžeš si zkusit třeba jen nechat ve spořce to pojištění zkalkulovat a porovnat to třeba právě s tou českou poj. (to můžeš i online na mojeplany.cz). Za to nic nedáš (teda ve spořce nevim, tam se platí snad za vše 😀).

adelkaw
27. lis 2016

Pracuji v České spořitelně a flexi je na to co jste zmínil dost dobrá ( velmi vážně nemoci a zrovna smrt kterou byste " nepotřeboval " je nejlevnější riziko takže nemá smysl ji vyloučit. Stavte se do jakékoliv pobočky České spořitelny a udělají Vám simulaci. Další pojišťovna srovnatelná je pouze Allianz. A mimochodem flexi kryje i ty záda což Česká pojišťovna a další ne. Kdybyste chtěl můžete se za mnou stavit přímo do Kopřivnice 😀

gloomik
autor
29. lis 2016

@luj89 Naspořeno něco mám, tak na zpopelnění by to bylo. Nejsme na žádné hogofogo pohřby. 😀 Ale co jsem koukal, tak ta smrt za 50tis tu pojistku opravdu moc nenavýší.

@adelkaw Děkuji za nabídku. Do Kopřivnice v blízké době cestu nemám, ale během příštího týdne zřejmě spořitelnu navštívím a uvidím, jak pochodím.

luj89
29. lis 2016

@gloomik Právěže i to zpopelnění něco stojí 😀. Jj, myslím, že to za to stojí si to k tomu přidat. Někdo kombinuje ,,dražší" smrt z jakékoliv příčiny a ,,levnější" smrt úrazem. Taky možnost.

adelkaw
29. lis 2016

@gloomik jen ještě taková rada-kdybyste to stihl během zítřka tak se trefíte ještě do marketingové akce dvojí plnění za infarkt (na který bohužel trpí čím dal víc lidí). Což znamená když se pojistíte na velmi vážná onemocnění např. na 200 000kč tak při infarktu dostanete 400 000kč, ale končí to posledního listopadu. A ještě ke krásně provokativně k větě od
@luj89, že ve spořce se platí za vše tak udělání simulace je ZDARMA

luj89
29. lis 2016

@adelkaw Tak to je dobrá zpráva 🙂. Ale finanční plán byl vždy zpoplatněn, to už taky není? To by bylo supr pro klienty.

adelkaw
30. lis 2016

@luj89 teď je finanční poradenství které je zdarma a zabývá se všemi oblastmi kde člověk řeší své finance.