Poraďte, jaké spoření pro dítě?

pajinakerl
13. led 2015

Prosím poraďte jake spoření pro dítě? Mame u generali, a jsme nespokojeni..

optima
13. led 2015

Proč jste u Generali nespokojeni?
Záleží co od toho očekáváš, na jak dlouho by to mělo být, kolik chceš měsíčně odkládat? To co máš u Generali tak bude nejspíš investiční životní pojištění které je obecně hodně zatíženo náklady cca 2-3 roky platíš jen poplatky.

agenz
13. led 2015

Udělala bych klasický spořící účet ať už dětský nebo obyč. Ostatní produkty jsou tahače na prachy 😉 Peníze máš kdykoliv k dispozici, můžeš dávat kolik chceš a kdy chceš, žádné poplatky...

sajax
4. únor 2015

čp invest, nebo conseq, jinam bych nešla.

szenci
11. únor 2015

Ahoj,jak už zmiňovala uživatelka sajax,tak určitě podílové fondy ČP Invest,Conseq nebo velmi dobře zajištěný fond Target click od Atlantik. Vypadá to složitě,ale je to určitě budoucnost spoření a zajímavé výnosy s minimálním rizikem. Kdo má zájem,rád popíšu,vysvětlím. 🙂

stanka68
17. bře 2015

Nejlepší je stavebí spoření

jmisa
17. bře 2015

Spořím do fondů, hlavně akciových, jelikož peníze neplánuji používat, nevadí mi delší horizont.
Spořící účty jsou docela dole a v půlce roku půjdou ještě níž, nepokryjí pak ani inflaci.
Stavebko má dneska taky malé zhodnocení, navíc jsou tam vstupní i roční poplatky a výnos je pak zdaněn. Dneska ještě nutnost souhlasu opatrovnického soudu.

michaela2015
23. bře 2015

Založila jsem malýmu spoření u KB Berušku, ale po dvou letech jsem ji zrušila a založila dětský spořicí účet u GE! Úroky 2,5 % p.a. Nesmíš ale přesáhnout částku 29 999,99, to pak letí úroky rapidně dolů!

michaela2015
23. bře 2015

@jmisa Myslím, že kdo může mít finance drženy delší dobu bez nutnosti výběru, tak je to dobrá volba. My máme jak dětské spořicí konto, tak stavebko "Lišku". Momentálně nemám příjem, ale pakliže se to změní, ráda bych také investovala. Já osobně pouze do méně rizikových fin. nástrojů 🙂

chris_n
23. bře 2015

pokud si sami sobě někde spoříte, tak to... a říct si vnitřně, že je to pro dítě. Jinak nic, žádné dětské produkty!

chris_n
23. bře 2015

@stanka68 to není pravda, dnes boužel už ne!

stestickoi
17. zář 2015

Také už předběžně vybíráme. Proš jste nespokojeni u GENERALI? Jestli nevadí, že se ptám?

marriaberkyova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alc
17. led 2016

My jsme uzavřeli investiční spoření Conseq. platím 300.Kč.n a jedno dítě. Uzavřeli jsme to na 15.l Bydlím v okolí Brna a Blanska máme osvědčeného finačního poradce.Již nám v mnoha věceh pomohl. Není to ten typ co jen kecá a nsaží se za každou cenu s vámi něco uzavřít. Můžu doporučit pak v soukrom.maliu.

janawei
16. únor 2016

Otevřené podílové fondy - výše zmiňovaný Conseq či jiné investiční společnosti, nebo stavební spoření, pokud jsi konzervativní.

alc
17. únor 2016

My jsme se rozhodli pro podílový fond Conseq proto, že po 15.l letech naspořenou částku můžemevybrat a použít na co zrovna budou potřebovat. .Např. studijní pobyt, stáž atd. Spoření se dá prodlužit i potom jak se vybere částka.Je to napsáno na moje jméno. Chceme vést děti k tomu aby si do budoucna uměli vydělat peníze sami tím že jim dáme základ a budeme je podporovat ve studiu a jiných zájmových aktivitách a aby si peníze vážili. Ne, že jim např. v 18 dáme nějakou větší naspořenou částku např. 1000 000 aby si stím dělali a utratili jak chtějí, nebo jim koupíme byt či auto. Stavební spoření je možná pořád dobré a výhodné ale rodič ji může vybrat a jen se souhlasem dítěte. Nedávno jsme četli článek, že dítě žalovalo otce protože vybral a pužil jeho peníze ze staveb. spoření. Každý se ale musí rozhodnout sám a netvrdím, že jenom naše rozhodnutí je to správné.My jsme se rozhodli pro tohle a časem uvidíme jestli to bylo správné. 😉

davidvozak
26. únor 2016

Dobrý den.
Klasické spoření v podstatě nemá smysl. A u dětí, kterým spořím řadu let, je opravdu nejvhodnější uvažovat o investování. Pravidelném, rizikově dle Vaší volby, a jste-li patriot, tak u české společnosti a v korunách.
Hezký den JUDr. David Vozák

dankamet
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
madkat
Autor odpověď smazal
Zobraz
renatasv
7. bře 2019

Ahoj, v ČMSS mame teď akci pro děti do 10let zavedení stavebního spoření zdarma. Je i státní podpora 👍 takže mě určitě můžeš kontaktovat, tady je mě číslo 728 360 216 😉

masenkalucie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zelenaesmolda
10. pro 2022

@stanka68
blbost