Připojistili jste se po narození dítěte? Na úraz, smrt

alisek
7. led 2009

Ráda bych se od vás informovala zda jste se po narození dětí nechali připojistit, především na úraz a smrt. Zatím mám jen životku co mi spoří s minimálním plněním na úraz a smrt.
Žádnou podobnou diskuzi jsem nenašla. Díky za vaše odpovědi.

evinka
7. led 2009

Ahoj, dělám v pojišťovnictví. Napíšu to na rovinu.
Můj názor je, že nejlepší je udělat pojistku pro rodiče (nejléoe aby měli pojistku oba), dítě uvést jako oprávněnou (dneska se spíš používá slovo obmyšlenou) osobu (tím ho zajistíš v případě tvého úmrtí). Oprávněnou osobu můžeš kdykoliv změnit, takže pokud by se dítko chytlo nějaké špatné party, tak oprávněnou osobu změníš (na manžela, rodiče, nebo někoho úplně jiného) a dítě prostě ty peníze nedostane. Peníze po skončení pojistky dostaneš do ruky ty a dítěti je můžeš a nemusíš dát. Když uděláš pojistku "dětskou" , tak je taky pojištěný rodič ve prospěch dítěte, ale peníze v dospělosti vybírá dítě!!! K tomu bych dítěti udělala úrazovou pojistku a možná pojištění pobytu v nemocnici.
Jinak já pojistku mám a dítě si na ní uvedu jako oprávněnou osobu a jemu udělám právě úrazovku a pobyt v nemocnici. Můj manžel pojistku nechce, má úrazovku a v rámci hypotéky je pojištěný pro případ úmrtí (tak by nás zajistil aspoň tak, že bysme měli střechu nad hlavou).

slunicko552
7. led 2009

Ahoj tak já pojistku mám a po narození prcka jsem dala obmyšl.osobu ho.Alespoň něco,kdyby se mi náhodou něco stalo 😉

suki
7. led 2009

Jasně máme, pojistka je důležitá 🙂

alisek
autor
7. led 2009

evinka já tam momentálně osobu mám, manžela ale jak můžu teoreticky dostat peníze do ruky a pak je dát někomu, když budu bud mrtvá nebo těžce raněná???? píšu o pojištění které je využito až po mé smrti nebo je plnění při úrazech jinak tam moc peněz na vyplacení není.

příklad : bratr si platí životní úrazové pojištění (je motorkář), platí 1900 Kč měsíčně a pouze 600 Kč z té částky se mu spoří zbytek částky je na následky úrázu či smrti, dokud se mu něco nestane tak těch 1300 Kč vyhazuje z okna..

Zajímá mě kolik zhruba platíte pojištění měs. když jste sami nebo i s manželem pojištěné.

evinka
7. led 2009

Většina pojištění je spojená se spořením, tam po dožití se určitého věku peníze dostaneš. Pokud máš pojistku pro případ smrti, tak tam můžeš napsat i víc obmyšlených osob, dát třeba 40% manželovi, 30% jednomu dítěti a 30% druhému dítěti. Měnit to můžeš jak často chceš. A půjde to přímo jim, vůbec to neprochází dědickým řízením.
Je to tak, že pokud pojistka je kombinovaná - dožití, smrt, tak většinou (a tím spíš u motorkáře) jde větší část na riziko té smrti (i kdyby jsi si uzavřela pojistku na např. 100 tisíc na smrt, zaplatila jeden jediný měsíc pojistné, zemřela bys tak pojišťovna těch 100 tisíc vyplatí). Záleží samozřejmě na riziku, pokud někdo dělá v kanceláři a nesportuje, tak mu jde na spoření víc, než třeba pokrývači, nebo policistovi, hasičovi, nebo člověku, který skáče padákem nebo závodí na motorce. Tam je podstatně větší riziko, že se mu něco stane a ta pojišťovna podle toho určuje pojistné.

evinka
7. led 2009

Jinak kolik platíme: To je individuální, ale říká se, že v případě úmrtí by pojistka měla pokrýt alespoň tvůj roční příjem, aby rodina měla alespoň ten jeden rok na vzpamatování a řešení situace. Samozřejmě záleží i na tom, kolik můžeš platit. Lepší je pojistit se na víc než na ten jeden rok (platy rostou a pojistky většinou mívají tu částku pevnou na celé období, i když jsou i takové, které se každoročně navyšují dle inflace, nebo jiných podmínek)

alisek
autor
7. led 2009

Evi díky za info 😉

any_nn
23. led 2014

Ahoj, nejlépe se poradit s nějakým nezávislým finančním poradcem, ten neděla jen pro jednu pojišťovnu. Klidně i se dvěma 😉 . Pak zjistíš, který ti poradil nejlépe. Ne vždy nejlevnější znamená nejlepší. Samozřejmě je nějaká čekací doba, než začne platit plnění, takže není to tak, že založíš pojištění a ihned můžeš čerpat. Pro mě v pojištění byly důležité závažná onemocnění a připojistila jsem k sobě i 2 dcerky. Přítel má připojištění nemocenské. Dobrý poradce ti to ušije na míru, podle toho, co chceš...Samozřejmě k pojištění nespořím, není to výhodné, raději investuji jinde...