Spoření - pojištění pro děti, jaké je fajn?

pinonka3
30. led 2013

Ahoj maminy, poradily byste mi, jaké spoření je pro děti fajn? Uvaujeme, že něco malé založíme, ale vůbec nemám přehled...jen jsem slyšela něco o Sluníčku a o stavebním spoření...Díky moc za jakoukoliv radu!

lv
30. led 2013

@pinonka3 sluníčko je opravdu dobrý..dělala jsem v pojišťovně, tak jsem si to pořádně prostudovala, i srovnala s konkurencí.

pinonka3
autor
30. led 2013

@lv jéé, díky moc za rychlou odpověď....a je tam jen jedna možnost nebo jak to tam je nejvýhodnější,prosím?

lv
30. led 2013

@pinonka3 nastaví to podle vašich potřeb, těch variant je mnoho, chce to probrat s pojišťovákem .. 😉

pinonka3
autor
30. led 2013

díky moc!

stavba
30. led 2013

@pinonka3 pokud chcete jenom spořit, tak nejlepší jsou podílové fondy. Sluníčko je životní pojištění, takže na spoření nevhodné a má drahé poplatky.

stavba
30. led 2013

@pinonka3 nechte si poradit od nezávislého finančního poradce, ne zástupce konkrétní instituce, jejich informace jsou vždy zkreslené a jednostranné.

pinonka3
autor
30. led 2013

@stavba aha, tak to mi neříká vůbec nic, abych se přiznala...vůbec se v tomto nevyznám....

robertkv
7. srp 2013

Nevím zda je to ještě aktuální, ale pokud chcete dítěti jen spořit, tak jsou podílové fondy to nejlepší řešení. Pojišťovny totiž obvykle peníze klientů zhodnocují práve skrze podílove fondy. Ty nabízejí prakticky okamžitou disponibilitu peněz bez sankce a při dobrém výběru zhodnocení okolo 10% p.a. Sám tímto způsobem spořím své dceři, aby měla na studia, či byt.

any_nn
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
any_nn
20. led 2014

Přesně tak, nechte si poradit od nezávislého finančního poradce. Hlavně ať je prověřený a nemyslí na svůj prospěch...Takových není mnoho 😖. Mě rovněž dlouho trvalo, než jsem narazila na takového s kterým jsem spokojená a je prověřený 😀

21288
22. dub 2014

Ahojda holky,kdo by chtěl info,tak stačí napsat zprávu,ráda poreferuju 🙂 zakládali jsem malému úžasné spořko i s pojistkou za hodně levný peníz 🙂

88nela88
17. čer 2014

@21288 Ahojky, chceme s babickou zalozit malemu nejake to sporeni, na co jsi narazila ty? Diky

ija1
17. čer 2014

ahoj holky, nevim, jestli to vite, ale pri zalozeni stavebniho sporeni nam rekli, ze v momente, kdy rodice ty penize by treba po skonceni doby sporeni chteli vybrat a ulozit diteti napr. na jiny ucet nebo pouzit na bydleni, tak potrebujete rozhodnuti opatrovnickeho soudu........... takze bacha na to, dle noveho obcanskeho zakoniku se k tem penezum rodice jiz tak snadno nedostanou........... / jako to bylo donedavna, napr. nasi za to rekonstruovali bydleni a nas pokojicek )

jolynka
14. črc 2014

Pokud byste chteli poradit ohledne sporeni nebo pojisteni a jste z Prahy, napiste mi zpravu a domluvime si schuzku. Pracuji jako financni konzultantka. Je potreba to probrat individualne podle potreb kazdeho, neda se rict obecne tohle je nejlepsi.

petule22
4. říj 2014

@ija1 pokud byste převáděla opět na účet dítěte-jde to. Jinak opravdu je třeba vybrat peníze přes soud a ten dbá aby to bylo použito na účely dítěte, prostě v jeho prospěch. Pokud na pokojíček a podobně tak v tom žádný problém nebude 🙂 opatrovnický soud je novinka ale zas taková překážka to není.

petulinka1708
19. říj 2014

Ahoj, my holkám platíme po 500,- Kč měsíčně do Consequ - podílové fondy. Pokud bys malé chtěla něco zakládat, jde o to, abys věděla, na co peníze budou použity, např. na studium nebo jako startovné do života, jak dlouho chceš spořit a hlavně jestli budeš spořit pravidelně. My totiž měli Berušky od KB a to je spíš taková pokladnička, když by něco dostaly k narozeninám, za vysvědčení nebo tak, tak prostě aby to hned neutratily, ale našetřily si třeba na kolo.

Stavební spoření je dnes už nevýhodné. Je tam minimální zhodnocení a hlavně jsou to peníze toho, jak je psáno výše, na čí jméno je smlouva založena. Co jsem slyšela na školení, tak ten opatrovnický soud není žádná sranda a spíše to nedopadne - i v případě pokojíčku...