Taky jste zapomněly pojišťovně nahlásit mateřskou?

monihart
27. pro 2013

Ahoj, teď jsem si uvědomila, že jsem měla pojišťovně nahlásit mateřskou. Opravdu jsem na to zapomněla, řešila jsem všechno možné, měla nějaké komplikace a tohle mi fakt vypadlo z hlavy. Teď s hrůzou čekám, co bude. Na mateřské jsem od konce srpna. Teď už v pojišťovně nikdo není, musím čekat do pondělí, ale jsem z toho řádně nesvá. Jsem typ, co musí mít vždycky všechno v pořádku. Teď se bojím, jaké budou sankce. Stalo se to někdy někomu?

ema5
27. pro 2013

A jsi zaměstnaná? V tom případě by to hlásil tvůj zaměstnavatel..

kate013
27. pro 2013

zkus tam zavolat😉 aspoň budeš vědět co Tě čeká, ale myslím si, že to bude v pohodě, oni si to dodají zpětně...takhle mi to řekla pí. na VZP, když jsem se na to byla ptát..po 3 měsících co byla malá na světě😉

zamilovanadonej
28. pro 2013

Jasná páka, bohatě to stačí zpětně, žádný stres.

suzanna123
28. pro 2013

Tys tam nebyla nahlásit dítě? Já jsem jim po nástupu nic nehlásila, jen po porodu jsme se tam zastavili, abychom zaregistrovali Julinku a nic neříkali.

fykyska
28. pro 2013

Pokud jsi zaměstnaná a máš narok na PPM peněžitou pomoc v mateřství kterou pobíráš od 6-8týdnu před porodem tak papír , který dostáváš od gynekologa předáš zaměstnavateli a ten vše zařidí .. Měsíc před skončení PPM bys měla pokud chceš pobírat rodičák skočit na sociálku a pracovní uřad zažádat o rodičovský příspěvek a jít do práce se žádostí o čerpání řádné dovolené a s žádostí o rodičovskou do volenou do XXX věku dítěte. Další povinnost je akorát po porodu do 8 dní - spíše bráno až ti přijde RL dítěte nahlásit na pojišťrovně narození dítěte a jeho nacionály 🙂 To by mělo být vše co bys měla nebo by bylo dobré zařídit 🙂 A to už asi máš když je miminko na světě