U jaké pojišťovny je nejlepší pojistit půlroční dítě?

janina2212
4. kvě 2014

Ahoj maminky,
ráda bych se Vás zeptala, u koho máte pojištěné děti.. A také u koho spoříte...
Díky, Jana

chris_n
4. kvě 2014

Na co presne chces takhle male mimco pojistit? A sporeni takove, aby to vyneslo co nejvic, takze asi zadne detske. Ja to asi takhle brzy zakladat nebudu.

jajulin
4. kvě 2014

Z dotazu není zřejmé, jestli máš na mysli pojištění zdravotní (povinné), úrazové nebo životní. My se řídíme tím, že úrazovka a životko se vyplatí jen pro živitele rodiny, děti pojištěné nemáme. Spoření máme klasické stavebko. Hlavně ne žádné Sluničko apod.

killi
4. kvě 2014

Děti máme připojištěné v naší pojistce je to levnější a efektivnější- úraz a trvalé následky. Nejlépe pojistit dítě tam, kde vám za malé peníze nabídnou v případě vážných trvalých následků velké plnění, doživotní plnění- nějaký doživotní úrazový důchod..Dětem spoříme v invest. fondech. 😉

marecek4
4. kvě 2014

pojištění-záleží co všecko pojistíš,jsou pojistky s kterými můžeš hýbat v průběhu pojištění a spoření-do konce dubna bylo ještě dobrý stavebko,teď klesla úroková sazba jen na 1% tak už to bude celkem o ničem i když tam bude pořád státní podpora,smozřejmě jsou pojistky se spořením-třeba sluníčko,nebo pojistky kde můžeš vybírat během doby spoření,možností je hodně-nech si zpracovat několik návrhů od více pojišťoven a bank-i banky mají už své pojistky a uvidíš-pořádný poradce Ti to udělá zadarmo

vyskocjana
20. kvě 2014

My máme děti pojištěný na Flexi od spořitelny, jsou tam až do mylsím 25 let věku jako děti a mají tam úrazový a i hospitalizaci v nemocnici... spoření jsme ještě neřešili, protože na to nějak nezbývají peníze a proto máme jen to pojištění. Ale asi stále není špatný stavebko a k tomu třeba později nějaký to investice, ale to má pod palcem spíš manžel. Joo a dobrý je, že ty děti jsou tam bez zkoumání zdrav. stavu, nám se to docela hodilo, protože jsem rodila předčasně a ne všechno je ještě úplně dobré.. taky jsem našla zajímavou stránku www.pojistenihrave.cz , kde se na to můžeš podívat a hlavně i zjistit kolik by to stálo.. nám to docela pomohlo, ale stále je to jen pojištění, takže buď ho potřebuješ nebo je někdy lépe odkládat si bokem, tedy pokud máš co 😉

alulala
21. kvě 2014

Zkus se poinformovat tady: www.pojistenideti.eu. Ala.

evulda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
denyzuza06
15. črc 2014

Děti mám pojištěné jen životně, na invaliditu a na vážné nemoci, aby v případě že vážně onemocni nám pojištovna pomohla s financováním léčení. Úrazovka jsou vyhozený prachy obvzlášt u tak malého dítěte. Spoření vyloženě dětem jsme nezaložily, respektive ne spoření na jejich jméno, protože nikdy nemůže člověk vědět kde a v jaké situaci dítě v osumnácti bude, v dnešní době drog a podobně

sarkar
12. říj 2014

Spoření pro malou máme od Pioneer investment (pod. fond).
Jinak dceru jsem si zahrnula k sobě do pojistky, je pojištěná jen na trvalky. Úraz budu řešit až se vrátím do práce (úraz malého dítěte většinou znamená, že jeden z rodičů musí zůstat na PN = snížení příjmu), a to ještě možná, záleží, jestli budeme mít dost naspořeno někde bokem 🙂 Pojištění pro případ smrti je neetické dětem dělat. Vážná onemocnění mají tolik výluk a jsou tak drahá, že pro menší děti je to dle mého hodně nevýhodné, pokud se někdo bojí určité nemoci (má třeba v rodinné anamnéze urč. nemoci, tak tím hůř - pojišťovna pak většinou stejně většinou neplní tu nemoc, ke které se už "schylovalo", i když jasně, ne vždycky to je takhle. Invaliditu budu řešit taky až později, zatím máme vlastně část krytou těmi TNÚ (trvalé následky úrazu). Nějaké denní odškodné apod. neschvaluju, od toho má mít člověk fin. rezervu někde na spořáku (pro průměrně zdravé/nemocné děti se to většinou nevyplatí).
Až malá trochu odroste, udělám jí jinou pojistku, většinou vychází lépe, když jsou pojistky individuální než aby bylo v jedné pojistce třeba 5 lidí.

glimmer
12. říj 2014

já mám pro obě děti spoření u ING, a úrazové pojištění + pobyt v nemocnici mám v kombinaci Kooperatina a Genarali. Např. s Vítkem jsem byla v nemocnici 7 dní, protože měl komplikovanej zánět středního ucha + angínu k tomu a celkem jsme od pojišťoven dostali 6.100,-kč. Myslím, že se to rozhodně vyplatí.

petulinka1708
19. říj 2014

Podle mě je nejlepší investiční životní pojištění s mimořádným účtem - vedeným samozřejmě zdarma. Investiční znamená, že se část platí na rizika (smrt, úraz, nemoc, vážné nemoci + různá připojištění) a druhá část se investuje. Takže za pár let je tam už něco naspořeno. Mimořádný účet je bonus. Sem se právě mohou dávat přebytečné peníze, které nechceme utratit nebo je děti dostaly k narozeninám či za vysvědčení, zhodnocují se a je k nim přístup kdykoli.

Jen tak pro vysvětlenou. Dcera měla samostatné rizikové životní pojištění u České pojišťovny za 526,- Kč. Nic tam téměř nebylo. Teď platíme 600,- Kč, pojištěná je na všechno a ještě se jí cca půlka spoří. Navíc rizikové životní pojištění je něco jako povinné pojištění - jezdíš, nabouráš, zaplatí x jezdíš, nenabouráš, nezaplatí. Platíš pojištění, něco se Ti stane, zaplatí x platíš pojištění, nic se Ti nestane, nic nedostaneš.

A navíc - je rozumné, když má dítě vlastní pojistku. Musí se s ní dá samozřejmě pracovat, protože postupem času se nároky mění (později např. pracovní neschopnost, pojistit smrt na určitou částku při hypotéce...) Hlavní je si uvědomit, že životní pojištění by mělo být na co nejdelší dobu a ne to každou chvíli měnit. Takže ten, kdo má děti pojištěné ve své pojistce, si možná neuvědomuje to, že to dítě např. ve 25ti letech z té pojistky vypadne a bude si muset založit novou. A zas platit provize, prvotní náklady, začínat prostě od začátku...

Ještě jedna věc - z každého finančního produktu se vyplácí provize a nejsou to malé částky. Kdo myslíte, že je získává? Právě ti finanční poradci, co k Vám přijdou domů, stávající pojistku smetou ze stolu a budou Vám nutit jejich a "lepší", i když se ta stará dá třeba jen obměnit. Proč myslíte, že se s finančními poradci u nás roztrhl pytel a je jich tu jak mravenců? Mají byznys hlavně z takovýchto pojistek... A věděli jste, že vy si za vaše finanční programy ty provize můžete pobrat sami???

optima
16. pro 2014

Dobrý den,
pojištění dětí bych řešil v pojistce rodičů, pokud nějakou máte. Pokud ne tak je prioritní vyřešit rizika živitele rodiny, dítě je až na druhém místě. U dítěte doporučuji řešit hlavně trvalé následky a závažná onemocnění. Malé úrazy, např zlomená ruka by neměly mít příliš velký dopad na Váš finanční rozpočet, ale u těch velkých problémů už by tomu mohlo být jinak. Myslím tím vysoké náklady na léčbu, ztrátu ušlého příjmu apod. Bavím se o věcech které nikdy nebude chtít z pojistky plnit, myslím tím jako aby se nestaly. Spoření, záleží jak si ho představujete. Já osobně doporučuji raději investovat do otevřených podílových fondů, ale záleží na jak dlouho a co od toho kdo očekává. Určitě ne přes investiční životní pojištění!!! příliš vysoké náklady!!!

TO: petulinka1708 Dovolím si nesouhlasit s Vaším tvrzením, že investiční životní pojištění je nejlepší, a už vůbec ne uzavírat pojistku na dítě a na co nejdelší dobu, čím delší doba pojištění, tím vyšší provize. Navíc pokud mám čistě rizikové pojištění můžu si dovolit jej každý rok měnit pokud je potřeba a pokud mi to okolnosti dovolí. Pojišťovací trh je stejný jako jiný, tím myslím chová se tržně, je zde velká konkurence a tlak na kvalitu poskytovaných služeb tzn. produkty se vyvíjejí, pojistné podmínky jsou rok od roku přijatelnější alespoň někde. Je zřejmé že jste asi navštívila jednodenní seminář u jedné nejmenované společnosti založené na samo-spotřebitelském systému kde Vám řekli samé klady tohoto produktu, o nákladech se asi moc nemluvilo, protože je za něj vyplácena nejvyšší provize, kterou stejně nakonec zaplatíte vy a to co Vám společnost vyplatí je jen zlomek. Zprostředkovatelské společnosti byla udělena pokuta od České národní banky za požívání klamavých výnosů při školeních jejich skvělé kombinace produktů.

Omlouvám se za rozsah, snažil jsem se trochu popsat problematiku.

kachynka_s_kachnickou
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vendi78
26. srp 2015

Pojištěného máme pouze živitele. Dětem spoříme v podílových fondech s dlohodobým horizontem. IŽP bych si nedala ani náhodou. Měla jsem jej a po osmi letech zrušila, nevyneslo prakticky nic. Pokud chci investovat tak v investiční společnosti a pokud chci pojistit tak v pojišťovně. Děti jsme nepojistili, protože spoříme jinak a v případě nenadálých situací to budeme řešit z naspořených peněz. Nechci rvát peníze pojišťovně navíc. Stačí, že máme pojištěný byt, auto a živitele.

ellfka
23. lis 2015

Z hlediska nezávislého finančního poradce bych Vám doporučila opravdu jen úrazovou část. Pokud Vám jde o spoření, jsou jiné a efektivnější způsoby jak děťátku něco pošetřit. Navrhovaný způsob investice přímo v úrazovém pojištění v případě dětí není vhodné pro více důvodů ( dědické řízení, kdyby se něco stalo, nikdy nevíte, kdy budete naspořené finance pro dítko potřebovat, nemůžete čerpat atd. v případě výběru podléhá částka dani z úroků) Pokud by jste měla zájem, kontaktujte mne, můžeme se na to spolu podívat, na konkrétní případ a propočítat.. produkty jednotlivých pojišťoven se mění a s nimi samozřejmě i limitované nabídky.