U které pojišťovny jste byli, než jste ji změnili?

madre1
17. črc 2014

Poslední dobou mám pocit,že měnit zdravotní pojišťovny je "v módě".My jsme stále všichni u VZP a zatím jsme neměli důvod pojišťovnu měnit.Nestalo se,že by nás nějaký lékař odmítnul s tím,že s ní nemá uzavřenou smlouvu-ba naopak,nám ještě vnucují to,co jiné pojišťovny nehradí.Přispívá nám očkování a pohybové aktivity pro děti(kurzy plavání,příměstské tábory apd.). 😉
Zajímalo by mě z čisté zvědavosti,u které pojišťovny jste byli,než jste jí změnili a proč?
V jaké směru jste si ne/polepšili?

editah222
17. črc 2014

Byla jsem u VZP a odešla jsem k VOZP, protože moje očařka a tehdejší gynekoložka neměla s VZP smlouvu (žila jsem v Praze). Po návratu na Moravu jsem přešla k Metal-Aliance, protože tady zas byl problém s VOZP :D No a ted jsem u ČPZP, protože ta koupila Metal-Aliance.
Výhody neporovnávám, myslím si, že v závěru je to všude stejné.

barinkas
17. črc 2014

Já byla taky u Metal Aliance, spokojenost. Byla jsem tam z důvodu, že zde v Olomouci byla sleva na bazén 😀 Pak jak to koupila ČPZP tak nic. Jsem tam stále, nějak neřeším... ať bych byla kdekoliv, stejně bych žádné výhody nevyužila... nejsem ten typ, co všude lítá, jen aby dostal blbou poukázku na pár korun do lékárny...
U VZP jsem byla, ale odešla práve k MA z důvodu plavání. Bylo jediné, co jsem využívala kdy. Na malou samozřejmě máme příspěvek na očkování, to zas jo, ale jinak nic. Nezkoumám to... Všude je něco, asi tak..

anushka111
17. črc 2014

Měním pojišťovnu podruhé, a opět je to kvůli lékaři, který s danou pojišťovnou ukončuje dohodu. Pokud je lékař fakt třída, radši změním pojišťovnu, než daného doktora. 😉