VZP chce proplatit pobyt syna v nemocnici po úrazu

martinka24
25. zář 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenost s tím, že by bylo hospitalizované dítě v nemocnici a poté by zdravotní pojišťovna chtěla po matce náhradu?Malý byl totiž opařen čajem a to tak, že seděl v křesle, já jsem si dělala čaj a šla jsem kolem baru, kde na druhe strane byla moje mamka .V tu chvíli malýmu spadla bramburka za triko a matka se k nemu priblizila , aby ji vyndala a v tom jsem ja sla kolem s tim cajem a stretly jsme se.Caj letel vzduchem na maleho na nozicky.Devet dni jsme byli v nemocnici.Po trictvrte roce nam prislo domu oznameni, ze moje mamka je zodpovedna za tento NECHTENY uraz a ze ma pojistovne VZP zaplatit skoro 29 000 Kč za poskytnutí hospitalizace a převoz do nemocnice. Nikdo z nás to neudelal schválně, zdravotní pojistení platíme a presto pojistovna chce toto proplati od doruceni dopisu do 15ti dnu.Jeste musim dodat, ze jsem malemu zmenila zdravotni pojistovnu cca pred 2 mesici, tak nevim jestli se pojistovna nejak spise nemsti...Nemáte nekdo podobnou zkusenost?Podotýkám, že své dítě miluji nade vše a to i babička a kdybych mohla vrátit čas, udělám to.Ale náhoda je blbec a tohle byla opravdu krutá náhoda ☹ Takovouto zkusenost s placením VZP nezná ani nase pediatricka ani doktori kolem.

martinka24
autor
27. zář 2009

No tak to bych o tom musela vedet, ze o me nekdo neco setril na policii nebo na socialce, snad by policie nesetrila neco bez nas, to ne.Nejsi nahodou od VZP 😀 berusko?Ne , delam si srandu. Ale nejvic me prekvapilo, ze to prislo jak blesk z cisteho nebe to vyjadreni z VZP, kdyz to bude uz skoro rok...Asi jsem nemela prechazet s malym k jiny pojistovne a nikdo by se v tom nestoural, pravnik mi na to rekl, ze to nevylucuje....Je mi z toho vseho zle, nikdo u nas doma nebyl aby posoudil kdo je za co zodpovedny...To je mi divny...A pravnik mi rikal, ze kdyz u toho nebyla policie ani socialka, tak je vlastne vinik neznamy...Tak uvidime, budu to resit a to tvrde..

martinka24
autor
27. zář 2009

Britney, taky supr....už se ani ničemu nedivím 😖

beruska2x
27. zář 2009

to urco nejsem 😉 taky jsme s nima meli "jednani" 😅 ale vim to od te zname.. ze ji to rekli rovnou ze jestli se prokaze jeji vinya tak budou asi chtit nahradu, asi ne vse ale spoluucast ( oni meli transport vrtulnikem, a naVinohradech byli nekolik mesicu, 5x palstiku, dolecovani atd...) takze ji by to stalo asi statisice ne-li vic 😅

beruska2x
27. zář 2009

rok to byt muze, zalezi kdy skoncilo leceni, posledni kontrola a tak, to muzou posuzovat az potom... celkove naklady, asi maji i nejakou lhutu do kdy to musi uzavrit

martinka24
autor
27. zář 2009

No tak to by bylo asi hoooodne, pane Boze, to je hrozný, jestli jim to taky takhle přišijou.To se budu muset zeptat, jak to funguje u jiných pojišťoven.

beruska2x
27. zář 2009

no taky jsem zvedava jak jim to dopadne 😕 to je riziko no... zase vetsina deti ma urazovou pojistku..

bublinkags
28. zář 2009

Martinka24: Já si myslím, že to na tebe VZP "zkouší" z důvodu změny pojišťovny 😖 Nás na Vinohradech dali na pokoj s holčičkou - doufám že se nikdo neurazí - cikánečkou. Už byla téměř zhojená, ale popáleniny od rukou, hrudník, nohy. No děs. Hrála si se zapalovačem, maminka kouří. Takže zřejmě v tomhle případě to byla "vina" rodičů, kteří nechali zapalovač v dosahu dítěte. A teď ať mi někdo řekne jak by to pojišťovna vymohla od téhle rodiny - zapoměla jsem říct, že tatínek byl postižený, takže zřejmě na nějakých sociálních dávkách, maminka doma s dalším dítětem. Holčině nepřinesli ani kartáček na zuby natož bačkory 😢

martinka24
autor
28. zář 2009

No ve středu mi držte palce, jedu do VZP osobně, ještě zítra kontaktuju poradnu pacientu ČR a popř. právníka a uvidíme co bude dál.Stejně na to nemám do 15 dnů zaplatit skoro 30tisíc... 😠

martinka24
autor
28. zář 2009

Ještě jsem se zamyslela na nadpisem tohoto tématu, nedává trochu smysl, ale všechny jste pochopily o čem je řeč... 😀 😀 😀

e.k.t
29. zář 2009

Marti držím pěsti 😉