VZP chce proplatit pobyt syna v nemocnici po úrazu

martinka24
25. zář 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenost s tím, že by bylo hospitalizované dítě v nemocnici a poté by zdravotní pojišťovna chtěla po matce náhradu?Malý byl totiž opařen čajem a to tak, že seděl v křesle, já jsem si dělala čaj a šla jsem kolem baru, kde na druhe strane byla moje mamka .V tu chvíli malýmu spadla bramburka za triko a matka se k nemu priblizila , aby ji vyndala a v tom jsem ja sla kolem s tim cajem a stretly jsme se.Caj letel vzduchem na maleho na nozicky.Devet dni jsme byli v nemocnici.Po trictvrte roce nam prislo domu oznameni, ze moje mamka je zodpovedna za tento NECHTENY uraz a ze ma pojistovne VZP zaplatit skoro 29 000 Kč za poskytnutí hospitalizace a převoz do nemocnice. Nikdo z nás to neudelal schválně, zdravotní pojistení platíme a presto pojistovna chce toto proplati od doruceni dopisu do 15ti dnu.Jeste musim dodat, ze jsem malemu zmenila zdravotni pojistovnu cca pred 2 mesici, tak nevim jestli se pojistovna nejak spise nemsti...Nemáte nekdo podobnou zkusenost?Podotýkám, že své dítě miluji nade vše a to i babička a kdybych mohla vrátit čas, udělám to.Ale náhoda je blbec a tohle byla opravdu krutá náhoda ☹ Takovouto zkusenost s placením VZP nezná ani nase pediatricka ani doktori kolem.

martinka24
autor
25. zář 2009

😔

soanpe
25. zář 2009

martinka,
to je snad blbej vtip od VZP 😨 😖

a co ten ci.ošskej skokan do vody, co byl xy dní na přístrojích.tam jim to pojitovna taky vyčíslila??? asi ne, protože kočují a nemají trvalý pobyt 😝

georgine
25. zář 2009

napiš dotaz na lékařskou komru, nebo tam někomu zavolej tohle přece není normální! 😲 hodně zdaru 😔

martinka24
autor
25. zář 2009

volala jsem na svaz pacientu ČR a tam mi jeden DR. řekl, že je to taky nenormální, že se s tím taky nikdy nesetkal!Dal mi kontakt na právníka a ten mi zase řekl, že to možné je, když vlastně je znám viník.Ale to mohu být i já, ne mamka, když se to tak veme...je to divný.Budu muset kontaktovat nějakého právníka a do té lhůty 15 dní podat odvolání, take mi nekdo poradil podat žádost k rozhodčí komisi, ale nemohu najít nikde kontakt...Když jsme volali na VZP, tak tam řekli,l že když nebudeme odporovat a budeme chtít věc vyřídit rychle ve prospěch VZP, dají nám jakoby slevu, je to normální???To je jak na tržišti takové smlouvání...

naty
25. zář 2009

martinka: na justice.cz je v seznamu advokátů Lukáš Prudil, zkus si ho najít a kontaktovat, specializuje se na právo v oblasti lékařství. Je to známej manži a je moooc dobrej... 😉

naty
25. zář 2009

A nejsem teda právník, ale kdo určil viníka? Probíhalo nějaký soudní řízení?? To si přece nemůže pojišťovna jen tak rozhodnout, ne?? Určitě bych jim to neplatila a spojila se s nějakým tím právníkem...už to smlouvání je dost podezřelý...vypádá to spíš, že spolíhají na to, že si "nějaká mamina s děckem" a určitě si nebudeš chtít dělat problémy a prostě zaplatíš...zkus toho pana Prudila, za dotaz nic nedáš a on je fakt znalej...

petua
25. zář 2009

Tak to je snad špatnej vtip tohle...
A oni snad maj důkaz, že se to stalo takhle? Nemají, dokázat do nemůžou.. Takže pokud by pojišťovna na tom uhrazení trvala, stavěla bych to na tomhle, což? Ale je to teda sviňárna nejvyššího kalibru 😕 ☹

martinka24
autor
25. zář 2009

No pojišťovna v dopise píše, že je to hlášeno zdravotním zařízením, v nemocnici jedna sestra byla hodně nepříjemná a řekla mi něco v tom smyslu - kdybyste to svýmu dítěti neudělala, nemusel tu být ☹ když jsem se ptala na nadstandard...Po dvou měsících asi mi poslala VZP dopis s dotazníkem, kde jsem měla popsat situaci jak se to stalo.Nevěděla jsem, že na to ani neměla právo, ale přesto jsem jim dopis sposlala zpět i s vysvětlením, že to byla nehoda a přesně jsem jim to popsala...Z tohoto dopisu usoudili, že je vinna moje maminka, která má dodnes výčitky svědomí.Ikdyž budu muset možná vše zaplatit, jsem ráda, že malý nemá žádné následky a není vidět skoro nic po poranění na nožičkách.Dávejte proto všichni pozor na čaje, kávy, horké polévky, na sprchy apod....je to velmi nebezpečné pro děti, byl to můj nejhorší okamžik života, který jsem prožila...

soanpe
25. zář 2009

tady v tom případě bych už jez z principu najala toho právníka.
držím palce, at vše dobře dopadne

martinka24
autor
25. zář 2009

Asi mi nezbyde nic jineho, díky...Já jsem u VZP uz jako jedina z rodiny, nebude to uz ale dlouho trvat 😀 a pujdu taky jinam 😉

cernovlaska
25. zář 2009

Tak to je fakt hnus 😠 😠 😠 😠 VZP už fakt neví,kde "ušetřit" peníze 😠 😠 😠 určitě bych to řešila právní cestou,nedala bych jim ani kačku 😠 celej život si člověk platí zdravotní pojištění a když dojde na lámání chleba,tak ti nedají nic 😠 😠 😠 já i můj syn se budeme taky co nevidět přehlašovat,pže tohle je opravdu strašný 🙄 ☹

Martinka24:věřím,že to byla nejhorší chvíle tvýho života,muselo to být strašný,jenže nehody a neštěstí se prostě stávají a je úžasný,že to u vás dopadlo dobře,a že je synáček v pořádku 😉 taky vám držím pěstičky,ať to dopadne dobře 😵

martinka24
autor
25. zář 2009

Děkuji, dám vědět jak to dopadlo.JEN MĚ ZAJÍMALO, JESTLI TADY NĚKDO NEMĚL TAKY TŘEBA NĚJAKÝ URAZ, KTERY někdo jakoby zpusobil nechtěně, jestli za to platil pojišťovně...ještě chci dodat, že žádná policie ani sociální péče to neřešila, takže jako viník se posoudil je kvůlimému popisu do dotazníku VZP... 😒 Tady v ČR je všem jedno jak to je, hlavně když z někoho vymámí peníze, kdyby to někdo udělal naschvál nebo v tom byl alkohol, neřeknu ani píp...

dvojka
25. zář 2009

martinka-tohle je opravdu hrozný.Prožili jste velký stres, a oni ještě takhle. 😠 ☹ 😎

Moje kamarádka nechtěně opařila čajem svojí 11 měsíční dcerku..A to na předloktí,ležela v nemocnici asi 11 dní...

Je to už 4 roky zpátky a nikdy po nich nikdo nic nechtěl

martinka24
autor
25. zář 2009

No ten jeden právník říkal, že se tohle začalo vymáhat až ted po lidech, asi je VZP v haji nebo nevim, takhle si klienty neudrží...

e.k.t
25. zář 2009

Martinko držím pěsti ať se toho zbavíš a to bez placení, protože toto je nemorální, ale ještě blbý dotaz, nemáš třeba pojistku? bývá to u pojištění domácnosti 😉

dvojka
25. zář 2009

stopro v háji...Vždyt už ani na očkování nepřispívaj.Ale to je už mimo mísu.
Jste v nelehké situaci,ale přece nebudete platit takovou částku...Kdo zaplatí za to,když někdo schválně týrá dítě,spaří ho vařicí vodou a to pak leží někde na jjipce? ☹ 😠né-li aru 😔
Vy se cítíte hrozně,bylo to nechtěný...Nad tímhle mi zůstává rozum stát.Přeju hrozně,hrozně moc štěstíčka 😉

dvojka
25. zář 2009

tak VZP má určo hluboko do kapsy,taky jsem ten článek četla 😢

martinka24
autor
25. zář 2009

Tak to je taky už nějak moc od VZP!!!! 😠 Asi zavolám rovnou do TV 😖 to bude možná lepší než právník???

caira
25. zář 2009

martinka: nedej se, vzp jsou smejdi nejvetsi, presne jak rikaji holky, cely zivot jim clovek plati pojisteni a oni te pak chteji jeste obrat? v tom pripade by tohle mohli zadat po kazdem, protoze co kdyz treba nekoho prejede auto, tak reknout, ze to byla jejich chyba, ze ten den lezli ven nebo co? tohle se da totiz uplatnit na vse, zlomis si nohu na brusleni a je to tvoje chyba protoze co na to lezes? NEchapu, kde berou tu drzost 😠 😠

Vzala bych si pravnika a tohle by jim neproslo! oni moc dobre vedi proc ti mazou med kolem pusy tim, ze kdyz nebudes delat dusno, ze ti daji slevu, protoze vedi, ze kdyz tohle pujde nekam dal tak utrou totalne, zadny soud by jim to neuznal...

martinka24
autor
25. zář 2009

Udělám co bude v mých silách 😉 Ale už teď je mi ze všeho zle, včera jsem ani nemohla usnout, jak se mi všechno vrátilo - ten den byl 11.11.2008 takže ten den nebudu radši pít ani vodu 😒 letos...

martinka24
autor
25. zář 2009

Jo a pojistku na takové věci nemám, jen úrazovku...ale to je něco jiného, asi se budu muset na toto zeptat...

jabjunka
26. zář 2009

Chápala bych to,kdyby jsi uplatňovala úrazovku a ta pojišťovna co by ti jí proplácela to chtěla po viníkovi,ale takhle je to na hlavu postavený. 😲
Mě před 4 lety ošklivě popálil nohy kamarád,nahlásila jsem to v nemocnici přesně jak se to stalo a nikdy po nás nikdo nic nechtěl.A právě kvůli tomu jsem ani neuplatňovala pojistku,na kterou sem sice měla právo,ale věděla jsem,že to neudělal schválně a nechtěla jsem,aby tahali peníze z něj. 🙄

bublinkags
26. zář 2009

martinka24: tak to se mám na co těšit jestli to je standartní postup pojišťoven 😒 (mym máme OZP) Nám se téměř to samé stalo letos v srpnu, kluk 16 měsíců, drcnul do konve s čajem, ten vyšplouchnul, zlehka ho opařil na hrudníčku a když jsem volala záchranku, tak mi poslali doktora i vrtulníkem 😀 a hospitalizovali na Vinohrady. Doktora v sanitě neměli k dispozici. Propustili nás hned druhý den, protože to nebylo zase tak vážné (popáleniny 1.stupně na 2%) - zaplaťpánbu 😉 Kluk už nemá vůbec nic, ale já s mamkou (byly jsme u toho dvě) máme hrůzu z každých teplýho hrnku ☹
Přeju hodně pevné nervy ve vyjednávání s "vyděrači" a klučíkovi hodně zdraví 🙂

bublinkags
26. zář 2009

Jo chtěla jsme říct, že se můžu tedy těšit na pořádný účet za letecký výlet 😖 😠 (Do Prahy to máme přes 100 km)

martinka24
autor
27. zář 2009

Taky jsem si říkala, že kdyby ho poslali vrtulníkem do Prahy , tak se nedoplatíme, jsme z Plzeňského kraje...A to o tom spekulovali a nakonec nas nechali v Plzni. 🙄

kalerat
27. zář 2009

Mně toto přijde jako špatný vtip 😠 😠 To přece takto nejde, kolik se stane za den takových úrazů, který se staly nechtěně..... ☹ je to smutný

Martinko držím pěsťi, ať to dopadne dobře, tak TV není špatný nápad 😉

berynka
27. zář 2009

Marti, to je teda děsný 😒 . Ze strany VZP je to hnus. Vždyť to by teoreticky musel platit každý, kdo převařil jakoukoli vodu, kterou se opařilo dítě 😅 . A nemáte náhodou třeba úrazové pojištění, že by to pak šlo z těch peněz?

beruska2x
27. zář 2009

bodejt by VZP nemela hluboko do kapsy kdyz ji lidi dluzi pres 2 miliardy 😖 jinak znama ma kluka taky oparenyho, ale mnohem vic a vazneji, jeste nemaji ukonceny leceni a tak neni skoncene setreni ale uz ji rekli ze je moznost ze to bude muset plati, zalezi na tom jak se vyjadri socialka a policie a ty se u takovych urazu volat musi, mozna je volali z nemocnice a ani o to nevis...

britney
27. zář 2009

Nedej se, tyhle cesky pojistovny jsou smejdi... VZP ci Odborova= stejny smejd!
Ziju ve state EU a pojisteni jsem si dobrovolne platila mesicne po 10 let do letosniho cervence i kdyz jsme jeste v EU nebyli a poslali mi na ceskou adresu v cervenci pokutu platit 60.000 Kc za to jsem si pravidelne platila pojisteni, pac se nesmi platit pojisteni ve 2 zemich EU..Ja jim rekla, ze tedy at mi vrati ty penize co jsem jim zaplatila a oni ze neeeee..
Tak jsem si na pojistovnu zasla pri mem pobytu v CR v srpnu a koktali, ze tedy nic platit nemusim, ze tam mam nevycerpany preplatek a z toho, ze si to oni stahnou...
No takovy bordel!!! 😠 😠 😠