Zdravotní pojištovna. Která je nejvýhodnější?

eatygrenee
27. kvě 2009

ahoj,

chtěla bych začít trošku jiné téma. U jaké jste zdravotní pojištovny? zajímalo by mě, která je nejvýhodnější - ať co se týká programů pro těhotné, tak pro maminky s miminky. Jsem u VZP a ta nemá vůbec nic:( Jinak celkově slyším chválu na Oborovou , Vojenskou, Poj. Min. vnitra. Jaké máte zkušenosti???? 😎

cell
27. kvě 2009

já mám vojenskou a jsem s ní moc spokojená. Platili mi svého času bez řečí kontaktní čočky, dávají vitamíny za darování krve, proplácí nějaké plavání .... nemám důvod ji měnit

shaula
27. kvě 2009

No já jsem taky u VZP a už delší dobu vyhrožuju, že ji změním, naposledy mě namíchli zrušením příspěvků. Jenomže jsem zatím líná🙂 Přemýšlím o HZP nebo RBP, případně ZPMV.

leonik
27. kvě 2009

ahoj tak já mám českou národní 🙂 Mají tam teď příspěvek 4,5 tis od těhotenství až do 1,5 roku věku dítěte. Mají toho víc. Ten příspěvek je myslím od loňska, předtím přispívali jen 300,- 🙂

shaula
27. kvě 2009

Ještě mě k pojišťovnám napadlo, snad to nebude moc mimo mísu: pokud chcete měnit pojišťovnu, dobře si napřed zjistěte, jestli všichni Vaši lékaři s ní mají smlouvu. Pak by se totiž mohlo stát, že budete muset změnit lékaře, jelikož Vaše nová pojišťovna by mu neproplácela péči o Vás. Proto si dejte pozor na takové ty podomní prodejce, kteří u Vás zazvoní a hned s Vámi sepíšou změnu, ještě Vám slíbí příspěvek bůhví na co. Prostě tady je na místě trocha opatrnosti.

eatygrenee
autor
28. kvě 2009

a jaký je postup při změne pojištovny? nejdříve sepsat smlouvu s novou a pak se odhlásit u staré? chtěla bych od vzp odejít, nemá nic za výhody:(

shaula
28. kvě 2009

Ještě jsem to nezjišťovala přesně, ale mělo by stačit se přihlásit u nové a ta by měla všechno ostatní zařídit.

romana.st
28. kvě 2009

Ahoj, zrovna včera jsme to řešily s kámoškou. Teď přešla z Revírky k ČNZP. Kámoška je těhotná a pojišťovna ji dá 4.500,- na potřeby pro dítě. Včera tam psala a může si koupit autosedačku a zbytek vyčerpat třeba zakoupením plenek. Na očkování dětí dávají 3.000,-Kč. Zatím jsem neměla čas to probrat s mou polovičkou, ale asi k ČNZP také přejdeme.

mkr
28. kvě 2009

ahoj, mám ČNZP a jsem moc spokojená, hlídám si na co přispívají a využívám toho, teď si necháme proplatit očkování na pneumokoka 🙂

mousunek
28. kvě 2009

pomerne dobra je i OZP vyhody ma pomerne dost proplaci ockovani z casti prispivaji na autosedacku nebo sedacku na kolo, proplaci plavani, cviceni a mam od nich na rok zdarma pojisteni pro mimi, ale jen na trvalky, pevne verim ze nevyuzijeme.

kacka.va
28. kvě 2009

eatygrenee: i VZP má pro děti některé výhody a připlácí na některé věci.

shaula
28. kvě 2009

kacka - to byla donedávna pravda, ale všechno to zrušili. Zůstaly snad jen ozdravné pobyty u moře, a ty nejsou pro všechny.

matru
28. kvě 2009

holky, já byla před týdnem ve VZP pro peníze za očkování a bylo mi sděleno, že od 1.5. byly pozastaveny veškeré příspěvky na očkování, pobyty, helmy apod.Prý je vyčerpán limit, budou nějaké nové akce, ale nevědí kdy.takže uvažuju, že pojištovnu změnim.

barusha
28. kvě 2009

Ahoj holky,tak já jsem u ZPMVČR a byla jsem spokojená, měla jsem příspěvky na vitamíny, v těhotenství, na kojení... Ale když jsem chtěla žádat o příspěvek na plavání pro dítě, nemohla jsem, protože manžel u pojišťovny není! Tak mě to namíchlo. Takže, co se mě týká, dobrý, na malýho však nemůžu čerpat nic, dokud manžel nezmění pojišťovnu, což dělat nebude. 😠

zabula
28. kvě 2009

ahojky,já sem už kolem 15let u ZPMV.ted už i celá rodina, určitě víc proplácí než VZP,mají na výběr z balíčků,no tenhle rok je o nějakej balíček min,ale myslím si že to de vše s dobou jaká je,minulej rok,člověk nevěděl co si nechat proplatit,ale každej rok je jinej,tak si myslím že v něčem zas bude změna,jen aby byla k dobrýmu. 😉

zabula
28. kvě 2009

Barusha,manža byl taky právě jinde,a tam nic neměl,tak mu to bylo fuk,přeregist.aby sme mohly mít příspěvky na děti,a v poho.Ty podmínky tam takové sou,že na dítě tam musí být všichni,ale výhoda je,že na každýho myslím 2balíčky,když sme 4,tak to de.

lenka1982
28. kvě 2009

Ahojky
Já jsem u VZP a nejsem spokojená,a už mám novou smlouvu z vojenskou a ti toho maji dost.Přechází se vždy každý čtvrtletí a všechno zaříděj za mě,nikam nemusim běhat.Takže 1.7 už budu oficiálně u VOZP.
A smlouvu ma z VOZP 95% doktorů.A ještě mi teď proplatěj zpětně očkování. 🙂

Štástné rozhodnutí 😉

kacka.va
28. kvě 2009

barusha: to je dost vydírání ☹, no ale je to způsob jak dostat dalšího pojištěnce na svojí stranu.
shaula, matru: co já vím, tak se připravují další výhody, které by měly platit cca od července nebo srpna, co jsem tak zaslechla. tak jsem teď koukla na jejich stránky a tam píšou, že by to mělo být od července.
Mně jde spíš o to, že s VZP jsem zatím neměla u žádného doktora problém.

shaula
28. kvě 2009

Kacka: no to ti závidím, já jo. Doktorka má zájem smlouvu uzavřít, ale VZP ne. Takže fakticky mě tím omezují ve volbě lékaře. Když jsem se ptala VZP, proč, tak mi odpověděli nic neříkající kecy o naplněnosti registru a dostupnosti zdravotní péče. Ha ha, když jsem hledala diabetologa, tak mě vzali až v sedmé ordinaci! A to prosím byli všichni smluvní lékaři VZP! Tak mě ten jejich postoj vytáčí, zrušení příspěvků byla poslední kapka. Bůhví jestli vůbec a jaké příspěvky zavedou, myslím, že nastaví takové podmínky, aby na ně jen tak někdo nedosáhl - tak se vlk nažere a koza zůstane celá, ony ty příspěvky je totiž stály dost peněz. Ale že mnohonásobně víc ze mně za rok vytáhnou na zdravotním pojištění, to už je vedlejší.

barusha
28. kvě 2009

zabula : když ono je to celkem složité se přeregistrovat. Teda alespoň když jsem to tam byla zjišťovat. Manžel má s.r.o. a oni k tomu chtěli spoustu dokladů a potvrzení, tak mě přešla chuť. Hlavně manžel není na papírování, takže ho k tomu nepřinutím, i kdybych chtěla sebevíc ☹

kacka.va
28. kvě 2009

shaula: no jo, ale to je problém podle mě, že doktoři mají prostě full stavy, takže nepřijímají další pacienty. jinak to vytahování peněz je jako se vším. když vidím, že z mých dost vysokých daní žijou flákači, tak mě to taky vytáčík ale to je holt politika určité politické strany, která by akorát rozdávala, aniž ví, z čeho na to vezme.

lenkicka
29. kvě 2009

ahoj holky, my se Šimim máme RBP. Loni super...v těhotenství byl nárok na 1500 Kč a mohla jsem si je vybrat na co jsem chtěla. Tak jsem to použila na cvičení a plavání. Pro mrňouse mi slíbili 1200 Kč na rok...taky na cokoliv. Ale letos to rozdělili tak, že na ty nejčastější činnosti jako je plavání nebo cvičení jen 500Kč (!!!!) a zbytek je jen pro fakt nemocné děti (bohužel ?!...jsme zdraví !!!!)...tak pak prý PREVENCE...chcete něco dělat pro zdraví dítěte...tak si to zaplaťte !!!!! Není to postavené na hlavu????
Totéž pro mě...jen nárok na 500 Kč...zbytek mě ani nezaujal...vím, že z toho nepoužiji prostě nic...prý 1500 Kč za věrnost 🙄 😖 ☹

lenkicka
29. kvě 2009

se pobavte:

http://www.rbp-zp.cz/index.php?m=107&c=0

Cpát dítě do nepovinných očkování a zatěžovat tím jeho organismus víc než je zdrávo, mi připadá zbytečné...jistě nejsem proti klasice, tu máme všichni...takže kategorie do 1000 Kč pro mě padá... 🙄
druhá kategorie...tu už jsem vyčerpala na plavání...a třetí...kolik dětí asi bude mít problém se zrakem ???
o autosedačce ani nemluvě...

holky, zkuste, prosím, sem dát odkazy na ty dobré pojišťovny, ať víme co si vybrat...a pryč od těch špatných!!!!

shaula
29. kvě 2009

lenkicka, nevím, jestli si nějak moc vybereme, ony ty nabídky jsou podobné nebo určitě brzo budou... Ale fakt je, že lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše... Hlavně když dají aspoň něco.

kacka.va
29. kvě 2009

lenkicka: No ty pneumokoky a encefalitidu nechá očkovat hodně maminek.
jenže ono jestli je pojišťovna dobrá nebo špatná není jen podle toho, kolik ti přispívá, ale např. i v tom,když se ti něco stane, tak jak je schopná komunikovat a podobné věci.

lenkicka
29. kvě 2009

kacka.va: máš pravdu v té komunikaci...nikdy se mi nestalo, že by mě nechtěli ošetřit, když jsem někam přišla...ale zas je fakt, že spoustu věcí si léčím sama, kromě té sádry 😀 ...ale ta je první v životě...za porod jsem si taky připlácela v tom, že jsem si zaplatila dulu a vanu 🙂 ...ale vůbec toho nelituji...rozumně vložené peníze 😵
Jinak svého malého nenechám očkovat ničím, co tam mají....encefalitidu jsem měla...dokonce virovou (jsem ji chytla ze vzduchu) a jsem dnes v poho...pneumokoky a podobné koky (stafilo, strepto) máme v těle všichni a záleží jen na síle imunitního systému, jestli si je ohlídá...trochu dost se v tom orientuji...i když nejsem doktor...tak proto...ale pochopitelně to záleží na každé mamině, jak se rozhodne... 🙂
Proto, když o nás tak dbám a snažím se všemožně přírodně podporovat zdraví a imuniťák....bych víc uvítala příspěvky na pohyb a bezpečnost...

kacka.va
29. kvě 2009

lenkicka: to je holt věčný boj, někdo chce to a někdo ono, nedá se zavděčit všem.
kamarádka měla kvůli encefalitidě problémy 2 roky kdy průběžně byla v nemocnici a doma, takže vím, jak to může být nepříjemné.

lenkicka
29. kvě 2009

kacka.va: jj, v tom máš pravdu, že se zavděčit všem nedá... tak jsem si ale musela trošku zanadávat...většinou se totiž na svět usmívám 😀 😀 😀

kacka.va
29. kvě 2009

🙂

telullah
30. kvě 2009

Já byla nejdříve u HZP, ale přešla jsem k Agelu. Byla jsem s něma spokojená, teda hlavně proto, že jsem rodila v jejích nemocnici. Jinak dávali příspěvek na autosedačku a na plínky nebo sunar. Teď se slučuje s HZP 🙂 , tak jsem zvědavá, co z toho bude

ambret
31. kvě 2009

Zdravím maminky 🙂

Já byla i s holkama ještě před 14 dni u VZP a přešly jsme k VoZP, tak jsem zvědavá, jaké víhody budeme mít. VZP neměla celkem nic