Zdravotní pojišťovna Média. Jste v ní pojištění?

lucie.krajcarova
2. říj 2009

Maminky, včera mě oslovil na ulici muž s nabídkou zdravotní pojišťovny Media. nechala jsem se ukecat a od příštího roku tam budu já i malý. Nabídka až 9200 kč převážně na očkování pro malého a pro mě až 4200 na různá vyšetření mě přesvědčila. Ale teď se bojím, jestli je to zavedená pojišťovna. Jste v ní někdo pojištěný?? Vaše zkušenosti?

jabber
26. lis 2009

Teď ale koukám, že už to máte dýl 😅 😒 tak snad to pomůže aspoň někomu do budoucna 😅

kaciska
26. lis 2009

ahojky jsem další kdo se nechal ukecat a nachytat těmi z.urvenými podvodniky....dneska mám sezení s právníkem tak vám kdyžtak napišu co se dál a nedá dělat,jsem s toho na nervy a řeknu vám že mě začli padat vlasy ve velkém s toho 😔 😖 hrůza...ale vím jedno pokud jste nečerpali péči do nich,to znamená jako že jste nebyli u doktora,tak máte 100% právo na zrušení...my jsme byli už u zubaře takže máme smůlu... 😢

beruska2x
26. lis 2009

pralinka.. ja se nenavazim.. precti celou diskuzi, psala jsem uz driv...

kaciska.. to je super ze jdes za pravnikem, kdyz se lidi neozvou a jen budou cekat tak se nic dit nebude, drzim palce 😉

pralinkan
27. lis 2009

kaciska - to právo na zrušení, když jsme nebyli u doktora je i v případě, že jsme od 1.10. u Media?jak to myslíš?

beruska2x
27. lis 2009

pravo odstoupit od smlouvy mas do 14ti dnu od jejiho uzavreni, pokud jsi nevyuzila sluzeb - v tomto pripade ze jsi nevyuzila osetreni u lekare, je to podle paragrafu 52 a obc. zakoniku

pralinkan
27. lis 2009

dobře, ale když se smlouva uzavírala v červenci a u Media jsme od 1.10.? že je media na h.... jsem zjistila bohužel až v tom říjnu..je to dobře vymyšlený

beruska2x
27. lis 2009

no, musis tam mit datum uzavreni smlouvy ale at tak nebo tak to uz je po terminu 😅

kaciska
28. lis 2009

u právníka na prd,poradil to vím sama,prostě to maj tak udělaný že s tím nejde nic dělat....ale moje doktroka mě řikala pokud jsem od nich nečerpala péči tak mám právo na zrušení,jenže my jsme byli už u zubáka tak u nás to nejde ale poptala bych se...jinak nám nezbyde nic jiného než počkat rok a nosit paragonky na pojištovnu aby to proplatili a ta lhuta na to proplacení je 50-60 dnu složenkou a prý na ůčet do měsíce....žádná sláva to není ale aspon něco... 😖

kaciska
28. lis 2009

pralinkan-ano,já jsem taky s holkou od 1.10 u nich a řikala že by to mělo jít do tří měsíců od nástupu takže myslím že to jde ale radši se optej víš co....to je jedna paní povídala a pak je to stejně jinak...nechci tu kecat...protože těch lží je ted všude habaděj jak od medie tak i od doktorů...hlavně od medie..to jsou parchanti neuvěřitelný

beruska2x
29. lis 2009

tak uz meli i reportaz v Obc. judu 😀 jedina obrana je pry posilat stiznosti s konkretnim problemem na M Zdravotnictvi, ktere jim pri velkem poctu zavede nucenou spravu a neprodlouzi licenci kterou maji do ledna ...
a proplaceni toho co vy zaplatite Dr v hotovosti zduvodnili, ze to dava primo osoba zakladatele pojistovny - jinak je takove zpetne proplaceni totiz primo nezakonne 😕 ..

takze vam taky jako odpoved na paragon od Dr muzou poslat odpoved ze to NESMI pac je to protizakonne, teda maji to fakt dobre vymysleny 😖

kaciska
30. lis 2009

nic nejde dělat....ted budem muset vydržet rok.... 😢 psala jsem ještě na ministerstvo zdravotnictví a na lékařskou komoru tak sem zvědavá...ale nic jiného mě už nenapadá...pak jedině podat trestni oznámení nebo hromadnou žalobu.... 😒

lucie.krajcarova
autor
2. pro 2009

Hame, Pralinkan, až vám něco proplatí, dejte vědět. ať je vidět, jak dlouho to trvá v realu. volala jsem na pobočku a prej tak 14 dní..

kaciska
3. pro 2009

14 dní to by bylo dobré ale nevěřím tomu,tetě to proplatily po 2 měsících a paní sama řikala že to bude trvat na složenku 50 dní a na ůčet měsíc,tak sem zvědavá...je možné že to dělájí na každých pobočkách jinak ale nedivila bych kdyby jen utišovali lidi a skutečnost byla jiná 😠

jabber
3. pro 2009

Dneska mi přišel časák od naší pojišťovny - je tam článek a pár rad, možná to někomu k něčemu bude:
http://www.ozp.cz/download/pdf/klienti/bonus_09...

cca uprostřed je článek 'Nenechte se napálit'

elitera
17. pro 2009

Holky, zhruba tohle téma pročítám, naštěstí jsem nenaletěla (ani jsem je teda v Brně nepotkala, naštěstí). Zaujala mě ale jedna věc - máte poslat doklady o zaplacení na centrálu k proplacení. Dávejte si pozor a dělejte si rozhodně kopie. Možná vám k ničemu nebudou, možná za ně budete vděčný 😉
Mimochodem, podobným způsobem jsem přešla k VoZP. Stálo mě to dost duševního zdraví, protože jsem inteligentně podepsala v bytě, když slečna taky obcházela panelák. Naštěstí vojenská je poněkud prověřenější. 🙂 A přes to, jak se tu do vás některé naváží, vězte, že za normálních okolností jsem velice racionálně uvažující člověk, takže i takoví se můžou nechat "nachytat" 😉

aleachim
17. pro 2009

Ahoj holky, myslím, že Vám nemusím říkat, že z toho plyne poučení NIKDY nepodepisovat žádné smlouvy, když k ním nemáte dostatek informací, natož na ulici. Prodejci jsou zpravidla dobře proškoleni, aby ukecávali a ukecávali.

Radu nemám, mohu jen držet pěsti, ať se to zlepší, nebo ať v klidu bez nemocí a úrazů přežijete ten rok. Vyplývá mi z toho, ale jiná věc, která by nahrávala info od Olgy. Lékaři s touto pojišťovnou nechtějí mít nic společného, matky s dětmi odmítají ošetřit, řeší jen peníze,...... vychází mi z toho, že kdyby lékaři postupovali v souladu se svou přísahou, tak by se to snažli řešit a neprudili by už tak dost vystresované matky dětí a staré lidi.

lucie.krajcarova
autor
29. pro 2009

Tak něco nového v našem trápení?

pralinkan
29. pro 2009

ahoj..u nás nic, nejspíš za ten rok co musíme být u medie, přijdu o nervy.. 😒

hame
29. pro 2009

Zdravím vespolek, tak snad jedna pozitivní zpráva, včera mi přišlo na účet proplacení co jsem platila u Dr. hotově. posílala jsem to na ZP v půlce listopadu.

dendulka1
29. pro 2009

Ahoj holky! náhodou jsem narazila na vaši diskusi, nedá mně to nereagovat a ze všeho nejvíce na Oolgu... neodpustím si, ale musím říct, že jsi ,co se týká vykazování zdravotním pojišťovnám a zpětné kontroly pacienta, hrubě mimo mísu. Nevím, kde jsi sebrala informaci, že praktik si vykáže "nejen bolení v krku, ale i chrčení", když praktici mají tzv. kapitaci. To v praxi znamená, že léakř dostává každý měsíc za pacienta určitou částku, nehledě na to, jestli tam nepřijde vůbec nebo stokrát. nemůže si v žádném případě vykázat více diagnos, to je kapitální blbost, protože zkrátka takový kód NEEXISTUJE, běžné vyšetření se vůbec nevykazuje! vykazují se pouze prevence, očkování, EKG, odběry krve apod. A toto si může velmi jednoduše pacient ověřit téměř okamžitým výpisem ze své pojišťovny. Já to dělám pravidelně počátkem roku pro celou svou rodinu. Paní na pobočce nahlásím rodná čísla, předám jí podepsanou žádost a do 5 min. odcházím s výpisem. Toto lze provádět i elektronicky u dané pojišťovny, hned vám vyjede komplet výpis. Takže takový superborci v Médie, , kteří odhalují nekalé praktiky lékařů, fakt nejsou.
Mě taky oslovili, mám pocit, že si vyhlíží,maminky s kočárky, v dálce jsem zahlédla mladíka v kvádru a jak zmerčil kočár, sprintoval ke mně, tak jsem čekala, jaké kastróly mně bude nabízet a ejhle, pojišťovna. Malou jsem krmila sedíc na lavičce, poslouchala jeho dlouhý monolog, aniž bych pak nějak zareagovala, vytáhl propisku a už chtěl rodné číslo. Tak jsem měla zase monolog já, byl ze mně , chudák, tak zmatený, že vrazil propisku malé do kočára a odešel 😀
Já se dr. nedivím, že nechtějí podepisovat smlouvy, už podle "shánění" pojištěnců se nezdají moc důvěryhodní a kdo jim pak zaručí včasné a plné platby? Nicméně, co jsme se ze zajímavosti ptala u lékařů, nikdo jim smlouvu nenabízel... Tak co dodat...
Aleachim, víš, ono to zase není tak jednoduché. Dr. musí zaplatit sestru, uklízečku, mnohdy pronájem, nakupují veškerý materiál do ordinace (což fakt není levná záležitost), mají mnohdy přístrojové vybaveí (EKG, CRP, Quick atd atd) . ale že i toto se musí zaplatit, to nikdo nevidí. A dr. není díky Hippokratově přísaze nadčlověk, má běžné potřeby jako kdokoliv jiný, ze vzduchu nežije.

benjik
29. pro 2009

ahoj,tak babi se ptala na vzp a když do konce ledna sjede ona nebo zák. zástupce přímo do centrály medii vrátit smlouvu,tak je vzp vezme klidně už ted zpátky. no a když nebudou ochotni smlouvu převzít,tak stačí jen písemné potvrzení od medii,že tam dotyčný byl a vzp to stačí.bylo to i někde v novinách

andykov
30. pro 2009

Téma zdavotní pojišťovně Média jsem tu i já zakládala já někdy na začátku července..
Šla jsem si takhle krásného letního dne s maminkou a jejím přítelem na procházku do města, když nás zastavil nějakej známej maminčinýho přítele. Sedl si s náma v kavárně a hustil. Myslím si o sobě, že nejsem žádná naivní blbka, ale on to fakt vyprávěl krásně. Řekl, že se nemusím bát, že mě kdykoliv všude ošetří, že lidi budou obcházet lékaře kolem, a že s nima všichni musí uzavřít smlouvu a pak mě dostával ten příspěvek na děti.. Očkování, plavání, vše je tak drahý. Takže jsem to po tom, co jsem ho podrobila křížovýmu výslechu podepsala ☹ Nejen za sebe i za malou, ale i moje mamka a její přítel.
Doma jsem si zjistila nějaký info a nestačila se divit... Pak jsem zeptala pediatričky a narazila, ona s nima v žádným případě smlouvu mít nechtěla. Takže to začlo, volání na Médii jak podat výpověď. Bylo mi sděleno, že napsat žádost a kopie smlouvy... Pozor, po bližším prozkoumání smlouvy jsem zjistila a uvědomila si, že jsem nic nepodepsala a za to bych dala i ruku do ohne, že nebyl podpis ani na originálu, dále úplně mi tam zkomolil příjmení a malý taky něco zblbl. Prej na odpověď mají měsíc. Posílala jsem to 24.7. Bylo 5.9. a odpověď nikde, tak jsem se jim dovolila poslat email, bylo mi pouze odpověděno ze kterého data byla ta žádost a dál se nic nedělo. Takže jsem jim psala ještě jednou po pár dnech a zase nic. 24.9. jsem psala své stávající pojišťovně jako, co mám dělat a tam mi poradili, že pokud ještě nedošlo k přeregistrování 1.10, tak pořád tu smlouvu můžu zrušit, ať si od té Médie vyžádám potvrzení. Jenže nic se nedělo. Takže jsem byla nucená zajít na pobočku a tam mi paní sdělila, že tam vidí, že to bude v pořádku zrušeno, že mi za pár dní přijde vyrozumění.
Tak a 10.10. mi přišly zdravotní kartičky... No, řeknu Vám byla jsem vyřízená. Hned jsem tam volala, nedalo se tam vůbec dovolat, když jsem se tam konečně po dlouhý době dovolala, tak mi teda paní sdělila, že opravdu nejsem jejich pojištěncem, že ta smlouva byla zrušená a kartičky byly vytisknutý systémem. No, a že mi hned do týdne přijde vyrozumění. Přišlo až za měsíc 😲 Ale to je jedno, jen chci říct, že jsem byla ráda jak to dopadlo, protože včera jsem byla u dr. a tam měla naspáno, že s Média pojišťovnou mít nikdy smlouvu nebude a kdo k ní přešel, ať si najde jnýho lékaře ☹

lucie.krajcarova
autor
1. led 2010

No Andy, to je vzrůšo... tak nevím, jak dopadneme.. je nás tu pár, co tu chvíli na zrušení smlouvy propásly 😲

pralinkan
6. led 2010

benjik - tak jsem byla na vzp a ptala se jestli jde to, co jsi psala, ale bylo mi řečeno, že je to hloupost a takto se vrátit k původní pojišťovně nejde. ☹ už jsem vyzkoušela všechno, ale opravdu budeme muset vydržet až do října.

petasimi
12. led 2010

Ahoj holky, mooooc prosím, jakým způsobem mám zažádat o proplacení lékařské péče, kterou jsem uhradila hotově? Nemůžu se k nim dovolat, pobočku mám z ruky a ne e-maily vůbec nereagují. ☹

hame
19. led 2010

Holky, už Vám někomu propláceli to očkování? Já to posílala zároveň s těma doklady od lékařů, ty mi proplatili, ale příspěvek na očkování pořád nikde 😠

petasimi: Mě bylo řečeno, poslat doporučený dopis s originály účtenek a údaji kdo, kde a kam chceš peníze poslat na ředitelství médie. Proplatili mi to asi za 2 měsíce.

lucie.krajcarova
autor
8. dub 2010

holky, obnovuji toto téma 🙂

lucie.krajcarova
autor
18. dub 2010

TAk já poslala výpověď v úterý. nevím, jaký je teď postup jak se dostat zpět na svou pojišťovnu? Teoreticky jsme měli přejít k 1.7.

beruska2x
19. dub 2010

dojdes na pojistovnu kam chces a tam se prihlasis, oni uz si te prevezmou a nic jineho delat nemusis 🙂