Zdravotní pojišťovna Média. Jste v ní pojištění?

lucie.krajcarova
2. říj 2009

Maminky, včera mě oslovil na ulici muž s nabídkou zdravotní pojišťovny Media. nechala jsem se ukecat a od příštího roku tam budu já i malý. Nabídka až 9200 kč převážně na očkování pro malého a pro mě až 4200 na různá vyšetření mě přesvědčila. Ale teď se bojím, jestli je to zavedená pojišťovna. Jste v ní někdo pojištěný?? Vaše zkušenosti?

lucie.krajcarova
autor
4. kvě 2010

takže už mi přišla odpově´d, že výpově´d přijímají a zůstávám u staré pojišťovny. hurá 😀

slunecnice666
6. kvě 2010

no píšu teď taky všude kde můžu ohledně média něco říct. Před dvěma dny mě v práci navštívili dva naháněči této pojišťovny a podepsla jsem s nimi předběžnou smlouvu. Teda spoň dle jejich slov. Že mi druhý den zavolají z centrály a nechají si potvrdit mé údaje a zda s tím souhlasím. Jenže po přečtení všech názorů jsem neváhala a druhý den zajela na pobočku do Brna a smlouvu si nechala písemně stornovat. To pak nahlásila i paní z centrály co mi volala a poslala jim i mail. No ale co nejdřív, halvně do 1.7. si zajdu ke své stávají pojišťovně podepsat čestný prohlášení a evidenční list....a doufám, že to bude vše v pořádku. Já nalítla sama, kolegyně bohužel s celou rodinou...já zase tolik doktora nepotřebuji, zatím, nikdy člověk neví co se stane....ale takhle oblbovat lidi a nečestně jednat 😠 😠 doufám, že se jim to jednou vymstí....

hame
30. kvě 2010

Po delší době zas píšu co novýho. Už jen počítám měsíce a dny, kdy můžu přejít k jiné pojišťovně, smlouvu už mám vyplněnou doma. 🙄

Zkušenosti čím dál horší co se jednání pojišťovny týče. Proplacení očkování jim trvalo 4 měsíce a to jsem si to musela vytelefonovat!

Po půl roce se mi ozvali na email že mám problémy s lékaři, paní m po telefonu ujistila, že se pokusí obvolat mé lékaře a znovu jim nabídnout smlouvu. Stěžovala jsem si pouze na systém placení u lékaře a následné několikaměsíční čekání na proplacení poplatku, ne že mě nechtějí ošetřit apod. Za pár dní mě kontaktoval můj obvodní ( u kterého jsem co jsem pod Médií ještě ani nebyla) že mu volali z pojišťovny, protože jsem na něj údajně podala stížnost, že mě nechtěl ošetřit a lámali ho tímto k podepsání smlouvy.

Opravdu ve lhaní a dalších pochybných praktikách pokračují, takže jen co to půjde přecházím jinam a pojišťovnu rozhodně nedoporučuju!!

andu
24. črc 2010

Ahojte 🙂
Chtěla jsem se zeptat, je tu někdo, kdo má pozitivní zkušenost s touhle pojišťovnou? 😅 Já na jejich webovkách našla seznam lékařů, se kterými mají smlouvu a např. svou lékařku jsem tam objevila...

klara.t
14. zář 2010

Taky by mě zajímali nové názory na tuhle pojišťovnu. U nás po městě furt pobíhají ti jejich poskoci a nabízejí to...hlavně maminkám. Prý proplatí dost očkování a ještě dostanu každý rok 5000 na sebe a dalších 5000 na malou, za což můžu nakoupit vitaminy, helmy, plavaní apod.

katka_j
12. říj 2010

Holky, uplně jste mne tu vystrašili. já jsem u nich od 1.7.2010 a zatím jsem nevyhledávala lékaře, tak nevím.
ale píšete tu že je to pojistovna docela na prd, tak jsem z toho nesvá. zrovna jsem těhotná a tak snad nebude problém. se všemi lékaři,které mám pojistovna smlouvu má.
ale uvažuju, že se stejně za rok přepíšu zase k jíné

suzamen
4. led 2011

Tak moje mamka, já a i malá jsme se 28.12.2010 přehlásily k Media a teď toho lituju a nevím jak odnich ven ☹ Zkusím zajet na pobočku a poslat dopis o zrušení ale moc šancí tomu nedávám 😢

anukk
22. led 2011

Milé dámy,
je mi líto, že máte takové problémy se ZP Média...nicméně. Pokud nemám dostatečné informace, nic nepodepisuju. Pokud mi OZ neodpovídá narovinu, nic nepodepisuju. A třetí věc. Webové stránky ZP Média jsou kompletní a pokud pohledáte, najdete vše, co potřebujete.
Co se týče veřejnho příslibu. Lékař je opravdu povinen vás vyšetřit. Proto v případě, když nebude chtít, nechejte vám vypsat na papír, že vás neošetří z důvodu ZP Média a nechte ho to podepsat. On to nikdy neudělá. Ztratil by licenci, u soudu byste nad ním vyhrály a ještě by poplatil všechny soudní výlohy. Bavila jsem se o tom se svou obvodní lékařkou, která smlouvu podepsanou nemá. Spolupracuje na veřejný příslib, protože má pouze tři pacienty této ZP. V případě, že pacientů přibyde, lékaři samozřejmě podepíší smlouvy. Možná právě proto se setkáváte s lékaři, co vám tvrdí, ať odstoupíte od ZP Média, protože nemají podepsanou smlouvu.
Otázkou je, zda-li si volíte ZP podle lékaře, nebo si ji volíte podle programu, který vám ZP nabízí...

anukk
22. led 2011

@katka_j proc byste to delala???? Vzdyt prave od dalsiho roku tam mate tech vyhod, kde si muzete zacit konecne cerpat sve bonusy...to vam zadna jina ZP nenabidne! Abyste prikladala takovou vahu recenzim psanych damami, ktere akorat nevi, jak se pripadne branit u lekaru....tomu opravdu nerozumim 😲

alive13
17. únor 2011

Ahojky maminky 😵 ,

já jsem se bohužel také stala obětí zákeřných praktik zástupců pojišťovny Média. Uvěřila jsem jejich slibům - výhodné příspěvky pro děti na očkování atd. Jsou to velmi dobří řečníci, člověk jim uvěří ani neví jak. Najednou jsem to podepsala za sebe i děti a až doma jsem si začala zjišťovat, co a jak. Zeptala jsem se kámošky, co ona na to a ejhle. Shodou okolností pracuje ve zdravotnictví, tak mě ihned varovala, ať to zruším, nebo nebudu mít pro děti lékaře a pro sebe také ne. Ňějaký veřejný přísliby, na to dnešní lékaři prdí 😠 . Tak jsem hned naběhla na svou zdr. poj., kde mi naštěstí s mým problémem pomohli. Poradili mi, že mám napsat výpověď smlouvy na sebe i děti. Naštěstí jsme to stihli a zůstali jsme u naší zdr. poj. 😎

alive13
17. únor 2011

@suzamen

Ahojky, jedině doufat, že nestihli za vás udělat tu přeregistraci. Jak mám zjištěno, přeregistrační termín byl k 1/1/2011. Já jsem to s rodinou naštěstí stihla 😎 , ale třeba moje kámoška ne a teď má problémy s dětským lékařem 🙄

suzamen
18. únor 2011

@alive13 ja zjistila ze muj gyndar ma nastesti smlouvu a ostatni doktori maji vernostni prislib akorat se zubarkou mame problem ale to nejak do konce roku zvladnem a pak sup rychle pryc 🙂

alive13
20. únor 2011

Ahojky, tak to mas stesti. Nektere maminy maji smulu a museji si hledat noveho lekare ☹ . Je to hruza.

alive13
23. únor 2011

Ahojky všem, už i na facebooku vznikla na pojišťovnu Média skupina, kde se ostatní jako my radí, jak na ně 😎

http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=...

perca
1. dub 2011

holky dobrá zpráva, všichni co mají médiu přešli automaticky pod VZP, média totiž neměla dostatek klinetů, tak došlo ke "sloučení" těchto zp 😵