Zdravotní pojišťovna Média. Jste v ní pojištění?

lucie.krajcarova
2. říj 2009

Maminky, včera mě oslovil na ulici muž s nabídkou zdravotní pojišťovny Media. nechala jsem se ukecat a od příštího roku tam budu já i malý. Nabídka až 9200 kč převážně na očkování pro malého a pro mě až 4200 na různá vyšetření mě přesvědčila. Ale teď se bojím, jestli je to zavedená pojišťovna. Jste v ní někdo pojištěný?? Vaše zkušenosti?

martimarti
17. říj 2009

Oolgo, jen jestli ty slibované příspěvky nejsou jen vějičkou na důvěřivé lidi, mohou slibovat, chvilku budou něco proplácet a pak pomaloučku polehoučku budou ubírat jako pojišťovny ostatní. Ve mně tato pojišťovna absolutně nebudí důvěru už jenom kvůli způsobu, jak lidi přemlouvali, často lhali starým lidem, vykládali naprosté hovadiny /to seriozní instituce nedělá/, u našich známých v malém pohraničním něstě pořádali nábor z dodávky na náměstí, každému vypláceli 200Kč za přechod k nim. Zajímavá náborová kampaň. 😒 😒
Věřím, že spousta lidí teď mít strach bude 😒 😒, prostě jsou to zbytečné úkony navíc platit hotově a pak si to nechat proplácet?
Jen nerozumím tvé větě v druhém odstavci "Udělali chybu, neměli do toho zatahovat lékaře. Ať si lékaři dělají co chtějí." Jak jsi to myslela? Copak pojišťovna může fungovat bez součinnosti s lékaři?

oolga
17. říj 2009

Nee,myslela jsem tim,že neměli dělat to,že pacient bude mít úplný přehled o tom,co ten doktor dělá,co si nechává proplácet.Ty,když jdeš k praktikovi s tím,že tě bolí v krku,on si nechá vyúčtovat krk,že ti chrčí na plicích a kašleš.Takhle to je.Pojišťovna (kterákoli) neví,že tě boli "jen v krku".Doktoři za to dostanou samozřejmě více peněz.
Když budeš u Medie,doktor musi vyučtovat,jen to, co ti je,protože ti přide oznámení,jak jsem psala viz nahoře.Když naúčtuje něco navíci,ty se samozřejmě ozveš na Medii a ta si to s doktorem vyřidí (nevim,dostane pokutu?).
Chci upozornit,já je neomlouvám,taky se mi nelíbí jakým způsobem uzavírali smlouvy.Obchod.partneři jsou prostě debilové,dnes ho může dělat kdokoli,hlavně,že jseš ukecanej,vlezlej a oblékneš se do obleku.Já je prostě nesnášim....
Jen chci říct,co o tom vim,podívej se na mé příspěvky nahoře asi 2.strana.
Já u nich nejsem,taky se mi nelíbí jakým způsobem to dělají,ale Media prostě nemůže za debili,který poškozují její pověst.Holt to tak je.

pralinkan
17. říj 2009

oolga- to co jsi napsala zní docela logicky, ale přesto mám strach co bude.už předevčírem vyvstal problém, že nás dětská nechtěla přijmout a pohrozila, že jestli to do měsíce nevyřídím, tak si budu muset hledat jinou..kdoví jak toto bude trvat dlouho, ale zatím je to docela peklo ☹

martimarti
17. říj 2009

Tak teď už to chápu a v tom máš pravdu, že některý lékař si může učtovat i jiné úkony, které neprovedl. A že to tak funguje, tak to je mi jasný.

kamila02
17. říj 2009

to>martimarti
Jojo, to se občas děje. A právě proto je možnost si od KAŽDÉ zdravotní pojišťovny vyžádat výpis výkonů. A každá ho samozřejmě vydat musí a ráda to udělá. Mámini pacienti si tyhle výpisy vyzvedávají zcela běžně, občas to s ní konzultují, co jako znamenají ta cizí slova a tak, aby si fakt zkontrolovali, že jim žádný z doktorů neúčtoval něco, co jim nedělal. Hlavně si to kontrolují důchodci.

S Médií nechtějí lékaři uzavírat smlouvy skutečně z naprosto jiných důvodů 😉 - zdá se, že by to mohlo být něco jako Agel. Nebo kdovíco ještě vydařenějšího. Riskovat smlouvu s jakousi podivnou pojišťovnou, jejíž dosavadní chování ani v nejmenším nesvědčí pro serióznost a touhu uzavírat a dodržovat řádné smlouvy, prostě nikdo soudný nebude.

lucie.krajcarova
autor
18. říj 2009

Olgo, souhlasím s tebou, pořád mám naději, že než se staneme jejim pojištěncem, bude vše ok. ale s tím výpisem úkonů mám zkušenost, byla jsem u pojišťovny ministerstsva vnitra a jako člen jejich klubu jsem také viděla do své zdravotní karty, ale se zpožděním. občas jsem nechápala, co si ti doktoři účtují 😒 takže v tomhle pojišťovnu podporuju. líbí se mi, že u Media to bude automaticky, ne na požádání, toho málokdo využije. u té předešlé jsem to vše vidělana internetu pod svým heslem, i nákup léků atd.

oolga
19. říj 2009

Začátky asi budou těžké,ale chce to nechat si všechno potvrdit,nechat si účty a oni to musí proplatit.Přeji všem pojišťěncům Medii,ať jim to vyjde a vše ať je bez problémů.

martimarti
24. říj 2009

Tak jsem právě četla na teletextu ČT, že pojišťovna Média sama přiznává, že její náboráři podváděli, falšovali podpisy lidí, které oslovili a rovnou jim měnili pojišťovnu, lidé ani nevěděli, že přestoupili k jiné pojišťovně, až když jim přišly poštou nové kartičky pojišťovny 😒 😒 Zajímavá náborová kampaň 😒

oolga
25. říj 2009

Ono to funguje trochu jinak.Poj. Media oslovila firmy,které dělají marketing.Ty mají zaměstnaný (teda na brigády,živnost.list) obchodní zástupce a ty uzavírají smlouvy.Takže za výsledek odpovídá pouze ta firma a ne Media, i když to tak vypadá pro obyč.lidi,kteří se to nedozví a obviní z toho hned Medii.Už ale přišli na to,že tímto způsobem si jen uškodili a budou to dělat jinak (viz můj příspěvek 17.října).

lucie.krajcarova
autor
19. lis 2009

něco nového?

beruska2x
19. lis 2009

u nasi Dr je na nastence listek ze s nima nema a nebude mit smlouvu... byt tebo tak utikam jak muzu 😅

pralinkan
21. lis 2009

ahoj,tak u nás nic moc, můj obvoďák a Natálčina dětská doktorka nás prý ošetří, ale je to stále nejisté, spíš si máme hledat někoho jiného..Nedávno jsem potřebovala k zubaři, ale to mi neprošlo..No jo, za blbost a naivitu se platí. Zkoušela jsem smlouvu několikrát zriušit, ale nejde to, budeme muset počkat do listopadu za rok. A co vy?
😒

hame
22. lis 2009

Holky u nás taky a bída. Měli sme úraz, v nemocnici hrůza, všichni se starali spíš o to proč mám tak Blbou pojišťovnu a jak to budu všechno hned platit.

U zubařky sme byli a platili hotově, posílala sem jim doklad ať proplatí, 14 dní od doručení - posílala sem doporučeně s potvrzením abych měla jistotu a pořád nic.

Neznám snad žádnýho doktora co s nima má smlouvu, všichni se na nás tváří jako na problém a pořád jen prachy a prachy. Fakt su nešštastná a naštvaná.

Do dneska nemám ani průkazky, ty první mám udělali s blbým jménem a dodneska neposlali nový.

karla6
22. lis 2009

Já akorát nechápu, jak někdo může přejít k takové pojišťovně. Je jich přece na našem trhu dost, které jsou solidní a všeobecné uznávané. To snad je jasné, že člověk, který k takovéto pojišťovně přejde, tak bude mít problémy, tak nechápu, proč se tomu pak diví. Já jsem od všeobecné k ZPMV přešla až poté, co měla silnou pozici na trhu.

hame
22. lis 2009

Karlo, holt já jsem žádné pozice na trhu nezkoumala, pro mě je dobrá každá koruna, tak když nabídli velký příspěvky a viděla jsem jistotu v tom že je to i v televizi a tam je snad nějaká cenzura podvodných věcí, tak jsem přešla, ale díky za Tvůj příspěvek a danému tématu, teď všechny co jsme naletěly víme co a jak 😅

beruska2x
22. lis 2009

hame a vis co taky plati??, nejsem tak bohata abych mohla kupovat levne veci a to plati na 100%, vis kolik podvodniku je v TV????? 😀 😀 😀 😀 😀

kdyz uz nekoho a jeho naivitu netrkne nabor na ulici tak to fakt nechapu ani ja... to je podezrele na 100%, u starych lidi mhourim oko ale maldej, prumerne inteligentni clovek... to sorry 🙄 😕

lucie.krajcarova
autor
22. lis 2009

Beruško, a tys nikdy nezažila nábor na ulici od O2?? já několikrát! a nemám pocit, že je to nesolidní firma 😠

beruska2x
22. lis 2009

zazila, akorat si o tom myslim sve a v zivote bych na ulici nic s nma nikdy neresila, o jednani O2 bez komentare , pekne zpivaji kdyz ptacka lapaji a pak skutek utek .. jako skoro vsichni.. po nas chteli doplatit 18m pausal za tchana ktery zemrel, pritom podle Obcanskeho zakona kazda smlouva smrti ucastnika zanika...

beruska2x
22. lis 2009

pokud potrebuju neco resit tak vzdy na pobocce, v klidu na precteni s clovekem ktery je za to odpovedny a ne s noumou co s tim nema nic spolecnyho...

beruska2x
22. lis 2009

nehlede na to ze pojisteni zdravotni, natoz pro dite mi prijde teda o mooooc dulezitejsi vec nez nejaky O2 a podle toho by to jednani taky melo vypadat... 😕

lucie.krajcarova
autor
22. lis 2009

Beruško, nezlob se, ale tím nám tady nepomůžeš. my potřebujeme informace.

beruska2x
22. lis 2009

informace?? podle me zpet k proplaceni z nich nic nedostanete, takze plati a platit a hned jak to bude mozne tak prestoupit k nejake solidnejsi pojistovne a hlavne priste vic myslet..

nic jineho vam asi nezbude 😅

beruska2x
22. lis 2009

pokud mate ty podminky na papire a neplni je tak muzete podat zalobu, nejlepe hromadnou, to byva dost uspesne...

hame
24. lis 2009

Pro všechny co píšou k tématu a nechodí sem jen prezentovat vlastní neomylnost 😒 ...

Dovolala jsem se konečně na info linku, tak doklady od lékaře se proplácejí, jen na to mají 50!!!! dní a musí to prý projít přes revizního lékaře, takže tak.

berusko - Dík za vyjádření Tvého názoru a velmi moudrých pořekadel, ale takových s prominutím keců už sem doma a u doktorů slyšela už dost a veř že mi ničím nepomohly. Já vím že jsem udělala chybu, prostě sem holt jednou nepřemýšlela ale nemusíš se tady snad proto po mě vozit 🙄 Mám kolem toho nervy a kdykoliv sem nakouknu abych zjistila jestli je něco nového, tak akorát čtu Tvoje k věci nic neříkající plky, tak pokud nemáš vlastní zkušenost nebo čím přispět do tématu, najdi si jiné téma kde můžeš prezentovat svoji nadprůměrnou inteligenci 😝

beruska2x
24. lis 2009

ze proplaceji se podle me presvedcis teprve ve chvili co ti penize prijdou.. jinak jsou to zese jen kecy kterych maji uz u "presvedcovani" klientu dost 😔

nepsala jsem tobe adresne, tohle je diskuse...

aspon priznavas ze i doma nad tim krouti hlavou takze ta pitoma asi nebudu ja ze 😵

hame
24. lis 2009

Já nemám problém přiznat že jsem udělala chybu, kdybych měla, tak bych asi nepřispívala do této diskuse 🙂

Otázkou je proč sem přispíváš ty? 😅 A že si pitomá sem nenapsala... 😉

karla6
25. lis 2009

Musím souhlasit s Beruskou, nechat se nachytat na něco na ulici (když už jsme u toho, neznám jiného poskytovatele mobilních a netových služeb, který by klientům dělal takové problémy jako zrovna vzpomínaný O2), to znamená, že si koleduju sama o problémy a předpokládám, že je budu muset řešit.

Mimochodem, byla jsem svědkem toho, jak jeden mladý muž (prodejce k tomuto tématu) veřejně na ulici péroval holku (rovněž prodejkyni zmíněného produktu) slovy: "jsi naprosto neschopná!!! Já už jsem ukecal přes 40 blbců a ty jich máš teprve 15!!! Už nikdy se za tebe nezaručím a žádný kšeft ti nedohodím!!!" ...takto tam na ni fakt řval. Akorát jsem se divila, že jim není trapné to řešit tak veřejně. Té holky mi bylo líto, očividně na to neměla žaludek.

beruska2x
25. lis 2009

ja hlavne nechapu proc, kdyz s nima jsou takovy problemy ze naslibujou co neplni, se tim nezabyva COI nebo komise co vydava povoleni pojistovnam, minister. zdravotnictvi, nezlobte se ale podle me lidi zbytecne "drzej hubu"

podle me by se to melo mnohem vice rozviirit a resit.. ne na net diskuzich ale v profi hladine

proc by si nedelali co chteji kdyz jim to prochazi 😒

pralinkan
26. lis 2009

beruska2x - myslím, že i když "píšeš příspěvky do diskuse", docela neprávem se navážíš do Hame, jakoby se napálila jedna jediná. Takových mladých maminek co naletěly jsou určitě stovky

hame - asi nám , co jsme udělaly chybu, nezbyde nic jiného než čekat a nejspíš platit, protože jsem se pídila po info,a všude mi řekli, že odstoupit nejde a přestoupit lze až za rok. Také zažívám bezesné noci, aby se něco nestalo. Nevím, co víc proto udělat..

jabber
26. lis 2009

Holky a nezkoušely jste se na to zeptat nějakého právníka? Já jsem totiž teď úplně náhodně viděla v úterý Černé ovce a tam byl případ, kdy paní takhle někde venku uzavřela smlouvu - týkalo se to teda telefonu, ale co bylo zajímavé - právník tam říkal, že spotřebitel, který uzavře smlouvu mimo obvyklou provozovnu (tzn někde na ulici) má právo do 14 dnů od smlouvy odstoupit bez udání důvodů.