Zdravotní pojišťovna Média. Jste v ní pojištění?

lucie.krajcarova
2. říj 2009

Maminky, včera mě oslovil na ulici muž s nabídkou zdravotní pojišťovny Media. nechala jsem se ukecat a od příštího roku tam budu já i malý. Nabídka až 9200 kč převážně na očkování pro malého a pro mě až 4200 na různá vyšetření mě přesvědčila. Ale teď se bojím, jestli je to zavedená pojišťovna. Jste v ní někdo pojištěný?? Vaše zkušenosti?

kompleta
2. říj 2009

není za zavedená pojšťovna, funguje tu od července a pokud nemá smlouvu s vašimi ošetřujícími lékaři, tak to může být dost velký problém. Jen upozorňuju, že k nové pojišťovně lze přejít jen kvartálně a další změna se mlže udělat až po 12 měsících, tak pozor!

jituska
2. říj 2009

Dejte si opravdu pozor, protože s touhle pojišťovnou má málo lékařů uzavřenou smlouvu, říkala mi to dětská doktorka. Dokonce i v nemocnici byste mohli mít problém.

lucie.krajcarova
autor
2. říj 2009

to jo, my naštěstí přestupujeme až za rok. a zase si ode mně brali seznam lékařů, které navštěvujeme, určitě je budou kontaktovat.

kalerat
2. říj 2009

Tak mě zastavili na ulici někdy v červnu a nechala jsem se zlákat. Ještě ten den jsem mluvila se známou lékářkou a ta mi řekla, ať k nim rozhodně nepřecházím, že ona třeba s něma smlouvu nemá a ani mít nebude. Jako bonusy nabízejí nádherný, ale všechno co říkali tak dle mého není pravda.

beruska2x
2. říj 2009

me teda prijde krajne neseriozni uhanet lidi na ulici, od pojistovny!!!

kompleta
2. říj 2009

u nás to udělali dokonce tak, že navstívili naše sociálně slabší občany a všechny je přesvědčili, že budou mít vše zadarmo... netušíte kolik nám to přineslo problémů, nejen ze strany pojištovny - nemáme smlouvy, ale ze strany pacientů, kteří jsou agresivní když zjistí, že nebude péče zadarmo jak ten dealer sliboval

beruska2x
2. říj 2009

hm tak to uz je skoro na trestni oznameni ne? oni prece maji tak nejakou sprav. komoru a muzou omezit nebo zrusit pusobeni ne? 😖

noangel
2. říj 2009

ted byla akorat v 18 hod na CT1 ve zpravach reportaz o te pojistovne jaky s ni maji klienti problemy ze nemaj u doktoru a nemocnic smlouvy

na strankach CT by to melo byt nekde v archivu casem

lucie.krajcarova
autor
2. říj 2009

no to nezní moc povzbudivě.. mně nezbývá než doufat, že se to za těch 9 měsíců zlepší.. a myslíte, že doktoři mají důvod s nimi neuzavírat smlouvy?

beruska2x
2. říj 2009

a ty jsi podepsala smlouvu?? ta se da urco i vypovedet. no pokud nebudou mit kapital na placeni tak proc by meli to s nima podepisovat, pokud budou spolehlivi jako ted tak tomu nemaji duvod a tezko to pak budou na nekom vymahat, je to pro ne zbytecne riziko, takze muzes dopadnout tak ze si vse budes muset hradit a pak si to vymahat proplaceni na pojistovne 😅

martimarti
2. říj 2009

Nedávno jsem o této pojišťovně četla v novinách a dala bych si bacha, protože jak píší holky, tak určitě řada lékařů nemá s nimi uzavřenou smlouvu, takže až půjdeš k praktikovi, zubaři, na gyndu...atp. tak tě možná nebudou chtít ošetřit. Mne také lanařili na ulici, slečna byla velice milá a přesvědčivá /aby ne, jede na provizi/, pořát mlela něco o výhodách a o tom, že pojišťovna má jakési krytí pro případ akutního ošetření, ale to je jen pro případ pohotovosti, to samozřejmě nezdůraznila. Když jsem jí řekla, že na ulici rozhodně nebudu měnit pojišťovnu a že si musím zjistit více informací, tak její milé chování bylo pryč, najednou bala protivná a arogantní, tak jsem jí poslala někam. Ale věřím, že takto přemluví třeba starší lidi a sociálně slabší, kteří tyto informace nemají.
Jinak nic ve zlém, ale na ulici měnit pojišťovnu, operátora atp. mi přijde lehkomyslné 😉 , protože tito na ulici mají provizi z každého, kdo podepíše, takže určitě neříkají všechno 😉

martimarti
2. říj 2009

Teď o této pojišťovně mluvili ve Zprávách 😉 na ČT1. Říkali, že naháněči na ulicích úmyslně lidem lžou, říkají, že VZP krachuje a tuto pojišťovnu zakládá stát a lidé musí přestoupit a podobné bluby 😠 😠 hlavně lžou důchodcům.

nety
2. říj 2009

Také mne lanařili,ale když jsem se zeptala zda např.také hradí větší zákroky v nemocnici jako třeba operace,slečna mi odvětila že přispívají až 4 tisíce,čemuž jsem se jen mohla zasmát,takže opravdu pozor.Jinak co se týče lékařské péče,ošetří vás,ale budete si muset částku zapatit v hotovosti a prý ji zase Media pojištovna proplatí zpět,ale kdo by pořád tahal po kapsát tisíce,aby mohl jít k doktorovi☹.

musko
2. říj 2009

lucia, skoro nik s ňou nemá podpísané zmluvy..... A dnes o nich bola kauza v tel. novinach na ČT1

kompleta
2. říj 2009

ta smlouva se dá určitě zpětně vypovědět, nejlepší je se ihned obrátit na svou stávající pojišťovnu, ta Vám s tím pomůže

jeudi
2. říj 2009

tak to slysim poprve jeste sem o takove pojistovne neslysela takze neporadim.. ☹

lucie.krajcarova
autor
2. říj 2009

no to jsou docela děsivé zprávy.. mně teda nic o VZP neříkali, takovým bludům bych stejně neuvěřila..

beruska2x
2. říj 2009

no stejne s takovym jednanim co to muze byt za podvodniky 🙄 uvazujes ze tu smlouvu vypovis?

kim
2. říj 2009

Nedávno tu také chodil jeden pán a zvonil u baráků a lanařil 😠 odchytl tchýni, hustil jí dlouho do hlavy, naštěstí se nenechala zlákat, já seděla u baráku a na mě to ani nezkusil 😀 😀 Taky bych se bála přestupovat k takové neznámé pojišťovně!!!!!!!!!!!!!!!!!

lucie.krajcarova
autor
2. říj 2009

Zatím neuvažuju o výpovědi, je to stejně až za 8 měsíců platné.

kutcher
3. říj 2009

Zadny doktor s ni jen tak smlouvu neuzavre. . . mozna tak za 2,3 roky, pokud se osvedci - kaza pojistovna kdyz zacina, potrebuje nalak lidi na hezky castky a pak? No uvidime, ja bych si jeste s prestupem pockala, opatrnost je v dnesni dobe na miste a znate to: kdyz ptacka lapaji, pekne mu zpivaji.

alienka24
3. říj 2009

no tak já pracuji v obchodním centru kde má koutek i tato pojištovna a za tu dobu co tady jsou jsem u nich neviděla registrovat se člověka světlé pleti, za to naše menšina tmavší pleti je tam pečená vařená a reagují na výše zminované slevy... 😉

hame
3. říj 2009

Zdravím vespolek, tak já blb jsem jeden z těch oc o se nechali ukecat. Velkmi milý pán mi na ulici nasliboval hory doly, já teda slyšela dost na to, že přišpívají pro děti hodně na ty očkování a tak, páč VZP už nedává nic, pán vykládal jak mají smlouvu už se spoustou doktorů u nás ve městě a já hňup podepsala. Hned příští týden jsem u dětské Dr. narazila. Smlouvu s nima nemá ani mít nebude, obvolávala další dětské, nidko smlouvu zatím neměl, to samé u mého zubaře a gynekologa. Jsem docela naštvaná, ale byla to i moje blbost páč sem se měal asi dřív zeptat no. Teď se děsím co bude, protože platit u doktorů se mi teda nechce navíc kdo mě i malého teď ošetří. Opravdu pozor.

Nevíte jestli se ta smlouva dá vypovědě dřív než za ten rok? Jsem u nich od 1.10.

beata.n
3. říj 2009

Hame,běžné smlouvy by měli jít vypovědět do 20ti dnů,nebo do měsíce od podepsání-ted si nejsem přesně jistá,takže pokud si to podepsala ted 1.10.napiš jim,že bys ráda smlouvu zrušila.ale opravdu nevím jaké podmínky platí u zdravotních pojištoven,obrat se radši i na tu tvou minulou pojištovnu,jestli by ti nepomohli 😉 mě osobně se nelíbí už jen to,že pobočky mají uprostřed obchodního centra jen za nějakým pultem,přijde mi to neosobní a uhánění na ulici už tuplem.tohle se nedělá 🙄

kalerat
3. říj 2009

Hame tak to je teda pech. Já jsem to naštěstí zjistila velice brzo, takže když mi zavolali na ověření, tak jsem řekla, že to mají zrušit a jak koukám, tak jsem udělala dobře.

Zavolej na pojištovnu a zeptej se, zda ji můžeš zpětně vypovědět, ale nevím nevím ☹ Hodně štěstí

lenkanemeckova
3. říj 2009

Veškeré smlouvy sjednané na ulici lze vypovědět bez udání důvodů do 14 dnů! Nečekej(te) že se to nějak vyvrbí, tato pojišťovna nejdená korektně už od samého začátku. Nás také oslovili, vzali jsme si kontakty a řekli že se budem informovat, protože jejich sliby a jejich nabídka byla opravdu lákavá. Když však začnete pátrat... je to jedna lež za druhou!!! Pojišťovna rozhodně nenabízí nic nadstandartního, naopak! Nemá smlouvy skoro s nikým a tím že jim dáte seznam svých lékařů jim jen dovolíte aby obtěžovali beztrestně vaše lékaře, kteří s nimi stejně smlouvu nepodepíšou, protože zkrátka por udržení dobrých vztahů se "státními" pojišťovnami ani nemohou 😉

Ti co podlehli, okamžitě zrušit, nejlépe písemně a okamžitě kontaktovat vaši stávající pojišťovnu. Některé pojišťovny už zřídili i speciální linky pro pomoc takto "podvedených lidí" !!!!

Pokud přece jen chcete přejít počkejte minimálně rok, pokud bude ještě nějaká media existovat pak o tom začněte uvažovat 😉

pralinkan
11. říj 2009

Zdravím vás, maminky, prosím Vás, máte ještě některá zkušenost s pojišťovnou media? Přiznám se, že jsem také v dobré vůli podlehla a teď mám docela hrůzu, co budu dělat. Nevíte náhodou někdo, jestli se dá odstoupit i měsíc a půl po podepsání?

hame
13. říj 2009

Holky, tak hlásím že všechno v háji, smlouva zrušit nejde, všichni lékaří po mě chtějí platbu v hotovosti a na pojišťovnu se nejde dovolat a na mejly neodpovídají. Jsem z toho nešťastná, nechápu, jak může někdo takhle jednat s maminkama s dětma, který jsou na mateřské a příjem nic moc. Děsím se, aby se za ten rok něco nestalo, páč si nedokážu představit platit zdravotní péči celou ze svýho.

scai
13. říj 2009

K nám přišli dokonce dvakrát do bytu! Tohle jednání je šílené a nikdy bych k nim nešla. Mimo to, doktoři ani lékárny s ní smlouvu většinou nemají...

gabka32
13. říj 2009

hame tak to je opravdu nezáviděníhodné. Jak píšeš, snad se nic nestane. ty ambul.návštěvy třebas ještě zaplatíš, ale co kdyby došlo na akutní operaci s pobytem na JIP? to se pak člověk nedoplatí. a otázka, kolik mu pojištovna vrátí zpět.

opravdu na takovéhle pojištovny pozor! u nás v kraji takhle lanařil Agel, ale díky tomu, že již dříve skoupil jak němocnice, tak ambulance, tak byli doktoři i zařízení, kteřá smlouvu s poj.měli a lidi ošetřovali. ale i tak se jim nepodařilo sehnat tolik lidí, takže se nakonec sloučili s HZP a ted i s další pojištovnou a vzniká nová. snad nás neskoupí všechny 😀 ale taky lanařili na ulici, byla to hrůza, třeba nahoře nad eskalátorem v obchodáku hned odchytávali.... 😖 třeba syna od sestřenky přemluvili tím, že mu dají na každý den 1kondom 😀 😀 no nelze se divit, takový teenager toho asi utratí hodně, co? 😀 😀