Zdravotní pojišťovna Média. Jste v ní pojištění?

lucie.krajcarova
2. říj 2009

Maminky, včera mě oslovil na ulici muž s nabídkou zdravotní pojišťovny Media. nechala jsem se ukecat a od příštího roku tam budu já i malý. Nabídka až 9200 kč převážně na očkování pro malého a pro mě až 4200 na různá vyšetření mě přesvědčila. Ale teď se bojím, jestli je to zavedená pojišťovna. Jste v ní někdo pojištěný?? Vaše zkušenosti?

hame
13. říj 2009

Projela jsem snad všechny netové diskuze a články a jsem teda nemile překvapená, měla jsem to asi udělat dřív, než jsem s nimi podepsala smlouvu. Nějaký pohlavár z této pojišťovny na otázky odpovídá stylem, že pojišťovna dala příslib proplatit péči každému lékaři i tomu, který s nimi nemá smlouvu, jenže když po mě Dr. chce platbu v hotovosti , tak to mám dělat? Na otázku jak toto řeší, jen řekl, že pokud lékař chce platbu v hotovosti, je to jen jeho neochota spolupracovat, ale co mi to pomůže, když já to zaplatit MUSÍM!!! Ta jejich sper komunikace a přehled všech výdajů plateb a čerpání bonusů je pěkná lež. Na emaily neodpovídají, na call centrum se dovolat nelze 😠 Na stránkách se dozvíte, že pokud něco chcete, máte zavolat nebo napsat - i ksrz čeprání těch bonusů.

Máme jít příští měsíc na prevenar, ale pokud se tam nelze dovolat, nemůžu se ani dozvědět, jak mi ho teda proplatí. ☹

hame
13. říj 2009

Přemýšlím že napíšu do nějakých novin bo televize, nevíte někdo kam se obrátit?

benjik
13. říj 2009

ahoj holky,no moc jste mne nepotěšili.naše babi to podepsala už v srpnu,pojištěncem má být od 1.října a dodnes jí nepřišla ani karička pojištěnce a přesně jak píšete kontaktovat je nelze,takže se chystáme do prahy na jejich centralu,at má alespon tu kartu a za rok šup zpátky k vzp.snad se jí do té doby nic nestane

hame
13. říj 2009

Benjik, kartičku taky dodneška nemám 😒

vachovka
13. říj 2009

Mna boli dokonca otravovat az doma.To uz je vrchol ani doma nema clovek pokoj 😠 .Vypocula som si ju lebo mi bolo blbe zabuchnut jej dvere pred nosom.No samozrejme ze som to nechcela.Chodila od dveri k dveram no taku pracu by som v zivote nerobila.
A citala som ze sa to da zrusit ale iba do vtedy pokial nezacne to dalsie stvrtrocie.

benjik
13. říj 2009

a když teda kartička nepřišla,nedá se smlouva zrušit pro neplnění povinností ze strany pojištovny? přeci jen nějaký doklad o pojištění je třeba a když se nemůžete u doktora nějak prokázat,tím pádem vás neošetří,tak je neplnění nasmlouvané věci

hame
13. říj 2009

Benjik mě už při podpisu říkali , že dokud nedojde kartička můžu se prokazovat tou zelenou částí smlouvy, takže na tom by se asi stavět nedalo

oolga
13. říj 2009

Ahoj holky,je mi líto těch,co podepsaly smlouvu.Snad to dobře dopadne a buď Media začne plnit to co má,nebo se vrátíte zpět ke své pojištovně.Píši protože trochu něco vím o Medii.Známý pro ně pracuje,má pod sebou lidi,co pro ně pracují.
Tak za prvé lékaři nechtějí podepsat smlouvu a hází jim klacky pod nohy,protože jako jediná chce přesný výpis,co ten který doktor pro pacienta dělá (vyšetření,jaké léky apod.) a vy aby jste se na to mohla kdykoli podívat a zkontrolovat - a to se samozdřejmě doktorům nelíbí...
Za druhé to některý prodejci přehnali,tím že vymýšleli blbosti a nutili je starým lidem. Dokonce prý dávali za každou smlouvu 200,- (proto ty fronty romů).Tím udělali špatnou reklamu.
Moc o tom nevim,nechci nikoho omlouvat.Co je v pozadí Medii fakt nevim,nechápu,proč to nefunguje tak jak má.Ale záměr se mi líbí,9000,- jako bonus,průhledná péče doktorů. Myslim,že i stát je tu nechce,aby mohli dělat "svý věci"s těmi zajetými a nikoho další nechtějí.
Já jsem nepodepsala,nemám ráda změny a hlavně se mi nelíbí,že uzavírají smlouvy přes obchod.prodejce.
Až budu vědět něco více,dám vědět a držím palce!!!!

lucie.krajcarova
autor
13. říj 2009

Olgo, a jak je to s tou kontaktní linkou, proč se jim nedá dovolat nevíš?

oolga
14. říj 2009

Vážně nevim,jen to co jsem napsala.Je to známý mého manžela,tak to vim od něho.Jemu je to taky divné,prý teď mají stopku.Což je ale neomlouvá.Zkuste třeba kontaktovat sdružení spotřebitelů, nebo ČOI,ale ta s tím asi nemá co dočinění.Budu vyzvídat,hned dám vědět......

oolga
14. říj 2009

Ahoj,tak vim něco nového.Media má k 15.10. stop stav.Což znamená,že nesmí uzavírat nové smlouvy.Všechny pojištovny v ČR mají poté nějakou "schůzi",kde se bude řešit co a jak.Ale zrušit se prý nemůže,protože nazbírali potřebný počet pojišťenců,který je nutný pro vznik nové pojišťovny (ale jakým způsobem!!!). Pokud nefunguje linka,zkuste zajít na centrálu.V každém větším městě musí být.V Praze je na Karláku.Zjistíme vám nějaké tel. čísla na manažery,aby jste to mohly začít nějak řešit.
Známý za to nemůže,ale snaží se,co to jde.Jeho lidi nabízeli smlouvy "slušným způsobem".
Takže brzy dám vědět. Držím palce,pevné nervy.

hame
14. říj 2009

Zdravím, tak dnes mi přišly konečně nové kartičky pojištěnce od MÉDIE a obě jsou se špatným příjmením, takže jsou mi totálně na ho...

oolga: Pokud můžeš prosím zjisti co se dá dělat. Proplatí nám někdo např, ty prohlídky u lékařů. Dá se zavolat teda někam jinam? Já třeba u nás pobočku nemám a nejbližší mám 50km.

Je sice hezký že splnili 50 tis. klientů, ale neplní funkci pojišťovny jako takové tzn. neproplácí zdravotní péči apod. , tak nevidím důvod proč je nezrušit a neudělat v zákoně nějakou vyjímku jak se vrátit k bývalým pojišťovnám. 😠

martimarti
14. říj 2009

Dobrej fór 😀 😀
teď u mne zazvonila milá slečna a nabízela mi služby této pojišťovny. Tak jsem jí zdvořile odkázala na tuto diskuzi, protože zaboha nechtěla pochopit, že lékaři chtějí od pacientů peníze na dřevo. Je vidět, že i tito "náboráři" mají mylné informace, aby co nejvíce lidí přesvědčili a ti jim podepsali.
Ale napadá mne, že to trošku odporuje tomu, co napsala oolga dnes ve 13.19, že mají stop stav a nesmí uzavírat nové smlouvy 😕 😕 Se mnou by jí tedy podepsala na fleku, držela složku s papíry.

martimarti
14. říj 2009

Jinak ještě k tomu, co psala oolga v 13.19: tahle slečna byla také moc slušná a milá a vpodstatě se mi omlouvala, že mi to nabídla, když mám informace jak to doopravdy "nefunguje". Ale bydlím v lokalitě, kde je docela dost starých lidí, takže se svým vystupováním možná i někoho přesvědčí ☹ ☹ a zrovna staří lidé potřebují lékaře hodně, takže až budou potřebovat ošetření... ☹ ☹ ☹

pralinkan
15. říj 2009

Holky. tak já jsem taky už zoufalá a nevím v podstatě co dál. Nechala jsem se pěkně zblbnout ☹ Jsem u médie od 1.10., tento týden jsem jim psala majl, aby smlouvu zrušili . Odepsali do hodiny, že mám napsat doporučený dopis na tu jejich centrálu s kopiemi smluv a odůvodněním, proč chci smlouvu zrušit.Tak jsem zvědavá jak to dopadne..

kamila02
15. říj 2009

Taky jsem minulý týden zaznamenala pouliční "lovce" od Médie.

Lékaři s Medií smlouvy samozřejmě podepisovat nechtějí, ovšem rozhodně ne z důvodu, který uvádí oolga. Přesný výpis dostává pochopitelně každá pojišťovna ;) - vždyť to je právě princip a podstata úhrad zdravotní péče v ČR.

Uzavírat smlouvy nehodlají lékaři prostě proto, že je obrovské riziko (či spíše skoro jistota), že by jim tahle podivná pojišťovna následně neproplácela péči. Sice to občas dělají i jiné pojišťovny, že zdržují proplacení o nějaké měsíce, ale nakonec zaplatí. Ale jak by vymáhali peníze od nějaké podivné Medie? Která jim posílá divné maily, takřka výhružné dopisy atd.? 😉

Nevím ani o jednom lékaři z rodiny ani širšího okolí, který by s Medií smlouvu uzavřel nebo to měl v úmyslu. Holt její pojistěnci budou muset platit v hotovosti a následně si nechat účtovanou částku proplatit svou pojišťovnou.

hame
15. říj 2009

pralinko tam smlouvu zrušit asi půjde, ale můžeš jít zpět k své bývalé pojišťovně, když ta smlouva nabyla od 1.10.09 platnost a ze zákona můžeš změnit smlouvu až za 12. měsíců?

beruska2x
15. říj 2009

martimarti u me byli vcera, ani nezvonili, drze zaklepali na dvere, cekala jsem navstevu, takze jsem otevrela... a zacal.. jako peknej kluk v obleku 😀 to jo ale kdyz jsem se ho zeptala jestli je teda opravdu od tech podvodniku co nemaji sl´mlouvy s lekari, byli v Tv a ziskavaji smlouvy divnym zpusobem tak uz se nesmal a sel beze slova 😀

kamila02
15. říj 2009

beruska - dobrý🙂 Já řekla tomu chlapíkovi (mimochodem taky fešák, byla jsem v tu chvíli s tchyní a té se líbil obzvláště moc) něco podobnýho a koukal dost překvapeně 😀

beruska2x
15. říj 2009

hele tady jich bylo asi 5 asi obchazeli cely 12ti patrovy vezak byt od bytu 😖

martimarti
15. říj 2009

Beruško 😀 😀 dobrý.
Koukám, že to opravdu nevypadá na stop-stav, spíš na kobercový nálet, zřejmě nemají dost a přitvrzují. Fakt mě šíleně štve, že mohou nachytat staré lidi 😠 😠

beruska2x
15. říj 2009

podle me se na posledni chvili snazi nahnat co jde nez spadne klec ☹ aby rekli.. ale my mame hodne klientu nas zrusit nemuzete 😝
kdyz ty lidi jsou taky neponaucitelny.. 🙄

nensy
15. říj 2009

u nás taky byly holčina tam do mě hustila skoro hodinu a když jsem jí pokaždý řekla že jsem spokojená se svoji pojištovnou že nechci k jiný tak po mě vyjela že ta moje pojištovna stojí za ho..... a že vubec nechápe jak u ní mužu bejt tak jsem jí slušně vyvedla a řekla že na tokové řeči teda jako fakt nemám náladu 😠

pralinkan
15. říj 2009

hame- tak to jsem ještě nezjistila, jak to je, jestli to u mé původní půjde obnovit a vrátit se dřív.přemýšlím, že podám na Medii trestní oznámení pro podvod

hame
15. říj 2009

pralinka: Já už psala i na ministerstvo zdravotnictví jak su nešťastná a naštvaná

tady pár věcí co jsem našla na netu, nic povzbudivýho to teda není 🙄

Pojištěnec má právo zvolit si zdravotní pojišťovnu, ale její změnu může provést pouze jednou za 12 kalendářních měsíců, vždy jen k prvnímu dni kalendářního čtvrtletí. Neuváženou přeregistrací si tedy opravdu můžete způsobit problémy, pokud váš lékař nemá s novou pojišťovnou smlouvu. Případnou žádost o zrušení registrace totiž musíte podat před datem, kdy se máte stát pojištěncem jiné zdravotní pojišťovny, takže pokud to nestihnete, zbývá buď změnit lékaře, nebo platit v hotovosti všechnu neakutní péči, kterou vám poskytne tento lékař bez smlouvy s vaší pojišťovnou.

Pokud ještě neproběhlo datum přeregistrace a změna tedy ještě nenabyla účinnosti (vždy první kalendářní den ve čtvrtletí), může pojištěnec registraci u nové zdravotní pojišťovny zrušit. Tuto změnu svého rozhodnutí je povinen sdělit té zdravotní pojišťovně, ke které se původně nově hlásil.

Podle zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, pojištěnec má právo na výběr zdravotní pojišťovny a právo na výběr lékaře a zdravotnického zařízení, kteří jsou ve smluvním vztahu k příslušné zdravotní pojišťovně. Má rovněž právo na zdravotní péči bez přímé úhrady, pokud mu byla poskytnuta v rozsahu a za podmínek stanovených tímto zákonem. Vybere-li si tedy lékaře, který nemá smlouvu s jeho pojišťovnou, tohoto práva se zříká, a poskytnutou péči musí hradit, i když by jinak byla hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Právo na výběr lékaře či jiného odborného pracovníka ve zdravotnictví a zdravotnického zařízení, kteří jsou ve smluvním vztahu k příslušné zdravotní pojišťovně, lze uplatnit jednou za tři měsíce.

hame
15. říj 2009

Ono je to fakt těžký, budu si teď sypat popel na hlavu, ale já odjakživa měla VZP, tak sem nikdy u doktora nikdy nic neplatila a jak to funguje jsem se nepídila. Po narození malého jsem jen na popud dalších maminek pozjišTovala nějaké ty výhody jako příspěvky na plavání apod.

Když mi pán od MÉDIE nabídl přestup a zdůrazňoval ty příspěvky na očkování, který snad každá mamina uvítá, zvlášt když na RD je peněz málo a pro děti jen to nejlepší a navíc na to byla reklama i v telce tak sem prostě přešla. To že budu muset u doktora platit ze svýho když s nima nemá smlouvu mi řekla až moje Dr., jsem asi debil, ale fatk sem to netušila a to že mi to ani nikdo neproplatí jsem taky zjistila až pro hledání na netu.

hame
16. říj 2009

Tak aktuální dění, odepsali mi na několikátý email.

Bylo mi řečeno, že všechny poplatky, které budu muset uhradit u lékařů mi budou proplaceny. Originál dokladu o zaplacení, mám poslat s průvodním dopisem na ředitelství a peníze mi pošlou zpět na účet. Tak to jsem zvědavá. Za týden jdeme s malým zubařce, tak to tam hned pošlu.

martimarti
17. říj 2009

Hame, alespoň tak, ale stejně.... 😒 😒 Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě 😒 😒
Když si představím, někoho, kdo bude muset na operaci a pak to bude muset platit hotově a vymáhat to z pojišťovny... ☹ ☹

lucie.krajcarova
autor
17. říj 2009

holky, co se týče placení u lékaře, říkali mi, že dostanu kartičku ati lékaři si to stáhnou přímo z ní. nevím, jestli se to už neěkde praktikuje...

oolga
17. říj 2009

Ahoj,vím něco nového.Majitelem Medie je televize Prima a ČSOB.Takže ty peníze mají,nejedná se o PODVOD.Opravdu mají k 15.10.stop stav,kdo uzavře smlouvu pozdějí,nedostane ji proplacenou.Jen jedna firma obchod.partnerů v Praze může uzavírat do 25.10. Poté už se nebude uzavírat pomocí obchod.partnerů na ulici,ale na pobočkách osobně.Media pak může zaměstnat obchod.partnera a tem může uzavírat na ulici,ale je zaměstnancem Medie,takže ta si jeho praktiky s uzavíráním ohlídá (snad).
Nemějte strach,fakt to není podvod.Věřim,že až se pořádně zajedou,nebude žádný problém a určitě ty příspěvky vyplatí. Udělali chybu,neměli do toho zatahovat lékaře.Ať si doktoři dělaji co chtějí.Jak známe i ze zpráv co se děje,když jdete k lékaři,on si naúčtuje místo jednoho úkonu hned tři.Proto se jim to nelíbí a nechtějí je.U ostatních pojišťoven si sice můžete zažádat o výpis,ale musí to být písemně,něž vám odpoví...může to trvat i 2 měsíce.A kdo to udělá,radši se na to vyprdnete.U Médie vám výpis příjde co nejdříve poštou domů,na mobil pomocí SMS nebo emailem. PROTO S NIMI LÉKAŘI NECHTĚJÍ UZAVÍRAT SMLOUVY!!!! 'Strach z proplacení nemají,na to se vymlouvají,moc dobře ví,kdo je majitelem.Stejně s nimi uzavřou,bude hodně lidí,které jsou pojišťeni u Medie,tak budou muset.
S kontaktními linkami je problém proto,že jsou strašně přetížený,proto se na ně nedovoláte.Běžte osobně na přepážku.
Chce to vytrvalost,věřit a doufat,že vše bude brzy v pořádku.
Uvidíte,že hodně lidí k nim samo brzy přejde,pokud budou takové příspěvky.A jestli víte,všechny ostatní pojišťovny ukončili vyplácení příspěvků nebo je strašně omezili,protože nemají peníze.
Takže nechme tomu volný průběh a jen ať ostatním pojišťovnám předvedou,že za peníze,které si platíme za pojišťění (a to není málo),dokážou odměnit.
S pozdravem až budu vědět něco více,dám vědět.