Zdravotní pojišťovna pro miminko, poraďte dobrou

zuccha
23. led 2013

Můžete mi holky prosím poradit dobrou zdravotní pojišťovnu pro miminko.Rodit bych měla začátkem března a tuto otázku stále nemáme vyřešenou. Můj manžel má prozatím VZP a já ZPMVČR...když tak by jsme přešli celá rodina .Díky moc všem za rady 😉

veronika.deskova
23. led 2013

Já mám dojem, že miminko má automaticky pojišťovnu stejnou jako maminka. A změnu pojišťovny lze snad provést 1x ročně do určitého data a platí to vždy od následujícho roku ... Podívejte se na net. V loňském roce proběhla změna v zákoně.

copa
23. led 2013

@zuccha miminko bude mít automaticky stejnou pojišťovnu jak maminka 😉

pelmisek
23. led 2013

já teda rodila před skoro třemi lety a to už neplatilo, že dítě má stejnou pojišťovnu jako maminka (před 6 lety to platilo) takže přihlásit ho musíš ty a to tuším do 8 dnů po narození a to kam chceš. Můžeš si vybrat sama jakou chceš pojišťovnu, ale celá rodina přejde (pokud teda bude chtít) až v příštím roce, pže změna pojišťovny se dělá vždy 1x ročně a to vždy k 1.1. (to zase vím ze své praxe mzdové účetní🙂

kkouzlo
23. led 2013

platí to jak píše copa, má automaticky pojišťovnu jako matka, bohužel. Já přecházela, malý zůstal u VZP.

palomitacheca
23. led 2013

@zuccha já mám ČPZP, přítel se synem OZP. Dcera se narodila v srpnu a automaticky měla moji pojišťovnu. Po porodu se jen musí na pojišťovnu zajít s rodným listem a dítě oficiálně přihlásit, jak psala @pelmisek
U miminka je výjimkou to, že ho můžeš kdykoliv během roku zaregistrovat u nové pojišťovny a u té pak bude pojištěné od 1.1. roku následujícího. Přítel byl dceru přepsat k OZP někdy v listopadu a v prosinci už nám přišla nová kartička od OZP platná od 1.1.2013.
Naše dětská doktorka si OZP moc chválí, tak tam asi přejdu taky. ČPZP se mi moc nelíbí, měla jsem radši starou Metal Aliance.

cajanka0712
25. led 2013

Pokud provedete změnu zdravotní pojišťovny do 30.6.2013, budete převedena k nové pojišťovně od 1.1.2014, pokud to nestihnete a půjdete 1.7.2013, budete převedena až k 1.1.2015. Řeším tento problém také. Mám ČPZP a již jsem si zažádala o převedení k VZP a naší dceru tam převedeme taky. Po porodu bude mít pojišťovnu stejnou jakou mám já, potom pouze s rodným listem nahlásím změnu a nechám jí přejít pod VZP.

taffinka
21. čer 2013

Ahojík já mám čpzp a jsem maximálně spokojená. Pracuji pro ně a tak vím kde jak a kolik uplatňovat. máme teď příspěvky 1500,- na očkování +500,- na zpět za dodržení pravidelných lékařských prohlídek +500,- pro nové pojištěnce do lékárny na libovolný nákup. Dětem se tu hradí částkou 1500,- školky, školy přírody, lyžařské kurzy, maj tu 2 balení vitamínů zdarma. Tohle sme u VZP nikdy neměli! Sme u čpzp 6 rokem a max spokojeni 🙂

gepe
21. čer 2013

@zuccha za me jednoznacne OZP

taffinka
21. čer 2013

@zuccha dopr
@gepe OZP měla moje sestra s rodinou a za celou dobu co tam byli dostali jednou 300,- na očkování tak těžko říct. Ted sou u ČPZP a čerpaj vše co poskytují.

gepe
21. čer 2013

@taffinka ja jsem u nich 16 let. a nemam jedinou vytku. Nejen na prispevky, ale i jejich programy, vcetne hrazeni leku, ktere nemam zrovna levne. Sestrenka presla k nim pred lety, dala k nim obe deti i manzela a taky spokojenost. I dostala postou vitaminy aj., bez zadosti jako bonus za malou nemocnost.
Takze co pises o sestre mi prijde hodne divny. Tedy pokud necekali ze jim neco spadne samo do klina bez zadanky o proplaceni ci prispevek..

taffinka
21. čer 2013

Samozřejmě, že nejsme s rodiny analfabetů a na pobočku OZP šla s fakturou atd. Tam jí dali 300,-. Je pravda, že měsícně převádím k čpzp když to vytřídim 420 lidí právě od OZP. Ale, je pravda, že záleží na kraji! Někdo si OZP nemůže vynachválit a jiný od nich utíká pryč. Ale, to je asi všude

gepe
21. čer 2013

@taffinka jediny kdo zminil analfabety jsi byla Ty 😕 ja pouze napsala nejen svoji zkusenost. A jak jsem se zamyslela, tak jsi prvni, kdo ma s OZP osobni neg.zkusenost. Jeje promin, Ty vlastne ne, ale Tvoje sestra.. Ty lobujes jako zamestnanec za prumyslovou 🙂
Jak zalezina kraji?

taffinka
22. čer 2013

nejde oto jestli lobuji ja s přestupů nemáma ni kačku navíc,a co se týče OZP tak jen za pátek mi přešlo dohromady 24 lidí a ostatním koleginím cca to samé. Lidi prostě nejsou s pokojeni. Jde oto, že každý kraj má kčerpání jinou částku co se týče poboček. Když je město větší tak maj od OZP věčí dotace,když je město kde je pobočka menší jsou dotace od OZP a nejen OZP menší. Proto jsem psala, že záleží na kraji. OZP nemá garantované částky my ano. Samozřejmě všude se najde šťoura kterému se u nás něco nelíbí,ale to je asi všude. Myslim, že není nutné se hádat kvůli takové kravině jako je zdravotní pojišťovna 😉

mercedesse
22. čer 2013

Za mě jednoznačně OZP a pokud není člověk líný si najít na netu programy co maji pro děti a tehulky, tak toho proplaceji fakt dost. A vůbec nezáleží v jakém kraji.

herbinaaa
31. srp 2022

i za mně jednoznačně OZP