Zdravotní pojišťovna. Výhody pro maminku a miminko

majkeela
16. led 2008

Milé maminky,

dnes jsem se rozhodla, že se svojí dcerou odejdu od VZP. V prosincovém čísle časopisu pro pojištěnce se pyšnili nabídkou 1000 Kč příspěvek pro miminka na plavání, cvičení atp. V reálu to vypadá tak, že jsem o tento příspěvek byla dnes zažádat a měla jsem 2 doklady - 700Kč za plavání a 450Kč za cvičení. Paní za přepážkou ještě neměla metodický pokyn, jak může tuto podporu vyplácet a to je polovina ledna. Řekla mi, že mi nic nevyplatí, když mám 2 doklady, ať přijdu s jedním dokladem na 1000Kč......

Napište mi prosím doporučení na zdravotní pojišťovnu, jaké výhody nabízí pro děti, kolik přispívá a zda má nějaké výhody i maminka... Děkuji moc.

Pokud tady už podobné téma je, tak mi hoďte odkaz. Já jsem nenašla, protože mi vyhledávač na koníkovi nefunguje....

eva.konczynova
6. únor 2008

Holky taky uvažuju o přepsání k ZPMV, navíc jsem se na jejich stránkách dočetla, že přispívají novým klientům 150 Kč na léky. Které příspěvky lze čerpat jen když je u nich pojištěn také manžel - ten balíček pro novorozence? A máte zkušenost s přecházením k jiné pojišťovně během roku? Pokud už jsem např. čerpala nějaké příspěvky od stávající pojišťovny v jednom čtvrtletí a v dalším přejdu k jiné, nebudu muset nic vracet?

eva.konczynova
7. únor 2008

Tak se nakonec rozhodnu zřejmě pro OZP, jelikož ze ZPMV mi bylo řečeno, že pokud tam nepřestoupí i tatínek, na malého nic nedostanem 😒 OZP vypadá zajímavě, jde čerpat i na pobyt v nemocnici v souv. s porodem, taky těh. pomůcky. Akorát holky nevíte jak to je s tím přestupem, jestli si letos vyčerpám něco u RPB, kde zatím jsem (do toho konce března), a pak začnu čerpat u OZP od 1.4., nevadí to?

zanetka82
7. únor 2008

ahoj ja osobně myslím že ne že to nevadí taky jsem u ozp. a bonus sem vlastně použila na nadstandart po porodu 😉 teď sem začala očkovat staršího syna na klíšťaka a až budu mít všechny 3 vakcíny tak my proplatí 2 jedna stojí kolem 450kč 😉 myslím že dobry

paolin
7. únor 2008

ahoj holky! my mame taky OZP. mam prizpevek pro tehulky, pro novorozene, dite a navic proplaci to ockovani. tak jsme maleho taky nechali ockovat na klistako (2 vakciny+aplikaci). taky hodne vyuzivam plavani zdarma a maji i hezke programy pro alergicke deti apod. ja jsem uz dlouho spokojena 😉

peige
7. únor 2008

Přidávám se, já jsem moc spokojená s ozp. Komunikace suprová, využívám tedy hlavně net. Jako těhu jsem od nich získala 1200,-Kč a pro Alžbětku 500,-Kč. Takže to potěšilo, první dcerku chci sem taky přehlásit, proplácí solné jeskyně apod. 😉 😉 😵

janica..
7. únor 2008

OZP je super jsem taky moc spokojená 😉

paolin
7. únor 2008

ta solna jeskyne me taky nadchla 🙂 hodne se staraji o zdravotni problemy deti. ikdyz....snad to nebudeme potrebovat 😉

peige
7. únor 2008

Tak jsem vše dočetla a s VZP jsem měla špatný zkušenosti... ☹ proto jsem už pět let u OZP a zatím si nestěžuji 😉

zuzule
7. únor 2008

Ahojky Anta. Tak my máme celá rodina taky vojenskou a výhody tam taky jsou. Koukni: http://www.vozp.cz/Default.aspx?section=7&serve... Je to seznam, co vše hradí...

Já si nechám třeba proplatit ten příspěvek na plavání. Zrovna jsme s Kubíkem začli chodit na kurz, tak se to hodí. Kurz stojí 1600,- a proplatí nám ročně 1000,-Kč a to se vyplatí, ne?

kacka.va
8. únor 2008

tak já mám na změnu pojišťovny svůj názor. Babičky známá změnila pojišťovnu kvůli tomu, že přispívala víc na lázně, jenže... pak zjistila, že její zubař nemá s pojišťovnou smlouvu, takže smůla a zase když pak potřebovala něco jiného, tak jí to ta pojišťovna neproplatila a abych přebíhala sem tam podel toho, kdo mi kde zrovna co dá, tak na to nemám chuť 🙂