Zdravotní pojišťovna. Výhody pro maminku a miminko

majkeela
16. led 2008

Milé maminky,

dnes jsem se rozhodla, že se svojí dcerou odejdu od VZP. V prosincovém čísle časopisu pro pojištěnce se pyšnili nabídkou 1000 Kč příspěvek pro miminka na plavání, cvičení atp. V reálu to vypadá tak, že jsem o tento příspěvek byla dnes zažádat a měla jsem 2 doklady - 700Kč za plavání a 450Kč za cvičení. Paní za přepážkou ještě neměla metodický pokyn, jak může tuto podporu vyplácet a to je polovina ledna. Řekla mi, že mi nic nevyplatí, když mám 2 doklady, ať přijdu s jedním dokladem na 1000Kč......

Napište mi prosím doporučení na zdravotní pojišťovnu, jaké výhody nabízí pro děti, kolik přispívá a zda má nějaké výhody i maminka... Děkuji moc.

Pokud tady už podobné téma je, tak mi hoďte odkaz. Já jsem nenašla, protože mi vyhledávač na koníkovi nefunguje....

krista
16. led 2008

Majkeelo to si dělaji legraci ne?! A to ti neproplatí ani třeba těch 700,- ? Nebo jsi nechtěla?

tlapicka
16. led 2008

ahoj, zpmv celkem dava. 500 na kojenecke potreby tj. prsni vlozky uplne v pohode, ale musi to byt uctenka z lekarny. poslou to na ucet rychle. pak nejaky prizpevky na ockovani... ale nevim uz presne kolik a na co na strankach to maji celkem solidne popsany. je to ale vyhodnejsi spis pro cely rodiny, nez jednotlivce. nebylo to spatny, koukni na to.

vlastovka
16. led 2008

majkeela, to jsi možná kápla na nějakou blbou úřednici. Já když si nechávala dřív proplácet taky nějaké ty příspěvky, proplatili mi klidně jen část a pak jsem naklusala zase někdy s dalším účtem a oni mi proplatili zase, dokud jsem nevyčerpala ten limit.

vlastovka
16. led 2008

a kde bych mohla najít info o tom, že tohle proplácí? To jsem nevěděla a na jejich stránkách jsem to zatím nenašla.

majkeela
autor
16. led 2008

vlastovka - já jsem to našla v jejich časopisu pro pojištěnce. Jinak logicky mi to taky tak vychází, že by měli proplatit 700 a pak zbytek, ale paní mi tvrdila, že se jedná o JEDNORÁZOVÝ příspěvek, tudíž mi jej proplatí jen jednou a o těch 300 bych přišla.

krista - 700 by mi proplatili, ale to jsem nechtěla... Jestliže mám doklady na 1150Kč, tak bych ráda, aby mi byla proplacena max výše a ne jenom 700 a o zbytek bych nadobro přišla....

krista
16. led 2008

Vlastovko jestli myslíš VZP tak to je tady:
http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Pobocky/Jihoc...

Maji to rozdělený na pobočky, tohle je pobočka České Budějovice, ale myslím si, že to musí platit pro celou ČR 😉

vlastovka
16. led 2008

No tak u nás přispívají 300kč na plavaní a to je vše, ale zase nám něco přispívali na cvičení v těhotenství 🙂 To je zvláštní, že je to v každém kraji jinak: http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Pobocky/Jihom...

vlastovka
16. led 2008

a jinak ti děkuji kristo za odkaz.

Dívala jsem se do tvého alba, ty jsi vážně zatím přibrala jen 3 kila? 😕 🙂

zanetka82
16. led 2008

ahoj ja jsem u "oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank,pojišťoven a stavebnictví" jsem nad míru spokojena. přispivaji na vše možne na očkovaní, v těhotenství to zaleží na co si to ta maminka vyčerpa. Ja to teda vyčerpala na nadstandart v porodnici. prostě zaleži na vas je to formou bonusu za cely rok. a ruzne věci.....zkuste se podivat na nějaky odkaz na tuto pojištovnu

jabber
16. led 2008

já mám taky OZP a spokojenost 🙂

iza
16. led 2008

majko já mám OZP,přešlajsem k ní ještě těhulke a jsem spokojená....vedle bodů co jsem dostala jako těhule a Jáchymek jako novorozeňátko, dostáváš ročně ještě další a ty jsou ti pak na základě paragonů propláceny, hraděj očkování Prevenaru(1000,- ročně...bohužel jsem vlastní blbostí přišla o 1000,- za rok 2007), dále pak máme pro Jáchymka úrazové pojištění na rok zdarma, paní v pojiš´tovně jsou vždyck milý..atd atd...kukni na jejich stránky

zany
16. led 2008

Já jsem u ZPMV a jsem spokojená 🙂

Tady je popsáno na co přispívají: http://www.zpmvcr.cz/cz/pojistenci-a-verejnost/...

Vloni jsem dostala 1500,- na plavčo, 500,- pro prcka a 1000,- pro mě jakožto kojící ženu 🙂
A pak jsme oba s manžou dostali 500,- na vitamíny 🙂

Manžel byl u VZP a kvůli mě a prckovi přešel, takže čerpáme teď celá rodina 😵 😵 😵

bramburka
17. led 2008

izo, mš tedfa řekli, že to dostanu o zpětně, tak pokud máš doklady z roku 2007. Já jsem u OZP a nejak z nich nejsem schópna ty prachy vyrazit, 5x jsem je urgovala o tu žádanku a nakonec jí poslali, ale jen na mě a ne na xenuš!!! Se picnu!

many
17. led 2008

nevím jestli už to tady někdo psal,ale metal aliance dává 100,- a dvd cvičení v těhotenství s Monikou Žídkovou 😀 se moc nepředá no 😉

dendisa
17. led 2008

holky, kolik přispívá na plavání kojenců RBP? nemůžu to nikde najít, díky

poupe
17. led 2008

A jak to vypada v praxi?Koupim vitaminy za300kc a proplati mi je nebo musim mit za celkovou hodnotu 500kc u
ZPMV?A co proplaci na deti a co pro kojici?Vse je tam vypsany hezky,ale jak to funguje v praxi?Diky za odpovedi.Jo jeste prispivaji na ockovani,ktere neni hrazeno state,napr.pneumokok,..

zusma
17. led 2008

Poupe: ja jsem už dlouho u ZPMV a využívám něco každý rok. Přečti si tam ty podmínky, vypln formulář a zajdi na pobočku. KDyž máš vitamíny jen za 300 a oni dávají 500, tak ti samozřejmě dají jen 300-to ničemu neva.Nebo si kup ještě něco a maximálně ti dají 500.
Loni jsem využívala 1000Kč na kurz pro těhotný a letos využiju 1000Kč na kojící a + 500Kč bonus za věrnost/jsem tam spoooustu let/ a nechám si zaplatit elektr.odsávačku mléka. 🙂

eho
17. led 2008

Já jsem vloni čerpala od ZPMV tohle:
1000 Kč pro těhotné kojící
500 Kč vitamíny
500 Kč plavání - syn (balíček pro kojence a batolata)
500 Kč plavání - syn (balíček pro děti)

Podmínkou toho abychom čerpali na malého je že musíme být oba pojištěni u ZPMV. Ještě je možnost čerpat příspěvek na očkování pro každého.
Paní mi tam poradila, ať přinesu ještě jeden účet na plavání, že mrňousům to vyplácí z obou balíčků.

krista
17. led 2008

Vlastovko jj, já jsem hodně zhubla na začátku, bylo mi cca do 20tt hoooodně zle 😝
A jak jím pravidelně tak si myslim že to mi hodně pomáhá, měla jsem strach, aby malá nebyla podvyživená, ale má 1900g tak si myslim, že zatím OK, ještě si tam chvíli pobyde tak určitě ještě něco nabere a já taky 😀

natalien
17. led 2008

My jsme taky všichni u ZPMV a fakt ráda, výhody taky už mám sepsaný, o co si zažádám. Dokonce mě mile překvapili, že letos zvedli příspěvek na očko z 500,- na 1000,-.

natalien
17. led 2008

Jo a tuším, že nové klenty budou příjímat od druhého čtvrtletí, tzn. že přihlášku je nutné dát min. 2týdny předem 😉

lucieee
17. led 2008

Já jsem u ZPMV a jsem spokojená 100% využiji 1000,- jako těhotná a budu mít nárok i na 500,- zavěrnost a potom s mimčem a asi přejde i manžel a pak tam jsou ještě větší výhody 🙂

cipin
17. led 2008

Ahoj, já jsem zatím taky u VZP, ale čím dál víc zvažuju, že bych to změnila, tak teď váhám, jestli OZP nevo ZPMV 😠 Která je lepší? 😀

betka007
17. led 2008

Ahojky, my sme s manzelom u Ceskej narodnej.. Chceli sme tam dat aj malu, ale pediatricka s nimi nema zmluvny vztah, tak sme ju dali do Ministerstva vnitra.. Mala ma nejaku ciaastku na vakcinu proti pneumokokovi.. Zatial som na dalsiu vyhodu nenarazila. Inac, ja som predtym bola vo VZP. Ako cudzincovi mi ju priradili, ked som sa zamestnala v cechach. Asi ssa im to lepsie papierovalo...

natalien
17. led 2008

Ale k tomu, aby se mohly čerpat výhody na mimi u ZPMV, tak je podmínka, aby tam byli i oba rodiče, Bětko, abys mohla čerpat peníze na očko, tak byste tam měli s manželem přejít oba. Jinak pokud je matka samoživitelka tak se to musí taky doložit.

betka007
17. led 2008

natalien, ano? ja neviem, toho pneumokoka sme este nedavali, len dr. spominala, ze nieco hradi poitovna 😨

natalien
17. led 2008

Bětko, myslím že určitě 😔 Ale 100% ti to řeknou na zákaznický lince nebo na pobočce 😉

marguerite
17. led 2008

Betko bohužel to musím potvrdit, já šla k ZPMV s malým taky a bez manži a když jsem tam na konci roku volala, co tedy nabízejí Ondráškovi, tak mi řekla, že jeho se nic netýká, páč manža tam není. Jiné pojištovny nabízejí aspon 500Kč když je tam jen jeden z rodičů, ale ZPMV nic, oba dva rodičové nebo nic nebude. NO k 1.4 mažeme s Ondrou pryč. 😉

anta
17. led 2008

Jé holky, já mám vojenskou zdravotní pojišťovnu a vůbec o žádných výhodách nevím. To ale jen z toho důvodu, že jsem se po tom nikdy nepídila 🙂

sebi
1. únor 2008

ahoj jestli mohu tak já taky doporučuji ZPMVČR dostali jsme příspěvek pro kojící matky 500kč ,příspěvek pro novorozence 500kč ,dále přispívají na plavání, na dětskou přilbu na kolo adt..... 😉