Životní a úrazové pojištění novorozence. Máte?

klara.t
28. led 2010

Minulý týden mi u dveří zazvonila ženská z Český pojišťovny a nabízela mi pojištění mého čestvě narozeného miminka. Vůbec nevím, jestli je takto malé miminko nutné pojistit.
Jak to máte vy? Pojistili jste si dítě?
Chápu, že já mám mít tuto pojistku, aby v případě, že se mi něco stane nezůstala rodina bez prostředků. Ale co u takového miminka. Má to cenu?

kleris26
28. led 2010

Ahoj, co vím od bratra nezávislého finančního poradce, tak se to moc nedělá... Obzvlášť by určitě nedoporučil produkty ČP - také jsme to před nedávnem řešili - protože ve výsledku více peněz vložíte - než nakonec dostanete. Tihle poradci ČP neříkají lidem úplně všechno tak, jak to opravdu je, což ale nejsou jediní, kteří to tak dělají, na našem finančním trhu... Na tvém místě bych zvolila taky nezávislého finančního poradce, který vaše možnosti a případně rizika zhodnotí a doporučí produkt, který opravdu bude mít význam.

kocule
28. led 2010

Klárko, já je budu pojišťovat, ale až mi budou chodit, páč teď nám žádné úrazy nehrozí, když jsou to ležící vánočky. 😀 😀 Určitě ale jen na úrazovou pojistku; třeba Sluníčko je strašně nevýhodné, jako většina kombinovaných produktů a hodně lidí ho ruší. Věc názoru, ale vše ostatní považuju za vyhozené peníze. 😝 Když budu chtít spořit, dám stavebko, kde je i státní podpora atd. atd. Já už s tímhle pošťovákem vyběhla. 😀 😀 😀 Navíc mě štvě, že spousta z nich hraje na city, protože každá chceme pro malé to nej nej a spousta z nich na to spoléhá. 😠 😠

momin
28. led 2010

zdravim klaro,my maleho pojesteneho mame,je to urazovka a je v tom i sporeni na nejakych 20 let ktere si potom muze vybrat.... 😉

kocule
28. led 2010

Souhlas s Kleris26, jednoznačně. 😉

beruska2x
28. led 2010

taky mam maleho pojistene, ma i sporeni a i stavebko lae i na to pozor, pry se chystaji statni podpory zrusit a tim to ztraci smysl a rusit je mnou pry i u zpetne uzavrenych smluv 😖

kocule
28. led 2010

My třeba pro malé nespoříme, protože hodnota peněz v čase se rychle mění a za 20 let z toho může být prd. 😝 A když ještě vezmu veřejné finance ČR, kdy se pomalu, ale jistě, řítíme ke státnímu bankrotu, tak v tom nevidím smysl. 😒 Bohužel.

anicka164
28. led 2010

Nám to nabízeli už v porodnici - 2x 😒 Dneska mi to připadá ještě víc neetické než tehdy...
Nemáme to, připadá mi to zbytečný.

beruska2x
28. led 2010

kocule.. ale prave proto se i pojistky rocne o inflaci navysuji 😉 a mozna prave proto ze spolehat na stat je chyba a je lepsi mit nasporene vlastni penize aby deti nezacinali s holym zadkem 😉

anicka164
28. led 2010

Mimochodem - víš, jak přišla na to, že máte miminko? Vždyť jste si ji nepozvali, ne? Nejsem nějaký paranoik na osobní údaje, ale tohle mě docela vytáčí...

kleris26
28. led 2010

My máme pro holku Conseq, dáváme měsíčně 900 a v 18 letech dostane tuším 333 tisíc a v případě úrazu s trvalými následky mám dojem 1,5 milionu... To uvádím jen pro příklad, na co nám budou prachy, když dítko nebude zdravé, že? Tím jsem chtěla říct, že na trhu jsou společnosti, které nejen vydělávají na neznalosti klientů...

kocule
28. led 2010

Berus, to s inflací moc nesouvisí. 😝 Na stát se v žádném případě nespoléhám, to ani omylem, ale nehodlám přijít o veškeré svoje úspory jen kvůli hrstce blbů, kteří utrácí z peněz nás všech. 😠

beruska2x
28. led 2010

anicka - z matriky...

beruska2x
28. led 2010

kocule a co budes delat, mit je doma v perine? stavebko, sporeni.. to jsou pojistene veci o ty penize neprijdes 🙂

kocule
28. led 2010

A nebo z Klinik boxu. Dávají ho do všech porodnic a pak prodávají databázi komerčním firmám, které za to těžce platí. Už jsem jim tam napsala "sprostý" 😀 😀 dopis, aby mě vyřadili a mám pokoj. Hurááá.

kleris26
28. led 2010

Možná nepřijde, jde o to, jak dobře budou zhodnoceny... Jak říkám, některý produkty se nevyplácí ani náhodou, potom je lepší mít je i doma pod peřinou 🙂 🙂

beruska2x
28. led 2010

no to je vec, nazoru, jen nez te vykradou 😀 takze bud podilovky, nebo nakoupit vino a zlato 😀 a archivovat

kocule
28. led 2010

Jasně, že jsou státní záruky, ale když stát zbankrotuje, kdo tu záruku dá? Máme stavebko víceméně z důvodu státní podpory, jinak bych se do toho nehnala. 😖 A čím dál víc uvažuju nad převoden na EUR, jenže to taky není všechno a má to jiné mouchy. 😝 😝 Jinak máme ŽP na živitele rodiny, to by byl pořádný malér. Jak já nemám tyhle agenty s teplou vodou ráda. 😀 😀 😀 😀 😀

kocule
28. led 2010

Jo a doma mám malej polštář; teda ne, že by do něj bylo tolik co dát. 😀 😀 😀

pikusa
28. led 2010

Tak u nás taky zvonila paní....ale jí sem poslala kamarádka.....a nepustila jsem jí ani dál 😀
Ale malej má stavební spoření----a jednou nám postaví barák 😝

misicka85
28. led 2010

Já mám pro malou od ČP Sluníčko a u Reiffeisen Stavební spoření. Malému až se narodí tak zařídím to samé... Mi rodiče taky šetřili penízky a ve 20ti jsem byla ráda že jsem je měla a mohla si za ně koupit byt 3+1 a nemusím se teď trápit s hypotékou na 30let 😀

petkula
28. led 2010

souhlasím s koculí, nemáme pojištění, taky jsme zvažovali stavebko ale nakonec jsme se rozhodli, že ani to ne, protože teď sami šetříme na větší byt, takže veškeré peníze jdou tam.
Jinak, misicka...to je trochu nadsazené, ne? Buď bydlíš v nějaké lokalitě, kde jsou hrozně levné byty nebo jsi to myslela tak, že sis z toho spoření doložila ne?

beruska2x
28. led 2010

petkula no treba v JH jsou byty 3+1 okolo 500tisic..to neni nic desneho.. to jde i z nasporenych ne? 😉

momin
28. led 2010

My to mame teda na 200 000 😅 takze na byt urcite maly mit nebude, 😀 ale myslim ze to bude dobra pomoc.... a pekny zaklad.... Me nasi nic takoveho nezaridili tak chci aby to maly mel... 😉

petkula
28. led 2010

beruska2x, tak to mate teda pekne levne byty 😲 Ja jsem pocitala tak kolem 1.000 000 a to by za 20 let museli sporit tak 4000,- mesicne (uroky tak akorat pokryji inflaci). A 4000 mesicne je podle me docela palka ☹

aponchie
28. led 2010

ceska pojistovna viz Slunicko je nevyhodna..zrusila jsem to po pul roce okamzite a dala deti pripojistit k manzelove zivotni pojistce urazove pouze..na smrt nema cenu to nikdo nechce to je jasne a sporeni do budoucnosti beru jako smysluplne pouze stavebko nebo akcie v dnesni dobe bohuzel 😖

paja2180
28. led 2010

Když jsem přijela z porodnice, tak u mě taky zvonila otravná ženská z České pojišťovny, ať si malou pojistíme, kdyby se jí něco stalo. O pojištění nemám zájem, kdyby se jí něco stalo, tak ušmudlaných dvacet nebo padesát tisíc mi stejně nepomůže, pojištění je pro mě to samé jak vyhodit prachy oknem. Malé jsme zařídili spořící účet, sice ty prachy, co tam bude mít, nebudou mít žádnou extra hodnotu za ty roky, ale lepší než pojištění.

j.kriv
28. led 2010

U nás taky zvonili, odmítla jsem je. malá má stavebko a jinak máme životní pojišštění Flexi, máme to zaměřené na úrazy, prac. neschopnost atd, takže v podstatě peníze se nám neukládají, ale v případě nemoci atd. je to dobře kryté, na zajištění finančního chodu domácnosti. a až bude další dítě, tak ho jen připojistíme k této smlouvě.

klematis
28. led 2010

Moje sestra měla pro své dva syny taky Sluníčko a zrušila to, že je to nevýhodné. My máme jen úrazové a stavebko. O tom úrazovém pojištění začínám přemýšlet, že ho taky zruším, tak jak píše paja, kdyby se něco stalo, tak těch pár korun nenahradí ani zdraví ani život, ťuky ťuky ťuky 🙂

misicka85
28. led 2010

Petkula - z toho naspořeného jsem si odkoupila státní byt ve kterém bydlím už od malinka. Nabídli nám převod do dužstevního za 109tis. a ještě nám zbylo na kompletní rekonstrukci bytu.

misicka85
28. led 2010

Samozřejmě to stavebko nebyla žádná závratná částka ale stačilo nám to aspoň na tohle. Kdybych ho neměla musela bych to řešit půjčkou,takže mi to pomohlo aspoň k něčemu do začátku....