Životní pojištění pro mimi. Jaké jste vybrali?

jita2
30. led 2007

Ahoj všichni,
zajímalo by mě, jaké životní pojištění jste si vybrali pro svá mimi a proč 🙂 , díky za všechny odpovědi...

karotky
31. led 2007

Ahojky!
Já zatím o životním pojištění u našeho(budoucího dítěte) neuvažuji.Dokud to bude ležet v kočáře,myslím si,že pojistka je zbytečná.Uvidíme,třeba po 3.letech (když to bude vyloženě smolař/ka),uzavřela bych mu úrazovou pojistku se spořením(aby pak měl/a na věno 😀 ).Oba s manželem jsem u České pojišťovny a jsme s ní spokojeni. 🙂

lucildol
31. led 2007

Ve škole jsme měli předmět pojišťovnictví. Dozvíte se tam celkem zajímavé věci. Mimo jiné i to, že životní pojištění pro mimčo je blbost (s prominutím), je to jen reklamní tah pojišťoven, aneb Jak z lidí vytáhnout další peníze.
Když vezmete, že by byla třeba válka, kdy bychom byli rádi, že máme co jíst, tak vás nějaký životní pojištění pro mimi ani nenapadne. (Nehledě na to, že by to nenapadlo asi ani pojišťovny.) Ale protože v dnešní době se máme poměrně dobře, tak utrácíme i za věci, které nutně nepotřebujeme.
Já nevím, jak vy, ale mně kdyby umřelo malé dítě, tak nemám nejmenší chuť sáhnout na peníze od pojišťovny. Na co bych je potřebovala? Životní pojištění má význem pro dospělé, když se chcete zajistit proti tomu, abyste s malým dítětem zůstali bez prostředků, pokud by se někdterému z rodičů něco stalo.
Takže můj názor na životní pojištění pro miminko: NE

jita2
autor
31. led 2007

lucildol,
já myslela, že životní pojištění se uzavírá pro děti třeba do 18 let, ty mu vlastně jakoby spoříš, a v 18 to dítě dostane ty naspořené peníze..tak, jak jsme to dostávali my...zkrátka v 18 letech to dostane vyplacené, nebo neee?díky za odpověď 😉

karotky
31. led 2007

Jito......Když si dáš pojistku se spořením,tak Ti uspořenou částku(za mě to bývalo 20 000kč-záleží na výši splátek)po zkončení pojištění,vyplatí.Nikdy nevíš,co se děcku může stát a pak ty peníze můžeš použít na léčení(pokud to není hrazené pojišťovnou)apd.

jita2
autor
31. led 2007

karotky,
takže není to pojištění zas až tak zbytečné, zvlášť když je se spořením, žee?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
karotky
31. led 2007

Gedren.............já tu pořád mluvím o úrazovém pojištění.Životní pojistka nemá smysl ani pro nás 2,natož pro děcko. 😉

msunny
31. led 2007

Holky nemáte někdo zkušenosti s firmou Amcico? Zprostředkovává různá pojištění a tak. Přítel přišel s tím,jak maj všechno výhodný,ale mě se to nezdá,nikdy jsem o týhle firmě neslyšela. Tak jsem se chtěla zeptat,jestli o tom něco nevíte. ☹

andik
31. led 2007

Taky souhlasím s gedren a lucildol,my jsme malému udělali stavební pojištění a založili konto mini junior kam mu spoříme měsíčně také a myslím si,že to zcela stačí.Životní pojistku má partner a my oba dva i stavební spoření,takže kdyby něco,je o malého postaráno 🙂

andik
31. led 2007

stavební spoření a ne pojištění 😀

jita2
autor
31. led 2007

degren,
děkuji ti za informace, jsem moc ráda,že tyhle diskuze existují, že můžu čerpat hodnotné informace....než poslouchat nějakého zástupce nějaké pojišťovny, že sluníčko je nej......
...říkáš tedy, že stavební spoření je nejlepší pro mimi?? To mu budou ty úspory v 18 letech tedy vyplaceny?? Díky za odp.

andik
31. led 2007

jita2 nám v bance říkali,že po těch 18 let to dají nám,jako zákonným zástupcům 🙂

jita2
autor
31. led 2007

--------------------------------------------------------------------------------
Přidávám názor jedné maminy z emimina:
Spoření má určitě smysl, ale myslím, že ne tak dlouhodobě. Vem si, co znamenalo v roce 1990 20 000 Kč a co to znamená teď... A přitom moje máma na nějakých 18 000 spořila celé moje dětství...

My to řešíme opačně To co jsme naspořili jsme vybrali a k tomu se zadlužujeme a kupujeme si domeček. A budeme spořit jen na nutnou údržbu. No a za spoustu let budeme bez dluhů a potenciálně bohatí

Fakt si myslím, že dětská spoření mají smysl jen v krátkodobějším horizontu - třeba stavebko nebo něco, z čeho se dají peníze použít dříve než dítě dospěje... Určitě bych peníze nekde nezamkla na víc jak šest let...

girl.misel
31. led 2007

my sme se rozhodly udělat prckovi spoření+ úraz.a to u alianz.a když tak čtu tyto příspěvky tak nevím nevím zda je to dobrý nápad

jita2
autor
31. led 2007

já už vlastně taky nevím, čemu mám věřit, jestli spořit někde v bance, nebo do prasátka....co se vyplatí víc..

lucisa
31. led 2007

no tak, my máme životní pojištění (zároveň s úrazovkou a spořením) s manželem oba dva a holky máme každý na svou smlouvou připojištěné. Samostatně bych jim to taky nedávala.
úrazovka myslím smysl má, i když si myslíte, že je zbytečná, pokud dítě není 2x měsíčně na pohotovosti. i malé dítě.
nikdy nevíte, co se vám samotným podaří s mimčem "vymamlasit".
ač jsem z toho byla velmi špatná, mladší dcera mi v roce a něco vypadla v obchodě z kočárku. spadla hlavou dolů a i když jsem šla na rentgen jen pro jistotu, nakonec z toho byla prasklá lebka a týdenní hospitalizace.
zkusila jsem to pak dát na pojišťovnu, přestože jsem měla zato, že pokud jsem to i když neúmyslně zavinila já, tak z toho asi nic nebude. a dostala 2 tis. kč na každou pojistku (mou i manželovu). takže my to máme už i předplacené 😉
nikdy nevíte, i když máte oči na šťopkách, kdy vám kde dítě spadne, něco na sebe vylije nebo shodí a úraz máte hned. člověk pak penízky buď může dítěti uložit, nebo použít na případné léčení (třeba plastiku spálenin) - ale nechci malovat čerta na zeď... 😔

musko
31. led 2007

Msunny, ja so uzavrela zmluvu s Amslicom - to je slovenská verzia Amcico... Nie je to také výhodné, ako sa zdá nazačiatku, začala so so sporivou čiastkou 3 500 SK 2x ročne, ale teraz - po 8 rokoch je to už 7 300 SK 2x ročne, lebo som sa poistila proti inflácii - tak sa skúšam z toho dostať, ale zisťujem, že od nich nedostanem ani to, čo som tam doteraz vložila.... Takže súhlas s gedren a lucindol.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jita2
autor
1. únor 2007

gedren,
takže založit na 6 let, klasicky, pak vybrat a založit znova na dalších 6 let??? Pochopila jsem to dobře? Díky 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jita2
autor
1. únor 2007

dobrá, díky 😅

danulinka
1. únor 2007

Jita2, jak píše gedren, nemusíš spoření po 6 letech rušit, naopak je výhodnější když ho budeš pořád mít (cílová částka je např.300 000,- tak dokud tam ty peníze nebudeš mít naspořené, tak nemusíš spoření rušit) pořád dostáváš poporu a hlavně se ti úročí vše co tam máš naspořené.Což se samozřejmě "nehodí" moc spořitelně, takže tě budou uhánět aby jsi spoření po 6 letech buďto zrušila a vybrala, nebo použila nějaký úvěr.
Jinak co se týká životní pojistky, náš finanční poradce nám doporučil, že životní pojistku by měl mít pouze živitel rodiny. Což je v mém případě manžel, dcera je u něj připojštěná. Dceři jsme nejdříve založili "sluníčko",ale ihned jsme od něj po poradě s fin.poradcem ustoupili.Manžel má ve smlouvě i denní odškodné 200,- při úrazu (po 8 dni se mu to vyplácí zpětně) pak tam má 200,- denní odškodné při pracovnmí neschopnosti delší než 15 dní (zase od 15 dne zpětně mu to proplatí) dcerka tam má taky denní odškodné 200,- od 8 dnů ošetřování ( nemusí být v nemocnici, může normálně chodit do školky, ale prostě je v péči lékaře více jak 8 dní) Měsíčně platí manžel 1000,- má to u České spořitelny.
Zkus se obrátit na nějakého finančního poradce ve svém okolí.Jsou to vesměs lidé, kteří nepropagují jeden bankovní ústava jeho produkty, ale vybírají produkty které jsou na trhu nejlepší.
Jinak naprosto souhlasím s Gedren, že nejvýhodnější je stavební spoření.

danulinka
1. únor 2007

Jinak manžel byl teď celý prosinec nemocný, ještě 2 dny v listopadu a 2 dny v lednu. Takže 35 dní x 200,- 7000,- dostaneme ještě k nemocenské, což je super.
Dceři jsme ještě založili dětský účet u ČSOB, když dostane nějaké penízky od babiček tak jí to tam dáme, no a když ji chceme taky něco přidat, tak to dáme jako "mimořádný vklad" na stavební spoření.

lucisa
1. únor 2007

danulinka: holky mají taky dětské konto u čsob. je to výhodné, protože je to osvobozeno od jakýchkoliv poplatků. taky jim tam ukládáme penízky z narozenin nebo když jednou za čas vyklepeme prasátko, které úspěšně "ukazují" každé návštěvě.

alenahabibi
1. únor 2007

Já mám mladší dceru pojištěnou u AVIVA pojišťovny, je to úrazová a životní a je na 25 let. Prý potom bude mimi docela v balíku bude mít asi 500 000,-

msunny
2. únor 2007

gedren: Já to příteli taky říkala,že je to nějaká blbost,ale on,že ten známý,co to dělá,že mu řekl,že je to děsně výhodný! už u nich bohužel uzavřel životní pojištění. QA víš co je na tom výhodný? Kdyby umřel,tak dostaneme 1000000. Nemyslím,že kdyby umřel,tak mě budou zajímat nějaký podělaný peníze ☹ No jinak že ten známej říkal,jak všechny ty český a lišky apod jsou šupácia dřou akorát z lidí peníze...ale oni určitě ne,že jo? No vymloouvala jsem mu to tak dlouho až si tam to životní dal. Já nevím,nějak jsem nad tím nepřemýšlela. Prostě mám Dinamika-není to asi nic extra,má určitě svoje mouchy,ale jsem pojištěná a je to pojišťovna kterou znám!

llucinka
2. únor 2007

msunny: Myslím, že ale situace, kdy může manžel umřít, se může stát kdykoliv, i když si to člověk nepřipouští... A zůstat pak s hypotékou a dvěma dětma sama bez jakékoli pomoci, asi taky není žádná sranda. Je mi jasné, že při umrtí nikoho nezajímají peníze, ale matka většinou pak začne uvažovat racionálně a musí děti zabezpečit sama. A od toho se pojistky dělají. Znám jeden případ, kdy si manželé vzájemně udělali pojistky, kdyby se jednomu z nich cokoliv stalo, aby se ten druhý mohl v klidu postarat o děti a o dům. Pojistky uzavřeli a za měsíc měl manžel vážnou dopravní nehodu, kterou sice nezavinil, ale zemřel. A manželka, která najednou zůstala sama děkovala "bohu", že si tu pojistku zavřela, protože peníze z ní použila na zaplacení hypotéky. Takže to není zase tak od věci. 😔

Dělám finančního poradce a sama jsem pojištěná. Jenže úplně jinak než jak to dnešní trh nabízí a daleko kvalitněji. A jsem vděčná za tu možnost tomu rozumět a umět pomoci svým známým a rodině. A ten slavný Dynamik... No comment.

llucinka
2. únor 2007

Jen pro příklad: Slavná poradkyně České pojišťovny dělala mému známému pojistku, kdy platí 1.000,- měsíčně a pokud by se mu něco stalo, rodina dostane směšných 150.000,- Vím, že když se něco stane, většinou nikomu nejde o peníze, ale jak říkám, je to kvůli zabezpečení. 😔

msunny
2. únor 2007

llucinka: No já vím,že Dynamik je hrůza,který udělali akorát reklamu,ale co já o tom věděla v 18? Úplný houby,takže jsem si ho dala jhen abych nějakou pojistku měla.Platím 500 a v případě úmrtí by dostali 200.000. Teď už myslím úpklně jinak.Ale co můžu dělat? 😒

llucinka
2. únor 2007

msunny: S tím souhlasím, je to o nevědomosti lidí. 😉 Ale pořád je lepší mít nějakou pojistku, než žádnou. I když třeba já už jsem to známým spravila, protože i špatné pojistky se dají předělat beze ztrát. 🙂