Životní pojištění pro mimi. Jaké jste vybrali?

jita2
30. led 2007

Ahoj všichni,
zajímalo by mě, jaké životní pojištění jste si vybrali pro svá mimi a proč 🙂 , díky za všechny odpovědi...

msunny
2. únor 2007

Jo? A mohla bych se zeptat,jak by to třeba šlo u mě? Jestli bys mi teda mohla prosím poradit?

llucinka
2. únor 2007

msunny: IP 🙂

unka7
12. bře 2007

Ahojky Maminy,

jsem na mateřské, ale jinak dělám s finacema. Hlavní je, aby jste byly zabezpečeni jako rodina a děti si můžete připojistit k sobě. Je to individuální, ale podle rodiny, já ve své profesy dělám programy přímo šité na míru, protože každá rodina je individuální, když budete chtít ráda poradím 😉

elizabetka
20. lis 2007

Rozhodně si nemyslím, že pojištění se spořením pro mimi je blbost. Zvlášť od příštího roku, kdy si u doktora zaplatíme i dobrý den. Člověk nikdy neví, co se může dítěti stát a odškodné od pojišťovny se pak opravdu může dítěti hodit buď na léčení nebo mu to rodiče můžou uspořit. Zakládat stavební spoření miminku mi přijde trošičku zbytečné, ale na druhou stranu, když vidím, jak jdou ceny nemovitostí nahoru tak to začíná být asi nezbytné, pokud chceme, aby se jednou mohlo osamostatnit a mít se dobře. Já sama jsem měla od miminka pojištění a dneska za to rodičům děkuju, protože teď jsem z pojišťovny dostala cca 50000,- a za to si teď zařizuju byt. Od 15ti let mi rodiče založili stavební spoření a nebýt moji blbosti, mohla jsem si vzít výhodnější hypotéku a byt si koupit. A kdo tady píše, že by na peníze v případě úmrtí manžela nebo dítěte nesáhl mi přijde jako pokrytec, protože za ty peníze je možno zaplatit výdaje na pohřeb a zabezpečení zbytku rodiny 😒 Zní to možná morbidně, ale prostě to už tak v životě je ☹

tlapicka
20. lis 2007

my mame pro eli stavebko a slunicko, nevim presne ty podminky, ale pokud by se nam neco stalo, tak ona dostane prachy (nejakou castku, co jsme si zvoli) k dobru, coz se muze hodit. zivotni pojisteni dynamik mame s manzou oba a stavebka taky. zatim jeste je lepsi v cesku krmit pojistovny nez banky, protoze to, co se deje v ceskem bankovnictvi nema ve svete absolutne obdoby... 🙄

ina.b
20. lis 2007

Ahoj holky. Kde jste nechávaly Vašim dítkům uzavřít stavební spoření? A jak dlouho se spoří (kolik se naspoří). Já myslela, že stavebko bývá tak na 6 let spoření, nebo existuje i něco pro děti, kde se spoří třeba 15-18 let??? 😕 😅

makelka
20. lis 2007

ahoj, tak já si nemyslím, že životko pro dítě je zbytečný, jde o to jakej produkt si vyberete 😉 stavebko je sice fajn, ale je na 6 let a to maximálně dítku za těch 6 let něco pořídíte, ale co do budoucna? Na našem trhu jsou v dnešní době produkty, které dítě zaopatří, zároveň mu spoříte, peníze se zhodnocují, můžete mu z nich vyplácet rentu, pokud by třeba studovalo apod. Sluníčko je třeba pojištění, kde si pojišťujete smrt dítěte, když vám umře, vy dostanete peníze. Výborný Kapitálové životní pojištění dělá UNIQA - doporučuju jejich programy jsou nastavený a pojistný částky pro případ dožití s vrácením zaplaceného pojistného 😉 Taky dělám do financí a ráda poradím 😉

ina.b
21. lis 2007

Myslím, že Sluníčko není jen na pojištění případné smrti dítěte (fuj, to se špatně říká) 😲 Je to i pro případ smrti rodičů, aby bylo dítko alespoň trochu zabezpečené.
A úrazové pojištění je o toho, když si třeba udělá menší úraz, aby byla nějaká korunka na léčení. (Bude se to hodit hlavně příští rok, až se bude platit každý vstup do ordinace lékaře).
Ale samozřejmě je lepší stavební spoření, podle mého. Proto tápu, u které instituce by bylo nejlepší ho sjednat.

krista
26. lis 2007

Ahojky, my máme účet u ČSOB a i tam budeme zařizovat spoření pro malou, je to dětské konto Slůně a obsahuje všechno co bychom chtěli:
http://www.csob.cz/bankcz/cz/Lide/Sporeni-a-inv...

zirafka105
2. dub 2008

kudrlenkaa • 1d • Dnes ve 12:43
Ahoj maminky,
byla bych moc ráda, kdyby jste mi poradily jaké pojištění nebo spoření máte zvolené pro své děti.

llucinka
2. dub 2008

kudrlenkaa: Pokud opravdu chceš spořit, založ dítěti stavební spoření s vyšší cílovou částkou, kde nemusíš až do cílové částky spořit (tzn. budeš vkládat pouze tolik, kolik budeš moci), ale dítě ji pak může použít na úvěr nebo prostě vybrat.

Nicméně představa, že bych si založila pojištění pro mimi, a pokud by se mu něco stalo, tak za to dostanu peníze, je pěkně hnusná a do toho bych nešla. Já nepotřebuju být zajištěná, kdyby mi umřelo, naopak. Mimi musí být zajištění, pokud se stane něco mě nebo otci. proto nevrážím peníze do těchto nesmyslných pojistek, ale raději pojistím sebe za 3/4 milionu a vím, že kdyby něco, bude o rodinu postaráno.

llucinka
2. dub 2008

my preferujeme pojistky, kde jsou mimořádné účty. Ukládám tam peníze, které bych dala do těchto "tzv" výhodných pojistek pro miminka a pokud bude třeba jednou ídtěti zaplatit studia, koupit byt, finančně pomoci, půjdu a peníze vyberu.

Podobná dětská konta a tak si zařiďte až to budou děti potřebovat, teď je to fakt zbytečné. A profituje z toho akorát banka.

arietiska
2. dub 2008

Nám praděda spořil a v době, kdy jsme jeho těžce naspořený prachy dostali, měli víc jak poloviční hodnotu ... já koupím synovi byt ... kdyby něco tak ho prodá.

zany
2. dub 2008

My budeme muset našemu kaskadérovi zařídit nějaké úrazové pojištění! POřád jsme si říkali, že je čas, ale už měl zašitou ruku a teď má dokonce i vyražený zub 😢 😢 😢
Takže kdyby jste někdo věděl o nějakém dobrém pojištění, tak sem s návrhy 😉 😉

llucinka
2. dub 2008

arietiskta: 😉

iza
2. dub 2008

ahoj holky, Jáchymek je u OZP a ty mu nabídli(jejich sestreská pojišťovna) roční úrazové pojištění zdarma..no a nemusí se pak prodlužovat..tak zatím máme tohle

unka7
2. dub 2008

Ahoj holky, zkuste mrknout na životní programy vašich živitelů rodiny, dětská úrazovka tam jde přidat a není to drahý, ale nejde to u každýho fin. domu, dyštak písněte. Nebo pokud máte i vy, tak tam samozřejmě taky. Na dětských životkách se spořením se to moc dobře nezhodnocuje a úraz, taky někde trošku vázne

unka7
8. dub 2008

Ahoj Holky,

malá informace na finanční trh vyjde nový produkt Dráček pro děti od Deutscher Ringu, zatím to vypadá docela dobře obsahuje úrazovku a i velmi dobré zhodnocení peněz, které se na konci vyplácejí v Eurech. Nevýhoda tohoto finančního programu je, že se uzavírá přes nezávislé finanční poradce nejmenované firmy, ale je to jejich cesta ke klientům

unka7
8. dub 2008

teda ta poslední věta zní blbě 🙂 myslela jsem tím že Deutscher Ring se vydal touto cestou a že své exklusivní programy, nepropaguje neustále v reklamě jako jiné finanční instituty

kacka.va
8. dub 2008

Mně minule dostali, když jsem byla něco vyřídit v bance a hned mi nutili pro mimčo produkty jako životní pojištění, stavební spoření a podobné. Už je to docela otravné, a když budu něco takového chtít, tak to samo sjednám, ale aby mě do toho každý nutil, to se mi nelíbí

unka7
9. dub 2008

No jo kacko.va musí to vyzkoušet, co třeba, kdyby ses chytla. Ale zase na druhou stranu, jak víš, že uzavřeš to správné, když nevidíš mezi řádky

kacka.va
9. dub 2008

unka: to ale nevíš nikdy, jestli jsi uzavřela to nejvýhodnější. A rozhodně tím, že mi to budou nutit není zárukou, že zrovna to jejich je to pravé. Jsem zvyklá si informace najít sama od různých bank a neskáču na lep každýmu, kdo chce se mnou něco uzavřít 😉

unka7
9. dub 2008

to jsem tím říct nechtěla

unka7
9. dub 2008

Jen to, že se stejně ty úplný informace nedozvíš

unka7
9. dub 2008

Pokud neděláš ve financích

kacka.va
9. dub 2008

ale to se nedozvíš nikdy, ale aspoň si to doma všechno srovnáš v hlavě, kolik za co zaplatíš a tak, jenže takovéhle uzavírání narychlo, že tě zrovna ukecají je nejhorší.

llucinka
9. dub 2008

unko: To tvoje nabízení služeb mi přijde dost průhledné 😀

unka7
9. dub 2008

No, vidíš a stejně jim spousta lidí naletí

unka7
9. dub 2008

Haha nic jsem neřekla a nic nenabízím

unka7
9. dub 2008

Jen konstatuju a diskutuju