Kojím a nahmatala jsem si pohyblivou bulku v prsu, nebolí. Co znamená bulka v prsu u klíční kosti?

Zodpovězené
10. čer 2019

Dobrý den,

v pondělí budu volat své gynekoložce, abych se k ní objednala na vyšetření, avšak chtěla bych se zeptat, zda bulka v prsu může být i něco jiného než zhoubný nádor?

Jsem kojící (mám 5ti měsíční miminko) a před pár dny jsem si nahmatala v levém prsu bulku u klíční kosti, bulka nebolí, trošku jde vidět nesrovnalost, když stojím. Nejlépe bulku cítím ve stoje, v leže na levém boku rovněž ne, najdu ji v leže na pravém boku. Je nějaká možnost, že se nejedná o rakovinu? V leže na zádech ji rovněž nahmatám, ale je jakoby zalezlá a zdá se být tak menší, když se zvednu je opět klasický velká. A ještě bych dodala, že je pohyblivá, když na ni tlačím (když ji prohmatávám).

Co mě čeká u mojí gynekoložky za vyšetření?

Je možné, že mi hned řekne, že to je v pořádku, anebo mě pošle na jiné vyšetření?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mám pro Vás skoro jen dobré zprávy...

Bulka v prsu (obzvlášť u kojící ženy) může být opravdu leccos a (i když ani to není vyloučené) pravděpodobnost, že by to bylo něco ošklivého, je velmi malá.

Paní doktorka Vás vyšetří pohmatem a velmi pravděpodobně pošle ještě na další zobrazovací vyšetření (ultrazvuk a/nebo rtg), pak teprve může uzavřít diagnózu.

Držím palce a žádný strach!


Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň