Kvasinky (mykóza) a protikvasinková dieta

be_yourself
30. kvě 2016

Zdravímvšechny osobnosti ženského pohlaví, téma omýlané neustále dokola, ale přece jenom se nás týká, proto bych se v této diskuzi, chtěla dozvědět, zda jste na neustále se vracející problémy s kvasinkami zkoušely protikvasinkovou dietu, jak moc jste se museli upravit jídelníček a ve finále, zda Vám tato změna pomohla... Moc děkuji a doufám, že si vyměníme pár typů. 🙂

odula
30. kvě 2016

Ja jsem mela velké plany s dietou ale protože se znam zacala jsem polehoucku a vyřadila cukrovinky, džusy a bílý pečivo. A vic zeleniny nez ovoce... A vic jsem nemusela, výsledek temer okamzitej. 🙂

be_yourself
autor
30. kvě 2016

Tak tomu říkám úspěch a jak dlouho jsi se s tím trápila a jenom v těhu nebo i mimo?

odula
30. kvě 2016

Hlavně mimo. S druhým tehu to začalo. Cca sest let. Ted behem tretiho ani jedna, coz povazuju za zazrak 🙂 ale jak říkám, me stačilo vyřadit ty největší zdroje složitých cukrů. Jo a taky alkohol. A slo to strašně rychle. Ani jsem uz po začátku diety nemusela vzit perorální fungicid. Jinak se to prý aspon ze začátku doporucuje kombinovat. Nesmi se tedy v těhotenství.... Co pomohlo - pomáhá tobě??

be_yourself
autor
30. kvě 2016

@odula Fůha.. tak to je pěkná řádka let, ale super, že zabrala i tahle dieta.. Po netu čtu dost striktní omezení potravin a to se myslím nedá v těhotenství a následném kojení zvládat. Já už jsem na jakés takés dietě 🙂 přes rok... ale s tím, že teda pak mám občas prasečí dny, kdy to přeženu s cukrem a kolotoč.. Mám mykózu nonstop, svědění pálení.. Divím se, že se mi podařilo otěhotnět při tom minimální sex. kontaktu.. 🙂 Už jsem vyzkoušela od výplachů, přes mastičky po vkládací atb, přeléčení partnera. Teď jsem v 8měsíci a mám ji celé těhu... trochu mám strach z toho co přijde s porodem.. někdy bolí i obyčejný dotek, taky jsem někde četla, že se lehce dítě nakazí při porodu, potom jsou atopické děti apod.. nemáš zkušenost?

odula
30. kvě 2016

Jejda. O spojení atopického ekzému a kvasinek slyším poprvé. První syn je atopik ale to jsem problémy vubec neměla, v druhém tehu začaly problémy a dcera nemá problém... Tak nevim. A zkousela jsi ta perorální antimykotika? Je to sajrajt, nesmí se v tehu a pri kojení, ale kdyby te to do té doby nepustilo, bylo by asi dobré to po kojení prelecit temi léky spolu s dietou. To co máš je fakt mazec 😲 doufám ze se to brzo spraví!!me gyndarka jeste radila nepouzivat intimky (jop), pri mensesu žádné tampony, doma na ostro, mýt se jenom vodou, žádná mydla... A pokud mozno kdyz neni akutni zánět tak se myt jenom ob den... Trochu prasarnicka ale asi to ma taky neco do sebe. Pak samozřejmě se vyhnout spermatu... :-/ to taky podporuje růst. Jinak ta striktní protikvasinkova dieta je fakt masakr... To se da dost těžko samo o sobě natožpak v tehu nebo pri kojeni. Jo ještě prej zabírá česnek (jako globule 😉 i na basteni) ale s tim jsem fakt neměla tu čest 😀 jako.... V te globuloidni podobě.... Chápeš. 😉