Opakované gynekologické záněty, podaří se mi otěhotnět?

andrejka32245
20. pro 2014

Ahoj , chci se spíš svěřit než abych prosila o nějaké rady, protože vím, co musím udělat. Jde o to, že mám už dva roky neustálé gynekologické záněty. Už jsem úplně bezradná. Nejdřív to byla ureaplasma + chlamýdie, pak stafylokok, e-coli, mykoza, vaginoza. Na gynekologii jsem pořád, už si přijdu jak idiot. Ted naposled zase ze stěrů ureaplasma. Přítele mám stálého, věřím mu, že je mi věrný. Ale nemám prostě klid. Neustále mě provází myšlenka, že díky těmhle problémům nebudu moct mít jednou přirozenou cestou děti (je mi 23 let). I když všechno řeším a léčím hned. Chci se zeptat..je tu někdo s podobnými problémy? Jak se vám pak dařilo otěhotnět? Děkuji za reakce

maki73
20. pro 2014

No já mám problém podobný, zrovna teď jsem (snad úspěšně) vyřešila jeden zánět, 13tt a je to hrůůůza...s manželem jsme spolu 5 let a naprosto mu v tomto ohledu důvěřuji, ale stačí mi zajít na bazén a mám o zábavu postaráno...otěhotnět byl v mém případě téměř zázrak, ale vždy to záleží na obou, musím říci, že já mám v tomto ohledu veliká štěstí, manžel by snad oplodnil i ženu po přechodu :D :D :D, protože já mám ohledně celého hormonálního řízení obrovské problémy s celým cyklem a bylo mi tedy řečeno, že pokud chci děti, ať na nic nečekám a dlouho vydržím, nakonec to až tak dlouhé čekání nebylo, manžel byl prohlášen za superspermana a od té doby si dělá legraci, že kdyby na chleba nebylo, začne se živit jako inseminátor :D :D :D, každopádně obecně otěhotnět je horší, ovšem ještě horší je těhotenství, protože pak už je problém s léčbou, doporučuje se pokud možno neléčit žádnými medikamenty...takže přeji pevné nervy.

andrejka32245
autor
20. pro 2014

Díky za reakci, gratuluji k těhotenství🙂 No, bojím se toho, dítě bych chtěla tak za 2 roky. Jiné problémy nemám, žádné cysty,myomy,nic takového. Jen tohle pořád dokola. Utěšuji se tím, že když to léčím, žádné následky by to zanechat nemělo. Tak snad no🙂

paulittav
20. pro 2014

tak problémy s vaginálníma mykózama a streptokokama a tak dále už taky řeším nějakou dobu... dřív jsem je měla sem tam, zhoršilo se mě to po porodu, ale až když malýmu bylo cca 7 měsíců, od té doby jsem na gyndě furt....čím to je, bůh suď.... a taky se poslední dobou sama sebe ptám, protože druhého potomka plánujeme, a nedovedu si tedy představit, že jestli to takhle půjde dál s těma zánětama, tak nemáme šanci.... protože díky všem těmhle problémům je sexuální život momentálně naprosto nulový :( :/ a co s tím taky nevím.... asi bude důležité v první řadě omrknout stravu a trochu to pozměnit 🙂

andrejka32245
autor
20. pro 2014

No, já to mám už dva roky, od tý doby co jsem se léčila s těma zakletejma chlamýdiema. Jako by to spustilo nekonečnej cyklus problémů. Pořád se jen na něco léčím:/ Jinak přeju at to máš brzy ok, a ať malýmu pořídíte sourozence🙂

sim007
21. pro 2014

@andrejka32245 ja mela taky velmi casto zanety (ale mocaku) a otehotnela jsem na druhy cyklus 🙂

andrejka32245
autor
21. pro 2014

tak to je supr, snad to bude i u mě bez zádrhelu🙂

pulecp
22. pro 2014

@andrejka32245 Neuvažovalas nad tím, co to znamená, co za tím je? Co Ti chce Tvé těl říci?

janinapd
4. led 2015

@andrejka32245 já mám problémy asi sedm let,chronický zánět,který mi zjistili né ze stěru ale odebrali kousek kůže,nic mi na to nepomáhá,sex je bolest a po něm hned akutní zánět,přesto jsem chtěla druhé dítě,podařilo se za osm měsíců,s tímže vždy po sexu si beru léky,tetrabor.globule,v těhu jsem je brala skoro pořád,gyndař to neřeší,ale pro mě je zázrak že se to povedlo,takže myslím,že i vy nebudete mít problém,jo a sexovali jsme jen jednou za měsíc,jinak to nešlo,nechtít druhy,tak jsem radši bez sexu.A taky bazén okamžitě zánět se zhorší,kdybyste někdo měl radu co dělat, sem s ní

andrejka32245
autor
13. led 2015

díky za reakci, no, u mě ty projevy zánětu nejsou tak drastické. Jen nepříjemný výtok. Teď jsem dobrala atb a čípky na mykozu. Mam v plánu přidat i probiotika na zavádění a laktobacily. Tak uvidíme.

michalusenka
13. led 2015

holky jsem rada, ze v tom nejsem sama! ted po operaci kdy doslo ke zmene hormonu to mam silene, takze sem podstoupila opet trimesicni kuru a trpim jak blazen a taky sem zvedava jak v tomto silenstvi dokazu otehotnet......prijdu si fakt uz divna, ze nejsem normalni ze tam dole porad nejsem v poho......

janikana
29. led 2015

Taky bych potřebovala radu, jak se toho zbavit. Po porodu jsem na gyndě furt ☹

mircisek
29. led 2015

Já jsem si shodila vnitřní mikroflóru užíváním ATB a nastal problém, kterej jsem řešila několik let. Na bazén jsem se nemohla ani podívat. Přestala jsem nosit rifle, prádlo jen z bavlny, upravila jsem stravu, a nic. Zlepšení asi nastartoval Wobenzyn a výplachy Rosalginem. Držím vám všem pěsti, prtž vyhrát nad tímhle je fakt těžký.

mircisek
29. led 2015

Jo a rozhodně trvat na přeléčení partnera, i když nemá problémy

paulittav
17. únor 2016

@mircisek s rosalginem hlavně opatrně a nepřehánět, já jsem si kvůli němu rozhašila mikroflóru a přemnožila se mi bakterie Gardnerella vaginalis a to bylo teprve svinstvo. Kojila jsem, takže mě nemohli přeléčit, až jsem kojení musela ukončit :/
@michalusenka
@andrejka32245
@janikana to bude určitě hormonama, tipuju.... hlavně jíst laktobacily, .....

holky a když se vás to takhle drží, co imunita? Brala bych něco na posílení imunity, hodně jíst bílý jogurty, popř. brát laktobacili (ale aspoň ty 9kmenový) a pak mě ještě napadá psychika. Tělo vám může dávat najevo, že něco není v pořádku, třeba nejste spokojené, jste nešťastné a spousta jiných věcí....zkusila bych se nad tím zamyslet...nejsem žádnej odborník, takže mě nemusíte vyloženě brát za slovo, ale vím jak je tohle nepříjemné a moc vám přeju, abyste se toho zbavili....

iwet91
17. únor 2016

@andrejka32245 Ahoj, já podle mého mudra měla taky neustále záněty, řekl mi ,že pokud se zánět pořádně vždy nezaléčí nemám šanci otěhotnět, no světe div se - já otěhotněla i s něma 🙂 a je mi 24

adrianapetrova
17. únor 2016

Ahoj, já na tyhle problémy taky trpěla. Pomohl mi Wobenzim, laktobacily a pak nejvíc vysadit antikoncepci.

mircisek
17. únor 2016

@paulittav Já jsem si ty výplachy nedělala dlouho a jen jednorázově, ale mě určitě pomohly. 😉