Předávkování hořčíkem. Může nějak miminku ublížit?

lucie255
18. únor 2012

Ahojte chci se zeptat jestli mi a mimču může nějak ublížit hořčík. Beru těhotenské vitamíny Elasti-Q...dávka hořčíkuje tam jen 100mg. Na kontrole mi lékařka kvůli prevenci tvrdnutí břicha předepsala magnosolv...tam je 365mg. To už je celkem dávka...a samozřejmě je taky něco ve stravě....Tak nevím jestli to mám vysadit. Dík za rady 🙂

babka
18. únor 2012

neboj, předávkovat se hořčíkem z anormálních okolností nejde, tělo všechno, co nepotřebuje zase vyloučí. Já jsem hořčík dostávala v nemocnici kapačkou a to jsou jiné dávky a doteď beru tabletky 3x2 denně (předtím dokonce 4x2) po 500mg tuším...

skajana
18. únor 2012

365mg je doporučená denní dávka, Jako maximální se bere 500mg, ale tělo si stejně vezme jenom co potřebuje, pokud netrpíš výrazným nedostatkem, tak se víc jak 70% vyloučí...což tě maximáln trochu prožene, nic jinýho ti nehrozí 🙂

breberuska
18. únor 2012

Já jsem v nemocnici dostávala horčík kapačkama i v tabletách 2 měsíce a předávkovat se opravdu nedá🙂

evabelk
18. únor 2012

Zdá se mi, že potřeba horčíku v těhotesntví je až 700mg denně. Těch 375mg je doporučenná denní dávka u netěhotných. Záleží kolik si z toho co sníš, tělo vezme. Co je navíc,to vyloučí...řídká stolice svědčí pro nadbytek, někdo má i průjmy a to je lepší si tu dávku snížit. Ke konci těhu se doporučuje vysoké dávky horčíku nebrat, ale snížit je, ne úplně vysadit. Kdo má ale latentní tetanii, tak je brát musí, a že by to mělo nějaký negat. vliv na mimiška nevím. Já sama beru těch 375mg 🙂 i v prvním těhu jsem je brala a vše OK. Jen dvojnásobná dávka-2 Magnosolvy denně už byly i na mě moc 😀

majinka1981
18. únor 2012

Já beru 3x denně po dvou tabletách. Měla jsem křeče v břiše a po hořčíku mě to opravdu přešlo.

werunqa
18. únor 2012

ahoj taky beru horcik..ale co vim, tak pri predavkovani (nadmernem uzivani) se dostavi akorat prujem.. 😉

hamma
27. únor 2012

Jenom bych vás chtěla upozornit, že při dlouhodobém braní hořčíku v těhotenství hrozí komplikace při porodu - hořčík působí relaxačně na dělohu, která potom nezačne pořádně pracovat, ani když má.
Tvrdnutí bříška v těhotenství je naprosto normální (trochu nepříjemná) věc. Děloha je sval, který potřebuje trénovat a stahování jí pomáhá k růstu.
Rozhodně bych se neodvážila tvrdit, že předávkování hořčíkem nemůže ubližovat miminku.
Takže pokud nehrozí zrovna potrat, je lepší se užívání magnesia vyhnout!

rydal
28. únor 2012

Tech 365mg je mala davka. Aby to melo nejaky vyrazny efekt na porod ci miminko, musela bys brat mnohem vic (informace z prvni, tj. gynekologicke ruky 🙂 az do pozdniho tehu. U mimca by popr. razantnim vysazenim po vysokych davkach horciku v tehu mohlo dojit k arytmiim, ale mluvime opravdu o vyjimecnych pripadech pri vysokych davkach, ktere se berou k TP. Takze se neboj a klidne ber dal, vzdyt jsi jeste pomerne na zacatku. 🙂

pismenka
28. únor 2012

já beru jen když mi opět začne tvrdnout

jenny.kay
28. únor 2012

hořčík se má vysadit akorát po 36 tt, aby právě "nezlenivěla" děloha. Jinak ho určitě ber, mně Magnosolv na tvrdnutí břicha pomáhal jediný a rozhodně bych to tvrdnutí po svých zkušenostech nepodceňovala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru