Protilátky Rh 0+ ve 12. tt, co to pro mě a mimi znamená?

karpinda
18. led 2016

Prosím o zkušenosti....
Dnes mi byly sděleny výsledky krve a zjistili mi protilátky....
Vůbec netuším, co to pro mě a miminko znamená, má někdo zkušenosti? Dostala jsem žádanku do Prahy.
Jsem 0Rh pozitivní...
Děkuji moc.

papalinka
18. led 2016

@karpinda nerozumím, protilátky se řeší pouze u maminek Rh negativních

karpinda
autor
18. led 2016

@papalinka 🙂 a to je právě můj problém 😒 Co jsem se snažila dočíst a zjistit, tak protilátky se tvoří u negativních Rh.... Našla jsem příspěk, kde maminka měla stejný problém, ale nikdo jí neporadil nebo už se to tam zkrátka neřešilo, tak jsem se nic nedozvěděla....

saurian
18. led 2016

Ja som A+, u malého došlo k rh-izoimunizacii (vysoké protilátky), tiež som myslela že protilátky sa tvoria len rh-negatívnym mamičkám. V skratke z toho čo som hľadala a zapamätala si/pochopila je to asi takto - protilátky sa môžu tvoriť aj pri rh pozitívnych mamičkach, je to však zriedkavé, často o tom ani lekári nevedia že môže k tomu dôjsť. V podstate to predstavuje rovnaké rizika ako u rh negatívnych mamičiek. Pri rh+ je nebezpečnejšie len to, že mnohí lekári o tom nevedia, a teda to nezisťuju a nezistia včas.

karpinda
autor
19. led 2016

@saurian děkuji! 🙂 Pokud by to bylo takhle, znamená to pro mě velikou úlevu... Samozřejmě, že nejvíce mě uklidní až za měsíc na kontrole, ale pokud to zjistili včas, tak to určitě bude v pořádku! 🙂

saurian
19. led 2016

@karpinda neboj, je pravda ze to moze byt nebezpecne, ale su postupy, ze ked o tom vedia, tak rizika eliminuju na minimum.
rozdiel oproti rh- mamickam je este aj ten, ze rh-mamickam po prvom porode pichaju rhegu aby v dalsom tehotenstve nevznikali protilatky, rh+ mamickam rhegu nepichaju (mohla by ju zdravotne ohrozit).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru