Svědění těla po porodu, máte zkušenost?

brigule
15. únor 2013

Ahoj, ke konci těhotenství mě svědilo břicho, to je možná normální, ale asi poslední týden těhotenství mě začali k břichu svědět ještě nohy od kolen dolů a ruce na předloktí. V porodnici mi udělali test na žluč a játra a vše bylo v pohodě. Po porodu se to ještě zhoršilo, kožní mě poslala na kožní kliniku kde mi předepsali mast, že mám nějakou dermatitidu nebo co spojenou s těhotenstvím. Ale svědění se zhoršuje, už mě svědí i záda i stehna ze všech stran i krk. Můžu se udrbat, přes den to svědí lehce, ale k večeru to začne být vždy nesnesitelné. Ted jsem skoro 3 týdny po porodu a je to pořád horší. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

anina32
15. únor 2013

@brigule Ahoj, mě po druhém porodu šíleně svědili nohy od kolen dolů, tak moc že jsem si je rozškrábala úplně do krve. Měla jsem v těhu cukrovku na inzulínu, tak jsem to brala jako znamení že budu mít i cukrovku i normálně. Ale cca za 2-3 měsíce to samo přešlo, u doktora jsem s tím nebyla. Teď už jsem skoro půl roku po porodu a naštěstí nezůstali ani jizvy po tom škrábání. Cukrovku už nemám, tak si myslím že to bylo asi hormonálníma změnama v organismu, nevím jak si to jinak vysvětlit. Ty jsi teprve 3 týdny, v té době jsem to já měla nejhorší, já myslím že je ještě brzy a že se ti to taky samo upraví, až se tělo vyblázní😉

brigule
autor
18. dub 2013

Jen bych chtěla dodat že jsem teď 11 týdnů po porodu (2,5měs) a je to podstatně lepší. Nohy už mě nesvědí, jen ruce od loktů nahoru a občas na lopatkách. Když jsem s tím byla 6 týdnů po porodu znovu, protože to bylo ještě horší než před měsícem, kožní mi řekla, že to musím vydržet, a jestli se to do tří měsíců nezlepší, mám přijít. Uvidím ještě jak to bude dál.

brigule
autor
15. kvě 2013

Hlásím, že mi svědění do 3 měsíců od porodu opravdu zmizelo.

anetakrebsova
29. zář 2013

jsem po porodu 5 dní a mám takové svědění nohou,hlavně nártů a stehen,že jsem ráda,že jsem se dočetla,že to taky někdo má a doufám,že mi to vymizí tak jako vám holky....takže nezbývá než vydržet ☹

modra_radka
8. črc 2014

Ahoj, po prvním porodu mě svědělo téměř celé tělo, kožní mi na to předepsala mast s kortikoidy (což vše jen zhoršovalo, když jsem zjistila, že to jsou kortikoidy, přestala jsem to mazat, už kvůli kojení) a homeopat vše možné na očistu organismu (což je také nevhodné při kojení). Pak to odeznělo... teď po druhém porodu (5 týdnů) je to tu zase, ale jsem odhodlaná to nějak "přežít" s mastičkama a doufat v lepší zítřky...

drakenn
16. srp 2014

Ja to mela taky, pila jsem jaterni caj. A velmi brzy uleva a vymizeni problemu. Nech si neco namichat v obchudku s bylinkami

rozzaarka
27. bře 2016

Holky nějaké zkušenosti prosím? Mam dva týdny po porodu a svědí mě celé tělo, jakmile se trochu podrbu, hned mám červené šrámy na těle... Krk, ruce, nohy, bricho-jak kdy, trochu z toho silim...

brigule
autor
28. pro 2016

@rozzaarka asi jen vydržet ☹

andrea2016
28. pro 2016

Mám po třech porodech a po všech svědění přešlo až po 3 měsících. Musíte holky vydržet, já mám strupy a jizvy ještě teď v prosinci. Rodila jsem v půlce září.

zerpet
4. kvě 2017

Cauky. Jsem po porodu 2.5mesice. Svedi mi telo uz od tehotenstvi. Snad to pomine ale ma tu nekdo poneti co za bylinky pomohli? Nekdo tu zminil caj bylinkovy. Predem diky za radu. Zdravim vsechny stastne mamky a miminka

raada2
30. kvě 2017

@zerpet ahoj, já 4 měsíce po porodu a šla bych na to taky přes bylinky, někdo nějaké zkušenosti??

ivinekkkk
28. črc 2017

@brigule chtela bych se zeptat, jak jste to nakonec vyresila? V 9 mesici me svedilo cele telo extremne. Porodem to zmizelo. Jsem 6 tydnu po porodu a od 4 se mi to vratilo. Nikdo si nevi rady a ja jsem uz zoufala. Dekuji za odpoved.

carisima
6. zář 2017

Ahojte, jsem 3 mesice po porodu, zacalo me az ted cca 3-4 tydny svedit cele telo, nejvice vecer...svedi to tak, ze jakmile se nekde na tele poskrabu, tak se na tele objevi dalsi mista svedeni, nakonec jsou z toho t a kove mapky nebo pypinky, j a k od komara, odezni az zanekolik hodin...svedi mne I plosky nohou a rukou, tak moc az to boli a nateka...pozoruji se a vypada to na HA AZALII?? Mate nekdo podobnou zkusenost???

roztocid
30. kvě 2020

Ahoj.. svedi me telo po porodu, ale uz pul roku. Jsem z toho besna. Co vam pomohlo? Cim to bylo? Prosim poradte nebo me klepne 🙏🏻

petrajager
31. kvě 2020

@roztocid ahoj, já sice ještě těhotná jsem, ale se svedenim jsem si užila své...bylo to zoufalství a pomohl mi obyčejný tekutý pudr z lékárny, doporučil mi gynekolog. Ještě občas tělo svědi ale to uz je nic...doporučuju vyzkoušet 🙂