Značka v těhotenské průkazce GBS negativní. Mám strach

sarkal
6. říj 2008

Ahoj holky.Mám dotaz.Neví některá z Vás co znamená značka v těhotenské průkazce GBS negativní?V minulé poradně mi dělaly stěry,ale doktror nic neříkal jen mi zapsal výsledky v nějakých značkách do průkazky.Celé těhu mám výtoky a užívala jsem na to už různé léky.Tak teď nevím na čem jsem. ☹
A ještě dotaz asi 5dní před těmi stěry jsem dobrala Macmiror,vaginální mast,užívala jsem jí vždy ráno,bylo to na výtok.Myslíte,že by mi její cca 6denní užívání mohlo vyléčit streptokoka(pokud bych ho tedy měla).Všude čtu,že se přeléčí a do porodu,že se většinou vrací tak se u porodu podávají ATB.Já se právě bojím abych ho předtím neměla,Macmiror mi to nevyléčil,do porodu mi už stěry dělat nebudou,streptokok se třeba vrátí,jenže u porodu třeba nedostanu ATB pokud bude v průkazce negativní a přenese se to na malého.Prostě jsem z toho zmatená ☹
Asi před čtyřmi lety mi byl při kultivaci streptokok zjištěn,ale dr. to nijak neřešil.Myslíte,že je možné,že ho teď prostě nemám když se tak často vrací a jen tak vymítit nejde?
Co si myslíte,jsem z toho úplně zmatená a mám strach.

nanai
6. říj 2008

GBS negativní znamená že se u Tebe ve výtěru nenašel Streptococcus agalactiae.Macmiror ho přeléčit mohl, vyloučit, že se Streptokok vrátí asi úplně nelze ale takhle na konci těhotenství si spíš myslím že by už se stihnout vrátit nemusel.A co se týče té ev. hrozící infekce u miminka-to by jistě poznali pediatři,kdyby se začala rozvíjet, a holt by ATB nepřeléčili Tebe, ale miminko. Neboj se, určitě to bude dobré 🙂

sarkal
autor
6. říj 2008

nanai děkuji.Snad to dopadne dobře.

ava
8. říj 2008

Šári, kdybys toho Strektokoka B v průběhu těhotenství měla, tak by ti do průkzaky napsal GBS pozitivní. Macmiror mast to rozzhodně nevyléčí. Streptokok je sviňa a i když by se v průběhu těhu léčil ATB, tak se stejně do porodu znovu pomnoží a dostala bys kapačku před porodem, aby nepřešel na mimi. Pokud máš tedy v průkazce, že jsi negativní, jásej a raduj se, protože výsledky stěru ukázaly, že ho nemáš a tvé problémy byly způsobeny něčím jiným (možností je bohužel mhoho)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru