Zvýšený hormon placenty ve 12. týdnu

mona841
28. bře 2019

Zdravím vás, mám dotaz, v úterý jsem byla na velkém UT, jsem 12+4. Včera mi volala sestřička z gynekologie, že mám z krve zjištění zvýšený hormon placenty. Je to moje první těhotenství a nezmohla jsem se na nic, jen na otázku, jestli je to nějaký problém a co mám dělat, jak jsem byla zaskočená. :( Sestra mi řekla, že ne, ale že až půjdu ve 20.týdnu na druhý velký UT, že se to musí pohlídat. Výsledky ještě nemám u sebe, abych je mohla konzultovat s mojí gynekoložkou a na netu nemůžu nějak nic najít a na kontrolu k mé gynekoložce jdu až 9.4. Samozřejmě mám strach, co se může stát, bolí mě a píchá v podbřišku (to mám skoro celou dobu), ale moje gynekoložka mi pořád říká, že je to normální. Nemáte a nevíte, co to přesně ten zvýšený hormon placenty je, co to může znamenat? A máte taky některá bolesti a píchání v podbřišku?

zetpee
9. dub 2019

@mona841 bolest a píchání v podbřišku je zcela normální. Roztahuje se děloha, prvorodičky a ženy které jsou hubené mají větší bolesti. Já jsem těhotná po 4 a mám ty bolesti stejné. S hormonem placenty zkušenosti nemám tak dej vědět, jak si dopadla. Držím palce 🍀

urtica
9. dub 2019

Potvrzuji, že bolest a píchání - pokud nedosahují takového stupně, že bys musela brát analgetika - jsou normální...

mona841
autor
10. dub 2019

@urtica tak to naštěstí ne. Ale občas mě to dostane do kolen, jak to píchá. Včera jsem byla na kontrole u mojí gynekoložky a ta mi zase řekla, že je to normální, ani si mě pořádně nevyslechla. Tak snad to i přejde. 🙂

mona841
autor
10. dub 2019

@zetpee Nemůžu vůbec nic dělat, jak to píchá, ale snad to opravdu přejde. Má hodně vysoký hormon beta-hcg 234,10 IU/I - 6,256 Mom. Doktorka na prvotrimestrální screeningu mi řekla, že dle UT je vše v pořádku, že jen ve 20. týdnu mi udělají podrobný genetický UT speciální fetální echokardiografií, že se nemusím bát. Ale včera mě moje doktorka poslala na genetickou konzultaci a genetik má rozhodnout, jestli mám jít na plodovku. :(

zetpee
10. dub 2019

@mona841 Tak to bude v pořádku 🙂 Moc držím palce 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru