Darované sperma, jediná šance na vlastní dítě

aragorn
24. čer 2015

Ahojte, jsem po dvou operacích mesa-tese, poslední u pana dr Kočího v Praze. diagnoza neřešitelný vrozená vývojová vada semenotvorných kanálků. S manželkou jsme se rozhodli pro sperma od dárce. Chci se zeptat na skusenosti .Jaké to je po narození miminka? jaké su reakce okolí, řekli jste to někomu? jak to berou vaši manželé? děkuji za každou odpověď.

zanri
24. čer 2015

@aragorn Toto rozhodnutí je čistě na vás - jako na rodičích, zda to někomu budete vyprávět či ne. Osobně si myslím, že je po tom každému houby - odkud je sperma, jednou jste rodiče a nemusíte se nikomu zpovídat. Je to natolik intimní věc, že by to podle mně mělo zůstat jen mezi vámi, a s věkem to pak třeba říct dítěti. Ale jak říkám, je to jen a jen na vás.

terezas4
24. čer 2015

@aragorn proč to někomu říkat? Bude to vaše dítě, do početí je každému houby.

smallinka
24. čer 2015

@aragorn no chcete asi slyšet spíše názor někoho kdo je ve stejné nebo podobné situaci. to nejsem, ale co se týká říct-neříct, za mě bych to také nešířila, někteří lidé dokáží být zlí....nenechte si tu krásnou chvíli kazit někým nepřejícím.....

mrshka
25. čer 2015

my zvažujeme stejný problém, jestli když se nepodaří vlastní, máme mít dárce, takže pak to říct? okolí? dítěti? a proč? zatím jsme se s manželem na tomto neshodli. já popravdě kdybych mohla, tak bych brala koktejl (co vytáhnou z muže, jestli něco a s tím i dárce) a pak to nikdo neví a mě by to asi uklidnilo. ale zatím jsme se k tomu ještě nedostali, teprve chodíme po vyšetřeních, takže toto nás čeká. držím pěsti a za mě - neříkat, budou to zbytečné starosti a problémy, o které nikdo nestojí 🙂

heduska82
25. čer 2015

@aragorn Na rovinu - okolí do toho je prd, to předně. My vlastní děti nemáme, nemáme příčinu, přesto se nedařilo. Ale za sebe musím říct, že bych nedokázala neřešit fakt, že dítě je vlastně moje, ale mám ho s někým neznámým a manžela tento fakt určitě velice trápí, prostě by to pořád stálo mezi námi a to samé i v případě dárcovství vajíček. To bych raději šla do adopce, kde si nemáme "co vyčítat", když to tak blbě napíšu. Ale záleží, jak to máte v sobě nastavené vy dva, já bohužel mám takhle blbou povahu - často mi věci velmi komplikuje. 😉

jahodi
25. čer 2015

@aragorn My jsme v podobné situaci. Okolí bych to říkat nechtěla, i když je to těžké.... vše sdílíme s rodinou, člověk se v tom sám plácá těžko... a pak se jeden detail těžko neřekne, nebo se třeba stane že se prostě zapomeneme. Ale spíš bych to neříkala a dost možná ani dítěti. U adopce je jasné, jakou to dítě mělo historii, ale v tomto případě mi to přijde divné mu toto říkat.... nevím no. První IVF udělali bez dárce, ale nedopadlo to. Druhý pokus chce sám manžel jen s dárcem. Mně je to na jednu stranu líto, ale zas je to od něj "milé".... je to těžká situace 🙄

lenkasaf
26. čer 2015

@aragorn Máme stejný problém. Také chodíme k Mudr. Kočímu, na operaci se partner teprve připravuje. Zatím si moc nepřipouštím, že se nic nenajde, ale i to je samozřejmě možnost. Přítel do dárcovství bez mrknutí oka chce jít, já mám s tímto rozhodnutím stále problém. Můžu se zeptat na vaši diagnózu a nějaké podrobnosti k operaci? Přítel se toho docela bojí, neví, co může čekat, nikdy v nemocnici nebyl 🙂 Klidně můžete do zpráv. Děkuji a držte se. 🙂