Jak určit ovulaci při nepravidelné menstruaci?

milena777
24. dub 2017

Chtěla bych požádat o radu. Od nového roku jsem vysadila antikoncepci. Třikrát jsem zatím měla pravidelně menstruaci po 36 dnech. Naposledy jsem měla menstruaci po 42 dnech. Jak si teď správně spočítám ovulaci? Jde to nějak, když je menstruace nepravidelná? Děkuji za radu.

j.a.n.i
24. dub 2017

@milena777 No, předně se nedá spočítat, ale musíš ji vysledovat, ať už pomocí ovulačních testů nebo měřením bazální teploty, nebo třeba sledováním u dr. přes UTZ, ale na to je asi ještě brzo, od toho vysazení to zas není tak dlouho. A jinak se dá vycházet z toho, že by měla být cca 14 dní před MS, ale i v tom může být rozptyl třeba 5-6 dnů.

ivet1987
24. dub 2017

Můžeš měřit bazální teplotu nebo ovulacni testy. Ovulace nejde spočítat, jen pokud máš pravidelný cyklus a vysledovane který den cyklu je.

ivannka92
24. dub 2017

Ja merila bazalni teplotu, je to hodne spolehlivy, ale musis to delat par cyklu nez vysledujes, jak tvoje telo funguje 🙂 ja pouzivala Lady Comp, uzasna metoda jak antikoncepce, tak kdyz chces otehotnet 🙂

luska__
24. dub 2017

Ja měla cykly treba 45,52,38 věděla jsem, ze tělo nefunguje jak ma.
Doktor mi nasadil hormony ( ale na srovnání nepomohly) chodila jsem na folikumetrii a vždy 13,14 den mi rekl.,ze nic a dal neco na vyvolání ms.
Byla jsem hloupá, ze jsem se nechala.
Stačilo by tomu dat víc spontalniho času. Počítej,ze ovu je tak cca 14 dni před začátkem ms- nikoliv 14 den cyklu.
Některé cykly jsou anovulacni.
Buď měr teplotu- což me stresovalo
Nebo si kup sadu ovulacnich testu, který me staly za 8m majlant a pozitivní jsem ho nikdy neměla.
Jediny, co jsem vypozorovala bylo, ze nejsilnější byl mezi 17-18h a 2h předtim jsem nechodila na wc a nepila.
Zabral mi az clostilbegyt 🙂 na 2x
Kdyby jsi potřebovala někdy info, napis

milena777
autor
24. dub 2017

@j.a.n.i No jo....to je právě těžký určit 14 dní před MS, když přesně nevím, kdy to dostanu... 🙂 ☹

luska__
24. dub 2017

@milena777 nejkrajší cyklus, co jsi měla počítejt. To uvádíš 36 dnů.
Takže od 19/20 DC bych zkusila 1 test ovulační a zkus každý den 1 v odpolední hodině.
5ks stojí kolem 150kč to se vyplatí spíš než od pepina po ks,když je stesti,jsou 2 v balení

milena777
autor
24. dub 2017

A myslíte, že kvůli té mé nepravidelné menstruaci mám zajít k doktoru nebo je ta doba, od kdy se snažíme, ještě krátká na to, aby člověk řešil nějaké problémy s tím, že to ještě nevyšlo....? Je to hrozný no... ☹ člověk do sebe láduje ze strachu z těhotenství několik let antikoncepci a teď když chce, tak najednou vidí, že to hned jen tak nejde....a někdo " na to jednou vlítne" a je to....

ivet1987
24. dub 2017

@milena777 ja bych ještě počkala je to dost brzo. Nebo bych zkusila něco na upravení cyklu, myslím gynex kapky nebo kontryhel, nemám s tím zkušenosti osobně ale spoustu holkam pomohlo

luska__
24. dub 2017

@milena777 zpravidla to doktor řeší po delší době, pokud se ti nechce čekat, vymysli si, že jí nebereš delší čas. 3 měsíce jsou krátká doba na srovnání,pokud jsi ji brala několik let.
Já jí neměla v životě pravidelně.

milena777
autor
24. dub 2017

@luska__ Děkuji za rady 🙂

martinasip
24. dub 2017

@ivannka92 ahoj Lady comp? ty jo je to celkem draha zalezitost :o

milena777
autor
24. dub 2017

@ivet1987 Děkuji za radu 🙂

ivannka92
24. dub 2017

Jo, je to palka :-/ ja nemuzu brat HA kvuli poruse srazlivosti krve, takze jsem hledala alternativu a ono to ma vydrzet hodne dlouho, tak se snad ty penize vrati

bendic82
26. dub 2017

@milena777 ahoj já metodu plodných a neplodných dnů úspěšně používala 4 roky , ale z opačného případu než ty a ovulaci jsem měla vždy 14 ty den cyklu a poznala jsem to podle bolesti v oblasti vaječníku trvající dva dny ale měla jsem vždycky pravidelný cyklus 28 dní .Loni jsem jeden měsíc měla menstruaci nepravidelně po 33 dnech a teď už držím v náručí 3 měsíční holčičku😍Ktera nebyla plánována a otěhotněla jsem první den po konci menstruace což je nejméně pravděpodobné období 😄Tak buď v klidu nepravidelnost neřeš po vysazeni HAK trvá i několik měsíců než se upraví cyklus 😉 Je to individuální jak u koho někdo otěhotní hned první mesic po vysazeni ( moje sestra 2x) a někdo si chvilku počká tak držíme palečky

milena777
autor
27. dub 2017

@bendic82 Ahoj, no je fakt, že když nad tím pořád člověk přemýšlí a počítá...to by se z toho zbláznil 🙂 ☹ Asi se budu zatím snažit být v klidu a doufat. Je fakt, že antikoncepce je vysazená zatím pouze čtvrtý měsíc.....no uvidíme. Děkuji za povzbudivý komentář 😉

hatom
27. dub 2017

Taky jsem si kdysi myslela, že ovulace je +- uprostřed cyklu, ale nakonec jsem před prvním těhotenstvím používala ovulační testy, ovulace byla cca 4-5 dní před menstruací. U druhého těhotenství jsem ji měla asi hned po menstruací ( bylo to nečekané, neplánované, tak je to jen dedukce, pač na jiné dny to nevychází). Takže bych za mě přestala cokoliv počítat a zkusit ty ovulační testy, pak bych to teprve řešila dál. Přeji aby vám to co nejdřív vyšlo 😊 PS: i s ovulačními testy jsem otěhotněla až po půl roce po vysazení antikoncepce, takže zatím nestresovat a neblbnout 😉

milena777
autor
28. dub 2017

@hatom To je docela taková potěšující informace, že je možnost téměř kdykoliv a ne přesně uprostřed, když pořádně nevím, kdy to uprostřed bude 🙂 Díky

hatom
28. dub 2017

@milena777 není zač, prostě si s námi příroda pohrává 😊😂