Jaká je úspěšnost při intracytoplazmat. injekci spermie?

vigier1204
2. pro 2016

Ahoj, včera jsme zjistili, že můj partner je neplodný - kompletní azoospermie. Je mu teprve 25 let a mě 28. Budeme to řešit metodou MESA/TESE, pokud bude ta možnost. Více se dozvíme až 15.12. Ale mě by hlavně zajímalo, jaká je úspěšnost při Intracytoplazmatické injekci spermie ? Doktorka mi řekla 40-50%, což se mi zdá strašně málo, když se za to platí a nehradí to pojišťovna... Ale zase je to minimální cena, když se nám podaří otěhotnět bez dárce.
Máte s tím někdo zkušenosti... ? Děkuji...

verunka_7
2. pro 2016

@vigier1204 ahoj, máme stejný problém jako vy, přítelovi je 25 let a má také azoospermii. hned jsme dostali od mého dr doporučení do Pronatalu. Jeli jsme na konzultaci, kde jsme dostali žádanku na spermiogram přímo u nich a genetiku. Já teď podstoupila i laparku a hysteroskopii, kde zjistili, že aspoň já jsem v pořádku. Co se ale týče té azoospermie. To jestli vůbec bude možná MESA/TESE se dozvíme právě až po té genetice a andralogii (na genetiku jedeme teď 9.12. a výsledky budou až někde na konci února) takže si pěkně dlouho ještě počkáme na výsledky, jestli vůbec bude šance na vlastní miminko. Jinak to co píšeš o Intracytoplazmatické injekci spermie, tak to jsem nidky neslyšela. není to náhodou metoda ICSI při oplodnění? 🙂

vigier1204
autor
2. pro 2016

@verunka_7 no tak nás tohle všechno ještě čeká. Všechny vyšetření budeme postupovat až potom 15.12. Ale nenapadlo mě, že se takhel dlouho čeká na výsledky? Já myslela, že to bude chvilka. My jdeme do Gnetetrixu teda. Ano je to ICSI, jestli jsem to pochopila dobře používá se i při této situaci, když odeberou sperma z nadvarlete a vloží do vajíčka, a pak teprve do dělohy. Teď jsem v tom teprve začínám orientovat a je to trochu vyčerpávající...tak ani nevim, jestli je to tak správně.

verunka_7
2. pro 2016

@vigier1204 No třeba tak dlouho čekat nebudete, ale genetika bohužel trvá dlouho :-/ a vůbec když to takhle máme před svátkama, o to se to právě ještě prodloužilo. Jde taky o to že já byla i na konizaci, takže i o to je to o něco delší a než vůbec budeme moct zažít s prvním pokusem, tak to bude zase o to delší. Otěhotnět totiž můžu až se doočkuji proti HPV virům (to je až někdy žačátek června) ale jak jsem říkala, nejdříve potřebují vlastní spermiogram, pak genetika a pak ještě androlog přítele celého vyšetří. Takže počítám že někdy v březnu budeme vědět verdikt, jakou Nám dávají úspěšnost MESA/TESE. Jinak tato operace u Nás v CARU stojí 20.000,- + nějaké ty doplňky k tomu a léky na stimulaci, tak Nám řekla přibližnou cenu prvního pokusu se vším všudy i s metodou ICSI 65.000,- ☹ Jinak co se týče ICSI, to je pro Vás i Nás jediná možnost v tomto případě, aby vajíčka oplodnili. Vždy když je nějak špatný spermiogram, tak musí být metoda ICSI. 🙂

vigier1204
autor
2. pro 2016

@verunka_7 bohužel ty svátky jsou špatné... Jsme na tom úplně stejně. Já mám také HPV viry, které teď zjistím, jestli jsou nebezpečné nebo ne, a podle toho se bude postupovat. Takže stejně musíme počkat, jak dopadnou výsledky a jaká pak bude moct být léčba. No mě doktorka zatím řekla částku 26.000,- za Mesa-Tese, a počítala jsem jen s tím, tak vůbec nemám představu, jestli se cena bude navyšovat, ale předpokládám, že ano... :(

lenickaslunicko
2. pro 2016

@vigier1204 holky ahojky, omlouvám se, že Vám takhle vstupuji do konverzace, ale hlavu vzhůru. S manželem jsme jezdili do Caru cca dva a půl roku. Nakonec jsme se rozhodli změnit Car skrz přístup lékaře, který nás hned na druhé návštěvě nutil do umělého oplodnění. Vůbec jsem se necítila tohle podstoupit i když už jsem měla po třicítce. Já byla naprosto v pořádku, manželovi zjistili azoospermii, s výsledkem pouhá 4%. Takže přirozené početí nebylo možné. Dali jsem se s mužem do užívání vitamínů, pití čajů, změnili jsme stravování. Po půl roce jsme měli jít na kontrolu, ale jelikož jsme měli úmrtí v rodině, nechali jsme to tak a šli na kontrolu po roce, ale už do jiného caru. Výsledek po roce užívání vitamínů, pití čajů, bylinek můj muž měl výsledek 74%. Takže hlavu vzhůru 🙂 Držím Vám palečky... 🙂

vigier1204
autor
2. pro 2016

@lenickaslunicko Tak to jsou dobre zpravy, muj pritel ma bohuzel 0%, takze to nevidim tak nadejne, ale uvidime az co rekne doktorka. Snad nas potesi... 🙂 A vam gratuluji k uspechu....

verunkablack
2. pro 2016

Ahojky, můj manžel má azoospermii...k tomu mu zjistili, že má ještě varikokélu. Nicméně ivf už máme za sebou. Dohromady jsme měli 3 embrya....

lenickaslunicko
2. pro 2016

@vigier1204 jestli Vám můžu doporučit, tak manža užíval rok Reproman a pil se mnou různé čaje, kontryhel, maliník, kotvičník... pomáhají i po psychické stránce... aspoň trošku tomu pomoct.. jinak děkuji 🙂 taky jsme si užili svoje, chtěla jsem to po těch letech už vzdát a nakonec se podařilo 🙂 budu na vás myslet, držte se.

verunka_7
2. pro 2016

@verunkablack no ten můj má také vyrikokélu, to nám bylo řečeno, že to prý není ta příčina. Už jí má dlouho, ale nijak to nikdy neřešil. Tenkrát mu doktor jeho řekl, že to není potřeba operovat, i když já na to mám jiný názor a osobně si myslím, že třeba to je ta příčina že má teď azoospermii :-/ Nevím, nejsem lékař, ale myslím si to :-/ tak uvidíme jak to vše bude řešitelné 🙂

verunka_7
2. pro 2016

@lenickaslunicko tak to je super že se Vám to takhle zlepšilo 🙂 Já když jsem se ptala, jestli třeba máme nakoupit nějaké vitamíny, jestli něco existuje na zlepšení, tak by bylo řečeno, že v našem případě je to z cela zbytečné :-/ Tak nevím nevím.. Teď spíše uvidíme za týden, jaké budou nové výsledky spermia a jak dopadne genetika.. Doufám že dopadne tak, že Nám dají i vysoké procento úspěšnosti MESA/TESE 🙂

verunka_7
2. pro 2016

@vigier1204 No já to HPV měla tak, že jsem musela podstoupit právě tu konizaci, ale zase na jednu stranu je fajn, že mi rovnou když jsem byla pod narkozou udělal i tu laparku a průchodnost vejcovodů a to vše, aspoň víme že jsem v pořádku 🙂 No samotná operace právě vychází i s tím vším okolo prý okolo 40.000,- (20.000,- je samotná operace) a pak stimulace (hormony 25.000,- se vším všudy) takže proto cca 65.000,- 1. pokus.. tak uvidíš, ale určitě raději počítej s něčím na víc :-/

verunkablack
2. pro 2016

@verunka_7 můj manžel má kvůli tomu hodně špatné spermie 😥 nehýbou se a jsou celkově špatné. Ze 13ti embryí nám přežili 3 a před tím to vypadalo,že přežije jen jedno....😥😥😥

vigier1204
autor
23. únor 2017

Tak mame vysledky z genetiky a jsme oba v poradku 🙂 Pritel ted pujde na META / TESA a snad v breznu uz muzeme zkusit prvni vlozeni embrya... Tvrdi nam, ze je 40% sance, ze se miminko udrzi...

fofinha
23. únor 2017

@verunka_7 ahoj, chodite do Pronatalu v Praze? My chodime do Kolina, ale manzel byl na vysetreni u androloga taky v prazskem Pronatalu na zacatku ledna u pana doktora Macka (?? pokud si dobre vzpominam). Moc velky sympatak a myslim, ze doktor s takovym pristupem k tem chlapum primo patri! Manzel ma taky spatny spermiogram a pricinou je spatna genetika. Meli jsem taky jit na MESE/TESE a myslim, ze taky diky uzivani Folandrolu se spermiogram mirne zlepsil, takze se daly nejake spermie zamrazit. V lednu jsem tedy zacla stimulovat, mela jsem kratky protokol, doplacela neco kolem 4 000Kc (docela cumim na tu palku cos psala 25 000Kc), podarilo se ziskat 28 folikulu z toho 23 vajicek. Po oplodneni cerstvymi spermiemi pomoci ISCI (dopalceli jsme 15 000Kc) jsme meli 19 embryi, do 5teho dne vydrzelo 9 (myslim, ze na te umrtnosti mela velky podil i ta spatna genetika) a ted budem cekat jeste cca 4 tydny na geneticke vysetreni embryi, za to doplacime 20 000Kc. Pro mne je ted to cekani uplne nejhorsi na dosavadnim prubehu IVF 🙂)

@vigier1204 tak to je paradni ze genetika je v poradku! a nerikali vam ze pokud budou spermie ziskany MESA/TESE bude vam taky doporuceno geneticke vysetreni embryi?

vigier1204
autor
23. únor 2017

@fofinha jeste nam nic nerekli o genetice embryii. Mozna tim, ze je genetika nase v poradku, nebude to nutne? Pristi patek jde pritel na vysetreni a uvidime vic. Pak jdeme k Dr. Pasekove. Uprimne jsem v tom trochu ztracim, jak v cenach, tak zkratkach :P Drzim palce, at to cekani zvladnete

fofinha
23. únor 2017

@vigier1204 ja prave nekde jen cetla, ze pokud jsou spermie ziskany operativne, doporucuje se genetika embryi. Ale tak pokud vam nic nerikali tak to potreba asi nebude 🙂 cekani je umorne, radsi pichat injekce nez cekat :D:D