Je možné otěhotnět v šestinedělí po revizi?

valkyra92
6. dub 2013

Ahoj holky,hned 3.týden po interupci (10tt) jsme s přítelem začli dělat na dalším miminku. Je to 2 týdny a dnes ráno jsem byla 2x zvracet a bolej mě prsa. Je možné takhle rychle otěhotnět? Stalo se Vám to někomu? Díky moc

angelsb
6. dub 2013

Mozne to je ale pokud jsi po interupci se divím že tak brzy .Neni dobré hned po interupci otěhotnět tedy mě to lékař řekl alespoň počkat ze tři měs. Bo se nemusí udržet mimi a vše se hojí. Jinak normálně po sestinedeli po porodu jde otěhotnět má sestra je mladší o 10 měsíců.

ajina17
6. dub 2013

Tohle mi hlava moc nebere jako jít na interrupci v 10tt a v zápětí se snažit o miminko? Pochopila bych kdyby miminko umřelo samo,ale jít dobrovolně na potrat a hned se snažit o nové?Nechápu...

miska85
6. dub 2013

@ajina17 Já jsem z toho nějak nevyčetla, že paní šla dobrovolně....

amallie
6. dub 2013

@ajina17 možná je to jen špatně pojmenované? nebyla to interupce, ale třeba revize? pravděpodobně to nebylo chtěné ukončení

@valkyra92 měla bys dodržet šestinedělí a to ti jistě lékař řekl, pokud provozuješ nechráněnej styk, zbytečně ohrožuješ svoje zdraví, co myslíš, že ti tu někdo poradí?

ajina17
6. dub 2013

@miska85 no už jen slovo intrrupce to je dobrovolné...kdyby napsala revize tak to je jiná...takže nevim jak to paní myslela..
@amallie je to možný,ale tak to tady měla napsat revize a ne interrupce to je sakra rozdíl 😉

amallie
6. dub 2013

@ajina17 tak mohla to být i interupce z nějakejch důvodů, ne? miminko nemocné atd? i když to je brzo to vědět, tak spíš třeba se nevyvíjelo, ale jenom nezná pojmy? kdo nechodí na koníka, tak to nezná 😉

ajina17
6. dub 2013

@amallie třeba to autorka ještě vysvětlí jak to vše bylo...kdo ví....

kami1984
6. dub 2013

Ja otehotnela14dni od revize, takze podarit se muze..
rekla bych, ze si pani popletla slova

kami1984
6. dub 2013

Anebo to je zase nejaky fake, jak se mladosi bavi...

2hanah
6. dub 2013

Určitě to možné je, po interrupci nebo samovolném potratu to prý je jako ,,když zalijete zahrádku " - slova přímo gynekologa, že potom se další těhotenství daří velice rychle...

valkyra92
autor
6. dub 2013

jé pardon šlo o revizi.. vůbec jsem si neuvědomila to rozlyšení, to se omlouvám

valkyra92
autor
6. dub 2013

naopak jsem ted četla nějaké nové studie, že se ani nemusí řekat 3 měsíce www.rodicka.cz/otehotneni-po-potratu/

valkyra92
autor
6. dub 2013

tak mě hlavně zajímalo, jestli některé z vás se to povedlo, jestli je možné aby to bylo tak rychlé... strašně moc bych si to přála, protože prožívám hrozný smutek.. ☹ byla by to nová naděje...

sarkad2856
7. dub 2013

@valkyra92 Nestalo se mi to,ale co vím já,tak mě doktorka říkala že po revizi se můžeme hned snažit,ale až po MS to se trochu tělo i vyčistí.Četla jsem že jsou výjimky že se to stává,ale bohužel neporadím ☹

aronek
7. dub 2013

@valkyra92 měla jsem několik revizí a po té poslední jsem MS nedostala 😉 Mám v posteli Jiříčka, který k nám hrozně spěchal, takže vznikl v šestinedělí 😀

zuza01
7. dub 2013

Mě dr. radil počkat aspoň jeden cyklus, že při revizi může dojít k náhodnému poranění a pak je to problém, tak kvůli zahojení. Ale jinak říkal, že čekat půl roku je nesmysl.

beandy
7. dub 2013

Ahojky, já jsem přes měsíc po revizi, v 10tt jsem měla zamlklý těhotenství. Teď čekám na MS. Myslím že je ideální začít po 2 MS, aby se tělo dalo do kupy. Ono tělo samo pozná jestli si připravená otěhotnět znovu nebo ne.

veruska007
7. dub 2013

@valkyra92 Ahoj, revizi jsem měla 2x a jeden spontánní potrat v 7.tt bez čištění. Po něm jsem otěhotněla v 6nedělí, ale v 19.tt jsme o miminko přišli. Po první revizi jsem otěhotněla až po 3 měs., ale snažili jsme se hned po 6 nedělí. A teď jsem otěhotněla hned po 6 nedělí (5 nedělí) a jsem 23.tt a snad to už doklepeme.

Každopádně jsem toho načetla hoooodně a souhlasím s tím, že je bez většího rizika snažit se hned - ale teda aspoň to 6nedělí jsme dodrželi.

Ale jsou tu i také, které otěhotněly hned a dobře to dopadlo. Držím palce. Dr. mi doporučila jíst celé těhu vitaminy, když jsem otěhotněla tak brzo - a piju celé těhu kontryhel, pomáhá v udržení. A taky jsem si přes MK sehnala utroš, pro jistotu.

lili.204
7. dub 2013

Já jsem byla v 10TT těhotenství bohužel miminko umřelo tak jsem šla 13.března 2012 na čištění a nanic jsem nečekala a po konci jakoby 6nedělí jsem v dubnu na konci přesně vím že to bylo 21.dubna opět těhotná sice jsem při tomto těhu měla hematon a málem mi opet miminko umřelo ale naše ted už bojovnice Dominička se nám i přes vše s hematonem sylné opravdu velice sylné krvácení jsem si už zase myslela že miminko zemře tak máme zaplatbánbu zdravou mišičku která se narodila 11.1.2013 v 8ráno císařskym řezem kvuli poloze .. všechno zlé je k něčemu dobré..

bulankovanikola
15. pro 2015

přeji hezký večer všem dámám....v neděli jsem musela podtoupit revizi v 7tt ztoho jsem tyden krvacela a mela šilene bolesti.. jedno dite už mam a tehotenství bylo naprosto bez komplikaci...dcera se narodila 27.3.2012 a povedlo se mi otěhotnet až ted :( moc me trapí že jsem o miminko přišla ..chceme s přitelem co nejdrive pokusit o další mimčo ale mam velký strach aby vse bylo v pohode ted beru femibion na planované těhoteství a zajimalo by me jestli se opravdu musi čekat po revizi aspon půl roku?co jsem četla už na netu nektere ženy otehotneli hned po první periode a nektere ji po šestinedělí ani nedostali jaky na to mate nazor?

hanovka
18. led 2016

@ajina17
Ahojík. Je mi 42 a s pritelem jsme chteli jeste miminko. Holky nam už vyrostly a chybí nám to. Momentálně jsem čerstvě po revizi. Ztráta v 11 TT nás zasáhla. Duvod- špatná placenta. Po zákroku viděla doktorka jak moc jsem zničená a řekla že po 14 dnech to můžeme zkusit znovu. Hormonálně jsem v pořádku a toto se stává prý i mladým ženám. Myslela jsem že musím dodržet šestinedělí, proto přičítám na internetu co se dá a chci slyšet nejen názory, ale vaše příběhy. Snažilky, držím vám všem pestičky!

bulankovanikola
5. únor 2016

@hanovka ahoj ja byla na revizi 12.12.2015 v 6tt a dneska jsem 6tt tehotna čili 14 dni po revizi necelých a vše je zatim v pořadku 🙂

demetritis
5. únor 2016

jo je 🙂 🙂 🙂

lenka_1981
7. lis 2016

Ahoj, jsem po mrtvem porodu 😢 teprve to je 17 dni co mam sestinedeli. Male prestalo tlouct srdicko 😢 taky se chceme snazit co nejdrive... Ale bojim se potratu a aby nebyl kvuli tomu, ze to bylo brzo... Jak jste nakonec vse resily? Poradite nekdo?

lenka_1981
7. lis 2016

... Jinak dole jsem uplne v poradku, v tom nestesti trochu stesti, ze jsem porodila a nemam ani skrabanec, malou se podarilo vyndat s celym vackem a prdli plodovku mimo me 😢 jen do me koukla pouzila par tamponu a rekla, ze lepe to dopadnou dole nemohlo. Jasne doktori nam rikaji pockat treba i tech pul roku, at si telo odpocine, ale my meli problem otehotnet a rika se prave, ze hned po prvni ms to je hodne casto u paru co to neslo prave priznive... Fakt nevime. Kazda rada draha. ☹

tesarovani
7. lis 2016

@lenka_1981 Ja rodila mrtvyho chlapecka ve 33. tt, otehotnela jsem po peti mesicich, ale bylo to narocny tehotenstvi, strasne jsem se bala, nakonec bylo vse ok...drzim palce

demetritis
7. lis 2016

@lenka_1981 ja po rorodu trojek mela masivní zanet stejne sem ješte v 6 neděli otehotnela 7 tyden tehu sem o mrnouse mřišla a ak hnet biochemnické a potom dcerka problemové tehu hrozne moc vitamínu přážku ale jinak vše ok ted má ta potvurka 16 měs pryč , je to těžke ale neboj jo a je lepší otehotne v 6 nedelí když dole není problem to mela mati u mě bracha se narodil na na konci 7 mes bohužel mel problem ze srdíčkem a než tam dojel mami ošetrující dr ji temeř nechali vykrvacet a malým mel velké problémi dva dny po porodu to zabalilo srdíčko , mati otěhotnela ješte v šestinedelí a mě jěšte přenášela , no doporučkuju jíst vele davky listovky už ted a jíst hodne vitamínu ad telo pak má z čeho brát , kdy otehotnet až natom fyzicky budeš tak že se budeš cítit nebo až psychycky budeš chtít , doporučájí se 3 mesíce na detoxikaci organismu zmenu jidelníčku a jezení vitamínu a by se tělo dostalo do pohody a další těhu nebylo komplikované jinak doporučuji vyšetření na hematologii u nas u troje meli malo vzduchu a kluci to jak škatš snašeli ale holčičcino srdičko nevidrželo a skolabovalo , držse a ad brzy jsi tam kde chceš být třeba zase těhotná když se budeš cítit, je to těd jako noční mura a nekdy trvá hodně dlouho než přejde .

lenka_1981
12. lis 2016

Ahoj, děkuji za reakci. Jsme nešťastní a listovku jdu brát to děkuji za radu jedno balení tu mám, ale nevím zda brát i ty mama vitamíny... asi jo tedy... tak začnu asi zobat ty tam je i více té kyseliny listové v tom samostatném prášku je jen 200 a v mamavitu je snad 500 dokce denně. Budeme se snažit ale pořád váhám zda v tom šestinedělí... 😒

lenka_1981
12. lis 2016

@tesarovani Ahoj ty jo toho se bojím také právě, že z toho pak asi zešílím z toho strachu, že se stane to stejné ☹ ☹ ☹

tesarovani
12. lis 2016

@lenka_1981 Nema cenu se stresovat-vlastni zkusenost, bude to proste dobry, uvidis

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru