Káva, jedno pivo v těhotenství

milena777
28. črc 2017

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to v těhotenství s pitím kávy? Někde píšou, že v žádném případě NE, doktor mi řekl, že nějaká slabší není problém. Jak to vidíte vy? Dávám si obvykle jen rozpustné (nescafé) s mlékem, žádné espresso z mašiny..... Nebo je lepší koupit si nescafé bez kofeinu? Není to třeba naopak ještě větší "nezdravý driják"?
Dále bych se chtěla zeptat na pití piva. Nebo takhle, ať to nezní blbě, určitě nejsem žádný alkoholik, ale je léto, teplo, pivo jsem měla vždycky ráda 🙂 Jsem zatím na začátku těhotenství, asi 7 týden.... Můžu (ne pravidelně každý den) občas jedno pivko?

karolinaj
28. črc 2017

Ahoj, mě moje mudra říkala, že kafe není problém. Nepít ho často, a asi ne silný. Pivko bych taky neviděla jako problém. Po nedělním obědě třetinku. Rozhodně lepší než nějaký sladký srágory (pardon za výraz ;) )

mercedesse
28. črc 2017

Rozhodně se nedoporučuje i u kojení bezkofeinová káva. Doktorka mi říkala, dva šálky denně normální nebo rozpustné kávy nejsou problém. Jen ho nepít na litry, ale to je asi jasné. A hodně jsem teda nahrazovala Carem. A co se týká piva, znám hodně holek, co si ho i v těhotenství dopřály, ale já teda alkohol nepila vůbec. Ale mě pivo vůbec moc neříká.

yildiz
28. črc 2017

ahojkyyyyyy 🙂 ja pila kafe v tehu jako obykle jsem byla zvykla ...vzdy ranko a uplne v pohode 🙂 mam rada rozpustnou - Velvet a s mlekem ....ne uskodilo to ani me ani detem 🙂 vsechny 4 jsou spaci 😀 takze nejaky vliv kofeinu fakt nemel a nema vliv....a pivo 🙂 no to jsem si taky dle chuti doprala malou 0.3dcl v pohode nekdy nealko Birela a nekdy poradne tocene a uplne v pohode vsak k letu to patri omezena v tehu jsem nebyla nicim takze proc si nedat kdyz je chut ..kor treba k jidlu ke kteremu na traveni pivko proste patri ze ? Nekdy jsem mela i chut na vinko takze jsem si decku max dve decky dala a taky v pohode ..vsechny 4 deti mam zdrave sikovne a v pohode ...zadny dopad piti kavy piva vina na ne nemel a nema vliv 😀 takze se neboj a klidne si dej - samozrejme s mirou a k prihlednuti aktualnimu stavu - tak na zdravi 🙂

makky1310
28. črc 2017

Kafe jsem v tehotenstvi pila 1 denne, espresso z masiny jak rikas. Piju ho i pri kojeni. A pivo jsem teda nepila ale myslim ze sklenickou piva nic nezkazis. Jak uz tu zaznelo, lepsi pivo kde jsou aspon nejaky vitaminy, nez sladky sragory😀 proste vseho s mirou.

verrys
28. črc 2017

Pivo nepiju vubec, tak to ti neporadim...naopak kafe (chutna mi taky jen rozpustne s mlekem) jsem v tehotenstvi vypila vic nez za cely zivot dohromady 😉 ale je fakt, ze vic jak jedno denne nevypiju, spise mene 😇

novamamina
28. črc 2017

@milena777 ty rozpustné srajdy (pardon) asi nejsou nic dobryho ani mimo tehu. Ale když si dáš jedno kafco denně, asi to ničemu vadit nebude. Ja jsem ze začátku teda kávu vyřadila úplně. Občas jsem si místo ní dala Caro. Teď si dávám kávu bez kofeinu, nebo občas i normální. Ale máme kávovar, takže jsou to kvalitni kávy. Záleží na každém. Ale určitě jsou mnohem horší věci než kafe 🙂. S tím pivem, spoustu holek ho pije, ale mně ten alkohol k tehu prostě nesedí. Nejsem žádná biomatka, ale proste se mi to nelíbí 😉.

sobist
28. črc 2017

Ahoj, pokud nemáš nějaké zdrav. problémy, tak za mě si klidně dej - dle svého uvážení. Sama si kafe občas dám (většinou ledové, kde to jde, tak bez kofeinu, ale jinak si sem tam koupím "ledové" v krabičce a tam kofein určitě je) a pivo si taky dám - k jídlu, ne víc jak třetinku, vždycky k tomu mám vodu nebo něco nealko; případně si od manžela loknu cideru nebo nealko piva a svoje pití mám nealko. Na co si já osobně dávám pozor jsou colové nápoje, tonic apod., to se snažím nepít vůbec - všechno to jsou případy, kdy jdeme na oběd do restaurace, doma si nic takového nedávám. Jestli to má nějaké negativní účinky ti nepovím, na sobě takhle nic nepozoruju, dítě se ve mně nijak víc nešije apod., každopádně v tom nevidím problém. Pokud by sis to měla vyčítat, raději se na to vykašli. 🙂

karlajasmine
28. črc 2017

Já si dávám dvě kávy denně, z espresso "mašiny". Rozpustný kafe je hnus 😀 Pivo malý prý jednou za čas není problém, ale to je na tobě.. Já si sem tam loknu,ale nedala bych si celý.

yasminna
28. črc 2017

nevidím problém ani v kávě ani u pivka. 🙂 Samozřejmě s mírou. 🙂 Já v obou těhot. pila jednu kávu denně (rozpustnou s mlékem) a vše bylo ok. Pivo mám ráda a i v těhu jsem si občas dala třetinku. Např ke grilování. 🙂 Myslím si, že taková třetinka piva je mnohem prospěšnější než nějaká cola či fanta a podobné hnusy. Pardon. 😀 Nemusíš se bát, jak se říká, všeho s mírou! 🙂

yasminna
28. črc 2017

a pokud jde o klasické kafe a kafe bez kofeinu, tak rozhodně je lepší klasické kafe. To bezkofeinové je opravdu chemický hnus. Ten kofein se z té kávy musí dostat a to pomocí chemické cesty, takže nakonec ve finále je tam ještě větší humáč než ten kofein 🙂

jade85
28. črc 2017

Holky, ja jsem presvedcena, ze je nejdulezitejsi hlavne byt v pohode. Taky si obcas dam kafe, jedno max dve denne, vzdy slaboucky a s mlikem. Co se tyce alkoholu, tak po pivu nejak netouzim, ale dve decky vina uz jsem si dala, k jidlu a k tomu hodne vody. Mam na nej ale chut minimalne, ani moje oblibeny mi ted nechutna tak, jako driv, jak mam rozhazeny chute. A chce se mi po nem akorat spat, takze ted myslim, ze si vino zas na par tydnu odpustim uplne 🙂

makky1310
28. črc 2017

@jade85 presne, hlavne no stress 🌞

mikiva
28. črc 2017

Sestricka na gynde mi rikala, at si klidne malou Plzen dam, ze to neni nic spatneho. Naopak ze zacatku to tomu zaludku delalo dobre 🙂

dapele
28. črc 2017

Jsem těhotná a jedno, výjimečně i dvě kávy denně si dám. Stejně tak si dám jednou za týden nebo 14 dní dvojku bílého vína. Pokud se stravuješ nějak normálně a nepiješ alkohol a kávu na litry, tak je to v pohodě. Akorát doporučuji dát si raději kvalitní čerstvě namletý kafe z mašiny než ty rozpustný hnusy.

rosa106
28. črc 2017

Ahoj a zakladatece se omlouvam, ze vlezu do diskuze, ale mam tez dotaz.
Neodolala jsem a koupila jsem si novinku Mattoni Spritz, abych si alespon takhle vykompenzovala svuj oblineny koktejlik, ale...po vypiti pul láhve jsem zjistila, ze tento napoj obsahuje chitin, ktery jak znamo neni v tehotenstvi uplne ok. Na lahvi (jako napr. u tonicu) vsak zadne ,,varovani", ze tento napoj neni vhodny pro tehotne neni. Myslite, ze se muze neco stat? Asi potrebuji uklidnit, mam strach, zda jsem neco nezvorala a nemuze to mit nejake nasledky...
Chut na Spritz me uz presla 🙂

milena777
autor
28. črc 2017

Bezva 🙂 děkuji vám všem za odpovědi 🙂

makky1310
28. črc 2017

@rosa106 nic se nestane, neboj, v tom mnozstvi je to zanedbatelny. Zbytek uz samozrejme nepij 🙂

dapele
28. črc 2017

@rosa106 To by jsi ho musela vypít mnohem a mnohem víc než půl lahve, viz. tady poslední odstavec http://www.vimcojim.cz/magazin/clanky/o-detech/..., takže hlavně žádný zbytečný stres, ten je pro mimčo mnohem horší

makky1310
28. črc 2017

@rosa106 jo a myslela jsi asi chinin ne chitin 😉

surykata
28. črc 2017

Pokud nepiješ 5 kafí denně, tak je to v pohodě...🙂 Já jsem na základě přečtení místí diskuze kafe omezila na max výjimečně, ale začala se mi motat hlava kolísat tlak. Paní doktorka mi "předepsala" 2 kávičky denně a je to úplně v pohodě. Dávám si rozpustné Neskafe s mlékem celé těhotenství.

cuuza
28. črc 2017

Kafe je v pohodě, lepší je kofeinové, to bez kofeinu je chemicky upravované. Dvě espressa jsou v pohodě, víc už se nedoporučuje. S pivem, já si pravidelně cucnu, dělá mi to dobře na žaludek. Ale víc než jednu třetinku bych nepila.

V těhotenství platí Vśeho s mírou a dle svých pocitů.

denny27
28. črc 2017

V těhotenství jsem se v ničem neomezovala.. pokud dostalo moje tělo chuť na kávu,dala sem si kávu.. pokud dostalo chuť na pivo, plísňový sýr,dala jsem si i to...👍😊 Jezte,co si vaše tělo žádá 😊😊

yasminna
28. črc 2017

@rosa106 já bych tak neplašila, zase jsi toho nevypila tolik, neboj 🙂 Určitě je vše v pořádku! 🙂

jade85
28. črc 2017

@rosa106 myslim, ze v tomhle mnozstvi naprosto v klidu. A diky za upozorneni, videla jsem reklamu a rikala jsem si, ze bych vyzkousela, jak to chutna 🙂

muhehehe
28. črc 2017

@milena777 Kafe nevadí, kofein není jed, jen ho nesmí být přespříliš. Pila jsem v prvním těhotenství jak jsem byla zvyklá, normálně silné kafe (i z mašiny), většinou jednou denně, někdy žádné, někdy dvě... teď také (čekám druhé dítě) a neberu to jako hřešení. Omezila bych to akorát kdybych trpěla vysokým tlakem, ale jsem přesně opačný případ, takže mne gynekoložka kávu i přímo doporučila. Jedno malé pivo asi neva, ale jinak s alkoholem opatrně, při těhotenství fakt vadí, protože dítě má s matkou společný oběh a co má v krvi matka, má i dítě. A trochu to rozšířím- promile v krvi je blbý, ale promile v nápoji je nic. U kojení je to pak tím pádem fuk, tam si můžeš i trochu vyrazit z kopýtka a dát si i víc jak třetinku, když bude chuť, protože mléko má stejně promile, jako krev... a to je obsah alkoholu nula nic, i kdyby byl člověk úplně na plech 🙂 To je nealkoholický nápoj. Vadí to jen v té krvi.

vanea
28. črc 2017

Já jsem asi jedna z těch opatrnějších :D od začátku mám vyšší riziko VVV, takže mi důrazně nedoporučili pít byť i jedno kafe denně, jakýkoliv alkohol a pod. , nicméně toto platilo do nějaké půlky 2.trim a hlavně v prvním, kdy se tvoří základy=) Takže jsem si dávala pozor no...ale pokud žádné takové riziko nemáte, tak jedno normální kafe denně je rozhodně lepší, než ta břečka z bezkofeinové kávy, kde je kofein oddělený chemicky... Teďka už si dávám kafčo klidně taky, myslím že ani to pivo, nebo troška vína občas neuškodí, samozřejmě v rozumné míře a ne často, ne nasávat jak zasloužilý notor🙂

novamamina
28. črc 2017

@jade85 taky jsem si ho chtěla koupit. Tak nic no 😀

vanea
28. črc 2017

jinak i když si dáte výjimečně tonic, nebo co já vím co... 🙂 tak se neotrávíte ...to byste to museli pít fakt často, to riziko platí hlavně pro lidi, co jsou zvyklí lemtat tady ty pitíčka namísto vody :/ to si myslím že pak by to mohl být průšvih, jinak ne🙂

rosa106
28. črc 2017

@jade85
Chutově moc dobrý :D Jen teda až bude mrňous na světě 🙂

koitschka
28. črc 2017

Kafe jsem si normalne dala,obcas i takovy ten cider

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru