Krátký cyklus a pozdní ovulace, stihne folikul dorůst?

sleepers
30. zář 2014

Holky prosím, prosím, poraďte mi.
Mám cyklus 26-27 dní. Minulý čtvrtek jsem byla na folikulometrii, tj.13DC. Dominantní folikul měl dle MUDr.15mm. Ovulaci mám většinou až 18DC, což je shodou okolností dnes. Přijde mi, že mám prostě hrozně krátký cyklus a ovulaci pozdě. Nevím, jestli folikul vůbec stihne dorůst ☹

sasanka033
30. zář 2014

ahoj, to je spis obracene - folik ti stihne dorust, ale ta lutealni faze (od ovu do ms) muze byt moc kratka, aby se pak stihlo zavrtat embryo. to zkonzultuj s gyndarem, zda je tvoje lutealni faze dostatecne dlouha. pokud ne, nasadi ti leky, dneska to neni problem vyresit. co jsem tak kde cetla, tak kolem 10 dni by to jeste melo byt ok....

andelka
30. zář 2014

Je to přesně tak. Ovulka 18Dc je úplně v pohodě, ale luteální fáze by měla být minimálně 9 dní. Nejlepší by bylo měřit BT. Pokud by byla krátká, dá se zkusit brát větší dávky B6 (pyridoxin), ale to je otázka tak 3 měsíců, holt je to přírodní. Jinak se na to jde léky, doplní se hormony po proběhlé ovulaci.

lucifereeek
30. zář 2014

přesně tak, pokud máš ovulaci 18den, tak by ms měla chodit nejdříve 28dc aby tam mimčo zůstalo a stihlo se uhnízdit, jinak bohužel odejde vždy s ms, luteální fáze by měla být min. 10dní

katyxq
1. říj 2014

LF 10 dní je potřebné minimum, delší je lepší - nejlepší by asi bylo měřit bazální teplotu a sledovat další znaky plodnosti (čípek a jeho hlen), říká se tomu symptotermślní metoda, aby věděla, jak na tom s cyklem jsi. A na krátkou LF doporučuju vysoké dávky B6, mám k tomu v blogu i album, co cyklus braní (nonstop, skoro 100mg/den), to den LF navíc 🙂.

lenicka07
1. říj 2014

Měla jsem podobný cyklus taky, a luteální fázi snad ještě kratší, kolem 6 dní. Je to samozřejmě špatně, folikul sice předpisově dorostl, ale ovulace až 17 DC a za pár dní přišla MS. S takovým cyklem jsem teda neotěhotněla, pak jsem měla Clostilbegyt a Utrogestan, a i když se cyklus jakoby srovnal (luteální fáze byla delší) tak to stejně nepomohlo. Mě se teda cyklus nakonec srovnal sám (měla jsem mezitím pauzu a řešila osobní problémy) a pak už jsem otěhotněla hned. Takže nevím co bylo příčinou (hormonální hladiny jsem měla předtím o.k.), prostě si myslím že za to mohla ta luteální fáze.