PCOS a anovulační cykly, máte zkušenost, doporučení?

hanule89
25. říj 2014

Ahoj chtěla bych založit toto téma i když je jich tady asi dost tak jsme nikde nenašla tady tyhle dva problémy dohromady. S přítelem se už rok snažíme o miminko před nějakou dobou jsem to začla řešit s gynekoložkou, která mi řekla, že mám PCOS, že budeme zkoumat zda mam ovulaci třikrát jsem byla na ultrazvuku dělala ovu testy, ale bohužel ovulka nikde ☹ tak mi mudr. doporučila NOSIFOL, že někdy to pomůže vaječníky nastartovat. 3 měsíce jsme NOSIFOL uživala do toho jsme brala listovku, piju kontryhelový čaj + jsem začla užívát homeopatika cca 1 měsíc. Teď jsme byla na kontrole a bohužel má ovulace pořád není 😒 ☹ takže mi doktorka řekla, že by jsme zkusili clostik na 3 měsíce a pokud ani to nepomůže tak jedině laparoskopie (prozkoumání zda je vše v pořádku) a pak jedině IVF ☹ ☹ což je nejkrajnější případ do kterého se mi vůbec nechce :(. Jsme z toho už psychický vyčerpána. Ještě že mám úžasného přítele a kamarádky, kteří mi dodavají nadějí. Prosím o jaké doporučení, příběhy, nebo lidičky, kteří stím taky bojujou ať napíši. Budu ráda i za příběhy a zkušeností s tímto problémem... díky

luciebx
25. říj 2014

ja nevim zda muzu poradit.. ale asi bych trvala na te laparce... ja si ji ted prosla a vubec zadna hruza to neni. Proc se ladovat praskama ktere nemusi pomoci a pak stejne te operace nemine.. kdyz budes na sale a budou v tobe aspon uvidi kde je pricina a muzou opravit vse co se bude moct.. srusty endometriozu a tak. Ja leky odmitla proste sem chtela hned na vec.

hanule89
autor
25. říj 2014

@luciebx děkuji za radu .. no já jsem zase takový strašpytel, že jsme říkala, že bych stou laparoskopii počkala... a jak to dopadlo u tebe našli tam nějaký problém??

luciebx
25. říj 2014

@hanule89 ja mela laparku delanou pred prvnim ditkem.. do 4 mesicu sem po ni otehulila.. nasli tehda tekutinu nejakou infekci kterou ani sterama z pipky nenasli na utz taky nic nebylo videt a ta pry branila uhnizdeni vajca.. a ted nasli endometriozu kterou odstranili a taky mame pry do pul roku otehulit.. tak uvidime.. ona ta laparka fakt nic neni. ja rano dosla.. a vecer sem sla dom..

hanule89
autor
25. říj 2014

@luciebx a ta laparka se děla v nárkoze ??a jak dlouho si pak na neschopence?? je mi jasné, že bez bolesti to nebude, ale co by člověk neudělal pro ten malý zázrak .. a ty jsi měla normální Ovu nebo si stím taky měla problém doufám, že nevadí, že se tak vyptavám 😅 😅 😅 😅 jinak děkuji za rádu

luciebx
25. říj 2014

@hanule89 ja mam dva tydny neschopenku ale muzu rict ze po tydnu bych klidne mohla do prace.. ano celkova narkoza.. ale trva to tak hodka hodka apul podle toho co najdou.. ja ovuli mela.. ale bolesti a nemuzu otehulit.. a nasli endometriozu tak ji odstranili a uvidime co dal no

bublinka74
26. říj 2014

Ahoj holky ,já taky byla na laparoskopii v květnu ...před tím jsme se půl roku snažili a nic,nic mi nebylo jen to prostě nešlo ...noo po laparce když jsem se vzbudila jsem zírala ...byly tam srůsty,cysty,neprůchodné vejcovody,zánět a to upozorňuji,že žádné zdravotní problémy nebyly :( zvláštní ....nooo nyní se stále snažíme zatím nic...ovulku jsem spozorovala první až nyní v říjnu,tak uvidíme jestli se vaječníky probraly z toho všeho ...je to hodně na psychiku vše,ale laparka je dobrá,lepší než se fakt ládovat práškama 😉

hanule89
autor
26. říj 2014

děkuji moc za rády a zkušenosti 🙂 je pravda, že jsem z toho už psychický vyčerpána a navíc se bojím té laparoskopie :( jsem strašpytel, ale co bych neudělala pro ten uzlíček štěstí .... taky moc nejsem pro ty prášky .. ale zase si říkám, než nechát do sebe vrtat no nevím ..... ☹ ☹ ☹ ☹

alcar
26. říj 2014

Take jsem mela diagnostikovany PCOS nejprve ultrazvukem, ale definitivni dg. potvrdila az laparoskopie, kterou jsem si vydupala jeste pred uzivanim Clostilu. Rovnou mi pri ni udelali drilling vajecniku a troufam si rict, ze diky nemu mi stacily pote pouze dva cykly Clostilu a otehotnela jsem. Bez drillingu by vajecniky ani s Clostilem treba nemusely fungovat... Resp. mi zacal i tak fungovat jenom jeden, druhy ani pres tyto opatreni nenastartoval. Rozhodne bych trvala na laparoskopii prip. pri ni provest i drilling. Ale musi to byt opravdu laparoskopie, ne jen hysteroskopie, ta v pripade PCOS nic neresi. 😉

bublinka74
27. říj 2014

@hanule89 hele kočko neboj se,opravdu to nic není a přejdeš třeba i dalším zbytečnýn problémům,někdy i vážnějším a nač to odkládat,ale nelépe musí vědět tvůj doktor,mě na to opravdu poslal sám.Já nechtěla,přemýšlela jsem 3 měsíce a už jsem to mohla mít dávno za sebou a pak jsem nelitovala ,rozhodně to neublíží hmm ikdyby nic nenanašli,budeš klidnější a jizvičky jsou malé,toho se bát nemusíš 🙂 .Já byla půl roku před tím ještě na žlučníku,jsem si říkala,to budu mít zjizvený břicho a v pohodě hmm ,být Tebou tak do toho jdu 😉

evcann
27. říj 2014

@hanule89 ahojky, já mám naprosto stejnou diagnozu, Nosifol nepomohl, Clostyb. také ne, na ten jsem vůbec nereagovala, takže u mě už jen IVF. Laparoskopii a hysteroskopii mám také, není to nic šíleného 🙂.

aklin
27. říj 2014

tímto onemocněním jsem taky trpěla, 2,5 roku jsme se snažili. Bylinky a clostik nepomáhal, nakonec mě gynekolog poslal do CAR. Když jsem měla podstoupit první pokus inseminace, doktor mi zjistil, že jsem těhotná. Stal se zázrak. Zkrátka jsem byla smířená s tím, že jinou cestou než umělou to nepůjde a ono to vyšlo přirozenou cestou.

hanule89
autor
27. říj 2014

moc Vám všem děkuji no já ještě zvažují nad gynexem a pak asi tu laparoskopii ... A to už pak budeme snad vědět co a jak.... Holky a když jste brali ten clostík jak jste reagovaly ( mam na myslí) jestli Vám bylo špatně, přibrali jste nebo další věci????
@aklin @evcann @bublinka74 @alcar

alcar
27. říj 2014

@hanule89 nepribrala jsem nic, obcas jsem mela navaly a jinak velmi bolestivou ovulaci a defacto me bricho bolelo velmi hodne az do menstruace. Chvilemi jsem si nemohla ani normalne sednout. Ale zvladla jsem to, ty zvladnes taky. Jen pri uzivani chod hlavne na folikulometrii a mej to v kombinaci s Pregnylem, aby k ovulaci opravdu doslo. 😉

evcann
28. říj 2014

@hanule89 nijak na mě nepůsobil, naprosto bez jakékoliv reakce a to i na vaječníky :( a to jsem mela mega davku

aklin
28. říj 2014

@hanule89 clostík na mě taky nijak nepůsobil, žádná reakce se neobjevila. Ale je to hodně individuální 🙂

hanule89
autor
29. říj 2014

Holky chtěla jsem se zeptat máte některá zkušenosti s Gynexem ???? nebo znáte někoho kdo stímhle má zkušenost???