PCOS a plánované IVF s minimální stimulací

zetta01
28. zář 2017

Ahoj holky, najde se mezi Váma někdo kdo má stejný problém jako já? Už před 2 lety jsem asi po 8 letech vysadila HA a výsledek byl takový, že mi totálně vynechala MS. Děložní sliznice neměla ani 2mm, takže m byl nasazen estrofen a utrogestan, ale bez jakéhokoliv zlepšení. Dokonce jsem byla poslána na endokriologii, nejdřív zjistili zvýšený kortizol v moči, ale nakonec i to se urovnalo. Takže jsem byla gynekoložkou odeslána do reprod.centra. Tam mi bylo zjištěno PCOS a začal ten kolotoč. Největší problém u mě měl, že jsem na prášky nereagovala vůbec a nebo moc. Takže po neúspěších s clostil. časovaném pohl.styku a pak samotném IUI bez úspěchů, mi byla doporučena léčka pomocí hormon.injekcí s doporučením rovnou na IVF. Jelikož mám se stimulací problémy, musela jsem mít minimální stimulaci. Vím, že 2 roky nejsou až tak dloouhá doba, ale je mi 30 let a připadá mi, že ten čas teď strašně začal utíkat.

uzivatelkapetra
28. zář 2017

Ahoj, já než dojdu k ivf jsem si zašla na laparoskopii, kde mi udělali drilling vaječníků, takže teď bych na nějakou dobu mohla snad mít šanci počít normálně. Nad tím jsi neuvažovala?

zetta01
autor
28. zář 2017

Tak abych řekla pravdu moc tomu nerozumím, takže jsem to nechala na dr. snad ví co dělají a stejně je, už teď pozdě

zetta01
autor
28. zář 2017

V pondělí jsem byla na odběr vajíček, tedy nic příjemného no ☹ ale tak odebrali mi 15 vajíček 🙂 jelikož když mě pouštěli to ještě neměli všechno pročištěné ty vajíčka, tak jsem si měla volat v úterý, jak to dopadlo no a bylo mi sdělono, že zralých vajíček bylo celkem 13 a z toho oplodněných také 13, takže když vše dobře půjde, tak v neděli jdu na to umělý

uzivatelkapetra
28. zář 2017

No mě bude 30 v únoru, tak už mě to taky trochu tlačí. Navíc co jsme se vzali, tak pomalu neuplyne den, aby se mě někdo nezeptal, zda plánujeme mimino. Že už na tom téměř rok a půl děláme si nechávám pro sebe😒

zetta01
autor
28. zář 2017

Přesně to je i můj případ. My máme od svatby 2 roky a přesně ty stejné otázky, je to hrozné ☹ kor když vidím, jak všichni kolem mě četi buď mají a nebo čekají ☹ taky o tom nikomu neříkám vždy na to odpovídám je čas, ikdyž to tak není

mkplusmk
28. zář 2017

Ahoj holky, jsem na tom stejne. Dokrori Pcos na 100% nepotvrdili. Pry z krve to na Pcos nevypada. Spis mam anovulacni cykly, ale nevi s ceho. Mam za sebou 2 krat IUI stimulovane injekcema. Do tretiho jit uz nechci. Davam si ted pauzu, protoze se budeme stehovat a po stehovani chci jit rovnou na IVF. Jsem vdana pres rok a take se me kazdej pta. Ze zacatku jsem to tajila, ze se lecim v Caru, ale pak jsem to rekla a moc se mi i ulevilo. Lide se aspon uz nevyptavaji.

zetta01
autor
28. zář 2017

Člověka nikdy nenapadlo, že by měl takové problémy a hlavně co chodím do cetra, tak strašně moc koukám kolik lidí má problémy s otěhotněním to člověka ani nenapadne. Je to takové pořád dokola, člověk je ve stresu a strachu. Injekce pro mě byly boj, jelikož se jich strašně bojím, ale co by člověk pro mimčo neudělal 🙂 Strašně jsem se bála, aby mi vůbec díky mým reakcím, folik.narostly, při odběru jsem se strašně bála, aby něco vůbec odebrali. Když mi dr. řekl, že odebrali 15 vajíček, byla jsem moc ráda, ale pak zase strach a to čekání do dalšího dne jestli bude nějaké zralé vůbec. Když řekli, že zralých bylo 13 a podařilo se je všechny oplodnit, moc mě to potěšilo 🙂 ale ted zase strach do neděle, aby aspoň 1 vydrželo, máme tu prodlouženou kultivaci.