Problém s otěhotněním, co bych ještě mohla vyzkoušet?

yvonka100
20. led 2017

Ahoj maminky uz 3 roky se snažíme otěhotnět a nedaří se nám. Nechali jsme si udělat vyšetření a zkusili jsme i několik alernativnych metod.

Absolvovali jsme tyto vyšetření: hormony (estrogen, progesteron, štítna žláza) jsou v pořádku, ovulace je, vaječníky jsou průchozí, v pochvě nemam žádné bakterie, nebo něco, co by mohlo těhotenství bránit, děloha je v pořádku, netrpím obezitou ani jinou závažnou nemocí, imunologická příčina není, nejsem alergik, ani nemam ekzem, endometriózou nemam, manžel ma spermie uplne v pořádku = podle lékařů jsme s manželem uplne zdravy.

Doposud jsme vyzkoušeli tyto léčby: cvičím hormonální jógu, vitaminy, NosiFol Forte, sledování vajíčka při ovulaci a snažení se přesně v době ovulace, po ovulaci jsem brala Duphaston, 1x jsme vyzkoušeli inseminaci v IVF, uz jsme skusli i energy produkty, Femigard od doktora Václav Vydra, take léčbu u doktorky Eva Moučková ... a teď návštěvuji čínského lékaře.

.... zatim nic nepomohlo. Víte mi poradit co bych mohla ještě vyzkoušet, připadne na co si nechat udělat testy? Děkuji

denisa060491
20. led 2017

Dobry vecer,my s manzelem jsme sice takovy problem nemeli,ale muzu vam poradit zkusit jeste symptotermalni metodu prirozeneho planovani rodicovstvi.ja si kontroluji posevni hlen a merim si bazalni teplotu.trva asi pul roku nez se clovek do toho dostane,ale u nas to byla jedina alternativa jak predejit poceti,kdyz jsem nemela praci(hormonalni antikoncepci s manzelem neuznavame a kondom jsme nechteli,jsme verici).dva roky jsme predchazeli a pak si rekli,ze uz predchazet nebudeme tak jsme se v plodnem obdobi milovali casteji.po dvou cyklech se zadarilo.dnes nam v postylce spinka skoro pulrocni chlapecek 🙂 my jsme chodili na kurzy,ktere poradala liga par paru,ale neni nutnosti,kdyz vam budou stacit jen materialy.najde te je na www.lpp.cz budete-li mit zajem a chut vyzkouset.za me a manzela to opravdu funguje.preju hodne stesti a at se vam co nejdriv zadari 🙂

lilie16
20. led 2017

Ahoj, resili jsme to same, oba zdravy a snazili jsme se 3 roky. Byla jsem 3x na IUI a ted na prvni pokus se povedlo IVF. Psychika dela hodne, vim, ze se to spatne cte, ale chce to cas a neztracet nadeji. Drzim palce 🙂

obyvatelka
20. led 2017

Ahoj, snažili jsme se od února 2012, 2x jsem potratila a zdravé dítě donosila až loni v listopadu, takže skoro 5 let od začátku snažení. Taky oba zdraví, mě dost pomohlo cvičit Mojžíšovou a mobilizace páteře, pak taky homeopat mě vyčistil organismus, no a nejvíce nám pomohl jednak kvalitní gynekolog, který mi sledoval ovulaci a cíleně ji spouštěl a pak taky žádost o adopci, kteoru jsme rozjeli předloni v září, od té doby jsem 2x otěhotněla a 1x se to těhotenství povedlo až do konce 🙂 bohužel psychika v tom hraje velkou roli, taky se mi to špatně poslouchalo, ale je to tak. Držím pěsti, ať se brzo zadaří 🙂

pepeecz
20. led 2017

Může být také 'svalový' problém s pánevním dnem. Může se to vyznačovat například bolestmi zad, nebo křížového skloubení popřípadě na stranách v podbříšku, nebo na stydké sponě. Elastičnost pánevního svalstva a správná pozice pánve hraje při otěhotnění značnou roli. Takže aktivace a uvolňování pánevního dna může také pomoci. Součástí je celková funkčnost stabilizačního systému (bránice, břišní svalstvo, zádové svalstvo a pánevní dno).

medulinek
21. led 2017

píšeš,že není imunologický problém - to soudis podle toho,ze nemas alergii? reprodukcni imunologie je totiz neco jineho,taky jsme s manzelem vypadali jako zdravy par a na repru najednou (po 3 potratech) alergie na sperma i na embryjko,k tomu spatna srazlivost a takhle dohromady kombinace akorat na dasi potrat. S lecbou po dalsím iui cekame holcicku

yvonka100
autor
22. led 2017

moc vám děkují za vaše reakce,

bazální teplotu si měřím uz asi půl roku, je v rozmezí 36.4 - 37.0. Teplota klesá až po ukončení menstruace. Hlen jsem si nikdy cíleně nekontrolovala - no teď to zkusím.

Absolvovala jsem imunologické vyšetření na neplodnost, proto předpokládám že imunologická příčina by neměla byt.
@medulinek ty jsi byla na stejném vyšetření nebo existuje jeste nejake jine?

Zapomněla jsem napsat, že odkdy jsme se začali snažit, prodloužila se mi menstruace. Běžně trvala 5-6 dny, nyní 8-9 dny (4 dny před menstruaci mam špinění a pak 5 dny normalna menstruace).

yvonka100
autor
22. led 2017

@lilie16 ahoj, jak ses připravovala na IVF? bylo to psychicky a fyzicky náročné? Pocítila jsi nějakou negativní změnu na svém těle / zdravy? Ake mě IVF rizika?

děkuji za upřesnění

lilie16
22. led 2017

yvonka100 rekla bych, ze to narocne je, ale zalezi na cloveku jak to snasi a jak se k tomu postavi. Pichala jsem injekce po dobu 10ti dnu ve stejny cas, jelikoz jsem mela neschopenku uz od zacatku stimulace, tak se to dalo. Zadnou zmenu nepocituji, jen jsem si prosla hyperstimulacnim syndromem a tudiz jsem se nevyhla hospitalizaci na 3 dny. Jsem stastna, ze nam to vyslo hned na prvni pokus. Kdyby ses chtela jeste na neco zeptat, klidne napis. Drzim palce 🙂

medulinek
22. led 2017

@yvonka100 nevim,co jdi absolvovsla ty,tak nemuzu rict,jestli je stejne,kazdopadne se odebira krev hlavne kvuli hodnotam ASLO IgM,IgA,IgG,partnerovi se ve stejny den odebira sperma a z toho se zjistuje,jak na nej tvoje protilatky reaguji. V praze se dela v mlynarske,na karlaku a v podoli

yvonka100
autor
22. led 2017

@medulinek Já jsem byla na Karláku. Testy byly udelány na: IgM, IgA, IgG, IgE, anti-ovariální IgG, anti-zona pellucida, anti-spermie, anti-annexin, AMH, Aplab IgG / IgM ... všechny hodnoty v pořádku. Hodnota ASLO testovaná nebyla, ani test jak reaguji na partnerovy sperma udělán nebyl (partner na imunologii vůbec nebyl). :(
To že jsi alergicka na sperma ti zjistili z tvé reakce na partnerovo sperma nebo podle hodnoty anti-spermie?

denisa060491
23. led 2017

@yvonka100 me ten cyklus probiha tak,ze menstruaci mam pet az osm dni,pak podle toho jestli mam sucho nebo se objevil hlen zjistim,kdy mam po menstruacni neplodnost nebo jestli uz zacalo plodne obdobi.v plodnem obdobi meni hlen svou konzistenci.mivam ho husty lepivy nebo hrudkovity-to je mene plodny a kdyz se blizi ovulace se zmeni na ciry nebo tazny.my mame i tabulky kde si to vsechno zaznamenavam.vyhodnocuji dolni a horni hladinu.jestli to nebude nikomu vadit,vlozila bych sem jeden ze svych zaznamu.

lenusaak
23. led 2017

@yvonka100 je reprodukčni imunologie a reprodukčni imunologie- ja byla odeslána z IVF centra na takovou tu základní, ale holky od nas ze skupinky, co neměly uspešné ani IVF se objednaly uz na mnohem specializovanějši pracovistě ( psaly o Plzni, Praze) kde jak psala @medulinek chlapům odebirali i sperma, brali krev i jim a testovali pár, nejenom ženu. Zjistovali jim i alegii na embryjko jako takove a bylo to opravdu podrobný.
Někdy pomůže až IVF i zcela zdravému páru...držím palce

denisa060491
23. led 2017

@yvonka100 tady to je pro představu.jestli to někomu vadí tak se moc omlouvám

yvonka100
autor
24. led 2017

@obyvatelka ahoj, a to si v obou případech otěhotněla na základě sledovani ovulace a jej cíleného spouštěni? A kolik cyklů jste to takto zkusili kym se podařilo? Ovulace ti gynekolog vyvolal nějakou injekcí?

yvonka100
autor
24. led 2017

@lenusaak ahoj, i vam k miminku pomohlo až IVF?

lenusaak
24. led 2017

@yvonka100 ahoj ano , podstoupila jsem IVF dvakrat než se zadařilo a otěhotněla jsem. U nas ale byl problém zcela jasný, u mě neprůchozí vejcovody. Držim pesti ať se brzy zadaří. ✊

fyii
24. led 2017

@yvonka100 ahoj zkusili jsme tez vsechno mozny a jediny co funguje nebo minimalne neskodi a nam pomohlo Mojzisova metoda cviceni. Mrzi me jedine, ze jsem to nezkusila drive🙂 ty napravove hmaty se daji prezit, cviceni velmi nenarocne. Po vsech tech silenych hormonech a 3 letym stresu uz tady mam malyho drobecka. Oba s manzelem tez zdravi🙂 drzim palce

obyvatelka
24. led 2017

@yvonka100 Ahoj. Poprvé jsem otěhotněla, protože doktor mi vysledoval, kdy ovuluju (chodila jsem k němu na ultrazvuk desátý den cyklu po tři měsíce, díky tomu zjistil, že neovuluju každý měsíc), při třetím pokusu jsme odchytli zralé vajíčko, tak mi dal injekci Pregnylu, čímž se mi cíleně spustila ovulace, my se doma posnažili a vyšlo to. Bohužel z toho bylo zamlklé těhotenství v 8.tt, musela jsem na revizi. Podruhé jsem otěhotněla měsíc po revizi, po první porevizní menses, náhodně, bez zásahu doktora, měla jsem tělo plné hormonů z toho předešlého těhotenství. Ono se ne nadarmo říká, že po potratu je jak pohnojeno 🙂

elvira
25. led 2017

My jsme zkoušeli 3 roky, vyšetření až na lehké odchylky v pořádku, nic nestálo v cestě. Pak jsem otěhotněla, nedopadlo to, tak jsme šetřili na ivf, ale peníze potřeboval půjčit brácha, takže se na všechno vykaslem a na podzim do toho prastime. No a v květnu jsem zjistila, že jsem těhotná. Takže jsme čekali téměř 4 roky. Řadu v podstatě nemám. Jen držím pěsti, ať už vám to brzy vyjde.

netopejr
25. led 2017

@denisa060491 Vůbec nevadí. Jen by me zajímalo - jakyma teplomerama se dneska všechny měřící holky merite, pokud není z dědictví rtuťový? Digitální jsou pro sve odchylky nepoužitelný.

denisa060491
25. led 2017

@netopejr Digytalni na dve desetinna mista.my mame osvedceny ten co prodavaji Liga par paru.jeden stoji 150 korun.je docela spolehlivy.nam to pomohla jak predchazet tak i naplanovat 🙂 tady je stranka te ligy www.lpp.cz tam jsou vsechny potrebne materialy.

yvonka100
autor
25. led 2017

@fyii ahoj, jak dlouho a jak intenzivne jsi cvicila Mojzisove cviky a kde (ja jsem z Prahy)?