Prodělala jsem samovolný potrat. 3 roky se neúspěšně snažíme o dítě. Co vyzkoušet dále?

Zodpovězené
8. únor 2019

Dobrý den,

snažíme se s přítelem už 3 roky o dítě. Když jsem to ale řešila s gynekoložkou, tak říkala, že to chce čas, a tak dále, ale i tak jsem tomu dávala volný průběh.

Já jsem ale měla problémy s menstruací, nebyla pravidelná, tím pádem jsem neměla ani nemám ovulace nebo aspoň nevím, kdy ji mám. Chodila jsem někdy na vyvolávání ms a pak mi Dr. nasadila prášky Duphaston na to, abych pravidelně menstruovala, ale já je po nějakém čase vysadila kvůli migréně. Stále nic, i když byla pravidelná menstruace - někdy jo někdy nebyla, tak nakonec jsme se rozmysleli a šli do Brna do kliniky Reprogenesis, nejprve jen tak, jako na vyšetření. Přítel na spermiogramu vše v pořádku, i podle krve vše ok a já to samé. Nasadili mi teda prášky Clostylbegyt, ty jsem brala týden, pak jsem si měla píchnout injekci takovou tu včeličku Ovitrelle, a pak jsme měli naplánovány den D. No a za měsíc jsem to dostala. Ovšem přišly šílené bolesti a křeče, a to bylo děsné! To nebylo jak u měsíčků, ale jak porodní bolesti, ikdyž vím, že jsou asi dvojnásobně horší, ale mě to střílelo až do zadku, takže jsem nemohla sedět, ležet, nic. A přítel se mi smál, že každé ženy při menstruaci trpí, tak že mám vydržet - co on prd věděl. Brali jsme to sportovně, ale já sem věděla, že to určitě není ono jen tak jako ms takové děsné bolesti.

Šla jsem tedy k Dr. a okamžitě potvrdili i podle hladiny HCG, že jde o těhotenství. Ale buď mimoděložní anebo o probíhající potrat. No tak jsem jela na hloubkové vyšetření a tam vše potvrdili, samovolný potrat. Bylo to hned na počátku, to děkuji Pánu Bohu, protože kdyby to bylo měsíc nebo tak, tak bych se zbláznila, ale i tak mě to dost dlouho bolelo, když si pomyslím, že uz bych měla doma miminko, ale už se nedá nic dělat. Já si říkám, že to tak prostě mělo být, a tak to tak i bylo. No ale pročistila jsem se prý sama, takže žádná revize nebyla nutná.

No a rok po tom zkoušíme dál a dál, byla jsem i na inseminaci - to je zavedení spermie přímo do vajíčka a stále nic. Do dnes, a to už jsme asi 3x zkoušeli ty prášky, po kterých se mi to poprvé povedlo, jsem neotěhotněla. Já mám poruchu štítné žlázy, ale chodím na kontroly pravidelně a vše mám v normě.

Už nevím co a jak dál. Potřebuji radu odborníka. Chtěla jsem něco přírodního jako je např. Gynex, ale moje Dr. mi řekla, že není kořenářka ale gynekoložka, což v jedné určité věci chápu, ale já jsem chtěla jenom radu, a ani tu mi bohužel nedala. Proto se obracím na vás.

Každopádně děkuji za každou odpověď.

Dobrý den,

nabírali jste v Reprogenesis hormony na PCOS? Píšete, že vše ok, ale ne CO JE OK.

Je dobré, že jste s přítelem prokázali, že JSTE SCHOPNI dosáhnout těhotenství, podle další historie zřejmě "obtížněji".

Poradil bych Vám inositol (Fertiprona) 4g denně (tedy 2 sáčky denně) a s malým časovým odstupem stimulaci tím Clostilbegytem (lze zkusit několikrát). Kdyby toto selhalo, pak asi nezbývá, než jít na IVF.

Držím palce!


Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň